Tai išskirtinė Lietuvoje asmenybės stiprinimo programa, kurioje dalyvaudamas negali nepasikeisti! Kiek sustiprėsi – priklauso tik nuo paties pastangų ir darbo. Čia tarsi duodami batai, mokoma juos apsiauti, su jais vaikščioti, bėgti, šokti, kopti, juos nusimauti, prižiūrėti, naudoti pagal paskirtį. Ir visiškai pasiteisina posakis: „Blogam šokėjui ir batai trukdo”. Tad jeigu jums ši programa (batai) gali pasirodyt neveiksminga – tai tik todėl, kad savo gyvenimo šokiui skiriate per mažai dėmesio, laiko ir repeticijų. Žemė Besisukanti, 39 m.

 

Savianalizės programa, kuri nukreipia į savęs pažinimą ir svarbiausia – meilę sau ir pasauliui. Kartais ieškome atsakymų dėl vienų ar kitų gyvenime ištinkančių blogybių, arba save kaltiname, arba nejaučiame gyvenimo džiaugsmo. Programa suteikia galimybę į viską pažvelgti tarsi „kitu kampu”. Užduotys ir dėstomos temos – parodo kiek daug gražių dalykų slypi mūsų viduje arba aplinkoje, kurioje gyvename. Programa aiškiai parodo, kad gyvenimo džiaugsmas ir laimė – visai čia pat, tik kartais nemokame jų atpažinti. Programa padeda atpažinti gėrį, esantį aplink mus, padeda atpažinti vidinius demonus ir su jais susidraugauti, moko mylėti save ir branginti kiekvieną akimirką. Liepsna Paklydusi, 33 m.

 

Och. Kaip tik draugei mėginau papasakoti, rekomenduot, kad labai patiko ir įsivaizduokit, nesugebėjau. Bet nusiunčiau nuorodą. Sakyčiau, labai geras „treniruoklis”, treneris, gyvenimo žadintuvas ir žadintojas, aktyvatorius ir aktyvintojas. Tempas, palaikymas. Padeda grįžt į gyvenimą, palaikyti ritmą, išsigryninti ar bent sužadinti tavyje tikrąjį tave, tikram gyvenimui, atsirinkt, kas tau svarbu ir svarbiausia. ir tai daro švelniai, jaukiai, skatinančiai. Taip, kad gera, neatstumia, o kaip tik norisi daryti, stengtis. Viskas vyksta taip, kad tau pačiam įdomu ir įsitrauki. Nepakartojamai taikliai temose viskas suvesta, sukoreliuota tarpusavy. Tokie vienas kitą stiprinantys veiksniai, klausimai, straipsniai, užduotys. Po truputėlį, dirbdamas lengvai klaidžioji su džiaugsmu savyje, pabundi, supranti, kas tau aktualu, svarbu, pradedi skatint save ir norėti, atsisukti iš tiesų į tai, kas svarbu, paleisti tai, kas nesvarbu, nereikalingus dirgiklius, pašalinius trukdžius. Ugnis Atkaklioji, 35.

 

Dalyvaudama Lūšyje visiems sakiau, kad radau tai, ko ieškojau ne vienerius metus. Tai GAIRĖS, NUORODOS, PALAIKYMAS, PASTŪMIMAS. Iš esmės, jei jau lendi į Lūšį, tai vienaip, ar kitaip dirbi su savimi, augini, tobulini, tvarkai etc. Bet dažnu atveju, galvoje (ir knygų lentynose) – daug informacijos. Nesurūšiuotos, neapdirbtos, nenaudojamos! Lūšis įspraudžia į rėmus (nors realiai juos pats sau nusistatai), sudėlioja rodykles, duoda visus įrankius, ištiesia pagalbos leteną, arba stukteli uodega, kai reikia. Taip, kad pats užsiimi savikontrole, pats sau būni sąžiningas, kapstaisi ten, kur reikia, o ne ten, kur norėtum/manai galįs/išdrįstum… Ir pats randi atsakymus, išeitis. Elementariai, kaip ir gyvenime, jei darai, tai ir turi!

 

Koncentruotas gėrio dopingas tavo gyvenimui. Kol tai švirkščiama, gali skaudėti, tačiau „šalutinis poveikis” – visada teigiamas! 😉 Liepsna Spragsinti, 39 m.

 

Programa, kurioje reikia daug dirbti. Čia ne tik analizuoji save, bet ir tai, ką atpažįsti keiti arba įgyvendini. Lūšis padeda pasiekti tokias sritis ir užmojus, dėl kurių seniai nuleidai rankas, nes niekaip negalėjai įgyvendinti, nors labai norėjai. Čia giliai įbrendi į save, pasineri ir iškyli jau kitokia… Versmė Gilioji, 38 m.

 

Šita programa – tai labai geras savęs pasitikrinimas. Virtualios užduotys yra perkeliamos į realų gyvenimą. Jeigu ne taisyklės, kurių privalu laikytis, galbūt tų užduočių ir nepadarytum. Bet griežtos taisyklės priverčia susimąstyti, kad gyvenime taip pat jų privalu laikytis. Jei jų laikaisi – gyvenime pasieki visko ko nori. Jei apsileidi – dėl visų tavo gyvenime kylančių nesėkmių gali kaltinti tik save. Stirna Garkščioji, 39 m.

 

Tai aukščiausio lygio tikslus, taiklus vedlys po tave patį. Jei būsi uolus ir gerai nusiteikęs laimėsi didijį prizą-patį save. Pienė Geltonoji, 45 m.

 

Ši programa – visa sistema. Paliečianti labai daug taškų, aspektų. Kaip ši sistema paveiks žmogų – kiekvienam individualus reikalas. Vienam reikia keisti viską iš pagrindų, kitam aptvarkyti spragas…Nuo to priklausys ir užduočių svoris (pasirodys neįveikiama, arba nebus ką veikti). Bet kokiu atveju, siūlau į viską žiūrėti ne pro pirštus. Siela Ieškanti, 30 m.

 

Man Lūšis – tai spyris veikti, tai tvirtos letenos postūmis savo mąstymus paversti darbais ir džiaugtis realiais, o ne mentaliniais, rezultatais. Rūta Budrioji, 22 m.

 

Jei nori keisti save, savo kasdienybę ir esi dràsus bei atviras sau-Lūšis kaip tik tau. Puikiai struktūrizuota, konkreti, motyvuojanti sužaidybinta erdvė, įtraukianti ir nepaleidžianti iki paskutinio momento. Liepa Kvapnioji, 37 m.

 

Labai intensyvi, žaidybinė, linksma, bet kartu rimta ir gili. Reikia įdėti daug darbo ir pastangų. Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Tai nuostabi žaidybinė savęs tobulinimo bei pažinimo programa. Įdomi savo formatu, įtraukianti taip stipriai, kad norisi vykdyti užduotis, priimti iššūkius. Viskas vyksta per žaidimus, bet labai stipriai keičia požiūrį į save ir aplinką. Katė Laukinė, 46 m.

 

Asmenybės ugdymo programa, kuri orientuojasi į praktines o ne teorines užduotis. Programos metu dalyvis ne tik daugiau sužino apie savo stipriąsias puses, bet ir susipažįsta su savo silpnybėmis, programos metu jas mažina/verčia į stiprybes. Nuoširdžiai dalyvaujant programoje vidiniai pokyčiai jaučiami ilgą laiką (iki 6-8 mėn po programos baigimo), keičiasi mąstymas, auga pasitikėjimas, ryžtas, atsakomybė, tolerancija, supratingumas. Asmenybė ugdoma praktinių užduočių pagalba. Kai kurios užduotys lengvos, smagios, juokingos, kai kurios užduotys skaudžios, priverčiančios susimastyti, verkti, parodyti ryžtą ir drąsą. Nėra nereikalingų ir nenaudingų užduočių. Žvaigždė Ryškioji, 32 m.

 

Jeigu norisi pajudėti iš komforto zonos, bet nežinai kaip, tai čia puiki vieta tai padaryti, nes čia įvyksta tikri pokyčiai, žinoma jeigu įdedi pastangų. Lietuvių liaudies patarlė byloja: Ką pasėsi tą ir pjausi. Čia puiki dirva sėkloms sėti 🙂 Vėjas Kalbantis, 31 m.

 

Ši programa – puiki proga pažinti save -vykdant užduotis, keliant ir įveikiant iššūkius, stebint save ekstremaliose situacijose, kai žiauriai trūksta laiko, o reikia viską suspėti, džiaugiantis pasiektais rezultatais, išsigryninus tam tikrus užstrigimus, baimes…tai neįkainojama investicija į save! Zylė Smalsioji, 36 m.

 

Tai programa, skirta norintiems keistis. Tai programa, skirta tobulėjantiems. Ne tinginiams ir ne svajotojams, kad nieko nedarant ateis pokyčiai. Lūšis – tai žaidimas įtrauktas į gyvenimą. Žaidimas, su griežtom taisyklėm, tai gyvenimiškas žaidimas. Jei neturi laiko – žaidimas ne tau. Jei abejoji – žaidimas ne tau. Jei tingi – nekišk nosies į Lūšį. Jei labai nori teigiamų pokyčių gyvenime – pabandyk. Lūšyje išmoksi savidisciplinos, iššisugdysi naujų įpročių, pažinsi save ir savo vidinį pasauly, išsiaiškinsi daug įdomių dalykų apie save. Katė Paslaptingoji, 26 m.

 

Tai saviugdos programa. Vadinasi ugdai save pats. Niekas kitas neateis ir nepasakys ką tau reikia daryti ar kokius iššūkius priimti. Tačiau įrankiai savęs tobulinimui paruošti, išgaląsti ir dar profesionalūs mokytojai pasiruošę ištiesti pagalbos ranką, t.y. leteną. Oazė Ramioji, 32 m.

 

Tai naujas pasaulis pavargusiems nuo kasdienybės – aplinkinių uždarumo, netikrumo, skubėjimo, paviršutiniškumo. Čia atversite nepažintus savo gyvenimo sluoksnius. Voverytė Smalsioji, 25 m.

 

Saviugdos programa, kurios metu atliekamos praktinės užduotys realiame gyvenime. Tu patenki į socialinę platformą bei savotiškai kitą realybę su savo taisyklėmis ir tau kasdien duoda užduotis, kurias tu atlieki 🙂 Tačiau programoje yra daug laisvės ir tavo pasirinkimo, neprivaloma yra viską daryti, pats nusistatai rėmus, tempus ir pagal nuotaikas pasirenki, ar nori tą dieną daryti ką nors ar ne. Plunksna Šokanti, 28 m.

 

Lūšynas man buvo savęs atradimo, pažinimo, supratimo ir susitaikymo su savimi vieta. Iki to žinoma vedė nelengvas, bet kupinas potyrių kelias. Lūšis reikli – tinginiaujantys pro jos akis nepraslysta, užduočių tik spėk suktis, bet Lūšis visada leidžia rinktis „kiek tu gali pavežti”. Tai nėra tik programa, tai yra kažkas daugiau, kažkas mistiško 🙂 Žuvėdra Klajojanti, 31 m.

 

Programa- keičianti gyvenimus. Saulė Visagalė, 40 m.

 

Praktinės psichologijos programa. Programoje ne studijuojame žmogaus laimę, gyvenimą ir santykius teoriškai, o gauname užduotis, kurias atlikę praktiškai jaučiame ar matome poveikį. Ožys Šoklusis, 29 m.

 

Šaunuolė Lūšis įdėjo labai daug darbo, apdorojo, sukramtė, Lūšiukams belieka tik pasinaudoti/nuryti. Programa atveria galimybes tobulėti, viskas labai aiškiai išdėstyta ir paaiškinta, kasdien naujos įvairaus pobūdžio užduotys, aprėpiančios tiek darbą, tiek laisvalaikį, neleidžia Lūšiukams užsisėdėti vienoje vietoje ir skatina veikti, keisti(s), augti. Sužaidybinta erdvė įtraukia, už pastangas apdovanojama grybais ir uogomis. Kiekvienas Lūšiukas pats gali nusistatyti, kiek uogų ir grybų programos metu nori surinkti. Nuosekliai ir stropiai vykdant užduotis sulaukiama puikių rezultatų. Vieniems tos pačios užduotys pasirodo lengvos, kitiems – sunkiai įveikiamos, nes visi Lūšiukai skirtingi, su skirtingomis patirtimis ir tikslais. Kiekvienas gali rinktis kas jam aktualu ir naudinga. Yra iš viso 7 Lūšiukų brandos lygiai. Griežta kasdieneigių pildymo sistema taip pat skatina stengtis ir pasitempti, juk nesinori surinkti tris apsileidimus ir iškristi iš programos. Jau nekalbu apie įprotines užduotis, kurias Lūšiukas pats pasirenka ir pats priima atsakomybę jas atlikti arba ne (čia jau priklausomai nuo pokyčių poreikio, nuo Lūšiuko noro tobulėt). Pati Lūšis ir kiti dalyviai visad mielai padeda ir atsako į iškilusius klausimus, pasidalina savo patirtimi. Yra ir daugiau temų, kuriose galima išsakyti savo nuomonę, taip pat sukurti ir savąją tuo metu aktualią. Lūšiukai tarpusavy gali bendrauti ir asmeniškai, susirašyti asmeninėmis žinutėmis.

 

Beje, prisijungimo prie programos slaptažodis yra burtažodis. Kažkokia motyvuojanti frazė, kiekvienas Lūšiukas gali susigalvoti sau, kas jam svarbu ir ko tuo metu reikia. Pvz: „aš save myliu”, „man pavyks” ir pan. kažkoks burtažodis, kuris primintų ir paskatintų, kiekvieną sykį prisijungiant ir jį suvedinėjant galima sulaukti teigiamų malonių rezultatų. Katė Sumanioji, 26 m.

 

Programa skirta stokojantiems permainų, užstrigusiems kasdienybėje, nepatenkintiems savimi, taip pat manantiems, kad jie labai puikūs ir viską gerai žino. Žodžiu, kiekvienam. Programoje viskas vyksta labai lengvai, bet paliečia labai giliai. Tarytum žaidi tik įdomų žaidimą, o jis tave taip įtraukia, kad nuolat apie tai mąstai. Ir tai jau visai ne žaidimas, tai – rimta. Žvaigždė Tolimoji, 42 m.

 

Programa – žvilgsnis gilus į save. Jei sau tai leidi, žinoma.

 

Lūšis – pasimatymas su savimi. Be kaukės.

 

Čia veiksmas prasideda nuo Tavęs. Koks jis? Įveikęs programą, tiksliai žinosi ir atsakymą. Tiesa, jei būsi be kaukės Sau. Amarilė Rimtoji, 36 m.

