side-area-logo

Kasdienė Lūšis

Šįkart Lūšyje mokysimės KASDIEN be atidėliojimų siekti mažų ir didelių pokyčių bei sukursime rezultatyvią, jūsų svajones ir giluminius poreikius atliepiančią kasdienybę
Lūšis - sužaidybinta internetinė asmenybės stiprinimo erdvė. Pasitikėjimas savimi, santykiai, veiklos ir kasdienybės praturtinimas, tikslų siekimas

LŪŠIS – INTERNETINĖ SUŽAIDYBINTA ASMENYBĖS STIPRINIMO ERDVĖ

Gimusi sukryžminus į riebų praktinį rezultatą vedančias savianalizės užduotis, pažangą ir įsitraukimą skatinantį žaidimą bei (į)kvepiantį socialinį tinklą

Šįkart Lūšyje mokysimės KASDIEN be atidėliojimų siekti mažų ir didelių pokyčių bei sukursime rezultatyvią, jūsų svajones ir giluminius poreikius atliepiančią kasdienybę

TRUMPAI

Visa esminė info trumpai

 • Kas yra Lūšis? Tai internetinė sužaidybinta (angl. gamification) pokyčių programa, gimusi sukryžminus į esminį rezultatą vedančias užduotis ir jų atlikimo strategiją, pažangą ir malonų įsitraukimą skatinantį žaidimą bei (į)kvepiantį socialinį tinklą. Lūšis yra originali lietuvės psichologės sukurta ir išvystyta erdvė, vienu ypu suburianti apie tūkstantį atranką perėjusių žmonių. Lūšis vyksta tik kartą per metus. Baigusieji programą (ir tik jie) po kurio laiko kviečiami į antrąją programos pakopą.
 • Kuo Lūšis skiriasi nuo kitų mokymų? Lūšis man neprimena jokių kitų saviugdos programų, kurias mačiau Lietuvoje ar pasaulyje. Ji man labiau primena gyvą erdvę nei standartizuotą programą. Lūšis nėra filmuotų paskaitų kursas ar uždara feisbuko grupė su transliacijų įrašais. Lūšis nėra vienpusė laiškais siunčiama programa. Lūšis yra intensyvi ir įpareigojanti programa, kurios nesinori atidėti rytojui. Visas veiksmas vyksta uždaroje sužaidybintoje internetinėje girioje. Dalyviai kasdien gauna išsamiai aprašytas įvairaus formato užduotis. Jų atlikimo ir kasdienio atsiskaitymo sistema bei dalies užduočių įpynimas į kasdienę veiklą padeda dalyviams augti čia ir dabar, o ne tada, kai išauš patogesnė diena. Girioje šalia jūsų greitai bėgioju, į klausimus atsakinėju aš (Rasa Norbutė) ir gauja palaikančių bendražygių, kurie dalinasi savo idėjomis, išgyvenimais, šiluma ir juoku.
 • Kas ir kaip kuria Lūšį? Šį gyvūną jau dešimt metų auginu aš – psichologė Rasa Norbutė (Venckutė). Nuo vaikystės psichologiniai ieškojimai persmelkę kone viską, ką darau. Lūšis buvo kuriama analizuojant, gryninant ir perkuriant įvairias psichologijos metodikas, teorijas, tačiau niekaip neįsprausčiau šio žvėries į vienos ar kelių paradigmų rėmus. Teoriniai ieškojimai kuriant Lūšį užima antrą vietą. Pirmoji vieta tenka mano pačios intuicijai ir atradimams.
 • Kas yra Kasdienė Lūšis? Šios krypties programa vyksta pirmą kartą, bet ji turi daug panašumų su mūsų pagrindine garsiąja plėšrūne Pasitikinčiąja Lūšimi. Šįkart Lūšyje mokysimės KASDIEN be atidėliojimų siekti mažų ir didelių pokyčių bei sukursime rezultatyvią, jūsų svajones, vertybes ir giluminius poreikius atliepiančią kasdienybę. Daug dėmesio skirsime jūsų pasirinktų įpročių įtvirtinimui ir mokymuisi įveikti elgesio susikaustymus. Mokysimės keisti savo elgesį bei mąstyseną čia ir dabar, ištikus probleminei situacijai. Pristatyme rasite išsamų užduočių temų sąrašą.
 • Kokios dalyvavimo sąlygos? Lūšiai BŪTINOS bent trys dedamosios:

  1) pakankamai stiprus noras tyrinėti save, savo gyvenimą ir siekti pokyčių;

  2) gebėjimas prisiimti atsakomybę;

  3) bent 45 min. (norint suryti visas užduotis – bent 1,5 val.) laiko kiekvieną arba beveik kiekvieną dieną.

  Tapus dalyviu reikės laikytis Lūšies dėsnių. Nors jie ir žaismingi, ir uždegantys, kartu jie griežti ir kategoriški. Pavyzdžiui, kelis kartus be rimtos priežasties vėluojant užpildyti mūsų kasdieneigę – iškrentama iš programos. Minimalus dalyvio amžius – 18 m. Visi dalyvauja anonimiškai. Lūšin priimami tik perėję atranką. Tiek atrankai, tiek dalyvavimui Lūšyje būtų naudinga (net, sakyčiau, būtina) pasiruošti. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo greičiau galėsite pradėti ruoštis.

 • Kokia kaina? Siekiame, kad dalyvauti Lūšyje visiems būtų įkandama, todėl atlygį kūrėjams renkasi patys dalyviai: jie renkasi galimybes, gautą vertę ir norą atsidėkoti atitinkantį variantą nuo 68 iki 426 €. Nemėgstantiems pirkti katės maiše – galimybė dėl sumos nuspręsti per pirmąsias 10 dalyvavimo dienų. Pasirinktą atlygį galima patogiai išskaidyti arba atidėti. Taip pat esti galimybė dalyvauti nemokamai žmonėms, kurie šiuo metu turi didelių finansinių sunkumų (būtinas laiku parašytas motyvacinis laiškas). Kiekvienais metais Lūšin nemokamai (su motyvaciniu laišku) kviečiame dalyvauti tam tikrų gerai besidarbuojančių ne pelno organizacijų savanorius, pavyzdžiui, iš „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“ ar „Maisto banko“. Šiais metais pasirinkome ne organizaciją. Išskėstomis letenomis laukiame vienišų, šiuo metu finansiškai sunkiame etape esančių mamų ar tėčių – mhm, beaugindama pirmąjį jauniklį, savo kailiu patyriau, kiek čia reikalų! Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams – giria vienodai myli visus savo gyventojus. Persigalvojus taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija net ir baigus visą programą.
 • Kada vyks? Kasdienė Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2025 m. Kviečiu užmesti uodegą į Pasitikinčią savimi Lūšį, ji vyksta 2024 m.

Lūšis yra ta programa, po kurios nebereikia kitų. Visos veiklos ir užduotys atrakina tiek daug įžvalgų ir suvokimų iš vidaus, po kurių visos kitos programos atrodo paviršutiniškos. Tai labai turi stiprų poveikį tiems, kurie jau ilgai savęs ieško ir bando augti. Lūšis pakelia ir sukoncentruoja viską ką iki šiol sužinojai ir atradai. Tai lyg padidinamasis stiklas visam sukauptam gėriui, išminčiai ir stiprybėms. Kalnas Gyvasis, 24 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Dalyvaujant Lūšyje išgrynini savo svajones, supranti kokia nori būti, gyveni tame. Ir kai supranti, kad būti tuo, kuo nori būti yra paprasta ir tu tai gali, va tada prasideda didieji pokyčiai. Tiesiog, nebematai prasmės gyventi kitaip, nei svajoji. Lapė Kuklioji, 25 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

KUO YPATINGA LŪŠIS?

Pagrindinės Lūšies erdvės ypatybės

Rezultatyvi psichologinė pagalba
Lūšies užduotys sukurtos su smalsios mokslininkės užsidegimu, atidžios strategės skaičiavimu ir pagal pašaukimą dirbančios psichologės atsidavimu.
Laiką taupančios užduotys
Įvairaus formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda lūšiukams greitai sumedžioti kelis zuikius vienu metu, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu ir išsaugoti savo brangų laiką.
Skatinantys augimo dėsniai
Lūšies pažangos valdymo dėsniai energizuoja, silpnina atidėliojimą, baimę ir nuobodulį. Lūšyje natūraliai norisi stengtis. Yra sakančių, jog Lūšyje smagiau nei feisbuke.
Įtraukiantis žaidimas
Tai žaidimas, persikeliant į naują pasaulį, naują valstybę su savitais įstatymais ir piliečiais. Dalis dalyvių girią taip įsimyli, kad lūšiškai gyvena ir programai pasibaigus ar net kasmet grįžta į Lūšyną.
kas ta lusies programa
Išbandyta ir įvertinta
Atsakingai baigusieji Lūšį džiaugiasi ne tik asmenybės, įsitikinimų ir nuotaikos pokyčiais, bet ir apčiuopiamais gyvenimo, sveikatos, aplinkos pasikeitimais. Perskaitykite dalyvių atsiliepimus.
Laisvė rinktis
Kiekvienas dalyvis – kaip atskira visata. Nors Lūšis vienur stato į rėmus, kitur leidžia tai visatai suktis, kaip ana nori – rinktis užduotis, jų kiekį ir sudėtingumą.
Įkvepiantys bendražygiai
Šimtai palaikančių bendražygių pagal tas pačias taisykles žaidžia gyvenimą, siekia ko nors panašaus kaip ir jūs, išgyvena panašius jausmus kaip ir jūs.
Patogi internetinė erdvė
Dalyvauti Lūšyje galima namie, darbe, medyje ir bet kur kitur, kur tik yra internetas. Ryte, naktį ir bet kada, tik būtinai laikantis nustatytų terminų.

