side-area-logo

Pasitikinti savimi Lūšis

Šis žvėris stiprina pasitikėjimą savimi ir gyvenimu bei padeda sukurti rezultatyvią, jūsų svajones ir giluminius poreikius atliepiančią kasdienybę
[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”37531″ img_width=”48″]

LŪŠIS – INTERNETINĖ SUŽAIDYBINTA ASMENYBĖS STIPRINIMO ERDVĖ

Gimusi sukryžminus į riebų praktinį rezultatą vedančias savianalizės užduotis, pažangą ir įsitraukimą skatinantį žaidimą bei (į)kvepiantį socialinį tinklą

TRUMPAI

Esminė informacija

 • Kas yra Lūšis? Tai internetinė sužaidybinta (angl. gamification) pokyčių programa, gimusi sukryžminus į riebų praktinį rezultatą vedančias savianalizės užduotis, pažangą ir įsitraukimą skatinantį žaidimą bei (į)kvepiantį socialinį tinklą. Lūšis yra originali lietuvės psichologės sukurta ir išvystyta programa, vieną kartą metuose suburianti apie tūkstantį atranką perėjusių žmonių. Šiuo metu mūsų girioje įsikūrusios dviejų veislių Lūšys – Pasitikinti savimi ir Kasdienė.
 • Kuo Lūšis skiriasi nuo kitų mokymų?  Lūšis man neprimena jokių kitų saviugdos programų, kurias mačiau Lietuvoje ar pasaulyje. Lūšis nėra filmuotų paskaitų kursas ar uždara feisbuko grupė su transliacijų įrašais. Lūšis nėra vienpusė laiškais siunčiama programa ar atskirų užduočių rinkinys. Lūšis yra intensyvi, įpareigojanti ir įtraukianti programa. Visas veiksmas vyksta uždaroje sužaidybintoje internetinėje girioje. Kasdien gausite išsamiai aprašytas, įvairaus formato savianalizės ir praktinių pokyčių užduotis, iš kurių galėsite išsirinkti sau aktualiausias. Dalyvauti įdomu, yra sakančių, jog girioje smagiau nei feisbuke. Už atliktas užduotis kasdien smaguriausite virtualiomis uogomis ir grybais. Kuo daugiau gėrybių prisirysite, tuo aukštesnę Lūšies raidos stadiją pasieksite. Užduočių suteikiami suvokimai ir pokyčiai kasdien kurstys jūsų tvarią vidinę motyvaciją, o žaidybos elementai suteiks papildomų endorfinų ir adrenalino.
  Girioje kartu greitai bėgioju, į klausimus atsakinėju aš (psichologė Rasa Norbutė) ir gauja palaikančių bendražygių, kurie dalinasi savo idėjomis, išgyvenimais, šiluma ir juoku.
 • Kas yra Pasitikinti savimi Lūšis? Šis žvėris stiprina pasitikėjimą savimi ir gyvenimo tėkme, pokyčių vystymo įgūdžius, padeda pažinti savo esmę ir giluminius poreikius, uždega siekti savo tikslų ir džiaugtis gyvenimu, pripildo dienas lengvumo, laisvės ir gaivių nuotykių – pagrindinę augimo kryptį renkasi pats dalyvis. Kiekvienoje Lūšyje daug dėmesio skiriame jūsų giluminius poreikius atliepiančių įpročių išsigryninimui ir įtvirtinimui. Ši Lūšis gali tapti gyvenimo lūžiu arba tiesiog praturtinti kasdienybę. Spręsti jums.
 • Kas ir kaip kuria Lūšį? Šį gyvūną jau daugiau nei dešimt metų auginu aš – psichologė Rasa Norbutė (Venckutė). Nuo vaikystės psichologiniai ieškojimai persmelkę kone viską, ką darau. Lūšis buvo kuriama analizuojant, gryninant ir perkuriant įvairias psichologijos metodikas, teorijas, tačiau niekaip neįsprausčiau šio žvėries į vienos ar kelių paradigmų rėmus. Teoriniai ieškojimai kuriant Lūšį užima antrą vietą. Pirmoji vieta tenka mano pačios išradimams.
 • Kokios dalyvavimo sąlygos? Lūšiai BŪTINOS bent trys dedamosios:

  1) pakankamai stiprus ryžtas IR pasiruošimas tyrinėti save, savo gyvenimo tėkmę ir siekti pokyčių;

  2) pasiruošimas laikytis programos dėsnių: darbuotis dideliu tempu, nevėluoti ir prisiimti atsakomybę;

  3) bent 1 val. (norint suryti visas užduotis – bent 2 val.) laiko kiekvieną arba beveik kiekvieną dieną.

  Tapus dalyviu reikės laikytis Lūšies dėsnių. Nors jie ir žaismingi, ir uždegantys, kartu jie griežti ir kategoriški. Pavyzdžiui, kelis kartus be rimtos priežasties vėluojant užpildyti mūsų kasdieneigę – iškrentama iš programos. Minimalus dalyvio amžius – 18 m. Visi dalyvauja anonimiškai. Lūšin priimami tik perėję atranką. Tiek atrankai, tiek dalyvavimui Lūšyje būtų naudinga (net, sakyčiau, būtina) pasiruošti. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo greičiau gausite visą medžiagą ir galėsite kibti į darbus.

 • Kokia kaina? Siekiame, kad dalyvauti Lūšyje visiems būtų įkandama, todėl atlygį kūrėjams renkasi patys dalyviai: jie renkasi galimybes, gautą vertę ir norą atsilyginti atitinkantį variantą nuo 74 € iki 512 €. Nemėgstantiems pirkti katės maiše – galimybė dėl sumos nuspręsti per pirmąsias 10 dalyvavimo dienų. Pasirinktą atlygį galima patogiai išskaidyti arba atidėti. Taip pat esti galimybė dalyvauti nemokamai žmonėms, kurie šiuo metu turi didelių finansinių sunkumų (būtinas iki kovo 25 d. 20 val. parašytas motyvacinis laiškas). Kiekvienais metais Lūšin nemokamai (su motyvaciniu laišku) kviečiame dalyvauti tam tikrų gerai besidarbuojančių ne pelno organizacijų savanorius. Šiais metais ir vėl pasirinkome Jaunimo liniją. Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams – giria vienodai myli ir grūdina visus savo gyventojus. Persigalvojus taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija net ir baigus visą programą.
 • Kada vyks? Pasitikinti savimi Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2024 m. balandžio 2 d. – gegužės 15 d. Registracija į priėmimą baigiasi kovo 25 d. 20 val., tuo pat metu visi užsiregistravę gaus atrankos anketas. Neatidėkite savo sprendimo rytojui, nes atrankai ir dalyvavimui reikia nedykaduoniškai pasiruošti (po registracijos gausite darbų sąrašą). Lūšis – tai maratonas. Būkite pasiruošęs bėgikas.

Lūšis yra ta programa, po kurios nebereikia kitų. Visos veiklos ir užduotys atrakina tiek daug įžvalgų ir suvokimų iš vidaus, po kurių visos kitos programos atrodo paviršutiniškos. Tai labai turi stiprų poveikį tiems, kurie jau ilgai savęs ieško ir bando augti. Lūšis pakelia ir sukoncentruoja viską ką iki šiol sužinojai ir atradai. Tai lyg padidinamasis stiklas visam sukauptam gėriui, išminčiai ir stiprybėms. Kalnas Gyvasis, 24 m.

Dalyvaujant Lūšyje išgrynini savo svajones, supranti kokia nori būti, gyveni tame. Ir kai supranti, kad būti tuo, kuo nori būti yra paprasta ir tu tai gali, va tada prasideda didieji pokyčiai. Tiesiog, nebematai prasmės gyventi kitaip, nei svajoji. Lapė Kuklioji, 25 m.

KUO YPATINGA LŪŠIS?

Pagrindiniai aspektai

Rezultatyvi psichologinė pagalba
Lūšies užduotys sukurtos su smalsios tyrinėtojos užsidegimu, atidžios strategės skaičiavimu ir pagal pašaukimą dirbančios psichologės atsidavimu.
Laiką taupančios užduotys
Įvairiapusio formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda lūšiukams vienu pasibėgiojimu sumedžioti kelis zuikius, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu ir išsaugoti savo brangų laiką.
Skatinantys augimo dėsniai
Lūšies pažangos valdymo dėsniai energizuoja, silpnina atidėliojimą, baimę ir nuobodulį. Lūšyje natūraliai norisi stengtis. Yra sakančių, jog Lūšyje smagiau nei feisbuke.
Įtraukiantis žaidimas
Tai žaidimas, persikeliant į naują pasaulį, naują valstybę su savitais įstatymais ir piliečiais. Dalis dalyvių girią taip įsimyli, kad lūšiškai gyvena ir programai pasibaigus ar net kasmet grįžta girion.
kas ta lusies programa
Išbandyta ir įvertinta
Atsakingai baigusieji Lūšį džiaugiasi ne tik asmenybės, įsitikinimų ir nuotaikos pokyčiais, bet ir apčiuopiamais gyvenimo, sveikatos, aplinkos pasikeitimais. Perskaitykite dalyvių atsiliepimus.
Laisvė rinktis
Kiekvienas dalyvis – kaip atskira visata. Nors Lūšis vienur stato į rėmus, kitur leidžia tai visatai suktis, kaip ana nori – rinktis užduotis, jų kiekį ir sudėtingumą.
Įkvepiantys bendražygiai
Šimtai palaikančių bendražygių pagal tas pačias taisykles žaidžia gyvenimą, siekia ko nors panašaus kaip ir jūs, išgyvena panašius jausmus kaip ir jūs.
Patogi internetinė erdvė
Dalyvauti Lūšyje galima namie, darbe, medyje ir bet kur kitur, kur tik yra internetas. Ryte, naktį ir bet kada, tik būtinai laikantis nustatytų terminų.

Čia programa, kuri padeda spręsti asmenines problemas ir pakeičia gyvenimą nuo pamatų. Naktis Mėlynoji, 40 m.

Didžiausia pagarba ir įkvėpimas. Manau tai ką daro Rasa yra nuostabu. Tiek turinio, įsitraukimo, tokia gera idėja ir dar taip profesionaliai išpildyta. Didžiuojuosi, kad tai sugalvojo ir įgyvendino tokia jauna moteris lietuvė. Manau kad šis darbas labai prasmingas ir padeda daugybei žmonių. Tikiuosi, kad Rasa mato, kokią pokyčių grandinę sukuria jos darbas. Didžiulis jai AČIŪ. Saulė Liepsnojanti, 40 m.

Lyg ir lengvai, žaidimo forma, bet giliai ir stipriai. Gyvatė Stiprioji, 41 m.

