side-area-logo

Džiaugiuosi savimi

AŠ DŽIAUGIUOSI SAVIMI

Istorija apie savimi besidžiaugiantį žmogų

– Aš džiaugiuosi savimi.
– Savimi? Tai tu save įsimylėjęs narcizas?
– Aš tiesiog žiūriu į save ir viską, kas yra aplink mane, su supratimu, dėkingumu ir užsispyrimu augti. Aš turiu daug trūkumų, bet tai nėra kliūtis, trukdanti save mylėti, ar priežastis, mesti savo svajones. Aš stengiuosi augti kiekvieną dieną, atkakliai dirbti, net kai man nesiseka ar lenda galvon įkyrios baimės.
– Tai dabar visada tik sėdi save apsikabinęs?
– Kai ėmiau džiaugtis savimi, ėmiau džiaugtis ir kitais žmonėmis, ir visu pasauliu. Iš naujo įsimylėjau savo žmoną, ėmiau sutarti su kolegomis ir pajutau viso pasaulio palaikymą man siekiant savo svajonių. Iki tol aš jaučiau nerimą, kad negyvenu tobulo gyvenimo, kad man nepavyksta gauti to, ko noriu, kad aplinka man šalta ir nepadedanti. Dabar aš jaučiu pakilią ramybę, atrandu netobulo gyvenimo žavesį, ir mane supanti aplinka pasidarė tokia šilta ir draugiška.
– Hmm… O kaip pasiekti tą džiaugsmą savimi?
– Aš nežinau ir neieškau stebuklingo atsakymo. Tiesiog stengiuosi kasdien būti vis geresnis nei vakar, pamatyti aplink save ką nors teigiama ir padaryti ką nors gera kitiems. Pavyksta, žinoma, ne visada, bet jausmas, kad augu, viską atperka.
– Tau pasisekė…
– Kai džiaugiesi ir stengiesi, visada sekasi… O dabar jau turiu eiti. Noriu susirašyti 20 savo bruožų, už kuriuos jaučiuosi dėkingas, ir dar 40 dalykų, už kuriuos esu dėkingas savo žmonai.

Sukūrė Rasa Venckutė, „Džiaugiuosi savimi“ įkūrėja ir kūrentoja

Apie džiaugiuosi savimi

KĄ REIŠKIA DŽIAUGTIS SAVIMI?

Iš kur kilo toks pavadinimas?

Ar jums frazė „džiaugtis savimi“ skamba kaip pasiūlymas pasigėrėti savimi stovint prie veidrodžio, kol pavargs atvėpęs žandikaulis? Kai kurie džiaugimąsi savimi supranta kaip savimeilės glostymą ir dėmesio kreipimą į save.

Aš džiaugimąsi savimi suprantu kitaip. Tai gyventi harmoningai su savimi, savo siekiais, su tuo, ką duodi pasauliui ir ką iš jo gauni. Tai jaustis laimingam net ir esant liūdnam. Tokia būsena užvaldo, kai gyveni taip, kaip tau dera: atkakliai stengiesi dėl savo siekių, stengiesi būti savimi, myli ir esi atviras meilei, duodi ir esi dėkingas gavęs, sieki ir pasieki arba sieki ir nepasieki ir vis tiek toliau šypsaisi. Galima gyventi ir visai priešingai, tik svarbu jaustis harmoningai, kaip dabar madinga sakyti – vykdyti savo misiją.

Galima būtų sakyti, kad „džiaugtis savimi“ reiškia tiesiog „gyventi džiaugiantis“ ir nuolat stengtis augti, kad būtų kuo iš tiesų džiaugtis.

Turbūt jau beveik visi girdėjo, kaip svarbu džiaugtis smulkmenomis, paprastais dalykais? Viskas būtų puiku, jei tik visiems tai būtų taip lengva… Deja, kad pasiektum tokią harmoniją, reikia santarvės ir pasitikėjimo pasauliu, o tai jau gimsta iš prasmingų tikslų, stiprių pastangų, reikšmingų rezultatų arba paprasčiausio gebėjimo ir įpročio atsipalaiduoti ir džiaugtis.

Džiaugsmo būseną pasiekti galima įpratus būti savimi, gyventi pagal savo vertybes, atsisakius kaukių. Todėl iš pat pradžių buvo sugalvotas pavadinimas „Tampu savimi“. „Dviveidžius gaivinantį ratelį sukūrei?“ – klausdavo manęs žmonės. Aš ne geležinė – pasidaviau viešajai nuomonei. Šiandien tuo džiaugiuosi, nes dabartinis pavadinimas geriau atspindi esmę.