 

Programa kiekvienam, nes ji apie mus visus. Programa tai ne žaidimas, tai rimtas darbas, savęs visuminė analizė, savistaba ir disciplina. Smagu, kad čia nėra prievartos viešai pasisakyti pokalbiuose, kad yra palikta galimybė rinktis, kiek ir kokias užduotis atlikti. Rūkas Vėsusis, 43 m.

 

Vidinio virsmo programa. Žemė Atgimstančioji, 38 m.

 

Lūšies programa išjudinanti, supurtanti, skatinanti sveiką santykį su pasauliu, aplinka, savimi. Vilkė Girioje, 26 m.

 

Tai programa, kurios dėka aš tapau nauju žmogui… Ačiū už tai. Jūra Melsvoji, 33 m.

 

Tikra sekta 🙂 Taip traukia, kad niekaip negali išeiti 🙂 Lūšiukas Anonimas, 47 m.

 

Lūšis – tai internetinė savęs pažinimo, saviugdos erdvė, savo užduotimis suteikianti galimybę išmokti džiaugtis kasdienybe, įgauti daugiau pasitikėjimo, praturtinti gyvenimą čia ir dabar. Dilgėlė Žydinčioji, 38 m.

 

Programa, skirta žmonėms, kurie ieško atsakymų į klausimus: kas jie, koks jų gyvenimo tikslas ir prasmė, kodėl tam tikri dalykai vyksta su jais ir kaip pakeisti, kad tas jų gyvenimas būtų jų svajonių gyvenimu. Programa-tai gyvenimo mokykla, kurią baigęs jautiesi tarsi abiturientas, einantis į gyvenimą su nauju matymu ir perspektyva į gyvenimą, pilnas energijos, motyvacijos, noro keistis ir veikti. Kaip ir kiekvienas mokinys, privalo stropiai mokytis, atsakingai atlikti užduotis ir nepasiduoti ištikus pirmai nesėkmei. Be viso šito nieko nebus, teks kaltinti tik patį save. Programoje yra numatytos visos priemonės, kurios padeda rasti sprendimus ištikus tam tikriems sunkumams ar nepatogumams, susijusiais su užduočių atlikimu ar neatlikimu. Aušra Rytinė, 48 m.

 

Įtraukiantis žaidimas, sužadinantis vaizduotę, kūrybiškumą, atveriantis duris ne tik į savo vidinį pasaulį, bet leidžiantis pamatyti kasdienybę kitu kampu. Žaltvykslė Magiškoji, 24 m.

 

Savęs ieškojimo ir atradimų serialas, trunkantis 40 dienų 🙂 Tave perkelia į kitą realybę su kitom taisyklėm ir tu lauki naujos dienos su naujom užduotim. Tikrai užkabina ir tikrai norisi viską pažiūrėti iki galo 🙂 Mėta Gaivioji, 37 m.

 

Patirtis čia ir dabar ir kiekvieną dieną. Luna Aikštingoji, 33 m.

 

Veiklioji Lūšis oficialiai – tai asmenybės stiprinimo programa. Mano, Veikliosios Lūšies pirmą programą įveikusios lūšiukės akimis – tai iššūkių sau kėlimo, įgyvendinimo ir savirealizacijos projektas, kuriame galima mokytis ir realiai gyvenime kurti naujus įpročius, atsisakyti senų, išmokti svajoti, planuoti, kalbėtis su savimi ir kitais. Tai kasdieninio susitikimo su savimi programa, padedanti įveikti baimes ir rasti savo stipriąsias bei silpnąsias puses – pirmomis pasidžiaugiant, o antrąsias mokantis paversti stiprybėmis:) Migla Pavasario, 28 m.

 

Kasdienybės praturtinimo programa. Kaip paprastais ir mažais būdais pagerinti savo darbą, patirtį darbe, rutiną, kasdienybę ir pradėti pastebėti, kiek daug gražių dalykų yra aplink tave (ir pradėti jais DŽIAUGTIS, po velnių, vietoj to, kad pastoviai kartotum sau apie tai, ko neturi). Verbena Purpurinė, 31 m.

 

Lūšis yra žaidimas. gyvenimas irgi yra žaidimas. kur visi priversti paklusti dėsniams. kur nėra laimėtojų ir pralaimėjusių. nes žaidimo tikslas yra pats žaidimas. Dulkė Vėjyje, 41 m.

 

Sunku apibūdinti žodžiais kas tai per programa, tačiau rekomenduoju sudalyvauti ir suprasti jos esmę patiems praktiškai, o ne klausant iš kitų lūpų. Tiesa ta, kad visos programos metu būsite užimti ir tas mėnuo tiesiog praskries, tačiau pokyčiai ir geri prisiminimai liks visam laikui ir tapsite priklausomi nuo Lūšies programos kasmet. Spanguolė Įdomioji, 26 m.

Dalyvauti buvo tikrai labai įdomu. Motyvacija buvo labai didelė, nors antroje programos pusėje dėl didelio tempo, sutapusio prieškalėdinio laikotarpio darbuose kiek prisilpo, nes tiesiog pritrūko energijos visus gyvenimo dėmesio taškus uždengti kokybiškai, pilnai ir atsidavusiai. Erdvė Atgimusioji, 47 m.

 

Vienas iš motyvų dalyvauti, įkišti į lūšyną savo smalsią nosį 🙂 buvo tas, kad šita programa nuo pat pradžių intriguoja, yra šiek tiek paslaptinga, neatveriamos iš karto visos kortos. Be asmeninio motyvo – tobulinti ir pažinti save, motyvuoja ir programos žaismingumas, intriga, beatsirandantis azartas, kai gali stebėti ir palyginti, kaip sekasi kitiems lūšiukams. Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Įdomu buvo kasdien. Motyvacija kito, priklausomai nuo temos, užduočių aktualumo man asmeniškai. Plaštakė Rudeninė, 57 m.

 

Motyvacija visuomet auga, kai matai rezultatą. Pačioje pradžioje, neturėjau jokios nuomonės ar ypatingų lūkesčių. Buvo smalsu ir pagalvojau, kad gal tai gali būti kažkiek man naudinga, bent jau atitrauks nuo varginančių ir įkyrių minčių apie nesėkmę, kurią prieš tai patyriau. Bet pradėjusi dalyvauti, jau po svajonių gyvenimo užduočių pradėjau jaustis geriau, suvokimas, kad iš esmės viskas mano gyvenime yra tikrai puiku padėjo keltis ant kojų. Išmokau ” gaudyti ir naikinti skruzdes”, tikrai sunkus darbas, nes įkyrios mintys, kaip tikros skruzdės,( ir iš kur jų tiek daug lenda…) vis iškyla į paviršių netinkamu metu ir sugeba slėgti, jeigu jų nevaldyti. Taigi motyvacija augo bedalyvaujant. Man tikrai buvo įdomu ir naudinga. Žemė Atgimstančioji, 38 m.

 

Man buvo labai įdomu dalyvauti! Kas vakarą pateikiama nauja kitos dienos užduotis buvo kaip kinder siurprizas 😀 Viena kita užduotis pasirodė ne itin aktuali man ar tinkama šiuo metu, tai tos dienos buvo nuobodesnės. Tačiau manau, kad naudos davė kikeviena diena. Motyvacija pradžioje buvo labai stipri, visa tiesiog spirgėjau, vėliau šiek tiek sumažėjo, bet vis tiek išliko noras daryti atidžiai ir gilintis į užduotis. Vilkė Girioje, 26 m.

 

Kiekviena užduotis įkvėpdavo. Ieškoti, rasti, mėgautis, kartais ir pasikankinti… Vertinga – vieno žodžio atsakymas. Amarilė Rimtoji, 36 m.

 

Buvo labai žaisminga ir patrauklu. Nors kartais ir buvo sunku rasti laiko, tačiau sužaidybintas pateikimas motyvavo kiekvieną dieną įkišti nosį į Lūšyną ir smalsauti, kas šiandiena įdomaus 🙂 Dantys Baltieji, 46 m.

 

Man buvo tikrai labai įdomu. Buvau motyvuota, kaip vaikai Kalėdų, taip aš laukdavau vis naujos užduoties :} Katė Ugningoji, 29 m.

 

Motyvacija kito dalyvaujant. Pradžioje vedė didelis smalsumas, tada vyko dideli pokyčiai, buvo net baisu skaityti užduotis, tada atėjo pripratimas ir ramesnis požiūris į viską. Žodžiu, lyg kokie gyvi santykiai. Vanduo Gyvas, 34 m.

 

Programa labai patraukti, įtraukianti ir sukelianti priklausomybę 🙂 Svaja Paslaptingoji, 44 m.

 

Buvo įdomu iš pat pradžių, paskui ėmė atsibosti, bet supratau, kad man to reikia ir norėjau pabaigti programą. Nenorėjau iškristi, todėl stengiausi atlikti bent šiek tiek daugiau nei minimumą. Orchidėja Dryžuotoji, 37 m.

 

Išlepau nuo prieš tai buvusių Lūšies versijų. Tai kiek trukdė. Taip pat liga padarė savo (programos bemaž vidury). Bet nepaisant to buvo motyvacija eiti į priekį, nes norėjosi išvysti ir paskutines užduotis. Sakyčiau, kad ne motyvacija yra esminis dalykas. Esminis yra ĮSIPAREIGOJIMAS. Galbūt tai akcentuočiau naujiems programos dalyviams. Azartas susilpnėja po poros dienų ar savaičių kelių, o paskui tiesiog reikia daryt tai, ką reikia. Juk gali motyvacija ir neatsirasti iki pavasario ar vasaros. Meškinas Bundantis, 41 m.

 

Motyvuodavo Lūšies įžanginiai tekstai, pateikiami straipsniai ir stebėjimas, kaip noriai ir entuziastingai dalyvauja kiti lūšiukai, jų pasiekimai ir pasisakymai. Liūtė Stebėtoja, 33 m.

 

Buvo labai įdomu dalyvauti pirmą kartą tokioje programoje. Tikiuosi, kad ir sekantį kartą bus nemažiau įdomu 🙂 Motyvacijos netrūko visos programos metu- nepamenu, kada anksčiau būčiau buvusi tiek užmotyvuota. Lūšis tikrai pasistengė ir matosi, kad įdėjo daug darbo, ir širdies. Ačiū. Saulė Visagalė, 40 m.

 

Buvo labai įdomu dalyvauti. Pasirinkti Būtybvardžiai ir Savybvardžiai padėjo įsijausti į žaidimą, o dar tas žalio miško fonas… Iš pradžių atrodo baisu, kol įsivažiuoji, kol surandi kas kur parašyta, o paskui susitelki į užduotis, į lūšiukų pasisakymus, kasdien lauki užduočių ir galvoji „ką šiandien mums paruošė Lūšis?” 🙂 Viskas pateikta lengvai, su puikia tonacija (ar kaip čia pavadinti), tad net jeigu ir užpuldavo nerimas ar baimė perskaičius užduotis – žalio miško vaizdas ir zujantys lūšiukai jame kažkaip nuramindavo, padėdavo dar kartą įsigilinti į viską ir pradėti daryti. Net jei kokiai užduočiai visai nebūdavo ūpo ar sakiau sau, kad tikrai nedarysiu, tai po kiek laiko, paskaitinėjus kitų lūšiukų įspūdžius, ir mano galvelėje pradėdavo kilti mintys ir užduotis kažkaip pasidarydavo savaime. Tad tikrai motyvuoja (nebent esi visiškai skeptiškai nusiteikęs ar nemėgsti žaisti). Katė Tylioji, 32 m.

 

Nelabai įdomu. Tikėjausi daugiau. Motyvacija greitai krito. Lūšiukas anonimas, 31 m.

 

Mane pati programa tiek sužavėjo, kad motyvacijos tikrai buvo. Tik po trumpų atostogų krito, nes atsirado kažkoks nepasitenkinimas, kad nejaučiu pokyčių labai matomų ir ryškių. Luna Aištingoji, 33 m.

 

Buvau laaaaabai įdomu! Buvau stipriai motyvuota. Kai labai trūkdavo laiko ir norėdavosi prasimuliuoti, užduočių įdomumas ir naudingumas skatino susiimti, susikaupti ir padaryti! Zylė Smalsioji, 36 m.

 

Jau atėjau čia su motyvacija pasiekti tam tikrus dalykus, o pradėjus dalyvauti, ta motyvacija tik užaugo. O dalyvauti buvo tikrai įdomu, ypač, kai pamatai, kad vis tik gali kažką įveikti, ir įveiki! Lakštingala Dangaus, 30 m.

 

Dalyvauti buvo labai įdomu ir naudinga – patyrinėti savo vertybes, stiprybes, kompetencijas…. Kasdienybėje retai kada randu laiko analizei ir savirefleksijai, svajojimui ir savęs tyrinėjimui, save ir kaltinu ir teisinu, kad nėra laiko, daug darbų ir panašiai. Tačiau prisijungusi prie Lūšies įsipareigojau noriu nenoriu atsigręžti į save. KASDIEN. Ir nei darbų sumažėjo, nei kitų veiklų atsisakiau, tačiau suspėjau viską – ir darbus ir veiklas ir Lūšį:) Jaučiu, kad tas įsipareigojimas Lūšiai (nors niekas juk netikrino kaip ir kiek užduočių realiai padaroma, jų kokybės), buvo labai svarbus, nors pati sau buvau griežčiausia teisėja, bet ir žinojimas, kad yra sistema, tvarka, bendruomenė motyvaciją palaikė ir skatino. Kaip sakydavo mano vaikystės mokytojas – kas: „Kas nori – ieško galimybių, o kas nenori – priežasčių”, taigi Lūšis man tapo ir galimybių ieškojimu ir jų suradimu ir įgyvendinimu:) Migla Pavasario, 28 m.

 

Man buvo labai įdomu, puikios užduotys, buvau nustebusi, kaip viskas puikiai sustyguota. Kuosa Žvitrioji, 32 m.

 

Labai įdomu. Motyvacija pradžioje buvo hype’inė, vėliau – didėjant apimtims, ad hoc situacijoms – krito, tuomet vėl kilo. Tikri atrakcijonų kalneliai. Nendrė Lanksčioji, 27 m.

 

Labai patiko pats programos pateikimas, pergyvendinau dėl nesurinktų uogų ir grybų. Sąžiningai atlikinėjau užduotis, buvo labai didelis noras stengtis, keistis, daryti užduotis. Zylė Atkaklioji, 35 m.

 

Dėkui už puikų produktą. Jaučiau didelę atsakomybę, norą ir kiekvienos atliktos užduoties naudą. Skridimas Požeminis, 48 m.

Kadangi pirmą kartą susiduriu su tokia daugiabriaune ir visiškai kitokia programa nei anksčiau bandytos, galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad ši – pati efektyviausia. Saulė Pavasario, 38 m.