Čia programa, kuri padeda spręsti asmenines problemas ir pakeičia gyvenimą nuo pamatų. Naktis Mėlynoji, 40 m.,  Pasitikinti savimi Lūšis.

Didžiausia pagarba ir įkvėpimas. Manau tai ką daro Rasa yra nuostabu. Tiek turinio, įsitraukimo, tokia gera idėja ir dar taip profesionaliai išpildyta. Didžiuojuosi, kad tai sugalvojo ir įgyvendino tokia jauna moteris lietuvė. Manau kad šis darbas labai prasmingas ir padeda daugybei žmonių. Tikiuosi, kad Rasa mato, kokią pokyčių grandinę sukuria jos darbas. Didžiulis jai AČIŪ. Saulė Liepsnojanti, 40 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Lyg ir lengvai, žaidimo forma, bet giliai ir stipriai. Gyvatė Stiprioji, 41 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Galiu tik pasigėrėti programos profesionalumu, įspūdingu pateikimu, buvo be galo įdomių momentų, užvedančių užduočių. Rasa labai pasistengė, viską kruopščiai sustygavo, praktiškai visąlaik jautėm ją šalia, dalinančią patarimus ir paaiškinimus. Žaibas Nutvieskiantis, 45 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Po kiekviena jūsų svajone, kad ir kokia didelė ir tolima ji būtų, esti koks nors ne iki galo patenkintas jūsų psichologinis, egzistencinis poreikis. Pažinkime savo svajones, pažinkime savo poreikius ir kasdien skirkime jiems dėmesio.
0
2023 m. užsiregistravo
Registruokitės į kitos veislės Lūšį

Kasdienė Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2025 m. Kviečiu užmesti uodegą į Pasitikinčią savimi Lūšį, ji vyksta 2024 m.

KODĖL TOKS DĖMESYS KASDIENYBEI? KOKIOS PAGRINDINĖS UŽDUOČIŲ TEMOS?

Veikiantys tik mintyse, rezultatus irgi turi tik mintyse

Pagrindinės Kasdienės Lūšies 2023 užduočių temos

Dalyviai patys sprendžia, kuriomis kryptimis jie nori judėti ir kurias užduotis atlikti, tad kiekvieno iš jų kelias Lūšyje unikalus, lankstus ir tinkantis būtent jam. Reikia „tik“ žvėriško noro ir pastangų visu tuo pasinaudoti.

Pakeliausiu, kai pabaigsiu tą projektą.

Laiko savo hobiams skirsiu, kai vaikai paaugs.

Pailsėsiu per atostogas. Savaitgalį pasivaikščiosiu ar nueisiu prie upės, šiandien per daug reikalų.

Pradėsiu sportuoti, kai atidarys tą sporto klubą šalia namų.

Tai mano mintys. Turbūt ir jus vis aplanko panašios?

Mes įprantame laukti ir gyventi ateitimi. Šiandien pakentėti ar tiesiog išbūti, nes rytoj bus lengviau, įdomiau, atsiras palankesnių aplinkybių. Kas rytą šiandiena mus ištinka netikėtai, nepasiruošusius ir mes nespėjame išnaudoti jos potencialo. Ką mes turime be šiandienos? Rytojų galime tik užuosti, vakarykštę dieną – tik prisiminti.

Tad šįkart Lūšyje mokysimės KASDIEN be atidėliojimų siekti mažų ir didelių pokyčių bei sukursime rezultatyvią, jūsų svajones, vertybes ir giluminius poreikius atliepiančią kasdienybę.

Temos apie svajonių, giluminių poreikių ir vertybių atliepimą kasdienybėje

 • Kokios yra esminės mano svajonės, o kurios iš tikro man ne tokios ir svarbios? Kaip savo svajones kurti ir patirti jau šiandien, kasdienybėje? Vėliau, antrojoje programos pakopoje dar daugiau dėmesio skirsime šiai temai, išsirinksime 1–2 svajones ir sieksime jų pagal kertinį Lūšies penketą: su meile, taika, atvirumu, džiaugsmu ir lengvumu.
 • Kaip gyventi pagal savo vertybes? Iš pradžių išsigryninsime pačias svarbiausias savo vertybes, vėliau mokysimės jas įžeminti (integruoti) į savo elgesį, sprendimus ir gyvenimą.
 • Kaip patenkinti savo svarbiausius egzistencinius poreikius? Kaip nustoti jaudintis dėl nepatenkintų paviršinių troškimų?
 • Kaip mėgautis savo gyvenimu? Kaip išmokti daugiau būti nei daryti? Kaip ilsėtis? Kaip nuveikti daugiau darbuojantis mažiau ir maloniau? Kitaip sakant, kaip iš nusikalusio darbinio arklio pavirsti tekančia upe?
 • Kaip atrasti ir išsivalyti perteklinius darbus? Kaip pritildyti aplinkos triukšmą? Kad būtų švaru, lengva, gera ir diena kvepėtų šviežiomis mėlynėmis! Arba traškiu baziliku, arba stipria kakava, arba pušų spygliais – ką mėgsta jūsų žvėriška uoslė?
 • Galiausiai, kokius ryžtingus sprendimus turiu priimti ir pradėti įgyvendinti jau šiandien? Gyvenimas trumpas, nėra ko laukti.

Temos apie asmenybės stiprinimą, nuotaiką ir mintis

 • Kaip apsivalyti nuo ruminacijos (dažno neigiamų minčių rutuliojimo galvoje)? Sudėtingas procesas, reikalauja kelių mėnesių praktikos, bet suspėsime pradžiai pastatyti pamatus.
 • Kaip atrasti, pažinti ir palengvinti savo vidinius konfliktus? Pažintis su vidinės šeimos sistema (anglų k. Internal Family System), tikruoju  ir vidiniu vaiku. Šios užduotys daliai dalyvių būna kažkoks stebuklas, dešimtmečių atradimas.
 • Kaip atleisti sau už nesėkmes, tingėjimą ir atidėliojimą? Kaip išmokti padaryti mažiau ir iš to patirti daugiau pilnatvės? Geriau būti nusikalusia tobula dešymke ar pailsėjusia, pasitenkinimo pilna aštūnke? Taip, kalbame apie perfekcionizmą.
 • Kaip patirti platesnę emocijų gamą? Kaip lengviau priimti ir reguliuoti jautrias, intensyvias emocijas? Kaip stiprinti atsparumą stresui ir nerimui? Gyvenimas po Lūšies gali pasidaryti ryškesnis, kurį laiką su daugiau ups ☹ ir op 😊Daugiau vidinės ugnies, saldaus juoko ir sūrių ašarų.

Temos apie įpročius

 • Kaip išsigryninti ir įtvirtinti norimus įpročius? Ir ne tik įtvirtinti, bet ir džiaugtis jais, nerti į juos su meile, lengvumu ir paprastumu. Šį klausimą tyrinėsime įvairiais pjūviais, daugybėje skirtingo sudėtingumo užduočių. Pavyzdžiui, programos pradžioje kiekvienas dalyvis galės pasirinkti 1–10 ilgalaikių lengvų ir trumpų užduočių (girioje vadinamų įprotinėmis). Mmm, užuodžiu ilgalaikius pokyčius!
 • Kaip čia ir dabar keisti savo elgesį, mintis ir reakcijas į savo mintis? Šios užduotys vienos mano mėgstamiausių! Kantriai laikantis detalios Lūšies instrukcijos, galima per kelias savaites pasiekti žvėriškų rezultatų ir pamažu kurti norimus asmenybės bruožus bei stiprybes.

Pagrindinės ugdomos kompetencijos

 • Gebėjimas kasdien siekti savo tikslų ir stiprinti norimas charakterio savybes
 • Gebėjimas efektyviai siekti rezultatų
 • Gebėjimas išlaikyti įpročius ir pokyčius
 • Gebėjimas keisti savo elgesį ir priimti, reguliuoti emocijas
 • Pasitikėjimas savimi ir saviveiksmingumas

Man psichoterapija taip nepadėjo, kaip padėjo ši programa. Banga Ugninė, 46 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Padariau tai, apie ką galvojau 15 metų. Žvaigždė Ieškanti, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Ženkliai pamažėjo vidinių ir išorinių baimių. Nebeslegia gyvenimo prasmės paieškų našta. Atvirumas ir pasitikėjimas palengvino bendravimą su kolegomis ir mokiniais, sušvelnino santykius su pačia savimi. Tapo lengviau tiesiog BŪTI. Būti čia ir dabar. Į kasdienybę atėjo daugiau paprastumo, džiaugsmo. Upė Gilioji, 52 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Nustojau švaistyti laiką facebooke, pradėjau planuoti veiklas, atsikratyti, ko nereikia, pradėjau viską geriau suderinti, tapau moteriškesnė, pagaliau svoris tapo stabilus, santykiai su vyru ir vaiku džiugina. O kas svarbiausia, pradėjau galvoti ir apie save, myliu save labiau, nei prieš programą. Giria Žalioji, 28 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Daugelis žmonių įsitikinę, jog jiems trūksta motyvacijos laikytis gerų įpročių ar pasiekti konkrečių tikslų. Tačiau jiems turbūt trūksta „tik“ geros sistemos ir įsipareigojimo tos sistemos laikytis.

LŪŠIES FILOSOFIJA IR STRATEGIJA

Gerų užduočių neužtenka. Būtina apgalvoti visą augimo sistemą.