Galiu tik pasigėrėti programos profesionalumu, įspūdingu pateikimu, buvo be galo įdomių momentų, užvedančių užduočių. Rasa labai pasistengė, viską kruopščiai sustygavo, praktiškai visąlaik jautėm ją šalia, dalinančią patarimus ir paaiškinimus. Žaibas Nutvieskiantis, 45 m.

0
Užsiregistravo
REGISTRACIJA BAIGĖSI 2024 M. KOVO 25 D. 20:00 VAL.

Jeigu turite klausimų, rašykite [email protected]

Turbūt girdėjote, kad pasitikėjimui savimi stiprinti būtini iššūkiai? Vis dėlto rezultatyvus pasitikėjimo stiprinimas apima kur kas daugiau sistemiškų, turiniu ir forma įvairiapusių augimo krypčių.

KODĖL TOKS DĖMESYS PASITIKĖJIMUI SAVIMI? KĄ DAR LŪŠYJE GALIMA STIPRINTI?

Pasitikėjimas savimi pasirinktas kaip vienijanti ašis, kaip pagrindinis tikslas, tačiau užduočių ir jų kombinacijų įvairovė kuria apsčiai augimo galimybių.

Pasitikėjimas savimi ir gyvenimu, vidinė švara ir laisvė, džiugesys, stiprėjantys problemų sprendimo įgūdžiai, norimi įpročiai ir realybėje, o ne tik mintyse, apčiuopiami pokyčiai – pagrindiniai Lūšies uždaviniai. Ir man šie klausimai patys įdomiausi ir svarbiausi – tiek kaip savo gyvenimą gyvenančiai Rasai, tiek kaip Lūšies kūrėjai.

Pasitikėjimas savimi pasirinktas kaip vienijanti ašis, kaip pagrindinis tikslas, tačiau užduočių ir jų kombinacijų įvairovė sukuria apstybę augimo galimybių. Vis dėlto pasitikėjimui savimi (ir savo gyvenimu) skiriu ypatingą dėmesį. Jį vadinčiau daugelio pageidaujamų savybių ir įpročių šaltiniu, esmine sąlyga. Žinoma, kartu ir pasekme.

Jei pasitikime savimi, daug lengviau pasiekiame tikslus, ryžtingiau sprendžiame problemas, imamės pokyčių, artimiau bendraujame su kitais ir savimi, tvirčiau mylime ir arčiau prisileidžiame kitus. Pasitikėjimas kasdienybę pakvepina atsipalaidavimu, laisve, paprastumu ir džiugiu buvimu čia ir dabar.

Kai jaučiamės stiprūs, išorinių pamokymų reikia daug mažiau – patys natūraliai randame savo problemų sprendimus ir kelius savo svajonėms. Tikiu, kad galite išvardyti dar daugiau pasitikėjimo teikiamų gardumynų, tiesa? Žinoma, pasitikėti verta ne tik savimi, bet ir gyvenimu, kitais žmonėmis. To Lūšyje irgi spėjame pasimokyti.

Be pasitikėjimo savimi, Lūšyje didelis dėmesys skiriamas ir kasdienybei. Ji mus ištinka tarsi netikėtai, per mažai žmonės ją vertina ir dar mažiau dėl jos stengiasi. Iliuzija, kad laimei sukurti reikia daug pastangų, pasiekimų ar pinigų. Dėmesys giluminiams poreikiams, smulkmenoms, čia ir dabar pajautimui, minimalizmui, atradimams, norimiems įpročiams, dienos ritualams, artumui su savimi bei kitais kasdienybę pripildo džiugesio, pilnatvės ir atsipalaidavimo.

PAPRASTESNIS GYVENIMAS

Tikėdami savimi, natūraliai randame sprendimus savo problemoms ir kelius savo svajonėms

MAŽIAU NERIMO

Stiprinant savivertę ir saugumo jausmą, mažėja įkyrių minčių „o ką apie mane galvoja kiti?“, „o kas, jeigu..?“

BENDRAVIMAS

Pasitikintis savimi žmogus lengviau atsiskleidžia kitiems, drąsiau išsako savo poreikius ir nuomonę

TIKSLŲ SIEKIMAS

Pasitikėjimas savimi ir gyvenimu padeda įveikti kliūtis, atkakliai siekti rezultato ir pamatyti daugiau galimybių

BUVIMAS SAVIMI

Pasitikint savimi lengviau gyventi vadovaujantis savo požiūriu, vertybėmis, mažiau reikia kitų pritarimo

SANTYKIAI

Pasitikėjimas savimi padeda įveikti atstūmimo baimę, palengvina nuoširdžių santykių mezgimą

DIDESNĖ SAVIGARBA

Pasitikėdami savimi labiau save gerbiame, mėgstame ir mylime

ĮGALINIMAS VEIKTI

Tikėjimas savimi ir savo sėkme stiprina entuziazmą ir norą veikti

RAMYBĖ

Pasitikėjimas savimi ir gyvenimu padeda jaustis užtikrinčiau susidūrus su baimėmis ir nežinomybe dėl ateities

GERESNĖ NUOTAIKA

Pasitikėdami savimi drąsiau sprendžiame konfliktus, problemas ir išsivaduojame iš graužaties

O JŪS?

O kaip jūs išnaudotumėte savo sustiprėjusį pasitikėjimą savimi? Koks pirmas dalykas šauna galvon?

Pagrindinės Pasitikinčios savimi Lūšies 2024 užduočių temos

Dalyviai patys sprendžia, kuriomis kryptimis jie nori judėti ir kurias užduotis atlikti, tad kiekvieno iš jų kelias Lūšyje unikalus, lankstus ir tinkantis būtent jam. Reikia „tik“ žvėriško noro ir pastangų visu tuo pasinaudoti.

Temos apie savęs pažinimą ir pasitikėjimo savimi bei savivertės stiprinimą

 • Koks šiuo metu mano pasitikėjimas savimi ir savivertė? Kur atpažįstu svarbiausias „skyles“?
 • Kokios pagrindinės mano stiprybės ir kaip toliau galėčiau jomis rūpintis?
 • Koks ir kodėl būtent toks yra mano autoportretas? Ką laikau savo esme?
 • Kaip apsivalyti nuo trauminių patirčių ir ruminacijos (dažno neigiamų minčių rutuliojimo galvoje)? Tai sudėtingas procesas, kuris reikalauja kelių mėnesių darbo, bet suspėsime patyrinėti ir išbandyti kelias praktikas.
 • Kaip atrasti, pažinti ir palengvinti savo vidinius konfliktus? Pažintis su vidinės šeimos sistema (anglų k. Internal Family System), tikruoju aš ir vidiniu vaiku. Šios užduotys daliai dalyvių būna tarsi stebuklas, dešimtmečių atradimas.
 • Kaip atleisti sau už nesėkmes, tingėjimą ir atidėliojimą? Kaip išmokti padaryti mažiau ir patirti daugiau pilnatvės? Geriau būti nusikalusia dešymke ar pailsėjusia, pasitenkinimo pilna aštūnke? Taip, kalbame apie perfekcionizmą ir atjautą sau.
 • Kaip patirti platesnę emocijų gamą? Kaip lengviau priimti ir reguliuoti jautrias, intensyvias emocijas? Kaip stiprinti atsparumą stresui ir nerimui? Specialiai to mokančių užduočių nebus, tiesiog pats dalyvavimas Lūšyje gali sukelti vidines audras ir štormus, nuolat besimainančius su maloniais štiliais. Gyvenimas po programos gali pasidaryti ryškesnis: daugiau vidinės ugnies, saldaus juoko ir sūrių ašarų.

Temos apie svajonių, giluminių poreikių ir vertybių atliepimą kasdienybėje

 • Kokios yra esminės mano svajonės, o kurios iš tikro man ne tokios ir svarbios? Kaip savo svajones kurti ir patirti jau šiandien, kasdienybėje? Vėliau, antrojoje programos pakopoje, dar daugiau dėmesio skirsime šiai temai, išsirinksime 1–2 svajones ir sieksime jų pagal kertinį Lūšies penketą: su meile, taika, atvirumu, džiaugsmu ir lengvumu.
 • Kaip patenkinti svarbiausius savo egzistencinius poreikius? Kaip nustoti jaudintis dėl nepatenkintų paviršinių troškimų?
 • Kaip mėgautis savo gyvenimu? Kaip išmokti daugiau būti nei daryti? Kaip skaniai ilsėtis?
 • Kaip atrasti perteklinius rūpesčius ir jų atsisakyti? Kaip pritildyti aplinkos triukšmą?
 • Galiausiai, kokius ryžtingus sprendimus turiu priimti ir pradėti įgyvendinti jau šiandien?

Temos apie įpročius

 • Kaip išsigryninti ir įtvirtinti norimus įpročius? Kaip ne tik įtvirtinti, bet ir džiaugtis jais, nerti į juos su meile, lengvumu ir paprastumu? Šį klausimą tyrinėsime įvairiais pjūviais, daugybėje skirtingo sudėtingumo užduočių. Pavyzdžiui, programos pradžioje kiekvienas dalyvis galės pasirinkti 1–10 ilgalaikių lengvų ir trumpų užduočių (girioje vadinamų įprotinėmis). Mmm, ar jau užuodžiate ilgalaikius pokyčius?
 • Kaip čia ir dabar pakreipti savo elgesį ir mintis? Šios užduotys vienos mano mėgstamiausių! Kantriai laikantis detalios Lūšies instrukcijos, galima pamažu keisti savo elgsenos įpročius ir kurti norimus asmenybės bruožus.

Pagrindinės ugdomos kompetencijos

 • Pasitikėjimas savimi ir saviveiksmingumas;
 • Gebėjimas kasdien siekti savo tikslų ir stiprinti norimas charakterio savybes;
 • Gebėjimas atpažinti ir keisti savo mintis, elgsenas ir emocijas;
 • Gebėjimas išlaikyti įpročius ir pokyčius.

Man psichoterapija taip nepadėjo, kaip padėjo ši programa. Banga Ugninė, 46 m.

Padariau tai, apie ką galvojau 15 metų. Žvaigždė Ieškanti, 30 m.

Ženkliai pamažėjo vidinių ir išorinių baimių. Nebeslegia gyvenimo prasmės paieškų našta. Atvirumas ir pasitikėjimas palengvino bendravimą su kolegomis ir mokiniais, sušvelnino santykius su pačia savimi. Tapo lengviau tiesiog BŪTI. Būti čia ir dabar. Į kasdienybę atėjo daugiau paprastumo, džiaugsmo. Upė Gilioji, 52 m.

Nustojau švaistyti laiką facebooke, pradėjau planuoti veiklas, atsikratyti, ko nereikia, pradėjau viską geriau suderinti, tapau moteriškesnė, pagaliau svoris tapo stabilus, santykiai su vyru ir vaiku džiugina. O kas svarbiausia, pradėjau galvoti ir apie save, myliu save labiau, nei prieš programą. Giria Žalioji, 28 m.