 

Sunku trumpai apibūdinti Lūšies filosofiją, bet intuityviai jaučiu, kad kažkaip vibruoja su manąja, t.y. ji man tinka ir patinka. Jaučiasi humanizmas, sąmojis, linksmumas, inteligencija… Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Viskas labai protingai apgalvota. Patiko, kad programos pradžioje labai aiškiai išdėstomos „žaidimo taisyklės” ir po to jų laikomasi. Pantera Švelnioji, 44 m.

 

Man patiko. Esu dalyvavusi kituose virtualiuose mokymuose, tai turiu iš ko lyginti. Ir nuoširdžiai galiu pasakyti, kad čia aš informacijos, naudos sau gavau n kartų didesnį kiekį nei anuose mokymuose. Nėra jokio spangimo apie jauną mėnulį ir gyvenimą pagal vedas. Jaučiuosi motyvuota toliau daryti, veikti, nes dabar turiu įrankius, ko man iki šiol trūko. Jaučiu, kad pamažu chaosą ima keisti tvarka, bet dar tam reikia laiko ir mano pačios pastangų. Voverė Skraiduolė, 38 m.

 

Pasikartosiu, manau, kad ši programa paremta rimtais mokslais. Pati daug domiuosi psichologija ir ypač metafizika, tad nemažai užduočių man jau buvo pažįstama, tik įvilkta į kitą rūbą. Vertinu tikrai puikiai. Katė Ugningoji, 29 m.

 

Filosofija – 100% puiki. Sistema – nelabai patogi. Dėsniai – visada įdomūs. Vanduo Gyvas, 34 m.

 

Aš neturiu pagrįstos kritikos, nes vienintelis nepasitenkinimas buvo pradžioje, kol perpratau lūšyno naršymą, kaip pati sistema veikia. Tai čia susiję su technine dalimi. Visa kita mane tenkino, aš priėmiau be pasipriešinimo žaidimo taisykles. Didžiulis pliusas griežtam 3 apsileidimų kriterijui. Iš vienos pusės palikta laisvė ir atsakomybė pačiam lūšiukui, bet tas išmetimas iš bendruomenės skatina stengtis, man sudarė rimtos programos įspūdį, nes man norisi būti tarp tų, kurie stengiasi, o kurie nėra motyvuoti, tegul renkasi kitą mišką. Liūtė Stebėtoja, 33 m.

 

Pritariu LŪŠIES dėsniams ir sistemai. Nekartą minėjau, kad kasdieneigė yra labai puikus išradimas. Ir apsileidimų skaičiavimas, ir būdas apsileidėliams grįžti atgal į sistemą. Gervė Skriejanti, 38 m.

 

Tikrai nenumaniau, kad kažką panašaus galima sugalvoti ir pritaikyti praktikoje. Atrodo jau tiek visko sukurta ir išbandyta. Labai patiko tokie dalykai, kaip taisyklinga kalba lūšyne, tvarka, griežtumas, atsakomybė ir užduočių pateikimo tvarka, ėjimas palaipsniui apimant praktiškai visas svarbias sritis. Katė Tylioji, 32 m.

 

Filosofija – puiki, sistema – aukščiausias lygis, dėsniai – labai logiški ir reikalingi. Pūkuotoji Pienė, 45 m.

 

Viskas gerai apgalvota ir labai gera priemonė atsijoti tuos, kurie nėra rimtai nusiteikę. Visko pakankamai daug, iš pradžių rimtai išgąsdina, bet vėliau perpranti sistemą ir būna paprasta. Manau, kad dalyvių įspraudimas į tam tikrus rėmus labai geras dalykas. Aš kiek esu visko bandžiusi, man nėra pavykę savęs taip puikiai kontroliuoti ir taip kryptingai siekti tikslo. Bent tokio tipo žmogui kaip aš tai yra idealu – jausti šiokį tokį spaudimą, atsakomybę ir kontrolę. Man labai patiko ir tiko. Haskė Smalsioji, 33 m.

 

Dėsniai paliko didžiulį įspūdį, kaip ir visa kita ;} Fėja Mažoji, 48 m.

 

Truputį per daug teksto, plepalų… Šiaip manau, kad tvarka yra tinkama. Lūšiukas anonimas, 28 m.

 

Puiku. Tikrai. Tu papuoli į visai kitą pasaulį ir labai gerai, kad jis yra gerokai kitoks, nei esi realiame. Čia atitrūksti ir kaip kokiam seriale kasdien lauki ir žiūri naujos serijos. Mėta Gaivioji, 37 m.

 

Tikrai per daug informacijos, manau, kad įmanoma viską pateikti daug papraščiau be jokių įmantrių žodžių. Taip, tai „sužaidybinta” programa, bet ir paprastos tikslios ir aiškios taisyklės, gali būti daug geriau ir žaidimą padaryti daug patrauklesniu. Ir šiaip per daug laiko skirta tiems dėsniams ir taisyklėms išmokti, nes tikrai daug kas praranda susidomėjimą programos pradžioje. Supaprastinkit taisykles, nenaudokit savo įmantrių žodžių ir leiskit greičiau įsijungti žmonėms į „žaidimą”, kol dar ūpas niekur nedingo. Kalva Ramioji, 25 m.

 

Labai patiko aiškumas, taisyklių buvimas, nešališkumas, griežtumas. Manau, kad tai perspektyvi programa. Lūšiukas anonimas, 34 m.

 

Super, tobula ir profesionalu. Šerkšnas Sidabrinis, 46 m.

 

Aš manau, kad tai stipri porgrama su savo nuostatais. Kas juos sukūrė, tas turi didžiuotis ir tie, aks dalyvauja, turi priimti tai kaip taisykles, kuriomis turi vadovautis. Giedra Gintarinė, 30 m.

 

Sistema gerai apgalvota, aiški, o programos žaidybinė forma, ypač „vežanti”. Katė Laukinė, 46 m.

 

Lūšis – puiki pati idėja ir programa, tačiau dalyvaujant joje manęs vis neapleido jausmas, jog ji skirta tiems, kurie jau yra ir be programos pakankamai motyvuoti, kad atliktų daugumą užduočių, ką sėkmingai ir darė. Žmonėms, kuriuos apėmusi apatija ir neveiklumas, grybai ir uogos nėra pakankama motyvacija pradėti veikti, kaip ir buvo mano atveju. Aš žinau viską, ką man reiktų daryti vardan savo laimės, tačiau trūksta pastūmėjimo ir motyvacijos, kurią ir tikėjausi gauti programoje, tačiau negavau, ko tikėjausi (aukščiau yra paaiškinimas). Taigi didžiausias programos trūkumas – ji padeda daugmaž laimingiems, o nelaimėliams yra sunkiai įkandama. Gal galima būtų ją padaryti universalesnę? Įjungti kažkokią psichologinio palaikymo skyrelį? Rasa, tu tokia kūrybinga, gal ką nors sugalvosi? Rugiagėlė Rugiuose, 34 m.

 

Dėsniai gerai sukalti ir tvirti. Manau – ilgaamžiai. Nendrė Lanksčioji, 27 m.

Nereali bendruomenė, nes pirmas dalykas, kuris mane labiausiai pribloškė Lūšyje, kiek daug aplink žmonių panašių į mane. Kiek daug išgyvenančių, ieškančių, galvojančių, klaidžiojančių, jaučiančių tuos pačius jausmus kaip ir aš. Su panašiais skauduliais ir džiaugsmais, ieškojimais ir atradimais…..Taip čia viskas sava ir labai labai artima….Kažkokia sekta ;} Erdvė Atgimusioji, 47 m.

 

Labai nustebino Lūšiukų bendruomenė – visi tie, kurie pasireiškė lūšyne, pasirodė labai inteligentiški, išprusę, įdomūs, motyvuoti, geranoriški! Asmenybės, iš kurių pasidalintų įžvalgų, gyvenimiškos patirties taip pat gali daug ko vertingo sužinoti, pasimokyti. Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Man Lūšynas yra Bendrystės, Palaikymo, Supratimo ir Atvirumo erdvė, kurioje taip smagu nardyti. Čia auga mano drąsa būti savimi. Plaštakė Rudeninė, 57 m.

 

Bendruomenė labai vertinga. Juo labiau man patiko, kad aktyvus dalyvavimas joje buvo mano asmeninis pasirinkimas. Gervė Šokanti, 45 m.

 

Labai vertinga. Patiko naudojami slapyvardžiai, kalbėdama su kitais bendruomenės nariais, jaučiausi daug laisviau nežinodama nei kas jie, nei kokią vietą užima visuomenėje, nei koks jų išsilavinimas etc. Jautėmės visi gana artimi vienas kitam (ko, manau, nepasieksim feisbuko grupėje) :} Gervė Skriejanti, 38 m.

 

Su lūšiukais dalyvauti programoje žymiai linksmiau, naudingiau, nesijauti vienišas miške. Sutinki daug panašias vertybes turinčių žmonių, kurie, taip pat kaip ir tu, nori augti ir tobulėti. Labai stipriai jaučiasi Lūšiukų bendruomenės- vienybė ir tas labai „veža”. Saulė Visagalė, 40 m.

 

Jei reiktų vertinti 10 balų sistemoje, vertinčiau 10. Man mano aplinkoje labai trūko žmonių, kuriems rūpėtų tokie klausimai ir patyrimai kaip šios programos dalyvių. Gaila, kad man trūko laiko daugiau pabendrauti su jais, bet jau šiandien išsiunčiau prašymą prisijungti prie FB Lūšiukų grupės 🙂 Puiki idėja, kad dalyviai gali dalintis ir tuo, ką gyvenime daro: rašo, gamina, kokias paslaugas teikia, kokių idėjų turi ir pan., super! Susiradau draugų, su kuriais suplanavome susitikti realybėje, labai džiaugiuosi šia galimybe, ačiū! Aušra Rytinė, 48 m.

 

Didžiausias programos pliusas ir vertybė 🙂 Kaip kokia masinė grupinė terapija 🙂 Aišku, svarbiausia išdrįsti parašyti savo mintis, nes kitaip gal jausis, kad kažko trūksta. Katė Tylioji, 32 m.

 

Man asmeniškai nelabai, tiesą sakant didžioji dalis lūšiukų pasisakymų man asmeniškai nebuvo įdomūs ar vertingi. Melisa Pilkšvoji, 27 m.

 

Kaip bendravimo formos socialinių tinklų nevertinu ir nepalaikau (facebook.com ir pan.), manau, jų žala socialine prasme didesnė, nei nauda. Tačiau Lūšies bendruomenė yra labai specifinė, orientuota į tam tikra sritį (pokyčius, užduotis), o ne tuščią dalinimąsi, plepėjimą ar rašinėjimą iš neturėjimo ką veikti, todėl ji atliko palaikymo ir raminimo funkcijas, lūšiukų susirašinėjimai skatino pasitempti, nesustoti, net kai sunku. Migla Pavasario, 28 m.

 

Esu neapsakomai dėkinga Lūšiai už metų galo atradimą naujo sielos draugo pavidalu.
Pačiai buvo netikėta, tačiau kalbėjau daug ir atvirai. Reiškia, patiko. Kalbėjimasis/dalinimasis padėdavo rasti išeitis, sprendimus. Kartais nervindavo. Taip, taip, žinau, kad tai – tik mano požiūrio reikalas :} Liepsna Spragsinti, 39 m.

 

Asmeniškai neturėjau pakankamai laiko aktyviai dalyvauti bendruomenėje ir skaityti diskusijas, man tai buvo labiau asmeninis kelias. Migla Lengvoji, 28 m.

Atsirado didesnis sąmoningumas gyvenime- kuo labai džiaugiuosi 🙂 Jaučiuosi žymiai tvirtesnė ir laimingesnė, labiau pasitikiu savimi. Saulė Visagalė, 40 m.

 

Sugrįžo entuziazmas ir gyvenimo džiaugsmas. Esu tobulesnė ankstesnė savęs versija, pati sau patinku, džiaugiuosi ir didžiuojuosi savimi.
Susigyvenau su įprotinėmis užduotimis. Įvyko kažkoks Lūžis, radau savyje vidinę ramybę, pasitraukė ankščiau aplankydavęs nerimas, taip gera ir ramu. Prisiminiau, ką reiškia mėgautis. Pavyksta efektyviau atlikti dalykus, būti čia ir dabar ir mėgautis tuo ką darau duotuoju momentu, pašalines mintis nustumiant/atidedant į šoną, kiek įmanoma daugiau dėmesio skirti dėmesio tam žmogui, su kuriuo esu tuo metu.
Paleisti ir nekontroliuoti. Yra dalykų, kurie tiesiog nuo manęs nepriklauso, tad neverta dėl to nerimauti. Vadovaujuosi posakiu: „Jei kas nors nepatinka – pakeisk tai. Jei negali pakeisti – pakeisk požiūrį”.
Lengviau įlipti į kito batus ir pamatyti vaizdą iš jo perspektyvos.
Prisiminiau, kad žalinga eikvoti duodą gyvenimo laiką ir energiją žmonėms, kurie to neverti, kurie nenori suprasti, pamatyti, patikėti, kurie laikosi ribojančių nepalaužiamų įsitikinimų ir nemato kitų galimybių, kurie yra negatyvūs ir tuo negatyvumu užkrečia bando užkrėsti kitus. Tam tikrų žmonių tiesiog naudinga vengti, kad savo nuodų neskleistų į aplinką. Labai naudinga 5 minučių taisyklė.
Įspūdžiai labai geri bendrai. Priėmiau vieną skaudų sprendimą, bet jis buvo labai reikalingas ir naudingas. Ir dar labai norėjau ir maniau pasieksianti 7-ąją Lūšies stadiją, bet likau 6-oje. (žinoma, ir toks rezultatas labai geras, tačiau esu tokia, kad visad noriu pasiekti maksimaliai geriausią rezultatą). Katė Sumanioji, 26 m.
1. Gavau įrankius, kaip spręsti problemas.
2. Vis dar darau planą tolesnės savo veiklos.
3. Pažinau savo vidinę šeimą. Prakalbinau vidinį vaiką.
4. Išmokau, kaip prasiskaidrinti dieną.
5. Pažinau savo vertybes.
6. Dabar žinau, kiek daug laisvo laiko turėjau iki Lūšies.
7. Labiau pažinau save.
8. Emocijų išliejimas ant popieriaus man labai gerai suveikia, bet aš vis iki tol tai pamiršdavau. Dabar jau turiu dienoraštį 2017 metams.
9. Skaudulių išrašymas ir sudeginimas buvo labai gera patirtis.
10. Sužinojau, kad savo vertybes, stiprybes reikia tręšti. Neužtenka tiesiog žinoti, kad jos tokios yra.
11. Darbo ir poilsio balansas yra a must dalykas. Voverė Skraiduolė, 38 m.