Užduotys
 • Ilgai kurtos ir išgrynintos
 • Įdomiai ir išsamiai aprašytos
 • Įvairaus sudėtingumo ir trukmės
 • Įvairios tematikos ir formato
 • Kartais reikalaujančios ryžto ir kantrybės
 • Prisitaikančios prie jūsų dabartinių poreikių
Dėsniai
 • Skatinantys žaisti ir įsitraukti
 • Silpninantys atidėliojimą, baimę
 • Greitinantys mokymąsi
 • Įpareigojantys ir griežti
Strategija
 • Dėmesys į veiksmus čia ir dabar
 • Orientavimasis į ilgalaikius pokyčius
 • Įvairiakampis ir įvairiadalis augimas
 • Unikalus ir laiko patikrintas pažangos stebėjimas, valdymas
 • Kryptinga refleksija
 • Lankstumas, laisvė rinktis pačiam
Bendražygiai
 • Bendravimas su kūrėja psichologe Rasa Norbute
 • Laisvė pačiam spręsti su kuo, apie ką ir kiek bendrauti
 • Grįžtamasis ryšys
 • Bendra energija ir dvasia
 • Nauji draugai realiame gyvenime

Visų pirma, užduočių daug ir jos labai skirtingos. Jos skiriasi sudėtingumu, tematika, įtraukimu. Įvairaus formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda Lūšiukams greitai sumedžioti kelis zuikius vienu metu, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu ir išsaugoti savo brangų laiką.

 

Užduotys esti trijų formatų:

 • Įprotinė užduotis kuria ir įžemina įpročius. Pagrindinės temos: rezultatyvus dienos ritmas ir dienotvarkė, meditacija, sportas, jaukus poilsis ir ritualai, dėmesys pojūčiams bei kasdieniam augimui ir t.t. Šios užduotys daromos kasdien ir suryja mažai laiko. Lūšis pateikia 10 tokių užduočių, iš kurių Lūšiukas išsirenka jam patinkančias ir tiek, kiek jų nori – nuo 1 iki 10.
 • Įpintoji užduotis įsipina į kasdienybę (savęs stebėjimas ar situacijos keitimas Lūšies nurodytu aspektu tiesiog čia ir dabar, dienos eigoje). Ši užduotis įsipina į kasdienę veiklą, nereikalauja atskiro laiko ir kiekvieną dieną būna vis kitokia. Ji labai tinka tiems, kurie prisigalvoja, jog jiems trūksta laiko.
 • Įprastoji užduotis atitinka įprastą užduočių suvokimą – kažką konkretaus padarai arba išanalizuoji ir gauni rezultatą. Ši užduotis būna vienkartinė ir kiekvieną dieną vis kitokia. Ji būna trijų sunkumo lygių. Ji suryja daugiausiai laiko, bet ir grobis būna sotus!

Jeigu domina užduočių atlikimo konkretybės iš dalyvių lūpų, galite užmesti uodegą į dažniausiai užduodamų klausimų skiltį Tai kaip konkrečiai viskas vyksta?

 

Užduotys puikios, be galo stiprios ir įdomios, motyvuojančios, padedančios geriau susipažinti su savimi ir suprasti save. Jaučiu didelę pagarbą Rasai už tokias stiprias užduotis. Jos ženkliai viršijo mano lūkesčius. Saulė Liepsnojanti, 40 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Kas man labiausiai patinka čia tai kokybiškos užduotys, matau, kad kiekviena užduotis yra gerai apgalvota. Tikrai, kad genijaus čia padirbėta. Šaunuolė Rasa! Moteris Nuostabioji,  33 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Užduotys paruoštos profesionaliai, tik tempas per didelis. Kriaušė Laukinė, 54 m.,  Pasitikinti savimi Lūšis.

Vis nusistebėdavau, na kaip visos užduotys gali būti tokios taiklios, padedančios atrasti, suprasti, priimti.. ir tikriausiai, kiekvienam dalyviui užduotys suteikė visiškai skirtingų patirčių. Liūtė Charizmatiškoji, 21 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Man atvirkščiai, visa iki šiol programa atrodė nenaudinga, o tos subasmenybės pramušė. Geriausia, ką radau per n metų. Žaibas Kvadratinis, 34 m., Pasitikinti Savimi Lūšis.

Lūšyno gyventojai girioje darbuojasi pagal išsamius dėsnius, kuriuos išmoksta programos pradžioje. Jie skatina rezultatyvų ir įdomų augimą, silpnina atidėliojimą ir baimes, padeda susidraugauti su kitais dalyviais ir įtraukia stengtis iki uodegos galiuko. Skamba mistiškai, tiesa? Iš tiesų viskas vyksta paprastai. Prisijungsite internetinėje erdvėje, susipažinsite su Lūšies dėsniais ir jų rūpestingai laikysitės. Kasdien arba beveik kasdien (pagal tamstos galimybes) atliksite pasirinktas užduotis ir jas sužymėsite kasdieneigėje iki konkrečios nurodytos valandos (ir anei sekunde vėliau). Norint praleisti ar atidėti vieną ar kelias dienas reikės laiku užpildyti specialią atidėjimų formą.

 

​Jeigu domina užduočių atlikimo konkretybės iš dalyvių lūpų, galite užmesti uodegą į klausimą Tai kaip konkrečiai viskas vyksta?

 

Girioje kiekvienas dalyvis pats atsakingas už savo pažangą ir užduočių atlikimo kokybę. Lūšis po svetimus medžius nesikarsto, užrašų neskaito ir neragina imtis ryžtingesnių sprendimų.

 

Motyvacija – 200%. Sudalyvavusi praeitais metais Veikliojoje Lūšyje žinojau kur einu, kur lendu, be galo to norėjau ir laukiau. Rytas Brėkštantis, 35 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Lūšis įtraukia ir nebepaleidžia. Ir dėl to nėra jokio graužaties jausmo, nes kapstaisi ir stebi savo, o ne kitų gyvenimą, kaip pavyzdžiui soc. tinkluose. Katė Šoklioji, 48 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Man buvo labai įdomu! Nors buvo įtemptas mėnuo darbuose ir prisesdavau tik vakarais(naktimis),atradau tiek įdomių dalykų savyje, o labiausiai patiko, kad man visa tai buvo taip artima, suprantama ir aišku, atitiko mano gyvenimo supratimą. Smilga Lanksčioji, 43 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Tvarka ir gana paini iš pat pradžių, kelia šiek tiek streso perprasti viską, ypatingai tokie įdomūs žodžiai kaip „kasdieneigė”, „Įverčiai”, „Įprotinės užduotys” ir t.t. Šiek tiek sunku buvo pačioje pradžioje, bet manau tai yra dalis minties. Bet pačios taisyklės tikrai aiškios ir labai gerai „įstato į tam tikrus rėmus”. Tu niekam nieko neprivalai, bet esi atsakingas tik prieš save patį. Tai skatina ir motyvuoja pasitempti. Spindulys Debesyse, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Man Lūšis būtent tuo ir patinka, kad čia mes nesam uždaryti kažkokiam šiltnamyje, kur vien pozityvas, vien geri įvertinimai, viskas, kaip mums patinka, o jei kas nepatinka, mama Lūšis iškart lėks bėgs mum tas kliūtis panaikint. O čia grynai kaip gyvenime. Kažkurie Lūšiukai mums patinka, kažkurie ne, kaip ir mes ne visiem patinkam. Kažkur jaučiamės nuskriausti ar neįvertinti, kažkur atvirkščiai. Tikras gyvenimas! Tik Lūšy šitas problemas spręsti paprasčiau nei realybėje. Bent jau man. Pvz., išdrįstu vis labiau paatvirauti ar pripažinti turinti kažkokią savybę, kurią neigdavau, o paskui pastebiu, kad jau ir realiam gyvenime lengviau būt atviresnei. Arba, kaip anksčiau rašiau, kad nemoku kritikos priimti, iškart įsižeidžiu. Tai čia irgi to mokausi, nesureikšminti tų įvertinimų. O tada pastebiu, kad ir realiam gyvenime jau įsižeidžiu nebe visada, o kas antrą kartą. Švieselė Ryškioji, 31 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Lūšies išbaigtumas ir sustyguotumas yra vienas didžiausią įspūdį darančių dalykų. Mane veža, kai gali visiškai pasitikėti žmogumi (Ar programą valdančiu žmogumi šiuo atveju), žinai, kad jeigu pasakė, kad tada tas bus/atsiras, tai vadinasi taip ir bus. Jei pasakė, kad turi būti taip, o ne kitaip, nes bus pasekmės, tai taip ir bus. Didžiausi komplimentai. Žvaigždė Ieškanti, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

 

Dar daugiau atsiliepimų apie dėsnius ir programos įdomumą

Žmogaus asmenybė, elgesys ir supanti aplinka veikia kaip sistema, kaip kūrinys, kurio dalys tarpusavyje glaudžiai sąveikauja ir yra viena nuo kitos stipriai priklausomos.  Tad siekiant iš tikro efektyviai stiprinti kokią nors savo savybę ar gyvenimo sritį, svarbu pažinti ir perprasti tas jungiančias taisykles. Tokiu sisteminiu požiūriu ir vadovautasi kuriant Lūšį. Tai vienas iš svarbiausių paaiškinimų, kodėl lūšiukai patiria ilgalaikių, visapusiškų, esminių gyvenimo ar asmenybės pokyčių per sąlyginai trumpą laiką.