LŪŠIES FILOSOFIJA IR STRATEGIJA

Stengtasi, kad Lūšis būtų ne tik gyvenimą keičianti, bet ir įtraukianti, juoku aidinti erdvė

Užduotys

 • Ilgai kurtos ir išgrynintos
 • Įdomiai ir išsamiai aprašytos
 • Įvairaus sudėtingumo ir trukmės
 • Įvairios tematikos ir formato
 • Kartais reikalaujančios ryžto ir kantrybės
 • Prisitaikančios prie jūsų dabartinių poreikių ir galimybių

Dėsniai

 • Skatinantys žaisti ir įsitraukti
 • Silpninantys atidėliojimą, baimę
 • Greitinantys mokymąsi
 • Įpareigojantys ir griežti

Strategija

 • Dėmesys į veiksmus čia ir dabar
 • Orientavimasis į ilgalaikius pokyčius
 • Įvairiakampis ir įvairiadalis augimas
 • Unikalus ir laiko patikrintas pažangos stebėjimas, valdymas
 • Kryptinga refleksija
 • Lankstumas, laisvė rinktis pačiam

Bendražygiai

 • Bendravimas su kūrėja psichologe Rasa Norbute
 • Laisvė pačiam spręsti su kuo, apie ką ir kiek bendrauti
 • Grįžtamasis ryšys
 • Bendra energija ir dvasia
 • Nauji draugai realiame gyvenime

Visų pirma, užduočių daug ir jos labai įvairialypės. Jos skiriasi sudėtingumu, tematika, įtraukimu. Įvairiapusio formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda stiprėti keliomis kryptimis vienu metu ir išsaugoti savo brangų laiką.

 

Užduotys esti trijų formatų:

 • Įprotinė užduotis kuria ir įžemina įpročius. Pagrindinės temos: rezultatyvus dienos ritmas ir dienotvarkė, dėmesys kasdieniam augimui, meditacija, sportas, jaukus poilsis ir vidinės ramybės ritualai, dėkingumo ugdymas ir t.t. Šios užduotys daromos kasdien ir suryja mažai laiko. Lūšis pateikia 10 tokių užduočių, iš kurių lūšiukas išsirenka jam patinkančias ir tiek, kiek jų nori – nuo 1 iki 10.
 • Įpintoji užduotis įsipina į kasdienybę: savęs stebėjimas ar situacijos keitimas Lūšies nurodytu aspektu tiesiog čia ir dabar, dienos eigoje. Ši užduotis įsipina į kasdienę veiklą, nereikalauja atskiro laiko ir kiekvieną dieną yra vis kitokia. Ji labai pasitarnauja, kai norisi prisigalvoti, kad stinga laiko.
 • Įprastoji užduotis – išsami ir praktinio rezultato link vedanti savianalizė, iššūkiai, pokyčių planavimas ir jų įgyvendinimas. Ši užduotis yra trijų sunkumo lygių. Ji suryja daugiausiai laiko, bet ir grobis būna sotus!

Jeigu domina užduočių atlikimo konkretybės iš dalyvių lūpų, galite užmesti uodegą į dažniausiai užduodamų klausimų skiltį Tai kaip konkrečiai viskas vyksta?

Užduotys puikios, be galo stiprios ir įdomios, motyvuojančios, padedančios geriau susipažinti su savimi ir suprasti save. Jaučiu didelę pagarbą Rasai už tokias stiprias užduotis. Jos ženkliai viršijo mano lūkesčius. Saulė Liepsnojanti, 40 m.

Kas man labiausiai patinka čia tai kokybiškos užduotys, matau, kad kiekviena užduotis yra gerai apgalvota. Tikrai, kad genijaus čia padirbėta. Šaunuolė Rasa! Moteris Nuostabioji,  33 m.

Užduotys paruoštos profesionaliai, tik tempas per didelis. Kriaušė Laukinė, 54 m.

Vis nusistebėdavau, na kaip visos užduotys gali būti tokios taiklios, padedančios atrasti, suprasti, priimti.. ir tikriausiai, kiekvienam dalyviui užduotys suteikė visiškai skirtingų patirčių. Liūtė Charizmatiškoji, 21 m.

Man atvirkščiai, visa iki šiol programa atrodė nenaudinga, o tos subasmenybės pramušė. Geriausia, ką radau per n metų. Žaibas Kvadratinis, 34 m.

Lūšyno gyventojai girioje darbuojasi pagal išsamius dėsnius, kuriuos išmoksta programos pradžioje. Jie skatina rezultatyvų ir įdomų augimą, silpnina atidėliojimą ir baimes, padeda susidraugauti su kitais dalyviais ir įtraukia stengtis iki uodegos galiuko. Skamba mistiškai, tiesa? Iš tiesų viskas vyksta paprastai. Prisijungsite internetinėje erdvėje, susipažinsite su Lūšies dėsniais ir jų rūpestingai laikysitės. Kasdien arba beveik kasdien (pagal tamstos galimybes) atliksite pasirinktas užduotis ir jas sužymėsite kasdieneigėje iki konkrečios nurodytos valandos (ir anei sekunde vėliau). Norint praleisti ar atidėti vieną ar kelias dienas reikės laiku užpildyti specialią atidėjimų formą.

 

Jeigu domina užduočių atlikimo konkretybės iš dalyvių lūpų, galite užmesti uodegą į klausimą Tai kaip konkrečiai viskas vyksta?

 

Girioje kiekvienas dalyvis pats atsakingas už savo pažangą ir užduočių atlikimo kokybę. Lūšis po svetimus medžius nesikarsto, užrašų neskaito ir neragina imtis ryžtingesnių sprendimų.

Motyvacija – 200%. Sudalyvavusi praeitais metais Veikliojoje Lūšyje žinojau kur einu, kur lendu, be galo to norėjau ir laukiau. Rytas Brėkštantis, 35 m.

Lūšis įtraukia ir nebepaleidžia. Ir dėl to nėra jokio graužaties jausmo, nes kapstaisi ir stebi savo, o ne kitų gyvenimą, kaip pavyzdžiui soc. tinkluose. Katė Šoklioji, 48 m.

Man buvo labai įdomu! Nors buvo įtemptas mėnuo darbuose ir prisesdavau tik vakarais(naktimis),atradau tiek įdomių dalykų savyje, o labiausiai patiko, kad man visa tai buvo taip artima, suprantama ir aišku, atitiko mano gyvenimo supratimą. Smilga Lanksčioji, 43 m.

Tvarka ir gana paini iš pat pradžių, kelia šiek tiek streso perprasti viską, ypatingai tokie įdomūs žodžiai kaip „kasdieneigė”, „Įverčiai”, „Įprotinės užduotys” ir t.t. Šiek tiek sunku buvo pačioje pradžioje, bet manau tai yra dalis minties. Bet pačios taisyklės tikrai aiškios ir labai gerai „įstato į tam tikrus rėmus”. Tu niekam nieko neprivalai, bet esi atsakingas tik prieš save patį. Tai skatina ir motyvuoja pasitempti. Spindulys Debesyse, 30 m.

Man Lūšis būtent tuo ir patinka, kad čia mes nesam uždaryti kažkokiam šiltnamyje, kur vien pozityvas, vien geri įvertinimai, viskas, kaip mums patinka, o jei kas nepatinka, mama Lūšis iškart lėks bėgs mum tas kliūtis panaikint. O čia grynai kaip gyvenime. Kažkurie Lūšiukai mums patinka, kažkurie ne, kaip ir mes ne visiem patinkam. Kažkur jaučiamės nuskriausti ar neįvertinti, kažkur atvirkščiai. Tikras gyvenimas! Tik Lūšy šitas problemas spręsti paprasčiau nei realybėje. Bent jau man. Pvz., išdrįstu vis labiau paatvirauti ar pripažinti turinti kažkokią savybę, kurią neigdavau, o paskui pastebiu, kad jau ir realiam gyvenime lengviau būt atviresnei. Arba, kaip anksčiau rašiau, kad nemoku kritikos priimti, iškart įsižeidžiu. Tai čia irgi to mokausi, nesureikšminti tų įvertinimų. O tada pastebiu, kad ir realiam gyvenime jau įsižeidžiu nebe visada, o kas antrą kartą. Švieselė Ryškioji, 31 m.

Lūšies išbaigtumas ir sustyguotumas yra vienas didžiausią įspūdį darančių dalykų. Mane veža, kai gali visiškai pasitikėti žmogumi (Ar programą valdančiu žmogumi šiuo atveju), žinai, kad jeigu pasakė, kad tada tas bus/atsiras, tai vadinasi taip ir bus. Jei pasakė, kad turi būti taip, o ne kitaip, nes bus pasekmės, tai taip ir bus. Didžiausi komplimentai. Žvaigždė Ieškanti, 30 m.

Dar daugiau atsiliepimų apie dėsnius ir programos įdomumą

Žmogaus asmenybė, elgesys ir supanti aplinka veikia kaip sistema, kaip kūrinys, kurio dalys tarpusavyje glaudžiai sąveikauja ir yra viena nuo kitos stipriai priklausomos. Tad siekiant iš tikro efektyviai stiprinti kokią nors savo savybę ar gyvenimo sritį, svarbu pažinti ir perprasti tas jungiančias taisykles. Tokiu sisteminiu požiūriu ir vadovautasi kuriant Lūšį. Tai vienas iš svarbiausių paaiškinimų, kodėl lūšiukai patiria ilgalaikių, visapusiškų, esminių gyvenimo ar asmenybės pokyčių per sąlyginai trumpą laiką.

Ši programa – visa sistema. Paliečianti labai daug taškų, aspektų. Kaip ši sistema paveiks žmogų – kiekvienam individualus reikalas. Vienam reikia keisti viską iš pagrindų, kitam aptvarkyti spragas…Nuo to priklausys ir užduočių svoris (pasirodys neįveikiama, arba nebus ką veikti). Bet kokiu atveju, siūlau į viską žiūrėti ne pro pirštus. Siela Ieškanti, 30 m.

Nepakartojama, originalu, išbaigta, apgalvota iki mažiausių smulkmenų. Srovė Kintanti, 46 m.

Tik geriausi vertinimai, komplimentai ir pagyrimai. Idealu, kad tai vyksta nuotoliniu būdu, patogu prisijungti iš bet kur. Išgryninta sistema, viskas funkcionuoja kaip šveicariškas laikrodžio mechanizmas. Esu nuoširdžiai dėkinga rėmėjams, t.y. tiems, kurie už programą mokėjo daugiau tam, kad sunkiai besiverčiantys lūšiukai galėtų nemokamai gauti jiems taip reikalingos pagalbos. Mano kuklia nuomone, TOBULA. Voverė Vikrioji, 30 m.