 

Suvokiau, kad įmanoma sulėtėti – iš to gimsta kokybė ir pasimėgavimas. Iš žolėdžio, priklausomo nuo aplinkos salygų, tapau į tikslą orientuotu plėšrūnu. Supratau, kad geras planas – pusė darbo, kita pusė – metodikos laikymasis. Pamačiau aiškų žemėlapį, kaip susiję mano savybės, vertybės, svajonės ir siekiai – dar mažiau galimybių blaškytis ir pasiklysti. Gervė Baltoji, 38 m.

 

Prieš programą turėjau gana žemoką savivertę, pasitikėjimo savimi stoką ir ne vieną baimę. Tačiau po programos jaučiuosi daug tvirčiau, nes radau man reikalingus atsakymus ir būdus, kaip tvarkytis. Blogis turbūt būtų vienintelis, kad tokią programą galėjau atrasti anksčiau 🙂 Saulė Pavasario, 39 m.

 

Tik patvirtino, ką jau žinojau ir, ko man trūksta, kur turiu pasitempti.. Pūkuotoji Pienė, 45 m.

 

Ėjau link tų atsakymų savo gyvenime jau ilgai, tačiau dalyvavimas programoje sudėliojo viską į vietas, greitai ir gana efektyviai, net pati nesupratau, kad pokyčiai įvyko, tik apsižiūrėjau, kad įvyko. Ir taip supratau ne apie vieną pokytį. Taip pat sužinojau ir naujų dalykų. Liūtė Smalsioji, 36 m.

 

Po programos net ir esant stresinei situacijai gyvenime, palaikoma ramybė ir pasitikėjimas savimi. Spiečius pačių įvairiausių minčių, siekių, abstrakčių pamąstymų susidėliojo į „lentynėles” ir įgijo aiškų formatą. Skaitant ir atliekant užduotis, lengva ir paprasta atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Liūtukas Ugningasis, 42 m.

 

Išmokau labai daug gerų įprotinių dalykų, kaip įpinti nesunkiai ir nesudėtingai į kasdienybę. Ir atradau savo ryto ritualą! Verbena Purpurinė, 31 m.

 

Manau, kad pasiekiau tai, ko čia ir atėjau- įgauti pasitikėjimo, sustiprėti, paaugti. susiformavo tam tikri geri įpročiai, kurie, tikiuosi ir toliau lydės mane ir padės toliau tobulėti. tai čia- gerai. o blogai- na, ne pati programa bloga, o blogai buvo, kai reikėjo perlipti per save ir įveikti tai, ko anksčiau nedrįsau daryti…:) Lakštingala Dangaus, 30 m.

 

Supratau, kad daug daugiau savo gyvenie valdau aš, mano mintys, nusiteikimas ir mano nuotaika. Supratau, kad labai svarbu yra kasdienis darbas su savimi. Programos metu akivaizdžiai pamačiau, kad galima keisti savo gyvenimą, nieko iš esmės lyg ir nepakeičiant, tačiau pakeičiant labai daug kažkur giliai savyje. Vasara Spalvingoji, 38 m.

 

Šį kartą Lūšies programa pajudino užsistovėjusią kasdienybę. Man pavyko būti sąžininga pačiai sau ir suvokti, ko aš noriu. Atmesti kitų norus ir poreikius savo gyvenime ir išgryninti savo pačios. Pokyčiai prasidėjo nuo santykių su vyru ir tęsiasi kasdien. Man labai patiko Zen habits patarimai produktyvesniam ir kokybiškesniam gyvenimui. Svarbiausias pasiekimas, tai kad aš nusprendžiau gyventi čia ir dabar, kokybiškiau. Neužstrigti praeityje ar ateityje, sumažinti savo lūkesčius ir priklausomybes (nuo maisto, socialinių tinklų). Laumė Žalioji, 32 m.

 

Išmokau ieškoti atsakymų, kai priešais yra užvertos durys, ieškoti galinio įėjimo ar net lango. Kažkaip savaime, randasi atsakymai, ką daryti toliau. Jaučiuosi lyg gavus visraktį. Kai kurios užduotys ir jų pasekmės vis dar tęsiasi. Akis Skvarbioji, 32 m.

 

Pasitikiu savimi, myliu save ir aplinkinius, esu atlaidesne, tolerantiškesne. Džiaugiuosi šia akimirka, kuri yra tikra! Nelaukiu rytojaus kaip stebuklu meto. Čia ir dabar!!! Ieva Pievoje, 41 m.

 

Sužinojau savo stipriąsias puses, jas įsivardinau sau. Pamačiau, kas iš tiesų man padeda, o kas tik iliuzija ir trukdo man veikti produktyviai. Tapau drąsesnė ir labiau užtikrinta savimi. Rūta Budrioji, 22 m.

 

Pasikeitė požiūris į gyvenimą. Nebijau kalbėti atvirai, nebijau pasakyti, kas nepatinka, ką daryti kitaip. Aš esu pasikeitimų įpusėjime. Manau, kad greitai daug kas pasikeis mano gyvenime: tiek veikloje, tiek gyvenimo būde. Giedra Gintarinė, 30 m.

 

Į viską pradėjau žiūrėti paprasčiau, labiau save vertinu ir myliu. Mažiau save ir kitus baru. Kava Aromatingoji. 35 m.

 

Aš pradėjau sportuoti, pasidariau ramesnė, supaprastėjau daugeliu klausimų. Išmokau nuostabaus dalyko, neapsikrauti nereikalingais darbais ir nebebandau viską spėti, išsirenku tik pačius svarbiausius darbus ir juos atlieku pasimėgaudama. Pradėjau daugiau mėgautis eiliniais darbais, nes stengiuosi nieko nebedaryti automatiškai. Kuosa Žvitrioji, 32 m.

 

Atradau save iš naujo, tiksliau pažvelgiau į save iš šono ir kartu turėjau galimybę save tobulinti, išsigryninau stiprybes, savo vertybes, gavau naujų žinių apie save, tad dabar lengviau atpažinti kada ir kuri mano asmenybės dalis veikia, kalba ir pnš. Išmokau, kad jei labai noriu, galiu bet kokiomis aplinkybėmis atrasti laiko svarbiam man dalykui ir aplinkiniai mano pasirinkimui tam skirti laiko nedaro įtakos. Gaivinantis Lašas, 26 m.

 

Susiformavo nauji įpročiai: anksti keltis ir anksti eiti miegoti, reguliari kasdieninė mankšta, kasdien susitvarkau ir pagražinu vieną namų kampelį. Sustiprėjo valia, pasitikėjimas savimi, tapau aktyvesnė, veiklesnė, drąsesnė, dažniau išsakau savo nuomonę. Daugiau minčių ir idėjų ateičiai. Išmokau naują būdą keisti mintis norima linkme su slaptažodžiais. Geriau suprantu save. Vaivorykštė Žėrinti, 38 m.

 

Išmokau labiau mylėti save. Suvokiau kas svarbu man, pavyksta dažniau reikšti savo nuomonę, nebijant aplinkinių reakcijos. Lūšiukas Anonimas, 38 m.

 

Pasikeitė požiūris į sudėtingas situacijas, savo vertybių deklaravimas vs. realybė, pasikeitė suvokimas apie tikslus gyvenime. Išmokau suderinti nesuderinamus dalykus, rasti laiko, kai jo atrodo nebėra ir iš visų jėgų siekti tikslo. Po programos jaučiuosi ramesnė, labiau suprantanti save ir aplinką, jaučiuosi patobulėjusi ir brandesnė. Nendrė Lanksčioji, 27 m.

 

Atsisveikinau su mirusiu tėčiu, kurį šalia savęs laikiau metų dvidešimtį…
Nuėmiau svarbą nuo norų/svajonių/tikslų. Žvėriškas gyvenimo palengvinimas!!!!!!
Stengiuosi nemultitaskinti, nors anksčiau tai maniau esant privalumu. Efektyvumas auga nerealiai!
Jei galiu nedaryti, NEDARAU!!!! 🙂 Štai dabar, parašau atsiliepimą ir einu skaityti knygą, nes tikrai galiu neplauti grindų ir iš pareigos nekviesti kavos kaimynės.
Negaliu sakyti, kad tobulai paleidau, bet sumažinau nuoskaudas, skaudulius.
Supratau, kad natūralus tiesus nepatinkančių dalykų išsakymas padeda palaikyti sveikus santykius. Nes kai juos nutyli ir kaupi, pratrūkusi jų lavina viską griauna. O po truputį jie veikia, kaip vitaminai 🙂
Dažniau sakau gražius/gerus dalykus žmonėms. Nebūtinai patiems artimiausiems.
Didžioji dalis mano santykių smarkiai pasikeitė į geresnę pusę. Net tie, kur, atrodo, dar nieko neinvestavau, nes dar neradau atsakymų.
Buvo velniškai sunkių užduočių, kai tris paras gyvenau be miego, geliančia galva, tarsi kosmose. Labai sunku kapstyti skaudulius iš po betono.
Kartais skaudino reakcijos žmonių, kuriuos maniau esant labai artimais. Pašaipa ir man svarbių dalykų nurašymas kiek žeidė. Tačiau tai tik leido pervertinti savo požiūrius. Liepsna Spragsinti, 39 m.

 

Išmokau jausti aplinką. Nežinau kaip kitaip pasakyti.. mėgautis darbu, sūnaus šypsenom, draugų vizitais, snaigių sūkuriais, skaniais sumuštiniais 🙂 gyventi čia ir dabar ir atvirai, optimistiškai nusiteikus kurti savo ateitį. Ežiukas Rūke, 33 m.

 

Man labai sunku įvardinti konkrečius pokyčius, nes tokių labai didelių nejaučiu, o gal pajausiu dar ateityje. Bet aš džiaugiuosi, kad labai daug ką sužinojau apie save ir suvokiau, kad tikrai esu nuostabus žmogeliukas. Suvokiau dalykus ar net jie pasitvirtino, su kuo turiu dirbti toliau. Galbūt net įrodžiau sau, kad tikrai galiu pasiekti tai, ko noriu iš tiesų. Aš tapau labiau sąžininga su savimi. Aš nepykstu ant savęs už liūdnumo akimirkas ir stengiuosi, jų neužvalgyti. Iš man artimų žmonių sužinojau labai fainių žodžių, atsiliepimų apie save. Suvokiau, kad jie mane mato daug geriau nei aš save. Save tiesiog nuvertinu. Manau, kad didžiausias dalykas, kas gero nutiko mano savivertė padidėjo ir labiau myliu save. Be to sugebėjau atsispirti pagundai išduoti savo vertybes. Buvo man atsiųsta tokia situacija ir aš pasirinkau savo vertybes ir savęs neišdavimą. Luna Aikštingoji, 33 m.

 

Jau ilgą laiką savo gyvenime atidėliojau savęs pažinimą ir pokyčius, į pirmą planą vis iškildavo karjera ir pasirūpinimas kitų poreikiais, kol pajutau, kad toliau nuo savęs bėgti nebegaliu, Dalyvavimas Lūšyje privertė mane susidurti su savimi, geriau save pažinti, įsisąmoninti tam tikrus dalykus, užrašyti juos ant popieriaus. Taip, viskas buvo mano viduje, tačiau reikėjo tai iškelti į paviršių, ir tai ne visada būdavo lengva, o kartais netgi skausminga. Tačiau esu patenkinta, kad neužmečiau programos jos viduryje (sistema labai motyvuojanti), o dabar galiu džiaugtis pagerėjusia nuotaika, atvirumu su kitais, gebėjimu nusistatyti ir apginti savo ribas, protingesne reakcija į kritiką ir tiesiog kasdienybe! Migla Lengvoji, 28 m.

 

Po programos pradėjau aiškiau suprasti ko aš noriu ir kokius mano norus man sugalvoja aplinkiniai. Supratau/man paaiškėjo kas yra mano gyvenimo variklis/tikslas/esmė, kas mane verčia rytais keltis iš lovos ir judėti pirmyn. Naujo neišmokau nieko, tačiau tai, ką mokėjau – smarkiai patobulinau, „nupūčiau dulkes” nuo senų žinių, jas daugiau pradėjau taikyti, pažadinau savo kūrybingumą. Ne visada yra gerai siekti naujų žinių kai pagrindinės, senosios žinios yra primirštos ir nenaudojamos. Kai kurios užduotys privertė susimastyti, kai kurios juoktis ir džiaugtis, kai kurios verkti. Po itin sunkių užduočių padarymo palengvėjo dvasiškai – čia kaip po juodos nakties ateina šviesus rytas. Be sunkių užduočių nėra dvasinio tobulėjimo rezultato. Žvaigždė Ryškioji, 32 m.

 

Pakeičiau įgrisusio darbo pobūdį (su bosu suderinau naują, man labiau tinkančią ir patinkančią poziciją), susipažinau su daug svarbių mano veiklos žmonių, rečiau aplanko bloga nuotaika ir tuo pačiu geriau sutariu su vaikinu, žengiau pirmus žingsnius svajonių karjeros link, pastebiu daugiau dalykų apie save, savo aplinką ir kitus žmones. Banga Galinga, 25 m.

 

Pasikeitė gyvenimo kokybė: mažiau streso, daugiau džiaugsmo ir meilės, pasitikėjimo savimi ir pozityvumo. Kuosa Smalsioji, 48 m.

 

Išmokau nemažai. Tai pastebiu kasdieniniame gyvenime. Kartais ne iš karto, bet kai pastebiu , – būna labai smagu 🙂 Pvz. toks dalykas kaip prieštaravimas. Man labai būdingas. Dabar pradedu prieštarauti, dar vis, bet prisimenu, kad geriau „tekėti pasroviui” 🙂 ir pakeičiu kursą. Kitiems duotas lentelių pildymas buvo labai naudingas. Kai kurios savybės labai išryškėjo, nes visi parašė tą patį, tik kitais žodžiais. Man būdingas savęs menkinimas, nuvertinimas. Dabar stengiuosi niekad savęs nekritikuoti, priimti save su geromis ir blogomis savybėmis. Tikrai labiau išmokau būti čia ir dabar. Tai suteikia didelį palengvėjimą. Pasidariau ramesnė. Išmokau būti atviresnė.  Išmokau neskubėti. Būti mažiau negatyvi kitų žmonių atžvilgiu. Dar ne visada pavyksta, tiesa. Dar labiau sustiprino motyvaciją tobulėti, ieškoti savęs ir būti savimi.
Ačiū. Kalva Stačioji, 50 m.

 

Susiformavo įpročiai, kas man yra žiauriai keista 😀 galbūt sugebėjau savyje atrasti ir teigiamų dalykų, aišku savęs nuvertinimas ima viršų, bet stengiuosi su tuo tvarkytis. Teko pasigilinti į tuos dalykus, nuo kurių bėgu. Tyla Jaukioji, 21 m.