 

Ši programa – visa sistema. Paliečianti labai daug taškų, aspektų. Kaip ši sistema paveiks žmogų – kiekvienam individualus reikalas. Vienam reikia keisti viską iš pagrindų, kitam aptvarkyti spragas…Nuo to priklausys ir užduočių svoris (pasirodys neįveikiama, arba nebus ką veikti). Bet kokiu atveju, siūlau į viską žiūrėti ne pro pirštus. Siela Ieškanti, 30 m., Veiklioji Lūšis.

Nepakartojama, originalu, išbaigta, apgalvota iki mažiausių smulkmenų. Srovė Kintanti, 46 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Tik geriausi vertinimai, komplimentai ir pagyrimai. Idealu, kad tai vyksta nuotoliniu būdu, patogu prisijungti iš bet kur. Išgryninta sistema, viskas funkcionuoja kaip šveicariškas laikrodžio mechanizmas. Esu nuoširdžiai dėkinga rėmėjams, t.y. tiems, kurie už programą mokėjo daugiau tam, kad sunkiai besiverčiantys lūšiukai galėtų nemokamai gauti jiems taip reikalingos pagalbos. Mano kuklia nuomone, TOBULA. Voverė Vikrioji, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Aš kiekvieną dieną radau dėl ko išsižioti ir būti apakus. Tiek saviugdos sistemų, teorijų vienoje vietoje – ir viskas įgyvendinama praktiškai! Lašelis Švelnusis, 33 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Kartu augančios ir tikslų siekiančios būtybės užkuria ir palaiko viena kitą. Kai matau tą užsidegusią, įsijautusią, besidalinančią ir kartais vieningai pačią Lūšį per dantį traukiančią gaują, mano kailis sušyla, nušvinta – reiškia, mums ir vėl pavyks.

 

Kiekvienas Lūšiukas pats sprendžia, kiek aktyviai bendrauti su kitais ir kiek jiems atsiverti. Sakyčiau, giria kažkaip pati susireguliuoja. Dauguma susitelkia į užduotis, kitų dalyvių patyrimų ar pamąstymų skaitymą ir privatų bendravimą.

 

Bendruomenė nuostabi: palaikanti, supratinga, ypač draugiška. Minioje mes kartais jaučiamės nestandartiškais, bet Lūšyje-pilna užsigrūdinusių ir analizuojančių asmenybių. Žaibas Nutvieskiantis, 45 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Tas buvo labai vertinga ir stipru. Kitų atvirumas, pasidalinimas mane padrąsino daug kur, paskatino irgi imtis tam tikrų dalykų ir t.t. Gyvatė Stiprioji, 41 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Man tai buvo pati svetimiausia programos dalis … Ne, man jų tikrai nereikėjo. Šiaip stengiuosi apriboti savo informacinę erdvę nuo tuščių plepalų, virkavimų, svetimų skaudulių, tai man tikrai nesinorėjo dalyvauti nei slėpinių, nei patirčių kambariuose. Musė Kietuolė, 44 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Kaip bendravimo formos socialinių tinklų nevertinu ir nepalaikau (facebook.com ir pan.), manau, jų žala socialine prasme didesnė, nei nauda. Tačiau Lūšies bendruomenė yra labai specifinė, orientuota į tam tikra sritį (pokyčius, užduotis), o ne tuščią dalinimąsi, plepėjimą ar rašinėjimą iš neturėjimo ką veikti, todėl ji atliko palaikymo ir raminimo funkcijas, lūšiukų susirašinėjimai skatino pasitempti, nesustoti, net kai sunku. Migla Pavasario, 28 m., Veiklioji Lūšis.

Iš kelių dienų (o gal jau savaitės?) atstumo peržvelgus Lūšyne nueitą kelią aiškiau matau tam tikrus rezultatus. Kai kurie rezultatai nustebino, nes niekad nepatikėčiau, kad jie gali įvykti (pvz., „neišpasakytas“ rezultatyvumas siekiant siekinio be jokių kliūčių, noras aktyviai bendrauti, kai kurie drąsūs ir netikėti žingsniai ir kt.). Daugiausiai naudos davė būtent bendravimas forumuose (Slėpinių skiltis buvo kaip tik ta vieta, kur buvo galima daugiausiai duoti ir gauti) ir ypač asmeniškai su draugais. Miškas yra ta vieta, kur susirenka labai įvairūs ir įdomūs žmonės (gyvūnai), galintys daug duoti vienas kitam ir viens iš kito daug išmokti, praplėsti savo ribas. <…>. Ežiukėlis Išmintingasis, 41 m., Stiprioji Lūšis.

Buvo gera dalintis ir gauti palaikymą. Nors laiko turėdavau gana mažai lakstyti po lūšyną, vis gi skaitydama kitų pasisakymus supratau, kiek daug panašumų mes turime. Ir tai leido pasijausti ne viena. Lūšiukai pasirodė tokie artimi, atskleidę savo gyvenimo subtilybes, skaudulius ir patirtis. Įdomu buvo tai, kad nežinodami vieni kitų, mes buvome tokie atviri. Tai tarsi tikrai kita realybė. Mes visi buvome be kaukių, nuogi, ir to nebijojome. Tai buvo labai naudinga. su dalyviais nesijauti vienas, nesijauti kvailai ir aplamai, jauti didžiulį palaikymą. Giesmė Įkvepianti, 36 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

KAS KURIA LŪŠĮ?

Lūšies kūrėja, jei nebūtų psichologė, būtų užsispyrusi ir raganiška mokslininkė, kuri be atokvėpio tyrinėja. Pasikliaudama savo tyrinėjimais ir intuicija, ji kuria, skaičiuoja, dėlioja ir perdėlioja savo idėją. Tada pakelia ją prieš šviesą, pauosto ir, jei ana skaniai kvepia, ruošiamasi būsimai Lūšiai.

RASA NORBUTĖ (VENCKUTĖ)

Lūšies kūrėja, psichologė

Kaip sukurti nepalaužiamas pokyčių link vedančias strategijas? Ko reikia, kad žmonės greičiau ir lengviau sustiprėtų? Kaip tą stiprėjimą supaprastinti ir paversti maloniu ir įtraukiančiu užsiėmimu, lyg žaidimu? Kuo apsodinti internetines Lūšies girias, kad jos įtrauktų gaujas žmonių ir skatintų juos čia lakstyti dažniau nei feisbuke. Tai – mane apsėdę klausimai. Tikrai apsėdę, o ne šiaip įdomūs… Su šiais ir panašiais klausimais aš nubundu ir užmiegu, klausausi svetimų pokalbių, plaunu indus, vaikštau po Bernardinų sodą. Tyrinėju kaip mažas vaikas, o atradimus tikrinu kaip griežtas mokslininkas.

Lūšį kuriu jau dešimti metai. Nors kartais atrodo, jog šio žvėries kūryba prasidėjo dar vaikystėje, kai nuolat tyrinėdavau žmonių elgsenos motyvus. Lūšiukų auginimas – mano pagrindinis darbas. Turbūt tai mano svajonių darbas.

Ką apie Rasą ir jos darbą kalba Lūšies dalyviai?

KAIP KEITĖSI LŪŠIES DALYVIŲ GYVENIMAI?

Kiekvieno dalyvio pradžios taškas kitoks, pasirinkta kelionės eiga kitokia, tad ir pabaigos taškas – kitoks.

Pačių dalyvių įvardinti pasiekimai

Po Pasitikinčios savimi Lūšies programos dalyvių buvo prašoma įvertinti, kiek, jų akimis, pakito tam tikri jų asmenybės, gebėjimų ir gyvenimo aspektai. Rezultatai paremti visų į klausimą atsakiusių (apie 100) pasirinkimais. Vertikalioje ašyje pavaizduotas atsakymą pasirinkusių skaičius.

lusies dalyviu atsiliepimai
lusies dalyviu pasiekimai
lusies dalyviu pasiekimai

Dalyvių žodžiais tariant

Dalyvių buvo prašoma atsakyti ir į 3 klausimus, pasirenkant nuo 1 (labai silpnai) iki 10 (labai stipriai). Rezultatai paremti visų į klausimą atsakiusių (apie 100) pasirinkimais. Vertikalioje ašyje pavaizduotas atsakymą pasirinkusių skaičius.

lusies programos atsiliepimai
lusies programos atsiliepimai
lusies programos atsiliepimai

Kas Lūšiai skaniau nei šilta kakava? Iš arti užuosti, kaip programa keičia dalyvių gyvenimus!

Kas baigęs mokymus išdrąsėja ir neišjungęs įtampos namie taiso elektrą, kas seną meilę susigrąžina, kas meta nemėgstamą darbą, kas tiesiog pasidaro ramus ir laimingas. Bet taip nutinka tik tiems, kurie dalyvauja nedykaduoniaudami, patys aktyviai ieško galimybių ir jau būna prisirpę pokyčiams. Tingesni, skiriantys mažiau laiko ar tiesiog šiuo metu ne tokie alkani dalyviai pasiekia mažiau – pastiprina kurią nors gyvenimo sritį ar savybę, išsprendžia opią problemą, pasidaro rezultatyvesni, džiugesni, paprasčiau žiūri į gyvenimą ar pasigauna programoje kokį nors kitą grobį.

Kartais susitikus Lūšiukus kokiame nors renginyje būna labai netikėtų momentų, kai šie pasakoja, kas ta Lūšis ir ko jie joje išmoko. Tie pasakojimai būna baisiai skirtingi! Aš, matai, kuriu užduotis tam ar anam tikslui, o jie išmoksta visai kitų dalykų!