Tai, kad frazė „Džiaugiuosi savimi“ yra parašyta pirmuoju asmeniu, kelia džiuginančias mintis pavadinimą tariančiojo galvoje. Pabandykite 10 kartų ištarti šį pavadinimą.

KAIP GIMĖ LŪŠIS?

Praeitis – dabarties ramstis, o ateitis – įkvėpimas

Prieš paleidžiant Lūšį laisvėn, mane buvo užvaldę daugybė klausimų: kaip sukurti nepalaužiamas pokyčių link vedančias strategijas; ko reikia, kad žmonės greičiau ir lengviau sustiprėtų; kaip tą stiprėjimą supaprastinti ir paversti maloniu bei įtraukiančiu žaidimu. Kaip dažnai žmonės valgo, taip dažnai aš gilindavausi į tai, kaip vietoj trumpalaikės motyvacijos sukurti nepalaužiamą ir įdomią pokyčių strategiją, kaip sukurti kažką, kas įtrauktų labiau už feisbuką.

Rodos, paskui mane visur sekiodavo Lūšies dvasia, ji kaišiodavo savo smalsią uodegą į visas mano veiklas. Tam įkyriam žvėriui nerūpėjo, ar aš parduotuvėje, ar seminare, ar plaunu indus, ar net noriu miego – ji visada išdidžiai tupėjo šalia ir primindavo savo klausimus. Dalį klausimų pavyko bent daugmaž atsakyti, apmąstyti iš įvairių kampų ir asmenybių perspektyvų. Tuomet atėjo laikas sukurti gana savarankišką internetinę erdvę, jungiančią daugybę žmonių, kad jie galėtų džiaugtis gydančiu, įtraukiančiu ir įkvepiančiu bendruomenės poveikiu, o aš vienu metu galėčiau padėti šimtams, tūkstančiams. Taip 2012 m. gimė Lūšis. Nors atrodo, kad esminius Lūšies dėsnius, idėjas savyje auginau jau nuo paauglystės ar net vaikystės.

Lūšis buvo kuriama analizuojant, gryninant ir perkuriant įvairias psichologijos metodikas, teorijas, tačiau niekaip neįsprausčiau šio žvėries į vienos ar kelių paradigmų rėmus. Teoriniai ieškojimai kuriant Lūšį užima tik antrą vietą. Pirmoji vieta tenka mano pačios intuicijai ir atradimams. Psichologiniai tyrinėjimai yra persmelkę viską, ką darau.

Vis tik teoriniai ieškojimai kuriant Lūšies užima tik antrą vietą. Pirmoji vieta tenka mano pačios intuicijai ir atradimams. Psichologiniai tyrinėjimai yra persmelkę viską, ką darau. Tyrinėju kaip mažas vaikas, o atradimus tikrinu kaip griežtas mokslininkas. Jaučiu, jog kurdama Lūšį kuriu ir naują asmenybės pažinimo bei stiprinimo teoriją. Kartais, rodos, jau įsivaizduoju, kas ir kaip. O kartais rodosi, kad kuo toliau, tuo labiau kvailėju. Tad belieka laukti rytojaus.

Šiuo metu „Džiaugiuosi savimi“ yra aktyvi ir laiminga bendruomenė – tiek komanda, tiek Lūšies dalyviai. Antra, tai veiksmingų (tikrai tikrai…) būdų, skirtų padėti spręsti tam tikrus psichologinius sunkumus, kalykla.

Verta žinoti, kad nuo 2015 10 keičiasi Lūšies koncepcija – iš pasitikėjimo savimi stiprinimo programos ana virsta į asmenybės stiprinimo erdvę, kurioje stiprinti bus galima daug ką, ne tik pasitikėjimą savimi. Pagal Lūšies leidimo pavadinimą galima suprasti stiprėjimo kryptį: Pasitikinti savimi Lūšis stiprina pasitikėjimą savimi, o Veiklioji Lūšis praturtina veiklą ir kasdienybę.

Ko ir kaip jūs ieškote?

Aš ieškau įtraukiančių, džiugų ir genialių gyvenimo strategijų

Mes stengiamės surasti mėgstamą darbą, mylimą žmogų ir svaiginančią pilnatvę. Mes ieškome savęs ir savo svajonių. Viso to ieškoti galima kur kas paprastesniais, rezultatyvesniais ir džiaugsmingesniais būdais. Savo gyvenimą ir beveik visas jo kasdienybės akimirkas skyriau tokių būdų paieškai.

Rasa Venckutė

Lūšies kūrėja, psichologė

Susisiekime

Laukiu jūsų norų, klausimų ir pasiūlymų