 

Visų pirma mąstymas ir požiūris į save ir į viską, kas su manimi vyksta. Nuo Lūšies pabaigos – aš moku pasakyti NE, atleidau ir paleidau, esu atsparesnė pokyčiams, tai didžiausi mano nuopelnai sau. Akmuo Švelnusis, 35 m.

 

Labai džiaugiuosi, jog mano gyvenime atsirado tvarka – tai, kam ryžausi kasdien, išliko. Tinkamai atsikelti, skirti laiko sau, sustoti ir pažiūrėti į ką nors, pabūti su savimi ramybėje. Svarbiausia, ką išmokau šioje programoje – daryti tai, ko noriu. Prasidėję santykiai su man patinkančiu žmogumi man parodė, jog aš galiu būti geresniu savimi. Dabar aš patinku sau, turiu daugiau drąsos, priimu save tokiu, koks esu. Tikiu savimi po labai skaudžio gyvenimo duobės, o to, manyčiau, man trūko labiausiai. Ąžuolas Platusis, 26 m.

 

Labai džiaugiuosi, jog mano gyvenime atsirado tvarka – tai, kam ryžausi kasdien, išliko. Tinkamai atsikelti, skirti laiko sau, sustoti ir pažiūrėti į ką nors, pabūti su savimi ramybėje. Svarbiausia, ką išmokau šioje programoje – daryti tai, ko noriu. Prasidėję santykiai su man patinkančiu žmogumi man parodė, jog aš galiu būti geresniu savimi. Dabar aš patinku sau, turiu daugiau drąsos, priimu save tokiu, koks esu. Tikiu savimi po labai skaudžio gyvenimo duobės, o to, manyčiau, man trūko labiausiai. Ąžuolas Platusis, 26 m.

 

Pradėjau pastebėti aplink mane supančius dalykus, pagaliau savo pačios nuotaikas, emocijas, įsiklausyti į jas, stengiuosi gyventi ne praeitimi ir ateitimi, o čia ir dabar. Be to, įgijau kelis įgūdžius: rytinę mankštą, dėkojimą už viską, ką matau ir gaunu kasdien. TIK programos dėka mūsų namuose atsirado mažas šuniukas, kuriam priešinausi trejus metus, buvo akimirkų, kai gailėjausi dėl šio įsipareigojimo, bet tikiuosi ateity viskas bus gerai. Bagira Juodoji, 42 m.

 

Labai vertinga – nauji kasdieniai įpročiai, kuriems iki tol vis „nerasdavau laiko”. Jie iš esmės didina pasitikėjimą savimi ir pasitenkinimą kasdienybe, nes ji tampa labiau vertinga. Taip pat labai pravertė požiūrio į laiką, asmeninį efektyvumą ir darbų planavimą pasikeitimas, daug naudingų žinių ta tema. Žemė Besisukanti, 39 m.

 

Į viską pradėjau žiūrėti kur kas paprasčiau. Mažiau kaltinu kitus žmones dėl jų pasirinkimų, nes tik programos dėka supratau, kad kitas žmogus negali būti atsakingas už mano laimę. Tik aš pats galiu laimę kurti, džiaugtis ir ją skleisti. Viskas priklauso tik nuo manęs. Išmokau atleisti ir paleisti. Išmokau džiaugtis. Liepsna Paklydusi, 33 m.

 

Tiesa sakant gyvenimas nepasikeitė. Sužinojau, jog išrėžus teisybę į akis, palengvėja ant širdies. Sužinojau, jog rašant ant lapo apie savo problemas, galima rasti problemos sprendimą, bet gyvenimas vis dėl to nepasikeitė. Blogo nieko nepatyriau, tik kažkiek liūdna, jog lūšies programa nepadėjo. Šuo Baltasis, 35 m.

 

Pagrindinis dalykas, ką programoje sužinojau, kad turiu daugybę barjerų savo galvoje. Išmokau juos identifikuoti ir nuspręsti, kaip toliau elgiuosi. Sunkiausia dalis ir diena buvo savo sopulių, „akmenų” įvardinimas ir nešiojimasis, žinoma, tempas ir jausmas, kad tik „palaižiau” programos. Bet labai nudžiugau sužinojusi, kad visa mokymų medžiaga ir toliau lieka prieinama. Didžiausias „wow” buvo tai, kad patvirtinau sau, kad „čia ir dabar” gyvenu savo svajonių gyvenimą. Versmė Skaidrioji, 45 m.

 

Gyvenime atsirado daugiau sąmoningumo, geriau suvokiu savo jausenų priežastis, mokausi paprastėti (man tai labai reikalinga), stengiuosi pastebėti net ir mažiausias priežastis džiaugsmui…Suvokiau, kad galiu gyventi savo svajonių gyvenimą jau dabar, nereikia įkopti į aukščiausią kalną, kad pasiekčiau savo Laimės žiburį, tiesiog turiu apsidairyti, ištiesti ranką ir paliesti tai, kas gali džiuginti čia ir dabar!!!Tai be galo džiugina ir įkvepia jaustis laiminga nieko nelaukiant! Zylė Smalsioji, 36 m.

 

Po dalyvavimo programoje jaučiuosi labiau pasitikinti savimi, laisvesnė bendravime. Atradau savyje daugiau drąsos būti savimi, pradėjau labiau savimi džiaugtis. Pradėjau labiau priimti ir mylėti save. Atradau nuostabių bendraminčių, praplėčiau akiratį. Katė Laukinė, 46 m.

 

Prieš kokį porą savaičių atėjo toks aiškus suvokimas, kad aš ne kažkokia „retardė” ir galiu ramiai nueiti tvarkyti reikalų pvz. į valstybines institucijas, galiu gražiai pakalbėti su nepažįstamais ir pan. Na tiesiog turbūt suvokiau, kad nereikia be reikalo panikuot, kuklintis, savęs nuvertint. Tiesiog pajutau kažkokią keistą savo vertę, kurios seniau nejaučiau. Melisa Pilkšvoji, 27 m.

 

Tapau ramesnė, gavau įrankius problemų sprendimams, išmokau jas spręsti. Lūšiukas anonimas, 47 m.

 

Buvau pasiruošusi pokyčiams, buvau pasiruošusi dėl to padirbėti, tad išvardinti viską, kas pasikeitė, ką patyriau ar ko išmokau programos metu neužtektų vietos, laiko, žodžių… Pagyvenus Lūšyne iš naujo atrandi save, pasikeičia nuotaika, gyvenimas pasidaro ženkliai įdomesnis ir malonesnis, baimės išnyksta ar bent jau jų apmažėja, išmoksti gyventi savo svajonių gyvenimą ar bent jau prie jo priartėji. Kaip kažkas minėjo „Lūšynas – tikras lobynas” 🙂 Žuvėdra Klajojanti, 31 m.

 

Programa mane, tarsi, užvedė, suteikė naują kvėpavimą, esu nusiteikusi gyventi kitaip. Pakeičiau požiūrį į tam tikrus dalykus, įsitikinau, kad neverta graužtis ar bandyti kažką keisti ten, kur asmeniškai nieko negali pakeisti, gali pakeisti tik požiūrį ir savo elgesį tose aplinkybėse. Supratau, kad turiu išmokti atsirinkti, kokių žmonių elgesys, pamokymai, reakcijos mano atžvilgiu, man yra svarbu ir į juos įsiklausyti, o visų kitų paklausyti ir paleisti, neleidžiant užsibūti manyje. Kaip daugelis mėgsta sakyti, kad gyvenimas yra sudėtingas, po programos dar labiau įsitikinau, kad gyvenimas yra paprastas, tik mes, žmonės, jį padarome sudėtingu, nemokėdami būti paprastais (paprastėti, anot Lūšies). Programos gėris dar buvo ir tas, kad turėjau galimybės bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie iš gyvenimo nori daug daugiau nei buitinių ar materialių dalykų, jiems svarbus vidinis pasaulis, jausmai, išgyvenimai ir pan. Kasdieninėje aplinkoje tokių žmonių nėra labai daug, todėl šis poreikis lieka nepatenkintas, o programoje jų labai daug ir su visais jais gali bendrauti į valias. Blogo nepatyriau nieko, net nenumanau, kas tokio galėjo ir būti? Taip, buvo tokių užduočių, kurias atlikdama verkiau, buvau panirusi į liūdesį, labai buvo sunku grįžti į praeitį, skaudžius prisiminimus, vėl viską išgyventi, ką bandei pamiršti. Bet taip, turbūt, turi būti juk ne be priežasties tokios užduotys 🙂 Aušra Rytinė, 48 m.

 

Supratau, kad mano gyvenimas arti mano svajonių gyenimo, atradau daugiau vidinės ramybės ir taikos su savimi pačia. Kai kurios užduotys veikė, kaip nuskausminamieji, dienomis, kai budavo liūdna, kai buvau praradusi tikėjimą savimi. Skaudžiausia patirtis – suvokimas, koks stiprus vengikas gyvena manyje, išsigandęs manžas vaikas, kuri tereikia apkabinti ir padrąsinti tyrinėti pasaulį! Žaltvykslė Magiškoji, 24 m.

 

Po šios programos supratau, kiek daug galiu nuveikti, ir kad kai kuriems dalykams nereikia skirti visos valandos per dieną, kartais pakanka 3-10minučių per dieną, kad artėtume prie savo tikslo. Išsigryninau savo vertybes, stiprybes ir išsikėliau aiškias idėjas, kaip galiu jas dar pastiprinti, skirti daugiau laiko kasdien.
Buvo itin naudinga išsigryninti savo svajonių gyvenimą – viską aiškiai užrašyti, tai labai padėjo, nes viskas tapo realiau, konkrečiau, tad dabar eiti link svajonių yra lengviau, nes jos visos įamžintos, konkretintos. Bijūnas Kvapnusis, 19 m.

 

Atsirado dar didesnė savistaba. Kada, kaip ir kodėl pasireiškia vieni ar kiti elgsenos niuansai, kaip juos galima valdyti ar transformuoti. Įsitikinimas ir suvokimas, kad kai visa esybe neri į norą/darbą keistis, pradeda vykti stebuklai. Patyriau daug džiugių akimirkų, išgyvenau daug savimi pasidžiaugimo jausmų…buvo ir sunkumų, bet jie tik parodo, kuriose vietose reikia padirbėti stipriau. Bet svarbiausia, po ilgo klaidžiojimo savyje ir aplink ,atsirado judėjimo krypties aiškumas, supratimas, noras ir pajautimas ko gi aš iš tiesų noriu šiame gyvenime. Erdvė Atgimusioji, 47 m.

 

Turiu daugiau drąsos būti atvira ir nuoširdi, t. y. būti savimi.
Kasdienybė tapo linksmesnė ir lengvesnė.
Susitaikiusi du savo vidiniais Vaikais, atrodo, tampu suaugusi. Cho cho cho – mano tai metuose… Pagaliau… Plaštakė Rudeninė, 57 m.

 

Sužinojau daug naujo apie save, pasijaučiau labiau pasitikinti savimi, supratau, kad jau gyvenu savo svajonių gyvenimą ir dirbu savo svajonių darbą ir, kad viskas ko reikia, tai tik mėgautis tuo. Pantera Švelnioji, 44 m.

 

Pradėjau gyventi dabartyje, džiaugtis tuo ką turiu, daugiau ilsėtis, palaipsniui išmokstu paleisti situacijas, nekontroliuoti. Sunkiausia buvo, kai reikėjo ištraukti skaudulius į paviršių tam , kad juos pagydyti. Esmė ne užmiršti ir sugrūsti juos į tamsiausią kertę, bet susitaikyti su jais, priimti, paglostyti, kaip mažus vaikus, kad jie (skauduliai) jaustųsi ne atmestaisiais, o mylimaisiais, jie juk ugdo, saugo. Žemė Atgimstančioji, 38 m.

 

Nusiraminau, nustojau bėgti, skubėti, nervuotis dėl nepadarytų darbų, bėgti nuo savęs ir savo minčių. Dabar darbai, buitis, kitos veiklos atliekamos ramiai ir su džiaugsmu. Atsirado pasitikėjimas savimi, pradėjau priimti save tokiu koks esu, nustojau save „ėsti”, pradėjau džiaugtis savimi, savo gyvenimu. Išmokau save mylėti ir rūpintis savimi. Išmokau ir leidžiu sau ilsėtis. Išgryninau savo vertybes, stiprybes, pagrindinius tikslus. Žinau kur einu, kodėl einu. Audra Nerimstanti, 39 m.
Tapau stipresnė, tvirtesnė, daugiau pažįstu save, paįvairinau savo kasdienybę, priėmiau tam tikrus ryžtingus sprendimus, kurių sieksiu ateityje. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

 

Dalyvaudama Lūšyje išmokau priimti save, labiau džiaugtis aplinka, prisiminiau ką reiškia save palepinti be sąžinės graužaties. Atsikračiau kai kurių įkyrių minčių. Kai ką sau atleidau. Pasidariau veiklesnė, pajudėjau iš sąstingio, kuriame buvau. Sužinojau naujų įdomių dalykų. Apskritai atėjo palengvėjimas, tarsi kokį akmenį būčiau nusiridenus nuo savęs 🙂 Vilkė Girioje, 26 m.

 

Pradėjau daryti kai kuriuos veiksmus (medituoti, dėkoti), kuriuos jau seniai norėjau pradėti bet nebuvo pakankamai motyvacijos. Iš naujo įsigilinau į save, prisiminiau vėl tai, ką buvau pamiršusi apie save, bet ko turėčiau niekada nepamiršti. Buvo visokių jausmų ir potyrių, peržengiau per save kai kuriose užduotyse, kitos buvo gana lengvos ir daug energijos nereikalaujančios. Virš mėnesio laiko pasinėriau į kitą realybę ir tai leido nepasiduoti negatyvumui, kuris jau buvo susikaupęs, leido patyrinėti aplinką kitokiomis akimis, džiaugtis mažais dalykais iki pilno jų išgyvenimo – elementarų arbatos gėrimą išgyventi iki pat pat .. pilnai, viską pajusti ir nurimti. Leido sustoti, šiek tiek aprimti ir viską daryti lėčiau. Nors motyvacija pradėjo kristi nuo vidurio, tačiau tikiu, kad daugelis užduočių dar bus ne kartą pakartotos (nes jos labai patiko), o kitos atliktos tada, kai viduje bus pasiryžimas. Nes ne visoms užduotims buvau pasiruošusi, nesinorėjo per save lipti per smarkiai, nes žinau save – geriau iš lėto, kai viduje ateina pasiruošimas. Plunksna Šokanti, 28 m.