Žinoma, kartais pasitaiko ir kitokių pabaigų – keli dalyviai teigia, kad jaučiasi dar didesnėje duobėje, chaotiškesni nei anksčiau. Jų pačių žodžiais: „programa pasiima tavo gyvenimą už vieno kampo ir purto tol, kol jis subyra gabaliukais“, „užduotys tarsi gera šluota prašlavė įvairius gyvenimo kampelius ir iškėlė ne tik kvietkelius, bet ir pasislėpusius baubus“. Tačiau ir tokiais atvejais dalyviai dažniausiai teigia, kad taip tik į gera, nes, kol neatveri žaizdos, negali jos gydyti. Gal jiems tiesiog neapsiverčia uodega stipriau pakritikuoti erdvės, kurioje gaišo daugiau nei mėnesį? Visai gali būti, nes nei Lūšis, nei dalyvavimas joje nėra tobuli kūriniai. Taip pat dalis dalyvių Lūšies nebaigia – iškrenta dėl taisyklių nesilaikymo, palieka Lūšį patys, nes nespėja dėl laiko stokos, neranda ryžto ar tiesiog nemėgsta girios dėsnių, užduočių ar kt. Pasitaiko ir mažai pokyčių patyrusių ar nusivylusių programa. Yra mane pavadinusių ir besote, ir trenkta, ir diktatore. Manau, jie labiau teisūs nei klystantys.

PRIĖMIMO SĄLYGOS IR REGISTRACIJA

Laukiame jūsų ir jūsų pokyčių!

Kasdienė Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2025 m. Kviečiu užmesti uodegą į Pasitikinčią savimi Lūšį, ji vyksta 2024 m.

 

Visa programa vyksta internetu. Todėl dalyvauti Lūšyje galima namie, darbe, medyje ir bet kur kitur, kur tik yra internetas. Ryte, naktį ir bet kada, tik būtinai laikantis nustatytų terminų.

 

Lūšyne darbuojamasi nuo pirmadienio iki šeštadienio, tik sekmadienį Lūšiukai kaip tikri Dievai ilsisi.

 

Lūšis intensyvi ir labai įtraukianti programa. Todėl būtina, kad dalyvis galėtų kasdien arba beveik kasdien Lūšiai skirti bent 45 min., o norint suryti visut visutėles užduotis bent 1,5 val. (mėgstantiems giliai kapstyti bent 2,5 val.). Dauguma Lūšiukų programos pradžioje laisvo laiko turi mažai, tačiau į programą taip įsitraukia, kad ima sparčiau ir efektyviau suktis, atsisako laiko švaistymo veiklų, efektyviai įpina užduotis į kasdienybę, todėl Lūšiai pajėgia skirti vis daugiau laiko ir energijos. O pasibaigus Lūšiai, mokslams atrastas laikas pasitarnauja naujoms dalyvių užmačioms!

 

Jūs atraskite laiko programos pirmosioms savaitėms, likusioms atrasti laiko padės Lūšis. Sutariam? Programoje mokysimės išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu visai nebepavelkate savo uodegos. Sekančios Kasdienės Lūšies programos gali tekti laukti porą ar net daugiau metų.

 

Prireikus kurį laiką dalyvavimą galima savarankiškai pristabdyti ir paskui tęsti, taip pat galima pasislinkti dienas pagal savo poreikius.

 

Visi baigę programą gali ir toliau neribotai bėgioti girioje – kartoti užduotis, peržiūrėti diskusijas, kalbinti Lūšį daugmaž visais rūpimais klausimais.

Siekiame, kad dalyvauti Lūšyje visiems būtų įkandama, todėl atlygį kūrėjams renkasi patys dalyviai: jie renkasi galimybes, gautą vertę ir norą atsidėkoti atitinkantį variantą nuo 68 iki 426 €. Nemėgstantiems pirkti katės maiše – galimybė dėl sumos nuspręsti per pirmąsias 10 dalyvavimo dienų. Pasirinktą atlygį galima patogiai išskaidyti arba atidėti. Taip pat esti galimybė dalyvauti nemokamai žmonėms, kurie šiuo metu visai neturi pinigų tokiems mokymams (būtinas laiku parašytas motyvacinis laiškas). Kiekvienais metais Lūšin nemokamai (su motyvaciniu laišku) kviečiame dalyvauti tam tikrų gerai besidarbuojančių ne pelno organizacijų savanorius, pavyzdžiui, iš „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“ ar „Maisto banko“. Šiais metais pasirinkome ne organizaciją. Išskėstomis letenomis laukiame vienišų, šiuo metu finansiškai sunkiame etape esančių mamų ar tėčių – mhm, beaugindama pirmąjį jauniklį, savo kailiu patyriau, kiek čia reikalų! Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams – giria vienodai myli visus savo gyventojus.

 

Taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija. Nusivylus Lūšimi arba tiesiog persigalvojus, galima be jokių klausimų atgauti sumokėtus pinigus praėjus net 3 mėnesiams po Lūšies pabaigos. Taip taip, pinigus atgauti galima net ir pabaigus Lūšį, jeigu pasirodo, kad girioje užsiaugintas kailis ne itin gerai atlaiko vasaros karščius.

Programoje dalyvauja įvairaus amžiaus (vidurkis 36 m.), lyties, socialinio statuso ir įvairios patirties ugdant save turinčios būtybės. Minimalus dalyvio amžius – 18 m. Visi dalyvauja anonimiškai, pasivadinę Būtybvardžio ir Savybvardžio junginiais, pavyzdžiui, aš esu Lūšis Stiprioji.

 

Nerekomenduojame Lūšyje dalyvauti turintiems psichikos, elgesio, asmenybės ar nuotaikos sutrikimų (stipri depresija, bipolinis afektinis sutrikimas, stiprus nerimas, panikos atakos ir pan.). Jeigu turite ypatingų poreikių, prieš registruodamiesi susisiekite su manimi [email protected] (visus laiškus skaitau ir atrašau tik aš).

 

Lūšiai BŪTINOS bent trys dedamosios:

1) pakankamai stiprus noras tyrinėti save, savo gyvenimą ir siekti pokyčių;

2) gebėjimas prisiimti atsakomybę;

3) bent 45 min. (norint suryti visut visutėles užduotis bent 1,5 val.) laiko kiekvieną arba beveik kiekvieną dieną.

 

Tapus dalyviu reikės laikytis Lūšies dėsnių. Nors jie ir žaismingi, ir uždegantys, kartu jie griežti ir kategoriški. Pavyzdžiui, kelis kartus vėluojant užpildyti mūsų kasdieneigę – iškrentama iš programos.

 

Išsamiau apie rezultatyvaus dalyvavimo prielaidas skiltyje Koks turėtų būti Lūšies dalyvis?

Lūšis intensyvi, vietomis keistoka, laikui tikrai imli programa. Todėl taupydami norinčių dalyvauti ir savo laiką bei ramybę organizuojame atranką. Taip pat Lūšiai reikia nusiteikti ir pasiruošti (mhm, namų darbai dar prieš dalyvavimą!), atranka padeda tą pasiruošimą paskatinti, įvertinti ir girion priimti tinkamiausius dalyvius.

 

Apie pasiruošimą sužinosite užsiregistravę – po kurio laiko gausite mūsų laišką. Kuo greičiau užsiregistruosite, tuo daugiau laiko turėsite pasiruošti atrankai ir rezultatyviam bei jaukiam dalyvavimui.

 

Dalyvaujant atrankoje reikės užpildyti internetinę formą. Pagrindiniai atrankos kriterijai:

 • pasiruošimas atrankai ir dalyvavimui (bus atsiųstas konkretus darbų sąrašas);
 • noras ir ryžtas atsakingai dalyvauti Lūšyje;
 • noras ir galimybės rasti pakankamai laiko;
 • atviras nusiteikimas priimti naujas patirtis;
 • teksto supratimo gebėjimai.

 

Dalis būsimų Lūšiukų pabūgsta atrankos, bet ana nėra tokia sudėtinga ir sunki. Tad susiimkite už uodegos ir drąsiai dalyvaukite!

Visi baigę programą gali ir toliau bėgioti girioje – kartoti užduotis, peržiūrėti diskusijas, kalbinti Lūšį rūpimais klausimais.

 

Baigusiųjų  Lūšį įprastai laukia antroji programos pakopa – Stiprioji Lūšis. Jon kviečiami ir priimami tik baigę kurią nors Lūšį. Šių metų Stiprioji Lūšis numatoma rudenį, tačiau galutinis sprendimas dar bręsta.

Atsigręžkime į čia ir dabar, į besikartojančius savo pasirinkimus ir subtilius elgesio momentus. Mes galime kurti savo asmenybę kasdien, čia ir dabar atsirišdami nuo mus ribojančių įsivaizduojamų charakterio savybių.