Aš kiekvieną dieną radau dėl ko išsižioti ir būti apakus. Tiek saviugdos sistemų, teorijų vienoje vietoje – ir viskas įgyvendinama praktiškai! Lašelis Švelnusis, 33 m.

Kartu augančios ir tikslų siekiančios būtybės užkuria ir palaiko viena kitą. Kai matau tą užsidegusią, įsijautusią, besidalinančią ir kartais vieningai pačią Lūšį per dantį traukiančią gaują, mano kailis sušyla, nušvinta – reiškia, mums ir vėl pavyks.

 

Kiekvienas lūšiukas pats sprendžia, kiek aktyviai bendrauti su kitais ir kiek jiems atsiverti. Sakyčiau, giria kažkaip pati susireguliuoja. Dauguma susitelkia į užduotis, kitų dalyvių patyrimų ar pamąstymų paskaitymą ir privatų bendravimą.

Bendruomenė nuostabi: palaikanti, supratinga, ypač draugiška. Minioje mes kartais jaučiamės nestandartiškais, bet Lūšyje-pilna užsigrūdinusių ir analizuojančių asmenybių. Žaibas Nutvieskiantis, 45 m.

Tas buvo labai vertinga ir stipru. Kitų atvirumas, pasidalinimas mane padrąsino daug kur, paskatino irgi imtis tam tikrų dalykų ir t.t. Gyvatė Stiprioji, 41 m.

Man tai buvo pati svetimiausia programos dalis … Ne, man jų tikrai nereikėjo. Šiaip stengiuosi apriboti savo informacinę erdvę nuo tuščių plepalų, virkavimų, svetimų skaudulių, tai man tikrai nesinorėjo dalyvauti nei slėpinių, nei patirčių kambariuose. Musė Kietuolė, 44 m.

Kaip bendravimo formos socialinių tinklų nevertinu ir nepalaikau (facebook.com ir pan.), manau, jų žala socialine prasme didesnė, nei nauda. Tačiau Lūšies bendruomenė yra labai specifinė, orientuota į tam tikra sritį (pokyčius, užduotis), o ne tuščią dalinimąsi, plepėjimą ar rašinėjimą iš neturėjimo ką veikti, todėl ji atliko palaikymo ir raminimo funkcijas, lūšiukų susirašinėjimai skatino pasitempti, nesustoti, net kai sunku. Migla Pavasario, 28 m.

Iš kelių dienų (o gal jau savaitės?) atstumo peržvelgus Lūšyne nueitą kelią aiškiau matau tam tikrus rezultatus. Kai kurie rezultatai nustebino, nes niekad nepatikėčiau, kad jie gali įvykti (pvz., „neišpasakytas“ rezultatyvumas siekiant siekinio be jokių kliūčių, noras aktyviai bendrauti, kai kurie drąsūs ir netikėti žingsniai ir kt.). Daugiausiai naudos davė būtent bendravimas forumuose (Slėpinių skiltis buvo kaip tik ta vieta, kur buvo galima daugiausiai duoti ir gauti) ir ypač asmeniškai su draugais. Miškas yra ta vieta, kur susirenka labai įvairūs ir įdomūs žmonės (gyvūnai), galintys daug duoti vienas kitam ir viens iš kito daug išmokti, praplėsti savo ribas. <…>. Ežiukėlis Išmintingasis, 41 m.

Buvo gera dalintis ir gauti palaikymą. Nors laiko turėdavau gana mažai lakstyti po lūšyną, vis gi skaitydama kitų pasisakymus supratau, kiek daug panašumų mes turime. Ir tai leido pasijausti ne viena. Lūšiukai pasirodė tokie artimi, atskleidę savo gyvenimo subtilybes, skaudulius ir patirtis. Įdomu buvo tai, kad nežinodami vieni kitų, mes buvome tokie atviri. Tai tarsi tikrai kita realybė. Mes visi buvome be kaukių, nuogi, ir to nebijojome. Tai buvo labai naudinga. su dalyviais nesijauti vienas, nesijauti kvailai ir aplamai, jauti didžiulį palaikymą. Giesmė Įkvepianti, 36 m.

KAS KURIA LŪŠĮ?

Lūšies kūrėja, jei nebūtų psichologė, būtų užsispyrusi ir raganiška mokslininkė, kuri be atokvėpio tyrinėja. Pasikliaudama savo tyrinėjimais ir intuicija, ji kuria, skaičiuoja, dėlioja ir perdėlioja savo idėją. Tada pakelia ją prieš šviesą, pauosto ir, jei ana skaniai kvepia, ruošiamasi būsimai Lūšiai.

RASA NORBUTĖ (VENCKUTĖ)

Lūšies kūrėja, psichologė

Kaip sukurti nepalaužiamas pokyčių link vedančias strategijas? Ko reikia, kad žmonės greičiau ir lengviau sustiprėtų? Kaip tą stiprėjimą supaprastinti ir paversti maloniu ir įtraukiančiu užsiėmimu, lyg žaidimu? Kuo apsodinti internetines Lūšies girias, kad jos įtrauktų gaujas žmonių ir skatintų juos čia lakstyti dažniau nei feisbuke. Tai – mane apsėdę klausimai. Tikrai apsėdę, o ne šiaip įdomūs… Su šiais ir panašiais klausimais aš nubundu ir užmiegu, klausausi svetimų pokalbių, plaunu indus, šmirinėju po Bernardinų sodą. Tyrinėju kaip mažas vaikas, o atradimus tikrinu kaip griežtas mokslininkas.

Lūšį kuriu jau dešimti metai. Nors kartais atrodo, jog šio žvėries kūryba prasidėjo dar vaikystėje, kai nuolat tyrinėdavau žmonių elgsenos motyvus. Lūšiukų auginimas – mano pagrindinis darbas. Turbūt tai mano svajonių darbas.

Ką apie Rasą ir jos darbą kalba Lūšies dalyviai?

Atsigręžkime į čia ir dabar, į besikartojančius savo pasirinkimus ir subtilius elgesio momentus. Mes galime kurti savo asmenybę kasdien, čia ir dabar atsirišdami nuo mus ribojančių įsivaizduojamų charakterio savybių.

LŪŠIES DALYVIŲ PASIEKIMAI IR POKYČIAI

Galimybė pačiam rinktis, kurias užduotis atlikti, padeda sukurti apstybę galimų mokymosi ir stiprėjimo krypčių. Lūšiukai patys sprendžia, kuriomis kryptimis jie nori judėti, tad kiekvieno iš jų kelias Lūšyje unikalus, lankstus ir tinkantis būtent jam. Tereikia tik žvėriško noro visu tuo pasinaudoti.

Pačių dalyvių įvardinti pasiekimai

Po Pasitikinčios savimi Lūšies programos dalyvių buvo prašoma įvertinti, kiek, jų akimis, pakito tam tikri jų asmenybės, gebėjimų ir gyvenimo aspektai. Rezultatai paremti visų į klausimą atsakiusių (apie 100) pasirinkimais. Vertikalioje ašyje pavaizduotas atsakymą pasirinkusių skaičius.

lusies dalyviu atsiliepimai
lusies dalyviu pasiekimai
lusies dalyviu pasiekimai

Dalyvių žodžiais tariant

Dalyvių buvo prašoma atsakyti ir į 3 klausimus, pasirenkant nuo 1 (labai silpnai) iki 10 (labai stipriai). Rezultatai paremti visų į klausimą atsakiusių (apie 100) pasirinkimais. Vertikalioje ašyje pavaizduotas atsakymą pasirinkusių skaičius.

lusies programos atsiliepimai
lusies programos atsiliepimai
lusies programos atsiliepimai

KAIP KEITĖSI LŪŠIES DALYVIŲ GYVENIMAI?

Kiekvieno dalyvio pradžios taškas kitoks, pasirinkta kelionės eiga kitokia, tad ir pabaigos taškas – kitoks.

Kas Lūšiai skaniau nei šilta kakava? Iš arti užuosti, kaip programa keičia dalyvių gyvenimus!

Kas baigęs mokymus išdrąsėja ir neišjungęs įtampos namie taiso elektrą, kas seną meilę susigrąžina, kas meta nemėgstamą darbą, kas tiesiog pasidaro ramus ir laimingas. Bet taip nutinka tik tiems, kurie dalyvauja nedykaduoniaudami, patys aktyviai ieško galimybių ir jau būna prisirpę pokyčiams. Tingesni, skiriantys mažiau laiko ar tiesiog šiuo metu ne tokie alkani dalyviai pasiekia mažiau – pastiprina kurią nors gyvenimo sritį ar savybę, išsprendžia opią problemą, pasidaro rezultatyvesni, džiugesni, paprasčiau žiūri į gyvenimą ar pasigauna programoje kokį nors kitą grobį.

Kartais susitikus Lūšiukus kokiame nors renginyje būna labai netikėtų momentų, kai šie pasakoja, kas ta Lūšis ir ko jie joje išmoko. Tie pasakojimai būna baisiai skirtingi! Aš, matai, kuriu užduotis tam ar anam tikslui, o jie išmoksta visai kitų dalykų!

Žinoma, kartais pasitaiko ir kitokių pabaigų – keli dalyviai teigia, kad jaučiasi dar didesnėje duobėje, chaotiškesni nei anksčiau. Jų pačių žodžiais: „programa pasiima tavo gyvenimą už vieno kampo ir purto tol, kol jis subyra gabaliukais“, „užduotys tarsi gera šluota prašlavė įvairius gyvenimo kampelius ir iškėlė ne tik kvietkelius, bet ir pasislėpusius baubus“. Tačiau ir tokiais atvejais dalyviai dažniausiai teigia, kad taip tik į gera, nes, kol neatveri žaizdos, negali jos gydyti. Gal jiems tiesiog neapsiverčia uodega stipriau pakritikuoti erdvės, kurioje gaišo daugiau nei mėnesį? Visai gali būti, nes nei Lūšis, nei dalyvavimas joje nėra tobuli kūriniai. Taip pat dalis dalyvių Lūšies nebaigia – iškrenta dėl taisyklių nesilaikymo, palieka Lūšį patys, nes nespėja dėl laiko stokos, neranda ryžto ar tiesiog nemėgsta girios dėsnių, užduočių ar kt. Pasitaiko ir mažai pokyčių patyrusių ar nusivylusių programa. Yra mane pavadinusių ir besote, ir trenkta, ir diktatore. Manau, jie labiau teisūs nei klystantys.

Turbūt visi turime daug vertingų žinių, perspektyvių idėjų ir planų. Tačiau veikiantys tik mintyse rezultatus irgi turi tik mintyse. Pasitikėjimas savimi ir žinojimas, kaip jaukiai ir maloniai siekti savo tikslų, padeda iš minčių pereiti prie veiksmų. Ir jau šiandien.

PRIĖMIMO SĄLYGOS IR REGISTRACIJA

Laukiame jūsų ir jūsų pokyčių!