 

Pradejau praktiskai taikyti savo zinias (kasdien rastu dekoti uz dalykus aplink save, paprasciau i viska ziureti (maziau jaudintis, plaukti pasroviui). Svarbiausia, kad Lusis parode, jog daug dalyku yra arciau musu nei mes galvojam (laime, dziaugsmas, ramybe). Tyla Audroje, 27 m.

 

Pasikeitė požiūris į save. Išmokau objektyviau save vertinti.
Gera – tas objektyvumas į save. Bloga – kaip vis dėlto AŠ PATI nenoriu į save adekvačiai žiūrėti. Amarilė Rimtoji, 36 m.

 

Aš iš tiesų ramesnė, t.y. mažiau chaoso minčių sraute. Atlikdama pasirinktas įprotines užduotis, randu laiko sau. Jau programos metu suvokiau, kad noriu veikti, kurti ir judėti į priekį. Rūkas Vėsusis, 43 m.

 

Išsiugdžiau (tikiuosi, kad taip) keletą naudingų įpročių; pažinau savo svajonių gyvenimą; supratau, kad tikrai ne viskas taip blogai su ta kasdienybe; supratau, kad man tikrai sudėtinga susikoncentruoti ir reikia daug pastangų susikaupti ir daryti. Voverytė Smalsioji, 25 m.

 

Atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, labiau sau patinku, jaučiuosi energingesnė, atsirado daugiau kūrybiškų minčių, idėjų, daugiau gyvenimo džiaugsmo. Katė Nuoširdžioji, 43 m.

 

Šįkart pokyčiai minimalūs. Galbūt aš tam nebuvau pakankamai atvira, nes tik ką pajutau ramybę ir šiuo metu man nereikia pokyčių, galbūt per mažai širdies įdėjau, galbūt yra tie pokyčiai, tik dar jų nejaučiu, o gal prieš dvejus metus įvykę pokyčiai buvo tokie ryškūs, kad dabar jau nebėra kur ir kaip keistis… Žvaigždė Tolimoji, 42 m.

 

Prieš programą buvo užvaldęs jau praktiškai nebekontroliuojamas nuotaikų svyravimas, liūdesys, apatija, o programos užduotys padėjo prasiblaškyti, suvokti, dėl ko patiriu tokias emocijas ir būsenas; tikrai pralinksmėjau – tą pastebėjo ir aplinkiniai; geriau supratau save ir susidraugavau su savo įvairiomis pusėmis, kurios įtakoja mano mintis, jausmus, elgesį; pasidariau ramesnė viduje; pasidariau pastabesnė geriems dalykams, džiuginančioms smulkmenoms; vėl atnaujinau įprotį mankštintis rytais ir kitų gerų įpročių (ketinu pabandyti ugdytis ir kitus gerus įpročius, kurių nebuvau pasirinkusi); išmokau (supratau), kad jau dabar galiu gyventi savo svajonių gyvenimą, susitelkdama į smulkmenas, kurios būdingos mano svajonių gyvenimui; išmokau ramiau reaguoti į erzinančią aplinką/įvykius/ situacijas/ žmones; sužinojau, kaip išsigryninti savo tikslus, norus, svajones, kokiais būdais, jų galėčiau siekti; išmokau pasiremti savo stiprybėmis ir kaip stiprinti jas, kad padėtų sunkiais savigraužos momentais. Nuostabiausia ir gražiausia patirtis šioje programoje – kad esu ne vienintelė su tokiomis mintimis, kurios sukasi kasdien, su tokiomis vertybėmis, kurių laikausi, su tokiomis baimėmis, kurios kartais užkerta kelią pokyčiams ir kad galiu atvirai, be baimės jaustis kvaila ar naivia pasidalinti nuomone, patyrimais, patarimais su kitais dalyviais. Ir nesvarbu, kokio amžiaus esi – programoje jautiesi to paties amžiaus tik skirtingų ir panašių patirčių, todėl labai įdomu skaityti kitų istorijas ir ko nors pasimokyti iš jų, smagu, jei kas nors gali pasimokyti ko nors ir iš manęs.
Vieninteliai sunkumai man buvo – bandyti perlipti per kai kurias savo baimes (tikrai nepavyko jų atsikratyti, bet sumažinti ir pažiūrėti į jas kitaip – tikrai taip) ir išlaikyti tempą įpusėjus ir besibaigiant programai. Norint kuo daugiau pasisemti iš šios programos, reikia ir laiko pakankamai skirti. Nors ir atrodo gąsdinančiai tas laiko radimas, bet viskas yra įsipynę į kasdieną, todėl tereikia pamatyti galimybes, o ne ieškoti pasiteisinimų (kas naudingiau – 10 min žaisti telefonu ar skirti tas pačias 10 min meditacijai ar tiesiog ramiam arbatos išgėrimui). Ypač tinkama programa tiems, kurie nuolat skundžiasi ar mąsto, kad „va, aš tiek dirbu, tiek darau dėl kitų, o niekas net ačiū nepasako/ o jiems vis dar negerai ir negerai”. Tai pirmas ženklas, kad pamiršote apie save – svarbiausią asmenį savo gyvenime. Katė Tylioji, 32 m.

 

Kasdieneigės mokė punktualumo ir atsakingumo. Mokiausi labai nedrąsiai pasidalinti apie save viešoje erdvėje. Man buvo iššūkis parašyti Lūšiai laišką. Rašydama kitiems lūšiukams supratau, kad man rūpi žmonės, kad dar ne viską užgožė apatija. Patyriau, kad po truputį galiu gyventi jau dabar savo svajonių gyvenimą. Ir bandymai tą daryti nuramino mano vidų, labiau atsipalaidavau. Pradėjau kasdienybėje dėmesį nukreipti ne tik į darbus, bet ir į santykius su šalia esančiais, pastebėti daug dalykų aplinkui. Supratau, kad neverta apsikrauti kitų nuomonėmis apie mane, kad mano įsivaizdavimai dažnai trukdo jaustis laimingai ir stipriai, ir kad jie tik muilo burbulai.
Nuostabu buvo atrasti naują tvarkymosi būdą, kuris nevargina. Teikia džiaugsmą ir aplinką daro sava.
Pagerinau santykius, atsivėrė naujų galimybių, iššūkių. Supratau, kad iššūkiai nėra baisūs, tik reikalauja daugiau pastangų, nei įprasta veikla.
Nustebino atradimai apie spinduliuotę, pamačiau kaip galiu apsaugoti save. Stipriausiai išgyvenau susitikimą su vidine šeima. Gera buvo sužinoti, kad visi gyventojai stengiasi dėl manęs, tai dabar kylant įvairiems jausmams, klausiu kas kalba ir nuo ko nori apsaugoti – tai man labai padeda ir įneša daug ramybės. Geriau suprantu save.
Žingsnis kitų ir savęs link buvo pildymas lentelių apie ryškumą. Labai įdomu buvo stebėti žmonių reakcijas. Suvokiau, kad tai kas man lengva gali būti sunku tiems, kurie man atrodė stiprūs ir pasitikintys savimi. Suvokiau, kad ir kiti, ne tik aš turi ribas.
Nežinau kodėl, bet buvo sunkios užduotys apie darbą programos pabaigoje, nesupratau jų. Bet tada atlikau apie vidinį vaiką. Supratau, kad dažnai jį pamirštu.
Supratau, kad neateina norimi dalykai savaime, kad reikia jų siekti ir sužinojau kaip tai padaryti.
Pasikeitė mano dienos rėžimas. Lavėjau darbe, pradėjau daugiau įsigilinti ko iš tikrųjų aš noriu, ko man trūksta ir įgyvendinti. Versmė Gilioji, 38 m.

 

Išsiugdžiau kelis įpročius, kurie man palengvino darbą, santykį su aplinka ir savimi. Pamačiau save giliau, aiškiau, suvokiau savo baimes iš kurių gimsta pasiteisinimai, suvokiau savo stiprybes, kurias laikiau savaime suprantamomis ir niekada už tai savęs nevertinau. Aš baigusi „Lūšies” programą pirmą kartą įveikiau savo pačios priešą – uždarumą. Pamačiau, kad nei kiek neskauda, kai tampi atviru su aplinka. Labiausiai skaudino ir vargino mano pastangos savęs kitiems neparodyti, neatverti, norėjosi, kad mane kiti vertintų tik taip kaip aš noriu. O realybė tokia, kad visi viską mato ir supranta. Kai aš nusimečiau šitą naštą, man PALENGVĖJO. Aš vis dar noriu šypsotis dėl šito pokyčio. Aš padėjau sau. Galiu drąsiai sakyti, kad pagerėjo ir mano santykis su aplinka.
Dar vienas pokytis – tai paprastėjimas. Aš mokausi nebe taip sudėtingai viską matyti ir vertinti. Tai padeda man darbe ir namų aplinkoje. Aš save „gaudau” ir prisimenu vieną paprastą žodžių junginį „žiūrėk paprasčiau”.
Mokinuosi deleguoti darbus savo bendradarbiams, tai palengvina mano kasdienį darbo krūvį ir santykį. Jie man ne kartą yra pasisiūlę, bet aš dėl kažkokių savo psichologinių priežasčių – vis atsisakydavau. O dabar tai nuėmė įtampą nuo manęs: darbai padaryti, bendradarbiai jaučiasi, kad jais pasitikiu ir viskas vyksta toliau daug papraščiau.
Po šios „Lūšies” programos aš save pradėjau vertinti, pamilti, gerbti, saugoti, rūpintis, priimti. Tai pradiniai žingsniai mano asmenybės tobulinime, bet aš jais labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi.
Dar „Lūšis” atskleidė mano pareigingumą, azartiškumą ir užsispyrimą. Gavau vieną apsileidimą ir jo man pakako, kad metusi viską skirčiau laiką užduočių atlikimui, kasdieneigės pildymui, nes tvirtai žinojau, kad daugiau apsileidimų aš nenoriu ne dėl to, kad mane gali išmesti, bet pačiai prieš save buvo gėda ir dėl to vieno. Jeigu visas tavo laikas yra inkštimas ir bambėjimas, kad nori keistis, bet neįspiri sau į pasturgalį – tai eik po grybais ir miegok. Nes esi vertas to. Programos gėris dar buvo ir tas, kad turėjau galimybės bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie iš gyvenimo nori daug daugiau nei buitinių ar materialių dalykų, jiems svarbus vidinis pasaulis, jausmai, išgyvenimai ir pan. Kasdieninėje aplinkoje tokių žmonių nėra labai daug, todėl šis poreikis lieka nepatenkintas, o programoje jų labai daug ir su visais jais gali bendrauti į valias. Liūtė Stebėtoja, 33 m.

Labai geros, naudingos užduotys. Apie daugelį dalykų buvau girdėjusi, skaičiusi, bet tik čia radau tiksliai ir konkrečiai suformuluotas užduotis. Pušis Ramioji, 46 m.

 

Užduotys iš esmės puikios ir reikalingos. Didžioji dalis užduočių pasirodė labai „į temą”, kitos – mažiau, o dar kitos – lyg ir visai neaktualios, tačiau, nieko keista – visi esame labai skirtingi, tad ir užduotys negali tikti absoliučiai visiem. Ir štai čia Lūšis Stiprioji (Rasa) nepalieka „ant ledo”! Jei užduotis atrodo neaktuali, galima pasirinkti alternatyvą – kitą užduotį. Toks lankstumas man pasirodė labai žavus. Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Užduotys geros, taiklios ir naudingos. Kai kurioms jų reikėjo daugiau laiko, kad jas išjaustum, išgyventum ir pajustum pasikeitimus. Man asmeniškai norėtusi, kad programa būtų ilgesnė, o darbui su kai kuriomis užduotimis būtų skirta po keletą dienų, nes kai jai skiriama tik viena diena, sunku tikėtis, kad ji pasieks giluminius sluoksnius ir kardinaliai kažką pakeis, nes vos tik į ją pradedi gilintis, ją jau reikia palikti ir pulti prie naujų užduočių, o ką jau kalbėti, kad dažnai konkrečios užduoties diena visiškai būna nepatogi jos vykdymui ir tuomet ją darai, kad daryti, o ne tam, kad ji duotų tą tikslinį rezultatą. Erdvė Atgimusioji, 47 m.

 

Įdomios ir naudingos, tik kai kurios labai daug reikalauja laiko, jeigu nuoširdžiai viską darai, tad manau po pirmųjų savaičių dėl to ir pervargau, nes viską dariau iš širdies 🙂 Kai kurios užduotys buvo skaudžios ir nelengvos, sukėlė tik blogas emocijas, tad galbūt reiktų prie kai kurių prierašo, jog jautresniems ar linkusiems į negatyvumą – būti atsargiems 🙂 O gal čia viskas taip turi būti.. kaip ir gyvenime, niekas juk neįspėja apie artėjančias negandas. Dalis užduočių buvo neaktualios, tad jų dabar pasirinkau nedaryti. Galima būtų papildomų užduočių dar keletą įdėti, nes apie darbą buvo labai daug, o jas pakeisti ne visad buvo kuo 🙂

 

Užduotys vertingos. Taiklios. Jos mano – variklis. Amarilė Rimtoji, 36 m.

 

Užduotys pateiktos ir suformuluotos suprantamai ir žaismingai, paskanintos uogomis ir subtiliu jumoru. Kiekvienam pagal savo galimybes ir norus. Sužavėjo galimybė rinktis, kiek atlikti, kaip atlikti, kūrybiški patarimai ir pasidalinimai. Galimybė dalintis po užduočių aprašymais klausimais, pasitikslinamais. Dantys Baltieji, 46 m.

 

Kai kurios labai tikrai varginančios (psichologiškai). Bet tos turbūt ir buvo vertingiausios. Verbena Purpurinė, 31 m.

 

Manau, kad užduotys buvo paremtos rimtais psichologiniais ir metafiziniais metodais. Jos buvo paprastos, bet gilios, stiprios, gebančios išjudinti skausmus, prisiminimus, užslėptus, užslopintus jausmus, priversti akimirką sustoti ir apsidairyti, pamatyti situacijas kitu kampu. Manau ties jom tikrai puikiai padirbėta. Katė Ugningoji, 29 m.

 

Užduotys stiprios ir vertos dėmesio. Pantera Greitoji, 40 m.

 

Nustebino labai didelis užduočių pasirinkimas. Kiekvienas galėjo rinktis pagal savo poreikius, išsikeltus tikslus. Vienos jų buvo lengvos ir malonios, kitos vertė išlipti iš komforto zonos. Gaila, kad per programos laiką visų neįmanoma atlikti. Svaja Paslaptingoji, 44 m.