Registracija į priėmimą

Atlygis atitinka kiekvieno galimybes

Nusivylus, taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija, net ir pabaigus visą programą
REGISTRACIJA Į PRIĖMIMĄ
Atlygio dydį renkasi pats dalyvis (galima nuspręsti ir išbandžius programą). Prireikus atlygį galima skaidyti dalimis ar jį atidėti. Šiuo metu turintys didelių finansinių sunkumų gali dalyvauti nemokamai*.
68–426 €
Ši registracija dar nepatvirtina jūsų dalyvavimo, vėliau reikės pereiti atranką.
Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams.
Įtakos nedaro ir į Lūšies namus atnešta mėlynių uogienė, paskola butui butelio dėžutėje ar skambutis iš Chucko Norriso!
 • Persikraustymas į naujus jaukius namus, į naują įdomų gyvenimą – į Lūšyną
 • Galimybė daugiau nei pusantro mėnesio kasdien augti ir džiaugtis pačiam renkantis skirtingas užduotis, jų intensyvumą, sudėtingumą
 • Nuo 1 iki 10 ilgalaikių užduočių (galbūt virsiančių jūsų įpročiais) ir jų įtvirtinimo strategija
 • Bendravimas su psichologe Rasa Norbute ir bendražygiais, nauji draugai (pagal jūsų poreikį)
 • Patogi internetinė giria, o pasiklydus greita tiek kūrėjų, tiek kitų bendražygių pagalba
 • Papildomos Lūšyno erdvės ir būdai augti, dalintis mintimis, rūpimais klausimais
 • Išbandyti ir galbūt įtvirtinti rezultatyvūs psichologinių problemų sprendimo būdai savarankiškam gyvenimui po Lūšies
 • Galimybė bėgioti po Lūšyną net ir pasibaigus programai – ir toliau kartoti užduotis, bendrauti su Lūšiukais ir Lūšimi
 • Nusivylus Lūšimi ar tiesiog persigalvojus, be kamantinėjimų taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija net ir pabaigus visą programą
 • Pirmenybė užsisakant papildomas asmenines psichologės Rasos Norbutės konsultacijas jums rūpimais klausimais
REGISTRACIJA Į KITĄ LŪŠĮ
0
2023 m. užsiregistravo
REGISTRUOKITĖS Į KITOS VEISLĖS LŪŠĮ

Kasdienė Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2025 m. Kviečiu užmesti uodegą į Pasitikinčią savimi Lūšį, ji vyksta 2024 m.

Ši programa mane pakeitė. Dar tiksliai nesupratau kaip, bet į gerąją pusę. TAPAU vidumi tvirta ir rami, kaip uola. Drąsiai reiškiu savo nuomonę. Dingo nerišlus kalbėjimas. Įtemptos situacijose kalbu aiškiai, lėtai ir ramiai. Stebiu savo kūno kalbą, kiek ji daug man pasako. Sustiprėjo intuicija. DINGO bendravimo, žmonių susibūrimo baimės. Jaučiuosi laisva ir man nesvarbu, ką kiti apie mane galvoja. Baimė man beliko tik kaip proto iliuzija, kuri bando mane padaryti pilka marionetine mase. Aš visada turiu pasirinkimą. Meilę ar baimę. Aš renkuosi meilę. Tūkstantį kartų ačiū už šią programą, kuri išjudina esminius asmenybės rėmus ir suvokimo ribas. Banga Jūros, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

Džiaugiuosi, kad Lūšies dėka supratau, kaip smagu tiesiog kartu valgyti pusryčius, kartu eiti su šuniukais pasivaikščioti ir džiaugtis tuo procesu ir kaip smagu tai daryti būtent dabar, nieko nelaukiant ir nieko nesitikint, ir žinoti, kad gyventi vis tik yra gera, nesvarbu, kokių sunkumų iškyla. Man paprasčiausiai šiandien gera. Ir tik vieno gaila, kad Lūšis negimė bent dvigubai anksčiau. Striukis Beuodegis, 53 m., Stiprioji Lūšis.

KOKIAM ŽMOGUI LŪŠYJE PATIKS IR GERAI SEKSIS?

Kokiam dalyviui sukurta Lūšies sistema?

 • Pasiruošusiam augti. Girios sistema sukurta žmonėms, kurie šiuo metu nori ir gali siekti pokyčių savo gyvenime. Jeigu šiandien intensyviai keliaujate aplink pasaulį (ir norite tiesiog mėgautis kelione) ar visiškai neturite jėgų veltis į kažką didelio, Lūšis jums gali būti tik dar viena našta. Būtinai tai įsivertinkite. Kitą vertus, Lūšis padeda išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir padeda priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu visai nebepavelkate savo uodegos.
 • Gebančiam prisiimti atsakomybę ir laikytis Lūšies dėsnių. Lūšis įpareigojanti ir reikli programa – reikės pereiti atranką, mokytis priprasti prie internetinės erdvės, daug skaityti, kartais nervintis, kad nesiseka. Dar reikės sukaupti atkaklumą ir kantrybę, net ir sunkiomis dienomis laikytis girios dėsnių ir verstis per galvą ieškant laisvo laiko užduotims, nes, tikėkite manimi, tas užduotis norėsis daryti.

  Pagrindinis dėsnis – laiku pildyti arba atidėti kasdieneiges (trumputes ataskaitas apie atliktas užduotis).

 • Galinčiam skirti laiko. Siekiantys rezultatyviai dalyvauti programoje dar prieš programą ir jos metu turėtų atrasti papildomus laiko resursus (pasiruošimo atrankai ir dalyvavimui žingsniai tam labai padeda). Būtina, kad dalyvis galėtų kasdien Lūšiai skirti bent 45 min. Vidutinis girios gyventojas kiekvieną dieną Lūšiai atriekia apie 45–150 min. Daug lūšiukų programos pradžioje laisvo laiko turi mažai, tačiau į programą taip įninka, kad ima sparčiau ir efektyviau suktis, atsisako laiko švaistymo veiklų, efektyviai įpina užduotis į kasdienybę, todėl Lūšiai pajėgia skirti vis daugiau laiko ir energijos. O pasibaigus Lūšiai, mokslams atrastas laikas pasitarnauja dalyvių naujoms užmačioms!
 • Mėgstančiam skaityti ir tyrinėti. Kaip matote iš niekaip nesibaigiančio mokymų pristatymo, aš mėgstu rašyti. Girioje jūsų lauktų ne tik daug įžanginių raidžių, bet ir daugybė išsamiai aprašytų užduočių.
 • Vertinančiam buvimą savimi ir kitų ribas. Kiekvienas dalyvis yra laisvas būti savimi ir jausti, rašyti viską, kas jam sukasi ant uodegos. Realiame gyvenime save atrasti ir atskleisti gali būti sunkiau, mūsų giria tiesiog dievina atvirumą, keistumą, visokiausias emocijas.  Kitą vertus, destruktyvų bendravimą su kitais dalyviais ribojame, tad jeigu šiuo metu jaučiatės pilnas tirštos tulžies, dėl savo dalyvavimo dar gerai pagalvokite ir pasitarkite su Lūšimi.

Patariu dalyvauti visiems norintiems, pribrendusiems, o svarbiausia PASIRYŽUSIEMS daryti realius veiksmus savęs pažinimo link ir imtis pokyčių. Tam reikės skirti daug laiko ir stipriai įkinkyti savo smegenis dirbti. Čia nepasivaikščiojimas žemuogių pieva. Giria Tylioji, 31 m., Pasitikinti Savimi Lūšis.

Manau artumą Lūšiai pajunti iškarto, kai tik paskaitai jos pristatymą internete. Jei širdis suvirpėjo, klausti daugiau nieko nebereikia, pirmyn registruotis ir laukti programos pradžios. Gal kam reikia išsivalyti senas žaizdas, gal kas gyvena puikia ir nori dar geriau…. Tinka visiems, tikslus pasirenki pats Lūšyje. Pašvaistė Mįslingoji, 39 m., Pasitikinti savimi Lūšis.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Atsako Rasa Norbutė ir dalyviai

Visi dalyvauja anonimiškai, pasivadinę Būtybvardžio ir Savybvardžio junginiais, pavyzdžiui, aš esu Lūšis Stiprioji. Kasdien arba beveik kasdien (pagal tamstos galimybes) atliksite pasirinktas užduotis ir jas sužymėsite kasdieneigėje iki konkrečios nurodytos valandos (ir anei sekunde vėliau). Dalį užduočių pasirinksite visam programos laikotarpiui. Už atliktas užduotis kasdien prisirysite Lūšies girioje užaugusių virtualių uogų ir grybų. Jei norėsite, galėsite užduočių klausimais ir potyriais dalintis su Lūšimi ar kitais lūšiukais. ​Savo ir kitų girios gyventojų pažangą ir susidūrimus su kliūtimis galėsite stebėti eigaraštyje. Norint praleisti ar atidėti vieną ar kelias dienas, reikės užpildyti specialią atidėjimų formą.

 

Dar artimiau Lūšį pažinsite ir suprasite perskaitę jos dalyvių atsakymus į klausimą Kas čia per programa? ir Kaip viskas vyksta šioje programoje?