Pasitikinti savimi Lūšis vyksta kas porą metų. Artimiausia numatoma programa 2024 m. balandžio 2 d. – gegužės 15 d. Registracija į priėmimą baigiasi kovo 25 d. 20 val., tuo pat metu visi užsiregistravę gaus atrankos anketas. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo greičiau gausite visą informaciją ir galėsite pradėti ruoštis atrankai bei dalyvavimui.

 

Visa programa vyksta internetu. Todėl dalyvauti Lūšyje galima namie, darbe, medyje ir bet kur kitur, kur tik yra internetas. Ryte, naktį ir bet kada, tik B-Ū-T-I-N-A-I laikantis nustatytų terminų.

 

Lūšyne darbuojamasi nuo pirmadienio iki šeštadienio, tik sekmadienį lūšiukai kaip tikri Dievai ilsisi.

 

Lūšis labai intensyvi ir labai įtraukianti programa. Todėl B-Ū-T-I-N-A, kad dalyvis galėtų kasdien arba beveik kasdien Lūšiai skirti bent 1  val., o norint suryti visut visutėles užduotis bent 2 val. (mėgstantiems giliai kapstyti bent 2,5 val.). Dauguma lūšiukų programos pradžioje laisvo laiko turi mažai, tačiau į programą taip įsitraukia, kad ima sparčiau ir efektyviau suktis, atsisako laiko švaistymo veiklų, efektyviai įpina užduotis į kasdienybę, todėl Lūšiai pajėgia skirti vis daugiau laiko ir energijos. O viskam pasibaigus, mokslams atrastas laikas pasitarnauja naujoms dalyvių užmačioms!

 

Programoje mokysimės išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu visai nebepavelkate savo uodegos. Sekančios Pasitikinčios savimi Lūšies programos gali tekti porą metų.

 

Prireikus kurį laiką dalyvavimą galima savarankiškai pristabdyti ir paskui tęsti, taip pat galima pasislinkti dienas pagal savo poreikius.

 

Visi baigę programą gali ir toliau neribotai bėgioti girioje – kartoti užduotis, peržiūrėti diskusijas, kalbinti Lūšį daugmaž visais rūpimais klausimais.

Siekiame, kad dalyvauti Lūšyje visiems būtų įkandama, todėl atlygį kūrėjams renkasi patys dalyviai: jie renkasi galimybes, gautą vertę ir norą atsidėkoti atitinkantį variantą nuo 74 iki 512 €. Nemėgstantiems pirkti katės maiše – galimybė dėl sumos nuspręsti per pirmąsias 10 dalyvavimo dienų. Pasirinktą atlygį galima patogiai išskaidyti arba atidėti. Taip pat esti galimybė dalyvauti nemokamai žmonėms, kurie šiuo metu visai neturi pinigų tokiems mokymams (būtinas iki kovo 25 d. 20 val. parašytas motyvacinis laiškas). Kiekvienais metais Lūšin nemokamai (su motyvaciniu laišku) kviečiame dalyvauti tam tikrų gerai besidarbuojančių ne pelno organizacijų savanorius. Šiais metais ir vėl pasirinkome Jaunimo liniją. Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams – giria vienodai grūdina myli visus savo gyventojus.

 

Taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija. Nusivylus Lūšimi arba tiesiog persigalvojus, galima be jokių klausimų atgauti sumokėtus pinigus praėjus net 3 mėnesiams po Lūšies pabaigos. Taip taip, pinigus atgauti galima net ir pabaigus Lūšį, jeigu pasirodo, kad girioje užsiaugintas kailis ne itin gerai atlaiko vasaros karščius.

Programoje dalyvauja įvairaus amžiaus (vidurkis 36 m.), lyties, socialinio statuso ir įvairios patirties ugdant save turinčios būtybės. Minimalus dalyvio amžius – 18 m. Visi dalyvauja anonimiškai, pasivadinę būtybvardžio ir savybvardžio junginiais, pavyzdžiui, aš esu Lūšis Stiprioji.

 

Nerekomenduoju Lūšyje dalyvauti turintiems stiprių psichikos, elgesio, asmenybės ar nuotaikos sutrikimų (stipri depresija, bipolinis afektinis sutrikimas, stiprus nerimas, panikos atakos ir pan.). Jeigu turite abejonių dėl savo būsenos ar ypatingų poreikių, prieš registruodamiesi susisiekite su manimi [email protected] (visus laiškus skaitau ir atrašau tik aš). Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai: užpildyto klausimyno aptarimas (depresijos atveju), savijauta ir anamnezė, ar žmogus lankosi pas psichologą, ar vartoja vaistus ir kt.

 

Rezultatyviam dalyvavimui BŪTINOS bent trys dedamosios:

1) pakankamai stiprus ryžtas IR pasiruošimas tyrinėti save, savo gyvenimą ir siekti pokyčių;

2) pasiruošimas laikytis programos dėsnių: darbuotis dideliu tempu, nevėluoti ir prisiimti atsakomybę;

3) bent 1 val. (norint suryti visut visutėles užduotis 1,5 – 2,5 val.) laiko kiekvieną arba beveik kiekvieną dieną.

 

Tapus dalyviu reikės laikytis Lūšies dėsnių. Nors jie ir žaismingi, ir uždegantys, kartu yra griežti ir kategoriški. Pavyzdžiui, kelis kartus vėluojant užpildyti mūsų kasdieneigę – iškrentama iš programos.

 

Išsamiau apie rezultatyvaus dalyvavimo prielaidas skiltyje KOKIAM ŽMOGUI LŪŠYJE PATIKS IR GERAI SEKSIS?

Lūšis intensyvi, laikui imli ir vietomis keistoka programa. Todėl taupydami norinčių dalyvauti ir savo laiką bei ramybę organizuojame atranką. Taip pat Lūšiai reikia nusiteikti ir pasiruošti (mhm, namų darbai dar prieš dalyvavimą!), atranka padeda tą pasiruošimą paskatinti, įvertinti ir girion priimti tinkamiausią šviežieną.

 

Apie pasiruošimą sužinosite užsiregistravę – po kurio laiko gausite mūsų laišką. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo greičiau gausite visą info apie pasiruošimą atrankai ir rezultatyviam bei jaukiam dalyvavimui.

 

Dalyvaujant atrankoje reikės užpildyti internetinę formą. Pagrindiniai atrankos kriterijai:

 • pasiruošimas atrankai ir dalyvavimui (bus atsiųstas konkretus darbų sąrašas);
 • noras ir ryžtas atsakingai dalyvauti Lūšyje;
 • noras ir galimybės rasti pakankamai laiko;
 • atviras nusiteikimas priimti naujas patirtis;
 • teksto supratimo gebėjimai.

Visi baigę programą gali ir toliau bėgioti girioje – kartoti užduotis, peržiūrėti diskusijas, kalbinti Lūšį rūpimais klausimais.

 

Baigusiųjų Lūšį įprastai laukia antroji programos pakopa – Stiprioji Lūšis. Jon kviečiami ir priimami tik baigę kurią nors Lūšį. 2024 m. metų Stiprioji Lūšis numatoma rudenį arba dar kitais metais, nes man niekaip nepavyksta pagimdyti galutinės strategijos.

Registracija į priėmimą

Atlygis atitinka kiekvieno galimybes

Nusivylus, taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija, net ir pabaigus visą programą
REGISTRACIJA Į PRIĖMIMĄ
Atlygio dydį renkasi pats dalyvis (galima nuspręsti ir išbandžius programą). Prireikus atlygį galima skaidyti dalimis ar jį atidėti. Šiuo metu turintys didelių finansinių sunkumų gali dalyvauti nemokamai*.
74-512 €
Ši registracija dar nepatvirtina jūsų dalyvavimo, vėliau reikės pereiti atranką.
Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams.
Įtakos nedaro ir naminė mėlynių uogienė, rankų darbo šiaudinė rankinė ar skambutis iš Chucko Norriso!
 • Persikraustymas į naujus jaukius namus, į naują įdomų gyvenimą – į Lūšyną
 • Galimybė kasdien stiprinti pasitikėjimą savimi ir norimus įpročius pačiam renkantis skirtingas užduotis, jų intensyvumą, sudėtingumą
 • Nuo 1 iki 10 ilgalaikių užduočių (galbūt virsiančių jūsų įpročiais) ir jų įtvirtinimo strategija
 • Bendravimas su psichologe Rasa Norbute ir bendražygiais, nauji draugai (pagal jūsų poreikį)
 • Patogi internetinė erdvė ir greita tiek kūrėjų, tiek kitų bendražygių pagalba
 • Papildomos girios erdvės ir būdai augti, dalintis mintimis, rūpimais klausimais
 • Išbandyti ir galbūt įtvirtinti rezultatyvūs psichologinių problemų sprendimo būdai savarankiškam gyvenimui po Lūšies
 • Galimybė bėgioti po girią net ir pasibaigus programai – ir toliau kartoti užduotis, bendrauti su lūšiukais ir Lūšimi
 • Nusivylus Lūšimi ar tiesiog persigalvojus, be kamantinėjimų taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija net ir pabaigus visą programą
 • Pirmenybė užsisakant papildomas asmenines psichologės Rasos Norbutės konsultacijas jums rūpimais klausimais
REGISTRACIJA BAIGTA

Ši programa mane pakeitė. Dar tiksliai nesupratau kaip, bet į gerąją pusę. TAPAU vidumi tvirta ir rami, kaip uola. Drąsiai reiškiu savo nuomonę. Dingo nerišlus kalbėjimas. Įtemptos situacijose kalbu aiškiai, lėtai ir ramiai. Stebiu savo kūno kalbą, kiek ji daug man pasako. Sustiprėjo intuicija. DINGO bendravimo, žmonių susibūrimo baimės. Jaučiuosi laisva ir man nesvarbu, ką kiti apie mane galvoja. Baimė man beliko tik kaip proto iliuzija, kuri bando mane padaryti pilka marionetine mase. Aš visada turiu pasirinkimą. Meilę ar baimę. Aš renkuosi meilę. Tūkstantį kartų ačiū už šią programą, kuri išjudina esminius asmenybės rėmus ir suvokimo ribas. Banga Jūros, 30 m.

Džiaugiuosi, kad Lūšies dėka supratau, kaip smagu tiesiog kartu valgyti pusryčius, kartu eiti su šuniukais pasivaikščioti ir džiaugtis tuo procesu ir kaip smagu tai daryti būtent dabar, nieko nelaukiant ir nieko nesitikint, ir žinoti, kad gyventi vis tik yra gera, nesvarbu, kokių sunkumų iškyla. Man paprasčiausiai šiandien gera. Ir tik vieno gaila, kad Lūšis negimė bent dvigubai anksčiau. Striukis Beuodegis, 53 m.