 

Tinkamai ir atsakingai parengtos programos užduotys. Siūloma prasminga ir nuosekli veikla. Planavimas aiškiai orientuotas į rezultatą. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

 

Užduotys puikios. Paieškojau internete ispanų kalba literatūros kai kuriomis LŪŠYJE pateiktomis temomis ir supratau (radus tik privačiai dirbančių brangių psichologų kabinetų telefonų numerius), kad man yra suteikiama puiki galimybė gana pigiai gauti pasaulyje brangiai įkainojamas koučingo konsultacijas. Ačiū LŪŠIAI! Gervė Skriejanti, 38 m.

 

Užduotys tikrai įdomios, įvairiapusės ir vertingos. Svarbus tas dalykas, kad kiekvienas dalyvis renkasi užduotis ir jų atlikimo lygį- kiekvieno norai ir galimybės yra skirtingos, taip pat nebelieka ko kaltinti, atsakomybė tenka tik pačiam lūšiukui. Saulė Visagalė, 40 m.

 

Labai geros, labai konkrečios, tikrai naudingos, greitai pastebimas teigiamas poveikis savijautai. Smilga Gražioji, 46 m.

 

Užduotys įdomios, įtraukiančios. Nors daugelis atrodo pakankamai paprastos, kai pradedi daryti, supranti, kad ne taip ir lengva. Aišku, jas atliekant labai praverčia motyvacija. Nes kuo nuoširdžiau atlieki užduotis, tuo daugiau naudos gauni. Patiko, kad aiškiai ir suprantamai aprašytos, o kam vis tiek būdavo neaišku, programos sumanytoja visuomet operatyviai atsakydavo ir pagelbėdavo. Haskė Smalsioji, 33 m.

 

Užduotys sunkios, išsamios, įdomios, kai kurios buvo skaudžios, bet po visu skauduliu buvo gera pajusti palengvėjimą, įveikus kažką sunkaus ir atlikus iki galo. Mustangas Veržlusis, 38 m.

 

Perdėtos detalėmis, kurių nereikia. Dauguma griežtai konkrečios ir nelanksčios. Daugiau pritaikytos humanitarėms moterims. Greičiau jaunoms merginoms. Lūšiukas anonimas, 31 m.

 

Man užduotys labai patiko, tikrai labai naudingos, daugiasluoksnės ir įkvepiančios! Zylė Smalsioji, 36 m.

 

Buvo dienų kai rodėsi, kad neįmanoma visko atlikti, ypač kai esi pedantiškas ir narcistiškas žmogus.. Bet kai gerai įsiklausai į mamos Lūšies patarimus ir į viską pradedi žiūrėt paprasčiau-galima išsisukti iš padėties be nuostolių.. Šerkšnas Sidabrinis, 46 m.

 

Labai vertingos, įdomios, motyvuojančios. Labai aukšto lygio! Ieva Pievoje, 41 m.

 

Jos taikliai ir tiksliai pataikė ten, ką reikėjo keisti. Vėjas Kalbantis, 31 m.

 

Jos man labai patiko.. Kai kurios taip atvėrė akis, kad ilgam išliks manyje. Kava Aromatingoji, 35 m.

 

Programos užduotys stiprios ir labai įdomios, padedančios atrasti savyje drąsos, skatinančios priimti iššūkius, įveikti baimes ir džiaugtis savimi. Dar nesu taip džiaugusis savimi, kaip Lūšyje. Katė Laukinė, 46 m.

 

Įdomios ir vertingos, naudingos ir prasmingos. Smagu ir tikrai labai gera idėja, kad yra lygiai ir kiekvienas pagal savo tos dienos galimybes galėjo jas atlikti. Gaivinantis Lašas, 26 m.

 

Paskutinės savaitės užduočių tikėjausi „atominių”, nokautuojančių. Man jos pasirodė tokios…. paviršiumi…. Gal po pirmų savaičių sunkumų. Nežinau. Gal kad profesinės veiklos optimizavimas man neaktualus. Kita vertus, labai tuo džiaugiausi, nes per didžiausią darbymetį buvo kiek lengviau.
Šiaip užduotys labai tikslinės, gilios, su galimu pasiekti rezultatu, o ne vien atlikimu dėl atlikimo. Liepsna Spragsinti, 39 m.

 

10 iš 10. Ežiukas Rūke, 33 m.

 

Jos puikios, tikrai parengtos talentingo specialisto. Šviesa Skaidrioji, 29 m.

 

Manau programos užduotys įdomios, stiprios, sunkios, motyvuojančios, įkvepiančios ir parodančios koks chaosas verda mūsų galvose ir kaip labai reikia jį išsivalyti. Žvaigždė Pilkoji, 20 m.

 

Jos buvo fenomenalios. Kruopelytė užduočių labai atitiko mano kasdienį gyvenimą. Tuo aš buvau labai patenkintas, kadangi turėjau kažką artimo ir savo bei taip žinojau, kad judu tinkama linkme. O kita dalis užduočių buvo tikras iššūkis – atrasti laiko, noro, ryžto, drąsos. Pasirinkau strategiją viską rašytis – neprašoviau. Taip man yra geriausia – taip aš atrandu save ir padedu sau. Vienintelis dalykas, kuris mane neramino – laiko stoka užduotims atlikti. Deja, turėjau tikrai daug veiklos, o Lūšiai skirti daugiau nei vieną valandą buvo prabanga. Ąžuolas Platusis, 26 m.

Pagarba Rasai – visada gera gera matyti tokius pavyzdžius, kokius kalnus žmogus gali nuversti, kai daro tai, kas jam patinka. Saulė Pavasario, 38 m.

 

Šiais laikais internetinėje erdvėje tiesiog knibždėte knibžda visokių „guru”, psichologų, mokyklų, kursų, ir t.t. besiūlančių savo paslaugas, o kartais net „išsigelbėjimą”! Jų pristatymai ir prisistatymai būna labai viliojantys, bet… jei nori praverti maišą ir pažvelgti į tą „katę maiše”, dažniausiai privalai pakloti labai nemenką sumelę. Tada suvoki, kad taip vadinamiesiems „guru” terūpi tik pinigai, o ne žmonės.
Mane asmeniškai labai sužavėjo Lūšies Stipriosios (Rasos) humaniškumas, lankstumas bei tiesa. Ji nesuokia apie jokį „išgelbėjimą”, nes tai yra tavo paties reikalas ir pastangos, ji tame kelyje – tik pagalbininkė. Rasa prisipažįsta, kad neturi išbaigtų receptų, o pati nuolat ieško ir tobulina savo „kūdikį” – Lūšies programą (priešingybė „visažiniams”, kuriems rūpi tik pasilupikauti).
Labai gerbiu Stipriąją Lūšį (Rasą) už jos humaniškumą, nes mokestis už dalyvavimą programoje labai lankstus, pagal kiekvieno žmogaus galimybes (nuo 0 iki…). Tai sufleruoja apie jos asmenines savybes – Rasa labai sąžiningas ir mylintis žmogus, pasitikintis kitais žmonėmis ir jų sąžiningumu. Tai įkvepia tikėjimo, kad pasaulis vis dar gyvena remdamasis pamatinėmis moralinėmis vertybėmis. Jaučiasi, kad Stipriosios Lūšies programa nuolat tobulinama su didžiule meile darbui ir žmonėms (lūšiukams). Labai patiko, kad Rasa nepamokslauja, įkyriai nepatarinėja ir nedaugžodžiauja, tačiau visuomet jaučiamas jos buvimas šalia (ji žaibiškai sureaguoja į bet kurio lūšiuko šauksmą, dejones, klausimą…). Be to, ji žaisminga, intriguojanti ir sąmojinga 🙂 Rytas Skaidrus, 49 m.

 

Gerbiu ir pasitikiu. Šviesi, Dosni, Išmintinga sopančių širdelių Daktarė. Dirba su didele meile ir netgi atsidavimu, todėl Lūšynas toks patrauklus ir veiksmingas. Plaštakė Rudeninė, 57 m.

 

Didžiūlė pagarba Jums Rasa. Jus nereali asmenybė pradėjusi tokį nuostabų dalyką. Tęskite ir nesustokite, tai ką atliekate yra labai reikalinga, tai keičia žmones, gelbsti mus ir padeda mums tvarkytis su mūsų vidinėmis bėdomis, įsisenėjusiais žalingais įsitikinimais, skatina išplėsti požiūrio horizontus, kaip sakė vienas iš dalyvių, išlįsti iš savo burbulo ir pamatyti, kad gyvenimas aplink yra žymiai platesnis , įvairesnis, smagesnis ir visoks -esnis. Sėkmės ir toliau vystant projektą. Žemė Atgimstančioji, 38 m.

 

Kartais pagalvodavau ar ji reali, nes vienam žmogui (nes kaip suprantu kai kuriuos atsakymus ji tik asmeniškai atsakinėdavo) emociškai panešti manau yra sunku. Todėl susidarė, kad ji yra energetiškai ir emociškai labai stiprus žmogus. Plius apsiskaitęs ir turintis patirties. Migla Tylioji, 32 m.

 

Manau, kad Rasa yra tikra šaunuolė. Tokia jauna, o jau kiek žinių prikaupus ir svarbiausia dalinasi jomis. Vis galvojau kaip čia tokią programą apskritai pavyko sukurti.. Žodžiu didžiuojuosi, džiaugiuosi ir dėkoju. Vilkė Girioje, 26 m.

 

Viskas puiku, visada įsitraukusi, visada atsako ir nepraleidžia nieko pro savąsias akis 🙂 Plunksna Šokanti, 28 m.

 

Puiki. Vienareikšmiai. Amarilė Rimtoji, 36 m.

 

Puikiai padirbėta. Žaisminga intuicija, švelnus ir atidus priėjimas prie kiekvieno lūšiuko, aiškus idėjų sudėliojimas, konkretus tikslas – belieka nulenkti galvą, paspausti leteną, ir jaustis dėkingai, kad buvau priimta į šią šeimą 🙂 Dantys Baltieji, 46 m.

 

Darbas nuostabus. Įdirbis neįkainuojams. Rūkas Vėsusas, 43 m.

 

Nu, griežta 😀 Bet tai yra labai gerai. Nes priešingu atveju tikriausiai būtų sunku suvaldyti tokią žmonių minią, kad ir virtualią. O dėl pačios programos, tai aš jau pačioj pradžioj buvau pagalvojusi – kiek reikėjo pastangų įdėti, kad padaryti šitą programą. Čia gi milžiniškas darbas. Ir pati idėja, ir pačios sistemos sukūrimas, o dar kur jos įgyvendinimas. O dar čia dalyvauja tiek žmonių. Ir visi jie su savo lūkesčiais, norais ir skundais. Tai yra fantastika. Voverė Skraiduolė, 38 m.

 

Puiku, kad Rasa tokia griežta. Ožys Šoklusis, 29 m.

 

Lūšis tikra šaunuolė, pasikartosiu. Belieka tik žavėtis ja, ir kaip jis tiek visko suspėja. <…> Organizaciniai Lūšies gebėjimai tikrai aukštame lygyje, net man, laikau save gan organizuota ir sugebančia kokybiškai planuoti laiką, būtų ko pasimokyti. Tikrai, tokią programą gali sukurti žmogus, kurį išties ‘veža’ tai, ką jis daro. Ir labai labai stipriai. AČIŪ, Lūšie, kad esi!  Linkiu išlaikyt tą entuziazmą, tai, ką darai, labai naudinga ir reikalinga. Manau, ne vienas Lūšiukas tam pritartų. Katė Sumanioji, 26 m.

 

Nuostabi. Nuostabi, nuostabi, nuostabi. Verbena Purpurinė, 31 m.

 

Manau, kad esate išskirtinė asmenybė. Tokią programą paruošti reikia ne tik turėti psichologinį išsilavinimą. Apgalvoti kiekvieną smulkmeną, sužiūrėti visus kampus, pakomentuoti kiekvieną Jums skirtą komentarą… Gal klystu, bet panašu, kad dirbate ne tik tam, kad užsidirbtumėte (jau vien tai, kad leidote gausybei žmonių dalyvauti nemokamai daug ką pasako). Esate motyvuota ir užsidegusi. Jaučiasi jaukumas programoje, vadinasi įdedate širdį. Pritraukti ir išlaikyti tokio būrio kitaip turbūt ir nelabai įmanoma. Gerbiu Jus ir linkiu dideliausios sėkmės plėtojant savo veiklas! Katė Ugningoji, 29 m.

 

Tai nuostabus ir labai tvirtas bei atsidavęs žmogus. Tik Rasos dėka, esu tokia, kokia esu dabar. O esu tvirta, pasitikiu savimi, ir gyvenimo keliu einu iškelta galva. Jūra Melsvoji, 33 m.

 

Vertinu labai gerai, džiaugiuosi, kad yra tokių žmonių, kuriems ateina į galvą tokios puikios idėjos ir užtenka kantrybė bei kompetencijos šitą procesą koordinuot. Šaunuolė, Rasa, ačiū, Tau:) Katė Nuoširdžioji, 43 m.

 

Žemai lenkiuosi ir nuoširdžiai dėkoju. Tai aukštasis pilotažas. Pienė Geltonoji, 45 m.

 

Rasa tikrai supranta ką daro. Pantera Greitoji, 40 m.

 

Lūšis Stiprioji – pavyzdys visiems mokytojams ir saviugdos seminarų lektoriams. Ji sugebėjo suburti į vieną mokymosi erdvę daug protingų, įdomių žmonių, kuriuos privertė permąstyti savo vertybes, įvertinti gyvenimo kokybę, paskatino keistis ir džiaugtis kiekviena diena. Svaja Paslaptingoji, 44 m.

 

Dėkoju Lūšiai Stipriąjai (Rasai) už jos begalines pastangas, laiką ir jos itin kruopštų, atsakingą darbą. P. Rasos darbo kokybę vertinu 100 procentų. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

 

Rasą priskirčiau prie jaunų ir pažengusių kūrėjų, kurie siekia padaryti taip, kad žmonėms būtų geriau, kad tam tikri savęs tobulinimo (saviugdos įrankiai) būtų pasiekiami kitiems žmonėms. Manau, jog ne tik dabar, bet ir ateity rašys apie ją žiniasklaida, galbūt rasis kokia autorinė radijo ar TV laida (jei bus noras ir poreikis). Taip pat manau, kad Rasa darniai įsilieja į Lietuvos saviugdos profesionalų gretas. Sunki tai misija ir pakankamai nedėkinga. Dėkui, Rasa. Meškinas Bundantis, 41 m.