Patiko viskas, bet norėčiau, kad programa būtų mažiau intensyvi. Prasmė Ieškanti, 72 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Gal labiau nepatiko manyje, kad nespėjau visko ramiai ir gerai atlikti. Norėčiau viskam turėti daugiau laiko ir užduotis atlikti be tokios skubos. Programa galėtų trukti kiek ilgėliau, atrodo žaibiškai pasibaigė. Lapė Žvitriaakė, 34 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Jei kas nepatiko, to nedarydavau: nepirkau ryžių banke (viena iš pasirenkamų užduočių) ne dėl to, kad negalėčiau tai padaryti, o dėl to, kad nenoriu elgtis su kitais taip, kaip nenorėčiau, kad su manimi elgtųsi. Pantera Aksominė, 47 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Aš nežinau kas būtų pasikeitę, bet pastebėjau, kad man patinka dirbti mažose grupėse. Kada gali fiziškai su visais susipažinti, pajausti būdą, nuoširdžiau bendrauti. Bet tiesiog programos formatas toks, tada ta bemdruomenė tampa tokia dalinimosi erdvė, prisipažinsiu man vèliau priminė facebooka su kitokiom temom. Tokį atvirkštinį facebooka, kur yra gerai parodyti ne tik savo gerąsias puses ir už tai esi skatinamas palaikymu. Eglė Savyje, 36 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kaip kurios užduotys buvo man nesuprantamos. Subasmenybės man perdaug info, atlikau ir nežinau ką atlikau, prieš tai su tokiomis analizėmis nebuvau susidūrusi. Sunku. Lūšiukas anonimas, 44 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Taip greit pasibaigė. Juokauju. Beždžionėlė Nenurimstanti, 36 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kartais man būdavo per ilgi aprašymai užduočių, nes esu mėgėja, kad viskas būtų aiškiai glaustai ir to the point. Man patiko pateikiami pavyzdžiai ir papildoma literatūra, bet jei skaitydavau vakare pavargusi, sudėtingiau būdavo rasti esminę informaciją. Kadagys Kvapnusis, 25 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kartais kai kurių dalyvių pasisakymai, bet išmokau juos tiesiog apeiti. Panda Spalvotoji, 34 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Nepastebėjau, nors gal jautėsi agresija iš vieno dalyvio, bet jis greit iškrito iš žaidimo. Tai prisidėjo prie asmenybės stiprinimo – nes ir realiame gyvenime susiduriame su įvairiais žmonėmis. Puma Netobuloji, 50 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Nepatiko vieno dalyvio (pastaba: konkretus vardas buvo įvardintas) nepagarbūs pasisakymai. Buvo gi, kas atvirai rašė „tu mane įskaudinai“ ir kas sakė „norėjau daugiau atsiverti, bet po tokių pasakymų…“. Manau, kad reikia taisyklių, kaip toks elgesys būtų stabdomas. Suprantu, kad agresija kyla iš nelaimingumo ir pan. Na bet juk ir tai, kad jis nelaimingas, nesuteikia jam teisės skaudinti ir daryti nelaimingais kitus, kad kiti toliau „tą nelaimę“ skleistų ar užsivertų vėl savam kiaute… Saugioje aplinkoje vyksta didžiausi pokyčiai. O patyčios, jau seniai įrodyta, kad negrūdina ir asmenybės atsparumo nedidina. Jerubė Atkaklioji, 32 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Vienaip maniau, kad gal per greitas tempas, tačiau dabar manau, kad tai pasiteisino, bent man, tai tikrai. Jei būtų laiko daugiau, būčiau atidėliojusi iki paskutinės minutės. Banga Ugninė, 46 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Gana painu susigaudyti pradžioje, mano galva prisijungus telefone būtų gerai iškarto matyti tos dienos užduotį. Mergaitė Oloje, 40 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Iš pradžių buvo sunkoka susigaudyt. Man tempas atrodė per greitas ir užduočių vienai dienai per daug. Aš gal nebuvau nusimačiusi tiek laiko joms atlikti, nebuvau pasiruošusi. Šiaip griežtumas, taisyklės ir pan. buvo cool. Ugnis Šildanti, 33 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Per greitai ir per daug žodžių. Galima ir paprasčiau… Kuo mažiau teksto, tuo lengviau suvokiama. Kuo trumpesni sakiniai, tuo jie aiškesni… Mažai yra daugiau… Bet gal ne visiems taip? Kriaušė Laukinė, 54 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Man patiko viskas išskyrus tai, kad patirdavau techninių nepatogumų su platforma. Esatis Išmintingoji, 46 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Galėsite išeiti iš Lūšies girios kada tik panorėję. Jei dalyvis mokėjo už dalyvavimą (kai kurie dalyvauja nemokamai), jis gali lengvai ir maloniai atgauti sumokėtus pinigus. Pinigus atgauti galima net ir pabaigus Lūšį (praėjus net 3 mėnesiams po programos pabaigos), jeigu pasirodys, jog Lūšyje užsiaugintas kailis ne itin gerai atlaiko vasaros karščius.

Manau artumą Lūšiai pajunti iškarto, kai tik paskaitai jos pristatymą internete. Jei širdis suvirpėjo, klausti daugiau nieko nebereikia, pirmyn registruotis ir laukti programos pradžios. Gal kam reikia išsivalyti senas žaizdas, gal kas gyvena puikia ir nori dar geriau…. Tinka visiems, tikslus pasirenki pats Lūšyje. Pašvaistė Mįslingoji, 39 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

VISIEMS, absoliučiai visiems. Ši programa yra labai universali ir skirtingi žmonės gali iš jos pasiimti bei pasimokyti skirtingų dalykų. Tiems, kam reikia išmokti siekti užsibrėžtų tikslų – tikrai galės to pasimokyti. Kam reikia tiesiog harmonijos viduje, išmokti būti čia ir dabar, mėgautis gyvenimu ir aplinka – taip pat čia ras atsakymų. Net ir tiems, kam nieko to nereikia ši programa būtų naudinga vien tuo, kad ji padėtų susipažinti su savimi artimiau ir gal atrasti vidinių lobių, apie kuriuos net negalvojo. Spindulys Debesyse, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Patariu dalyvauti tiems, kas iš tikro nori save pažinti, paaugti, kam reikalingas didesnis pasitikėjimas savimi. Ir tiems, kieno nuotaika pažeminta, jaučiasi nesuprasti ar nuskriausti. Bet ir tiems kuriu jaučiasi laimingi, bet kartais kūne ką nors skauda, arba blogai miegasi, arba jaučia nerimą 😀 Visiems, su sąlyga, kad pasiruošę dirbti dėl savęs, stengtis, dėl savęs, siekti pokyčių, dėl savęs. Kūnas Protingasis, 28 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Lūšį reiktų pereiti visiems. Ramybė Laiminga, 33 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kurie kažko labai įnirtingai ieško, bet neranda. Ugnikalnis Neužgesęs, 22 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kiekvienam, kam jo gyvenime kažkas nepatinka. Obelis liūdnoji, 55 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Savo draugėms, kurios pamiršo laimės jausmą. Jas suvalgius rutina; reikalai, pareigos ir tt. Jos gyvena ir dirba, dėl kitų žmonių svajonės išsipildymo. Žmonėms, kurie nebesugeba džiaugtis tuo ką turi. Lūšiukas anonimas, 44 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Žmonėms, kurie nori daugiau sužinoti apie save, nori pasaulį pamatyti kitu kampu, atsipalaiduoti, patirti nuotykį ar tiesiog prasmingai praleisti mėnesiuką. Liepsna Karštoji, 35 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Šioje programoje turėtų dalyvauti absoliučiai visi, kuriems svarbus jų gyvenimas, dabartis ir ateitis. Puma Vikrioji, 40 m.Pasitikinti savimi Lūšis V.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Ar tikrai turite tam pasiryžimo ir skirsite laiko, nes galite iškristi, jeigu nesilaikysite kasdienio atsiskaitymo tvarkos. Žiema Saulėta, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Tiesiog pradėkite ir daug negalvokite. Būkite drąsūs kilus sunkumams kreiptis į globėją stipriąją lūšį, ji visada šalia. Elkitės ryžtingai, kol dar esate ir norite. Laumė Bundanti, 26 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Realiai apsvarstyti, ar galės skirti programai bent 1,5 val. per dieną. Kiekvienas, žinoma, yra skirtingas savo patirtimi ir gebėjimu koncentruotis savęs ugdymo veiklai, tačiau norint apčiuopiamų pokyčių, verta skirti tam kiek įmanoma daugiau dėmesio. Pušis Ošianti, 39 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Pasvarstykite apie savo motyvaciją, pasiryžimą pokyčiams, laiką,  gebejimą save analizuoti. Nes tik tas, kuris deda pastangas ir gali pasiimti naudą. Laumė Gintarinė, 38 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Patarčiau pasvarstyti tik apie tai, kaip labai jie nori pokyčių, nes mano patarimas būtų nerti visa galva, visa širdimi ir atlikti kuo daugiau užduočių, kadangi jų kompleksas, o ne pavienių užduočių atlikimas duoda apčiuopiamų rezultatų. Jei nuspręsit, kad kas nors iš mano rašliavos Jums bus naudinga populiarinant programą, mielai prašom 😉 Lūšiukas anonimas, 35 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Ar tikrai turėsi laiko dalyvaut KOKYBIŠKAI, nes jai ne, tik prabėgomis programoj dalyvaut neverta… Kregždė Jūrinė, 37 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Apie tai, kad pradėję programą nei dienos negalėsite atsipalaiduoti ar užsimiršti. Teks pasistengti ir skirti daug laiko užduotims ir savo minčių, jausmų, gebėjimų ir norų analizei. Kartais – nelengva, bet verta. Su kiekviena įveikta užduotimi, iššūkiu, atėjusiu supratimu, pasijunti ypatingai, pakiliai ir džiugiai. Lūšiukas anonimas, 43 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Apie tai, ar internetinis mokymas jiems efektyvus. Lūšiukas anonimas, 26 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Nusiteikti rimtam darbui. Boružė Pozityvioji, 32 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Kiek laiko skirsite programai. Iš pradžių galvojau, kad skirsiu labai nedaug, bet programai prasidėjus supratau, kad noriu skirti daugiau laiko tiek užduočių atlikimui tiek gilinimuisi, o to laiko neplanavau prieš programą. Katinas Mėlynasis, 31 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

Jeigu esate padidinto jautrumo ar turite psichikos sveikatos sutrikimų, būkite atsargūs, nes programa tikrai yra labai intensyvi ir dalyvaujant programoje jūsų savijauta gali pablogėti. Lūšiukas anonimas, 35 m., Pasitikinti savimi Lūšis VI.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Jeigu turite rimtų abejonių, tuomet, matyt, neverta. Jei Lūšies pristatymas jūsų neįkvėpė ir neįtraukė, tai to greičiausiai nepadarys ir pati Lūšies erdvė. Vadinasi, per mažai stengsitės ir iškrisite arba savo noru pabėgsite iš Lūšies. Kad ir kaip norėtųsi surinkti kuo daugiau dalyvių, viliantis, kad jiems visiems bus naudinga dalyvauti, tenka pripažinti, kad ne visiems Lūšis tiks ir patiks.