Po kiekviena jūsų svajone, kad ir kokia didelė ir tolima ji būtų, esti koks nors ne iki galo patenkintas jūsų psichologinis, egzistencinis poreikis. Pažinkime savo svajones, pažinkime savo poreikius ir kasdien skirkime jiems dėmesio.

KOKIAM ŽMOGUI LŪŠYJE PATIKS IR GERAI SEKSIS?

Kokiam žmogui sukurta Lūšies sistema?

 • Pasiruošusiam augti. Girios sistema sukurta žmonėms, kurie šiuo metu nori IR gali siekti pokyčių savo gyvenime. Jeigu šiandien esate ant perdegimo ribos, Lūšis jums gali būti tik dar viena našta. Būtinai tai įsivertinkite. Kitą vertus, Lūšis padeda išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir padeda priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu tikrai nebepavelkate uodegos.
 • Gebančiam prisiimti atsakomybę ir laikytis Lūšies dėsnių. Lūšis įpareigojanti ir reikli programa – reikės užpildyti atrankos ir prisistatymo anketą, daug skaityti, kapstytis su užduotimis ir dažnokai retsykiais nervintis, kad nesiseka.  Dar reikės sukaupti atkaklumą ir kantrybę, net ir sunkiomis dienomis laikytis girios dėsnių ir verstis per galvą ieškant laisvo laiko užduotims, nes, tikėkite manimi, tas užduotis norėsis daryti.

  Pagrindinis dėsnis – laiku pildyti arba atidėti kasdieneiges (trumputes įkyrias rūpestingas ataskaitas apie atliktas užduotis).

 • Galinčiam skirti laiko. Siekiantys rezultatyviai dalyvauti programoje dar prieš programą ir jos metu turėtų atrasti papildomus laiko resursus (pasiruošimo atrankai ir dalyvavimui žingsniai tam labai padeda). B-Ū-T-I-N-A, kad dalyvis galėtų kasdien Lūšiai skirti bent 60 min. Vidutinis girios gyventojas kiekvieną dieną Lūšiai atriekia apie 45–150 min. Daug lūšiukų programos pradžioje laisvo laiko stokoja, tačiau į programą taip įninka, kad ima sparčiau ir efektyviau suktis, atsisako laiko švaistymo veiklų, efektyviai įpina užduotis į kasdienybę, todėl Lūšiai pajėgia skirti vis daugiau laiko ir energijos. O viskam pasibaigus, mokslams atrastas laikas pasitarnauja naujoms užmačioms!
 • Mėgstančiam skaityti ir tyrinėti. Kaip matote iš niekaip nesibaigiančio mokymų pristatymo, aš mėgstu rašyti. Girioje jūsų lauktų ne tik daug įžanginių raidžių, bet ir apstybė išsamiai aprašytų užduočių.
 • Vertinančiam buvimą savimi ir kitų ribas. Realiame gyvenime save atrasti ir atskleisti gali būti sunkiau, mūsų girioje veši atvirumas, keistumas ir visokiausios emocijos. Kitą vertus, destruktyvų bendravimą su kitais dalyviais ribojame, tad jeigu šiuo metu jaučiatės sklidinas tirštos tulžies, dėl savo dalyvavimo dar gerai pagalvokite ir pasitarkite su Lūšimi.

Patariu dalyvauti visiems norintiems, pribrendusiems, o svarbiausia PASIRYŽUSIEMS daryti realius veiksmus savęs pažinimo link ir imtis pokyčių. Tam reikės skirti daug laiko ir stipriai įkinkyti savo smegenis dirbti. Čia nepasivaikščiojimas žemuogių pieva. Giria Tylioji, 31 m.

Manau artumą Lūšiai pajunti iškarto, kai tik paskaitai jos pristatymą internete. Jei širdis suvirpėjo, klausti daugiau nieko nebereikia, pirmyn registruotis ir laukti programos pradžios. Gal kam reikia išsivalyti senas žaizdas, gal kas gyvena puikia ir nori dar geriau…. Tinka visiems, tikslus pasirenki pats Lūšyje. Pašvaistė Mįslingoji, 39 m.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar? O kas, jei...?

Visi dalyvauja anonimiškai, pasivadinę būtybvardžio ir savybvardžio junginiais, pavyzdžiui, aš esu Lūšis Stiprioji. Iš pradžių išmoksite kelis lapus girios dėsnių ir išlaikysite jų supratimą įvertinantį testą. Tuomet pasirinksite įprotines užduotis, kurias kasdien kartosite visos programos metu – jos padės skūron įauginti norimus įpročius. Po to kasdien arba beveik kasdien (pagal tamstos galimybes) atliksite papildomas pasirinktas užduotis ir iki konkrečios nurodytos valandos (ir anei sekunde vėliau) jas sužymėsite kasdieneigėje (tokioje rūpestingoje trumpoje ataskaitoje). Norint praleisti ar atidėti vieną ar kelias dienas, bus galima užpildyti specialią atidėjimų formą.
Už atliktas užduotis kasdien smaguriausite virtualiomis uogomis ir grybais. Kuo daugiau gėrybių prisirysite, tuo aukštesnę Lūšies raidos stadiją pasieksite. Jei norėsis, galėsite užduočių klausimais ir potyriais dalintis su Lūšimi ar kitais lūšiukais. Užduočių suteikiami suvokimai ir pokyčiai kasdien kurstys jūsų tvarią vidinę motyvaciją, o žaidybos elementai suteiks papildomų endorfinų ir adrenalino.

Viskas prasideda nuo pasiruošimo dalyvavimo programoje užduočių. Jau tuomet galima pajausti – yra noro ir poreikio tai daryti, ar nėra. Svarbiausia – būti sąžiningu su savimi. Nei pasiruošimo, nei dalyvaujant atliekamų užduočių atlikimo kokybės joks kitas asmuo netikrins. Tik pats dalyvis sprendžia, kiek užduočių pasirinkti ir kiek sąžiningai vykdyti. Juk tai – pagarbos sau išraiška.
Ypatinga tai, jog dalyvaujantysis bet kada gali klausti, prašyti pagalbos – ir visada to sulauks.
Programos kūrėjos bendravimas su dalyvaujančiaisiais yra itin dėmesingas, profesionalus, rimtas, šiltas, pagarbus, kupinas subtilaus jumoro ir lengvai suvokiamų perkeltinių reikšmių – tai suteikia rimtam ir intensyviam darbui su savimi žaismingumo, įkvėpimo, energijos. Katė Atsargioji, 43 m.

Programa nesudėtinga – kasdien gauni užduotis, kurias arba atlieki sąžiningai ir gauni uogų ir grybų į savo kasdieninį krepšelį, arba gali tingėti ir po poros patingėjimų baigti savo lūšies karjerą. Užduočių atlikimas ne tik kiekvieno lūšiuko, bet ir kasdieneigės reikalas. Ten reikia viską užfiksuoti, kiek kokių užduočių padarei ir pasidalinti mintimis, kaip sekėsi visa tai įveikti. Jei nebūni sąžiningas su savimi, būna sunku ką nors parašyti nuoširdžiai, bet jei viskas plaukia iš širdies, net užduotis atlikti neužtrunka. Reikia tik susikaupti. Palaikymo irgi pilnos girios – ir forumas su naujais ir senbūviais lūšiukais, ir mintynas ir netgi nuosavas dienoraštis, kur galima išsikrauti nuo minčių, sudėlioti jausmus ir paieškoti išeičių. Aišku, visada šalia pati stipriausia ir protingiausi lūšis, kuri gali padėti bet kur ir bet kada. Jai reikia tik parašyti laišką ar vardu pašaukti kurioj nors girioj 🙂 Pelė Vikrioji, 37 m.

Programa labai dinamiška, kiekvieną dieną vis nauja užduotis. Viskas nuosekliai suplanuota. Gerumas tame, kad pats pasirenki savo siekius, pasirenki kiek užduočių darysi, pats save vertini. Svarbiausia disciplina, bet gyvenime daug kam jos ir reikia. Liūtė Jausmingoji, 46 m.

Intensyviai, laisva valia, be primetimų ir išankstinių nuostatų. Maždaug mėnesiui tampi priklausomas nuo užduočių ir informavimo apie tai, kaip jas atlikai. Maždaug mėnesiui „įgyji“ virkštelę, per kurią „atiteka“ tam tikra tvarka sudėliotos žinomų (o kartais elementarių) dalykų dalys ir „išteka“ atradimai, įrodantys, kad iš jų sudėliojai savo dėlionę. Lūšiukas anonimas, 44 m.

Užduotys yra trijų rūšių:

1. skatinančios laikytis naujų įpročių (privalomos);

2. dažniausiai daug rašymo reikalaujančios užduotys;

3. įpintos užduotys būna skirtingos, dažniausiai reikalaujančios pastabumo ir ryžto atlikti jas dienos eigoje įpinant į kasdienybę

4. kasdieninė refleksija atsakant į klausimus ir paliekant atsiliepimus programoje.

Galima pasirinkti tik vieną užduotį – vieną įprotį ir visą programą tik jį įgyvendinti. Bet galima pasirinkti ir 12 įpročių bei atlikti kitas užduotis. Ramybė Laiminga, 33 m.

Pirma mintis, kuri ateina į galvą galvojant apie Lūšį po programos baigimo, tai „viskas kaip realiame gyvenime”. Tai yra niekas nevedžioja už rankelės, nekontroliuoja, ar iš tikro padarei ar ne. Viskas pačio lūšiuko rankose, ką pasirinks, kokius tikslus, kiek padarys užsibrėžtų užduočių, kaip įvertins savo atliktą darbą. Visi įrankiai pateikti, tik imk ir naudokis, kiek pasinaudosi, jau pačio reikalas. Pavadinčiau kaip „gyvenimo naudojimo instrukcija”. Stiprioji Lūšis visada atrodo šalia, jei tik reiks pagalbos, ji duos žinoti apie save, pati programa puikiai sugalvota, viskas apgalvota, instrukcijos aiškios. Didelės lūšiukų bendruomenės atmosfera viekia nuostabiai, tiek daug atvirumo, noro padėti, pasidalinti išgyvenimais ar patirtimi. Skaitai ir supranti, kad ne vienas toks, kiti išgyvena panašius jausmus. Jei kada gyvenime bendraujant su žmogumi išgirsiu, kad jis baigė Lūšį, manau savaime pajusiu artumą tam žmogui, širdis suspurdės džiaugsmu. Be to gera tapti lūšimi, nors ir tokiu būdu. Manau nuo šiol pastebėsiu savyje pratipenant lūšį gana dažnai. Pašvaistė Mįslingoji, 39 m.

Didelis pliusas, kad užduotis su skaitiniais gauni ne elektroniniu paštu, o viskas vyksta virtualioje erdvėje, kurioje sulauki palaikymo, paskatinimo ir padrąsinimo, kad ir netiesiogiai, vien jausmas, kad nesi vienas jau padrąsina eiti toliau. Lūšiukas anonimas, 35 m.