 

Stiprioji Lūšis man patiko. Turi humoro jausmą, turi tvirtą leteną, bet tuo pačiu ir moka murkti kalbėdama su lūšiukais. Patinka jos kompetencija, struktūruotas užduočių perteikimas ir labiausiai imponuoja jos profesija. Tai man kelia pasitikėjimą Lūšimi bei jos virtualiais namais. Šiandiena labai daug „mokytojų”, kurių išsilavinimas -suvirintojas arba namų šeimininkė, profesionalumas ir kompetencijos įgytos sudalyvavus keliose seminaruose, paskaičius populiariosios psichologijos „būk milžinas – tu viską gali” ir peržiūrėjus youtube įrašus einama ir „žaidžiama” su kitų žmonių psichologija. Tokie šarlatanai mane piktina, tad pirmasis kriterijus susidomint „Lūšimi”, man buvo Rasos išsilavinimas 🙂 Liūtė Stebėtoja, 33 m.

 

Manau, kad Rasa yra labai originali, kūrybiška, daug dirbanti ir talentinga savo srities specialistė. Jauna ir su dideliu kūrybiniu potencialu. Nežinau, ar pasaulyje yra panašių dalykų kaip LŪŠIS, tačiau man ši asmenybės ugdymo programa atrodo labai labai originali ir, svarbiausia, veikianti. Plius- tai yra didelio darbo ir pastangų rezultatas. Ačiū, Rasa! Gervė Skriejanti, 38 m.

 

Ne veltui tai Stiprioji Lūšis! Suvaldyti tokią minią lūšiukų, būti pasiruošus kiekvienam padėti, patarti ar pamokyti reikia labai daug energijos, jėgų, atsidavimo. Tad tik didžiausia pagarba ir susižavėjimas iš manęs. Oazė Ramioji, 32 m.

 

Teko vieną kartą būti psichologės konsultacijoje – ji buvo jauna, jaunesnė už mane, gal dar tebestudijuojanti kokį magistrą ar aukščiau. Tačiau kažkaip nesugebėjo sudominti, atsiverti – panašiai jaučiausi, kaip studijuodama psichologijos kursą bakalauro metais – kažkaip vadovėliška. Apie Rasą galvoju – kad tai žmogus, kokių reta, ypač tokioje srityje; jaučiasi, kad dirba iš pašaukimo, arba, tiksliau, turi tam gyslelę. Iš dalies, pagalvojus apie jos tokį įdirbį į šią programą, padidėja ir mano motyvacija kuo geriau sudalyvauti ir panaudoti kuo daugiau Lūšies Stipriosios siūlomų įrankių. Vat tokio „pašaukimo” ir aš ieškau, kur galėčiau sudėti viską, ką galiu, dalintis su kitais ir iš to pasikrauti energija. Super! Katė Tylioji, 32.

 

Puiki psichologė, atlikusi didelį ir naudingą darbą 🙂 Rasos atsakymai dalyviams ir komentarai buvo labai aiškūs, tikslūs, konkretūs ir svarbiausia – naudingi. Stirna Smalsioji, 40 m.

 

Manau, kad Rasa yra apdovanota ne tik dideliu talentu, bet yra labai darbšti, išmani ir labai protinga mergina. Ji išmano savo darbą ir atlieka jį puikiai. Pūkuotoji Pienė, 45 m.

 

Šauni, reikli, konkreti, būna lanksti, bet nesileidžia, kad ja manipuliuotų. Puikiai dirba. Esu labai dėkinga. Smilga Gražioji, 46 m.

 

Puiku! Man kartais kyla klausimas, kaip žmonės apskritai sugalvoja tokius dalykus, kaip įtikina kitus dalyvauti ir pan. Žaviuosi tuo, ką daro Rasa. Tai – nauja, įdomu, originalu ir tikrai jaučiasi, kad įdėta daug širdies. Kai žmogus gyvena tuo, ką daro ir daro tai, kuo gyvena – ypač jaučiasi. Kartais būna, kad kažkur dalyvauji ir jauti, kad organizatoriai yra patys viskuo pasisotinę ir pervargę. Aš net stebėdavausi, kaip Rasa turi tiek kantrybės atsakinėti į (mano nuomone), kartais į tikrai kvailus klausimus, pastabas ir pan. Bet todėl ji ir yra, Matyt, Stiprioji Lūšis, jeigu jai viskam užtenka ir kantrybės, ir jėgų, ir laiko. Šaunuolė. Haskė Smalsioji, 33 m.

 

Rasa dirba puikiai, atsidavusi šiam darbui, visada atsako į rūpimus klausimus bei pataria kur reikia. Nebaisu kreiptis su klausimais ar pagalbos prašymu. Draugiška, reikli bet tuo pačiu ir švelni mama Lūšis 🙂 Katė Paslaptingoji, 26 m.

 

Man labai patiko dalykiškumas, aiškios taisyklės. Akmuo Kryžkelėje, 38 m.

 

Man patiko, kad Lūšis visada sureaguoja. Visada parašo. Luna Aištingoji, 33 m.

 

Puikus darbas. Kibčiau tik prie vieno – man patinka trumpesni tekstai. bet Rasa turi savo stilių, čia jos laukai – mokinaus priimti. Banga Vilnijanti, 38 m.

 

Rasa, žaviuosi Jumis, Jūsų atkaklumu, kompetencija, gebėjimu aiškiai formuluoti mintis, kurti užduotis. Puikiai bendraujate ir suprantate tai, ką darote. Versmė Skaidrioji, 45 m.

 

Manau, kad Rasos darbas preciziškas, apgalvotas, tinkamai adaptuotas daugiau ir mažiau gyvenime pasiekusiems Lūšiukams. Šerkšnas Sidabrinis, 46 m.

 

Manau kad ji dirba pagal savo pašaukimą ir tokius darbus ji darytų ir nemokamai, tačiau aišku kad visi turime tokių poreikių kaip pavalgyti, tad programa turi būti mokama 🙂 Manau kad jos darbas, kaip kunigo – šventas. Jei anksčiau išklausydavo ir patardavo kunigas, tai dabar tą daro specialistai (psichologai). Manau kad jos darbas keičia žmonių likimus į gera, jos programa dirba su neišugdytomis žmonių galimybėmis, gydo sielos žaizdas, ugdo kūrybingumą, drąsą. Manau jos programa papildo psichologų konsultacijas, o kartais jas ir keičia. Žvaigždė Ryškioji, 32 m.

 

Aukščiausi balai:) Įsitraukusi, palaikanti, tačiau ir ribas brėžianti, atsakomybe besidalinanti, ir aiškiai įvardinanti. Labai patiko jos laiškai lūšiukams:) Migla Pavasario, 28 m.

 

Manau, kad tai yra labai unikalus žmogus, su ypatingais sugebėjimais. Žaviuosi Rasos darbu, tiek jos straipsniai, tiek jos sugebėjimu valdyti tokius procesus ir tiek žmonių programoje. Labai smagu matyti žmogų, kuris moko mylėti savo veiklą ne tik žodžaisi, bet ir savo pavyzdžiu! Esu dėkinga už jos indėlį į mano kasdienybę, tiek jos straipsniais iki Lūšies, tiek Lūšyje. Vasara Spalvingoji, 38 m.

 

Man labai patiko taiklūs Lūšies pasakymai laiku ir vietoje. Matyti, kad užduočių tekstai išbandyti ar bent jau nugludinti ir pagalvota į priekį. Retai kildavo klausimų dėl konkrečios užduoties, viskas buvo pakankamai aišku. Ir tai, kad atsakydavo ir vis pasirodydavo pokalbiuose, yra išties svarbu. <…>. Lūšiukas anonimas, 27 m.

 

Rasa – Vedlė iš didžiosios raidės. Sugebanti suderinti palaikymą su griežtumu. Ačiū. Pantera Juodoji, 43 m.

 

Nereali!!!! Brandi asmenybė, turinti daug žinių, linkusi dalintis bei padėti kitiems, savikritiška, norinti augti ir tobulėti! Ačiū! Ieva Pievoje, 41 m.

 

Komplimentai Rasai, nes jautėsi maksimali empatija ir kantrybė įvairaus plauko Lūšiukams. Pūkis Smalsusis, 40 m.

 

Džiaugiuosi, kad jaunas talentingas žmogus puikiai išmano savo sritį ir nuostabu yra tai, kad savo žiniomis, patirtimi ji dalinasi, yra atsidavusi, dirba iš širdies ir tai labai labai matosi rezultatuose. Vilkė Smalsioji, 28 m.

 

Super, puiku. Nerealu ir net pavydu. Giedra Gintarinė, 30 m.

 

Rasa šaunuolė – rūpestinga, jautri, kūrybinga, dvasinga, atjaučianti. Pajutau, kad jai iš tiesų rūpi dalyviai ir jų vidinis pasaulis, reiškia, ji turi savyje meilės, kuria siekia dalintis su kitais. Sėkmės 🙂 Rugiagėlė Rugiuose, 34 m.

 

Esu susižavėjusi tokiu jaunu ir talentingu žmogumi. Visiems tik pasakoju ir dalinuosi kokių puikių žmonių yra kaip Rasa. Jos misija labai graži ir reikšminga, karmos taškai garantuoti;) Kuosa Žvitrioji, 32 m.

 

Wow (vienas žodis). Nendrė Lankščioji, 27 m.

 

Viskas sudėliota ok, kiek nemandagiai griežta. Tyla Raudonoji, 45 m.

 

Man patinka Lūšies kūrėja, tikrai įdomi, stipri ir žavi asmenybė.<…> 🙂 Sakalėlė Vikrioji, 30 m.

 

Iki šiol nesuprantu, kaip tokios, iš pažiūros trapios, mergaičiukės galvelėje gimsė toooooookios apimties projektas…. Medalis tau, Rasa! Jau rašiau asmeniškai, pasikartosiu. Esi nereali psichologė, net be labai asmeninio kontakto sugebanti padėti… rasti atsakymus, peršokti į kitą takelį, pasikeisti akinius, kad praregėtum. Man nenormaliai patinka tavo jumoro jausmas. Ir bendravimo maniera. Norėčiau būti tokia mama savo vaikui, kaip tu lūšiukams 😉 Liepsna Spragsinti, 39 m.

 

Pagarba už super ideją. Siela Laisva, 37 m.

 

Lūšis stiprioji nuostabi. Tikrai dirba labai operatyviai, aiškiai, tiksliai. Reaguoja į visas lūšiukų bėdas. Zylė Atkaklioji, 35 m.

 

Rasa yra nepakartojama asmenybė. Ir tai, kad ji panašaus amžiaus – stulbina. Ąžuolas Platusis, 26 m.

 

Nepaprasta, neįkainuojama ir nuostabu!!! Puiki tvarka, visada šaunios pastabos, pastebėjimai, pagyrimai. Sėkmės didžiausios!!! Akmuo Švelnusis, 35 m.

 

Puiki specialistė, savo darbą prtaikiusi šios dienos žmonėms, tokių specialistų, taip kūrybiškai mąstančių pakolkas yra vienetai. Šviesa Skaidrioji, 29 m.

 

Esi stipri, šarminga, ambicinga asmenybė, gebanti iškelti aktualias problemas, sukurti, pasiūlyti ir sudominti jų sprendimo būdais, sutelkti bendruomenę. Tai labai vertingas darbas, žaviuosi, kaip kūrybiškai, atsakingai ir atsidavusiai tai darai. Pagarba! Žemė Besisukanti, 39 m.

Kai kurios užduotys buvo tikrai sudėtingos ir vertos atlikti iki galo (ypač, kurioms atlikti reikia daug rašyti), bet joms laiko tikrai per maža. Saulė Pavasario, 38 m.

 

Iš pradžių greitis, bet antrą savaitę supratau, kad jis būtinas norint greitų rezultatų. Migla Tylioji, 32 m.

 

Lyg ir nebuvo tokio dalyko. Iš pradžių atrodė viskas labai painu, bet po savaitės jau įsivažiavau ir viskas buvo aišku. Voverė Skraiduolė, 38 m.

 

Keista,bet atsirinkdavau,kas man tinka,o kitko nepastebejau. Pienė Geltonoji, 45 m.

 

Man buvo nepatogus pats naudojimasis (pats puslapis). Kartais tekdavo skirti daug laiko, kol išsiaiškindavau vienus ar kitus dalykus programoje. Manyčiau, reiktų pastiprinti būtent tinklapio vizualinį ir informacijos pateikimą, kai kur labai viskas išsibarstę, galimą kažko nepastebėti ar ne taip suprasti. Vanduo Gyvas, 34 m.

 

Truputį per didelis tempas man buvo. Nors Lūšis aiškino, kad gyvenime pokyčiai vyksta irgi nenuspėjamu greičiu, bet, manau, mes kaip tie maži vaikučiai, kurie pratinami prie darželio, kuriems reikia adaptacinio laikotarpio. Kai vos spėji tvarkytis su užduotimis, po kurio laiko atsiranda panika, jauti, kad tuoj tik susigūši kamputyje ir ……., vėl susimovei, eilinį kartą gyvenime buvai per silpnas, nesusitvarkei net su dienos užduotimi. Negaliu sakyt, kad nepatiko, bet stresiukas buvo 🙂 Aušra Rytinė, 48 m.

 

Siek tiek per daug informacijos. Tie visi pasisakymai. Aisku ju gelai ir neskaityti, bet tiesiog fiziskai nespejau.Bet tai jau ne lusies programos beda, o galbut mano.. Mustangas Verzlusis, 38 m.

 

<…> Nepatiko tai, jog programos pristatymas ir kas vėliau joje rašoma nelaba isutmapa. Kai perskaičiau programą tai tikrai taip ir supratau, jog dabar tikrai įvyks kažkoks esminis pokytis, kurio taip ilgai laukiau, kad perkratys iš visų pusių, kad ga net apsiverksiu save analizuojant, kad bus kažkas tokio vauuuuu, kad tos užduotys tikrai kažkios nematytos privers mane keistis…..BEEEEEET pačioje programoje, jeigu kažkam kažkas nepavyksta, nevyksta pokyčiai, labai lengvai pasakoma, jog viskas priklauso nuo žmogaus pastangų ir kad už jus niekas nieko nepadarys. Na taip, aš irgi tuo tikiu ir tai labai gerai suprantu, bet tai kodėėėėėl pati programa pristatoma taip išpūstai? Tikrai per daug vilčių suteikiama aprašant programą. Kalva Ramioji, 25 m.

 

Nepatiko užduotys, kurios reikalavo įtraukti aplinkinius žmones. Melisa Pilkšvoji, 27 m.

 

Pirmoji savaitė, su dėsniais, taisyklėmis, testu ir pan., prailgo, nes informacija labai aiški, struktūruota, norėjosi jai skirti mažiau laiko (savaitės buvo kiek per daug) <…>. Migla Pavasario, 28 m.

 

Nepatiko, kad parodė man per įvairias užduotis mano ne pačias gražiausias puses. Tačiau pamačius jas, papykus, tas pyktis praėjo. Žvaigždė Ryškioji, 32 m.