 

Prieš registruodamiesi į priėmimą perskaitykite dalyvių atsiliepimus. Tai padės jums geriau suprasti, ko mes iš jūsų tikimės ir ko jums tikėtis iš mūsų. Žiūrėkite į viską atsakingai. Čia labai rimta programa – reikės pereiti atranką, mokytis priprasti prie internetinės erdvės, kartais nervintis, kad nesiseka, sukaupti atkaklumą ir atsidavimą, laikytis girios dėsnių ir verstis per galvą ieškant laisvo laiko užduotims, nes, tikėkite manimi, tas užduotis norėsis daryti.

 

Pradinė registracija neįpareigoja jūsų žūtbūt dalyvauti – galite registruotis, net jei nesate iki galo tikras. Užsiregistravę gausite daugiau informacijos, kuri galbūt padės galutinai apsispręsti.

Turbūt taip. Užduočių sudėtingumą, kiekį ir trukmę valdysite patys. Lūšyje dalyvauja įvairaus amžiaus (vidurkis 36 m.), lyties, socialinio statuso ir patirties ugdant save būtybių. Greičiau besiorientuojantys, patyrę saviugdos asai ir Lūšies senbuviai su džiaugsmu padeda naujokams apsiprasti Lūšies giriose.

 

Nerekomenduojame Lūšyje dalyvauti turintiems psichikos, elgesio, asmenybės ar nuotaikos sutrikimų (stipri depresija, bipolinis afektinis sutrikimas, stiprus nerimas, panikos atakos ir pan.). Jeigu turite specifinių poreikių, prieš registruodamiesi susisiekite su manimi [email protected] (visus laiškus skaitau ir atrašau tik aš).

 

Taip pat savo dalyvavimą atidžiau įvertinti patariame ir tiems, kurie turi keblumų su kompiuteriniu raštingumu, lietuvių kalbos supratimu.

Aišku, kad rasite! Mažiau skrolinsite, mažiau žiūrėsite TV, efektyviau atliksite buities bei kitokius darbus ir Voilà!

 

Jūs atraskite laiko programos pirmosioms savaitėms, likusioms atrasti laiko padės Lūšis. Programoje mokysimės išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu visai nebepavelkate savo uodegos.

 

Jeigu šiuo metu esate itin užsiėmęs ir norite atidėti Lūšies išbandymą kitiems metams, nieko blogo nenutiks (žinoma, jeigu Lūšis vis dar gyvuos). Tačiau nepamirškite, kad mes visada esame užsiėmę įvairiais ir svarbiais reikalais ir patiems svarbiausiems, tiesiogiai prisidedantiems prie mūsų laimės ir sėkmės, laiko lieka per mažai. Galbūt geriausias sprendimas – neatidėti. Tačiau klausykite savo širdies – ji žino geriausiai.

Uždaviau Stipriosios Lūšies (antros programos pakopos) dalyviams klausimą, kuo Lūšis skiriasi nuo kitų jų išbandytų saviugdos būdų, mokymų. Žemiau pateikti keli atsakymai.

Ji veikia. Ožys Šoklusis, 30 m.

Ooo, Lūšis visiškai unikali. Mane sunku išjudint, bet čia dar sugebu pasigriebt už uodegos ir pasipurtyt. Lūšis Stiprioji moka įpūst motyvacijos. Po kitų seminarų ar mokymų dažniausiai tiesiog išeinu su užrašais, kurių vėliau beveik neatsiverčiu. Na, gal kokią vieną kitą idėją išsinešu. Šįkart su Lūšynu skiriuosi ant sienos sau užsirašiusi „Veikiantys tik mintyse, rezultatus irgi turi tik mintyse”. Migla Lengvoji, 28m.

Nes norisi tęsti :). Kyla minčių ką dar nuveikti, ką dar į kasdienybę įtraukti. Žvaigždė Spinduolė, 32 m.

Pagrindinis ir esminis šios programos skirtumas ir pliusas – praktika realiame gyvenime, pritaikymas to, ką jau žinau ir ką naujo sužinau tuoj pat, nelaukiant geresnių laikų, bei nuolatinis programos kūrėjos buvimas šalia, palaikymas, paraginimas, argumentavimas, smalsumas. Katė Tylioji, 33 m.

Turbūt nerealiausia užduotis buvo – tai darbas su savo problema ir tam tikrų užduočių atlikimas. Čia buvo kažkas vau. Luna Aikštingoji, 34 m.

Viskas vyko natūraliai ir kasdieniškai, be įtampos ir streso. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

Labiausiai skiriasi tuo, kad svarbiausias turinys yra pateikiamas koncentruotai, užduotys kruopščiai atrinktos, taikomos jau pasitvirtinusios praktikos ir metodai, o kartu ir šiek tiek eksperimentuojama – tai labai pagyvina pačią programą. Dalyviai ir patys turi galimybę kurti turinį, dalintis patirtimi ir kita naudinga informacija. Turbūt svarbiausia dalis – asmeninis įsipareigojimas sau ir tuomet programai – dar niekada nejaučiu kažko panašaus. Ir tai veikia! 🙂 Pašvaistė Žėrinti, 26 m.

Intensyvumu. Galimybe girdėti kitus dalyvius ir būti išgirstai pačiai. Kalva Stačioji, 51 m.

Šių metų Lūšis man kaip niekad artima, sava, viską apimanti. Ji tarsi galutinai subrendusi – ne tik su išsivysčiusiais raumenimis ir kaulais, bet ir su tvirtomis sausgyslėmis ir elastinga fascija, dar stipresniais jutimais ir švelnesniu kailiu. Ar kas nors pastebėjo, kad tą patį sakiau ir praėjusį kartą? 🙂

 

Šių metų Kasdienė Lūšis – tarsi Pasitikinčios savimi Lūšies ir Stipriosios Lūšies užduočių hibridas. Dar daugiau dėmesio įpročiams, elgesio keitimui čia ir dabar, kasdienybei ir atsipalaidavimui. Kur kas mažiau tiesioginio dėmesio į savivertės ir pasitikėjimo savimi stiprinimą, tačiau, neabejotinai, bus paveikti ir jie. Savo asmenybę labiau tyrinėsime ir auginsime per savo elgesio, įpročių, aplinkos keitimą bei svajonių, vertybių įžeminimą. Senbuviai, pamenate A. Banduros trikampį? Asmenybė, elgesys ir aplinka stipriai veikia vienas kitą ir šioje Lūšyje šią triadą dar dažniau linksniuosim.

 

Įgyvendinti ne tik turinio, bet ir formos pokyčiai. Pavyzdžiui, išsamiai apklausus lūšiukus, nuspręsta sumažinti programos intensyvumą ir pailginti programos trukmę (praėjusiais metais tai jau buvo padaryta, šiais metais dar ryškiau pajudėta šia kryptimi). Šioje Lūšyje nebus uogų ir grybų medalių, truputį keisis kasdienės refleksijos gairės, daugiau dėmesio įprotinių užduočių įtvirtinimui ir t. t. Iš esmės laiko patikrintas programos formatas, pažangos stebėjimas ir valdymas, uogavimo ir grybavimo ypatumai išliks tokie patys. Tad dalyvaujantys antrą kartą sutaupys laiko ir jėgų – jiems nereikės kalti naujų dėsnių. Oi, ir atnaujinome girios dizainą!

O kodėl gi ne? Daugiau nei 10 proc. dalyvių būna senbuviai. Net tos pačios Lūšies kiekvienas leidimas būna vis kitoks ir pats žmogus ateina su skirtingais tikslais. Lūšyje jų laukia ne tik užduotys, kurių jie nespėjo atlikti praėjusį kartą, bet ir atgaivintas užsidegimas, nauji girios draugai. Senbuviai programos pradžioje kažkaip natūraliai padeda vesti naujus girios gyventojus, juos nuramina arba kaip tik truputį pagąsdina. O šiųmetinė Kasdienė Lūšis vyksta pirmą kartą, tad, senbuviai, raitokite uodegas ir pirmyn atgal į girią!

Taip, programoje dalyviai vadinasi ne savo nuobodžiu vardu ir pavarde, o susikuria sau būtybvardžio ir savybvardžio junginį. Šis būtybės ir jos savybės junginys padeda ne tik įsislaptinti, bet ir įsikūnyti, nuspalvinti ir nukreipti norima linkme savo asmenybę. Pavyzdžiui, Lūšis Stiprioji (aš), Upė Sraunioji, Ežys Dygliuotas, Ugnis Karštoji, Žiedas Vėjyje šį tą pasako apie girios gyventoją – tiek jam pačiam, tiek jo bendražygiams.

Ką veikėte šiandien? Apie ką šiandien galvojote daugiausiai? Kaip jautėtės? Skirkite kelias minutes refleksijai ir galbūt susidėlios, kur link teka jūsų gyvenimas.

Laukiame visų jūsų klausimų!

Susisiekite jums patogiu būdu

Laukiu jūsų registracijos į priėmimą! Kuo greičiau užsiregistruosite, tuo daugiau turėsite laiko pasiruošti atrankai ir rezultatyviam bei jaukiam dalyvavimui.

Lūšis

Laukianti naujos savo Lūšiukų vados!