Viskas vyksta nuosekliai, tiksliai ir aiškiai. Ir dar gal kiek drastiškai, bet suprantama jog to reikia, pokyčiai juk turi būti čia ir dabar. Banga Lūžtančioji, 26 m.

 

Dar artimiau Lūšį pažinsite ir suprasite perskaitę jos dalyvių atsakymus į klausimą Kas čia per programa? ir Kaip viskas vyksta šioje programoje?

Lūšis man neprimena jokių kitų saviugdos programų, kurias mačiau Lietuvoje ar pasaulyje. Lūšis nėra filmuotų paskaitų kursas ar uždara feisbuko grupė su transliacijų įrašais. Lūšis nėra vienpusė laiškais siunčiama programa ar atskirų užduočių rinkinys. Lūšis yra gyva, intensyvi ir įpareigojanti programa, kurios nesinori atidėti rytojui. Visas veiksmas vyksta uždaroje sužaidybintoje internetinėje girioje. Dalyviai kasdien gauna išsamiai aprašytas įvairaus formato užduotis. Jų atlikimo ir kasdienio atsiskaitymo sistema bei dalies užduočių įpynimas į kasdienę veiklą padeda dalyviams augti bei priimti sprendimus čia ir dabar, o ne tada, kai išauš patogesnė diena. Girioje šalia jūsų greitai bėgioju, į klausimus atsakinėju aš (Rasa Norbutė) ir gauja palaikančių bendražygių, kurie dalinasi savo idėjomis, išgyvenimais, šiluma ir juoku.

 

Uždaviau Stipriosios Lūšies (antros programos pakopos) dalyviams klausimą, kuo Lūšis skiriasi nuo kitų jų išbandytų saviugdos būdų, mokymų. Žemiau pateikti keli atsakymai.

Ji veikia. Ožys Šoklusis, 30 m.

Ooo, Lūšis visiškai unikali. Mane sunku išjudint, bet čia dar sugebu pasigriebt už uodegos ir pasipurtyt. Lūšis Stiprioji moka įpūst motyvacijos. Po kitų seminarų ar mokymų dažniausiai tiesiog išeinu su užrašais, kurių vėliau beveik neatsiverčiu. Na, gal kokią vieną kitą idėją išsinešu. Šįkart su Lūšynu skiriuosi ant sienos sau užsirašiusi „Veikiantys tik mintyse, rezultatus irgi turi tik mintyse”. Migla Lengvoji, 28m.

Nes norisi tęsti :). Kyla minčių ką dar nuveikti, ką dar į kasdienybę įtraukti. Žvaigždė Spinduolė, 32 m.

Pagrindinis ir esminis šios programos skirtumas ir pliusas – praktika realiame gyvenime, pritaikymas to, ką jau žinau ir ką naujo sužinau tuoj pat, nelaukiant geresnių laikų, bei nuolatinis programos kūrėjos buvimas šalia, palaikymas, paraginimas, argumentavimas, smalsumas. Katė Tylioji, 33 m.

Turbūt nerealiausia užduotis buvo – tai darbas su savo problema ir tam tikrų užduočių atlikimas. Čia buvo kažkas vau. Luna Aikštingoji, 34 m.

Viskas vyko natūraliai ir kasdieniškai, be įtampos ir streso. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

Labiausiai skiriasi tuo, kad svarbiausias turinys yra pateikiamas koncentruotai, užduotys kruopščiai atrinktos, taikomos jau pasitvirtinusios praktikos ir metodai, o kartu ir šiek tiek eksperimentuojama – tai labai pagyvina pačią programą. Dalyviai ir patys turi galimybę kurti turinį, dalintis patirtimi ir kita naudinga informacija. Turbūt svarbiausia dalis – asmeninis įsipareigojimas sau ir tuomet programai – dar niekada nejaučiu kažko panašaus. Ir tai veikia! 🙂 Pašvaistė Žėrinti, 26 m.

Intensyvumu. Galimybe girdėti kitus dalyvius ir būti išgirstai pačiai. Kalva Stačioji, 51 m.

Patiko viskas, bet norėčiau, kad programa būtų mažiau intensyvi. Prasmė Ieškanti, 72 m.

Gal labiau nepatiko manyje, kad nespėjau visko ramiai ir gerai atlikti. Norėčiau viskam turėti daugiau laiko ir užduotis atlikti be tokios skubos. Programa galėtų trukti kiek ilgėliau, atrodo žaibiškai pasibaigė. Lapė Žvitriaakė, 34 m.

Jei kas nepatiko, to nedarydavau: nepirkau ryžių banke (viena iš pasirenkamų užduočių) ne dėl to, kad negalėčiau tai padaryti, o dėl to, kad nenoriu elgtis su kitais taip, kaip nenorėčiau, kad su manimi elgtųsi. Pantera Aksominė, 47 m.

Aš nežinau kas būtų pasikeitę, bet pastebėjau, kad man patinka dirbti mažose grupėse. Kada gali fiziškai su visais susipažinti, pajausti būdą, nuoširdžiau bendrauti. Bet tiesiog programos formatas toks, tada ta bemdruomenė tampa tokia dalinimosi erdvė, prisipažinsiu man vèliau priminė facebooka su kitokiom temom. Tokį atvirkštinį facebooka, kur yra gerai parodyti ne tik savo gerąsias puses ir už tai esi skatinamas palaikymu. Eglė Savyje, 36 m.

Kaip kurios užduotys buvo man nesuprantamos. Subasmenybės man perdaug info, atlikau ir nežinau ką atlikau, prieš tai su tokiomis analizėmis nebuvau susidūrusi. Sunku. Lūšiukas anonimas, 44 m.

Taip greit pasibaigė. Juokauju. Beždžionėlė Nenurimstanti, 36 m.

Kartais man būdavo per ilgi aprašymai užduočių, nes esu mėgėja, kad viskas būtų aiškiai glaustai ir to the point. Man patiko pateikiami pavyzdžiai ir papildoma literatūra, bet jei skaitydavau vakare pavargusi, sudėtingiau būdavo rasti esminę informaciją. Kadagys Kvapnusis, 25 m.

Kartais kai kurių dalyvių pasisakymai, bet išmokau juos tiesiog apeiti. Panda Spalvotoji, 34 m.

Nepastebėjau, nors gal jautėsi agresija iš vieno dalyvio, bet jis greit iškrito iš žaidimo. Tai prisidėjo prie asmenybės stiprinimo – nes ir realiame gyvenime susiduriame su įvairiais žmonėmis. Puma Netobuloji, 50 m.

Nepatiko vieno dalyvio (pastaba: konkretus vardas buvo įvardintas) nepagarbūs pasisakymai. Buvo gi, kas atvirai rašė „tu mane įskaudinai“ ir kas sakė „norėjau daugiau atsiverti, bet po tokių pasakymų…“. Manau, kad reikia taisyklių, kaip toks elgesys būtų stabdomas. Suprantu, kad agresija kyla iš nelaimingumo ir pan. Na bet juk ir tai, kad jis nelaimingas, nesuteikia jam teisės skaudinti ir daryti nelaimingais kitus, kad kiti toliau „tą nelaimę“ skleistų ar užsivertų vėl savam kiaute… Saugioje aplinkoje vyksta didžiausi pokyčiai. O patyčios, jau seniai įrodyta, kad negrūdina ir asmenybės atsparumo nedidina. Jerubė Atkaklioji, 32 m.

Vienaip maniau, kad gal per greitas tempas, tačiau dabar manau, kad tai pasiteisino, bent man, tai tikrai. Jei būtų laiko daugiau, būčiau atidėliojusi iki paskutinės minutės. Banga Ugninė, 46 m.

Gana painu susigaudyti pradžioje, mano galva prisijungus telefone būtų gerai iškarto matyti tos dienos užduotį. Mergaitė Oloje, 40 m.

Iš pradžių buvo sunkoka susigaudyt. Man tempas atrodė per greitas ir užduočių vienai dienai per daug. Aš gal nebuvau nusimačiusi tiek laiko joms atlikti, nebuvau pasiruošusi. Šiaip griežtumas, taisyklės ir pan. buvo cool. Ugnis Šildanti, 33 m.

Per greitai ir per daug žodžių. Galima ir paprasčiau… Kuo mažiau teksto, tuo lengviau suvokiama. Kuo trumpesni sakiniai, tuo jie aiškesni… Mažai yra daugiau… Bet gal ne visiems taip? Kriaušė Laukinė, 54 m.

Man patiko viskas išskyrus tai, kad patirdavau techninių nepatogumų su platforma. Esatis Išmintingoji, 46 m.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Galėsite išeiti iš Lūšies girios kada tik panorėję. Pinigus atgauti galima praėjus net trims mėnesiams po programos pabaigos.

Turbūt taip. Užduočių sudėtingumą, kiekį ir trukmę valdysite patys. Lūšyje dalyvauja įvairaus amžiaus (vidurkis 36 m.), lyties, socialinio statuso ir patirties ugdant save būtybių. Greičiau besiorientuojantys, patyrę saviugdos asai ir Lūšies senbuviai su džiaugsmu padeda naujokams apsiprasti Lūšies giriose.

 

Nerekomenduoju Lūšyje dalyvauti turintiems psichikos, elgesio, asmenybės ar nuotaikos sutrikimų (psichozė, šviežias PTSD, stipri depresija, bipolinis afektinis sutrikimas, stiprus nerimas, panikos atakos ir pan.). Jeigu turite specifinių poreikių, prieš registruodamiesi susisiekite su manimi [email protected] (visus laiškus skaitau ir atrašau tik aš).

 

Taip pat savo dalyvavimą atidžiau įvertinti patartina ir turintiems keblumų su kompiuteriniu raštingumu, lietuvių kalbos supratimu.

Teks rasti. Mažiau skrolinsite, mažiau žiūrėsite TV, efektyviau atliksite buities bei kitokius darbus ir Voilà!

 

Jūs atraskite laiko programos pirmosioms savaitėms, likusioms atrasti laiko padės Lūšis. Programoje mokysimės išsivalyti nuovargį, perteklinių darbų naštą, laiko stoką, skausmingas nuotaikas ir priimti ilgai atidėliotus svarbius sprendimus, tad atidėkite dalyvavimą, tik jeigu visai nebepavelkate savo uodegos.

 

Jeigu šiuo metu esate itin užsiėmęs ir norite atidėti Lūšies išbandymą kitiems metams, nieko blogo nenutiks (žinoma, jeigu Lūšis vis dar gyvuos). Tačiau nepamirškite, kad mes visada esame užsiėmę įvairiais ir svarbiais reikalais ir patiems svarbiausiems, tiesiogiai prisidedantiems prie mūsų laimės ir sėkmės, laiko lieka per mažai. Galbūt geriausias sprendimas – neatidėti. Tačiau klausykite savo širdies – ji žino geriausiai.

Manau artumą Lūšiai pajunti iškarto, kai tik paskaitai jos pristatymą internete. Jei širdis suvirpėjo, klausti daugiau nieko nebereikia, pirmyn registruotis ir laukti programos pradžios. Gal kam reikia išsivalyti senas žaizdas, gal kas gyvena puikia ir nori dar geriau…. Tinka visiems, tikslus pasirenki pats Lūšyje. Pašvaistė Mįslingoji, 39 m.

VISIEMS, absoliučiai visiems. Ši programa yra labai universali ir skirtingi žmonės gali iš jos pasiimti bei pasimokyti skirtingų dalykų. Tiems, kam reikia išmokti siekti užsibrėžtų tikslų – tikrai galės to pasimokyti. Kam reikia tiesiog harmonijos viduje, išmokti būti čia ir dabar, mėgautis gyvenimu ir aplinka – taip pat čia ras atsakymų. Net ir tiems, kam nieko to nereikia ši programa būtų naudinga vien tuo, kad ji padėtų susipažinti su savimi artimiau ir gal atrasti vidinių lobių, apie kuriuos net negalvojo. Spindulys Debesyse, 30 m.

Patariu dalyvauti tiems, kas iš tikro nori save pažinti, paaugti, kam reikalingas didesnis pasitikėjimas savimi. Ir tiems, kieno nuotaika pažeminta, jaučiasi nesuprasti ar nuskriausti. Bet ir tiems kuriu jaučiasi laimingi, bet kartais kūne ką nors skauda, arba blogai miegasi, arba jaučia nerimą 😀 Visiems, su sąlyga, kad pasiruošę dirbti dėl savęs, stengtis, dėl savęs, siekti pokyčių, dėl savęs. Kūnas Protingasis, 28 m.

Lūšį reiktų pereiti visiems. Ramybė Laiminga, 33 m.

Kurie kažko labai įnirtingai ieško, bet neranda. Ugnikalnis Neužgesęs, 22 m.

Kiekvienam, kam jo gyvenime kažkas nepatinka. Obelis liūdnoji, 55 m.

Savo draugėms, kurios pamiršo laimės jausmą. Jas suvalgius rutina; reikalai, pareigos ir tt. Jos gyvena ir dirba, dėl kitų žmonių svajonės išsipildymo. Žmonėms, kurie nebesugeba džiaugtis tuo ką turi. Lūšiukas anonimas, 44 m.

Žmonėms, kurie nori daugiau sužinoti apie save, nori pasaulį pamatyti kitu kampu, atsipalaiduoti, patirti nuotykį ar tiesiog prasmingai praleisti mėnesiuką. Liepsna Karštoji, 35 m.

Šioje programoje turėtų dalyvauti absoliučiai visi, kuriems svarbus jų gyvenimas, dabartis ir ateitis. Puma Vikrioji, 40 m.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Jeigu turite rimtų abejonių, tuomet, matyt, neverta. Jei Lūšies pristatymas jūsų neįkvėpė ir neįtraukė, tai to greičiausiai nepadarys ir pati Lūšies erdvė. Vadinasi, per mažai stengsitės ir iškrisite arba savo noru pabėgsite iš Lūšies. Kad ir kaip norėtųsi surinkti kuo daugiau dalyvių, viliantis, kad jiems visiems bus naudinga dalyvauti, tenka pripažinti, kad ne visiems Lūšis tiks ir patiks.

 

Prieš registruodamiesi į priėmimą perskaitykite dalyvių atsiliepimus. Tai padės jums geriau suprasti, ko mes iš jūsų tikimės ir ko jums tikėtis iš mūsų. Žiūrėkite į viską atsakingai. Čia labai rimta programa – reikės pereiti atranką, mokytis priprasti prie internetinės erdvės, kartais nervintis, kad nesiseka, sukaupti atkaklumą ir atsidavimą, laikytis girios dėsnių ir verstis per galvą ieškant laisvo laiko užduotims, nes, tikėkite manimi, tas užduotis norėsis daryti.

 

Pradinė registracija neįpareigoja jūsų žūtbūt dalyvauti – galite registruotis, net jei nesate iki galo tikras. Užsiregistravę gausite daugiau informacijos, kuri padės galutinai apsispręsti.

Ar tikrai turite tam pasiryžimo ir skirsite laiko, nes galite iškristi, jeigu nesilaikysite kasdienio atsiskaitymo tvarkos. Žiema Saulėta, 30 m.

Tiesiog pradėkite ir daug negalvokite. Būkite drąsūs kilus sunkumams kreiptis į globėją stipriąją lūšį, ji visada šalia. Elkitės ryžtingai, kol dar esate ir norite. Laumė Bundanti, 26 m.

Realiai apsvarstyti, ar galės skirti programai bent 1,5 val. per dieną. Kiekvienas, žinoma, yra skirtingas savo patirtimi ir gebėjimu koncentruotis savęs ugdymo veiklai, tačiau norint apčiuopiamų pokyčių, verta skirti tam kiek įmanoma daugiau dėmesio. Pušis Ošianti, 39 m.

Pasvarstykite apie savo motyvaciją, pasiryžimą pokyčiams, laiką,  gebejimą save analizuoti. Nes tik tas, kuris deda pastangas ir gali pasiimti naudą. Laumė Gintarinė, 38 m.

Patarčiau pasvarstyti tik apie tai, kaip labai jie nori pokyčių, nes mano patarimas būtų nerti visa galva, visa širdimi ir atlikti kuo daugiau užduočių, kadangi jų kompleksas, o ne pavienių užduočių atlikimas duoda apčiuopiamų rezultatų. Jei nuspręsit, kad kas nors iš mano rašliavos Jums bus naudinga populiarinant programą, mielai prašom 😉 Lūšiukas anonimas, 35 m.

Ar tikrai turėsi laiko dalyvaut KOKYBIŠKAI, nes jai ne, tik prabėgomis programoj dalyvaut neverta… Kregždė Jūrinė, 37 m.

Apie tai, kad pradėję programą nei dienos negalėsite atsipalaiduoti ar užsimiršti. Teks pasistengti ir skirti daug laiko užduotims ir savo minčių, jausmų, gebėjimų ir norų analizei. Kartais – nelengva, bet verta. Su kiekviena įveikta užduotimi, iššūkiu, atėjusiu supratimu, pasijunti ypatingai, pakiliai ir džiugiai. Lūšiukas anonimas, 43 m.

Apie tai, ar internetinis mokymas jiems efektyvus. Lūšiukas anonimas, 26 m.

Nusiteikti rimtam darbui. Boružė Pozityvioji, 32 m.

Kiek laiko skirsite programai. Iš pradžių galvojau, kad skirsiu labai nedaug, bet programai prasidėjus supratau, kad noriu skirti daugiau laiko tiek užduočių atlikimui tiek gilinimuisi, o to laiko neplanavau prieš programą. Katinas Mėlynasis, 31 m.

Jeigu esate padidinto jautrumo ar turite psichikos sveikatos sutrikimų, būkite atsargūs, nes programa tikrai yra labai intensyvi ir dalyvaujant programoje jūsų savijauta gali pablogėti. Lūšiukas anonimas, 35 m.

 

Dar daugiau atsiliepimų šia tema

Kiekvienas Lūšies leidimas vis kitoks ir pats žmogus ateina su pasikeitusiais tikslais. Apie 10-20 proc. dalyvių būna senbuviai. Lūšyje jų laukia ne tik atnaujintos užduotys ir nauji draugai, bet ir endorfinai, adrenalinas. Senbuviai programos pradžioje kažkaip natūraliai padeda vesti naujus girios gyventojus, juos nuramina arba kaip tik truputį pagąsdina.

Lūšį kuriu jau daugiau nei dešimt metų ir kiekvieną kartą ji gimsta vis kitokia, dar stipresnė ir išmintingesnė. Šių metų Lūšis… Mmm… Kaulai tvirtesni, raumenys ištvermingesni, fascija dar elastingesnė, jutimai paaštrėję ir kailis dar švelnesnis.

 

Pasitikinčios ir Kasdienės Lūšių formatas, pažangos stebėjimas ir valdymas, uogavimo ir grybavimo ypatumai beveik nesiskirs, tad dalyvaujantys antrą kartą sutaupys laiko ir jėgų – jiems nereikės studijuoti naujų dėsnių.

 

Nemenka dalis užduočių bus tos pačios, bet atnaujintos, perkonstruotos, kiek kitokios krypties ar su kitomis atlikimo detalėmis. Pasitikinti savimi yra drąsesnė, su daugiau iššūkių, fokuso į augimą ir asmenybės tyrinėjimą. Dalis temų yra tik Pasitikinčioje savimi Lūšyje. Pavyzdžiui, pasitikėjimas savimi ir savivertė, stiprybių pažinimas ir įžeminimas, iššūkiai. Taip pat šioje programoje bus dvi naujos įprotinės užduotys, padedančios kasdien augti ir ugdyti drąsą, atvirumą.

 

Mano nuomone, dalyvauti Pasitikinčioje savimi Lūšyje 2024 neverta, jeigu::

 • Nepatiko Kasdienės Lūšies formatas, užduotys ir tempas;
 • Užtenka vidinės ugnies ir džiaugsmo savarankiškai kasdien kartoti jau praeitą programą, netrūksta Lūšies uodegos ir bendražygių;
 • Skaitant pristatymą neužuodžiate nostalgijos, alkio ir ūpo veikti.

Praėjusiais metais apklausiau senbuvius, kodėl jie grįžta girion antrą, trečią ar net ketvirtą kartą, nors daug užduočių kartojasi. Pateiksiu dažniausius atsakymus. Pirma, užduotys gilios, sudėtingos ir labai lanksčios, tad vertinga jas daryti po kelis kartus (pasukti kita linkme, palyginti su ankstesniais metais ir nerti dar gilyn). Juoba, kad per metus dalyvis pats pasikeičia. Dalis užduočių buvo atliktos prabėgomis, net ne iki galo suprantant, todėl norisi jas dar kartą patyrinėti. Dalyvavimas programoje labai padeda sistemingai atlikti įprotines užduotis. Antra, labai įkvepia Lūšyno erdvė ir bendruomenė. Trečia, tikimasi susirasti naujų draugų. Ketvirta, priklausomybė 🙂

Taip, programoje dalyviai vadinasi ne savo nuobodžiu vardu ir pavarde, o susikuria sau būtybvardžio ir savybvardžio junginį. Šis būtybės ir jos savybės junginys padeda ne tik įsislaptinti, bet ir įsikūnyti, nuspalvinti ir nukreipti norima linkme savo asmenybę. Pavyzdžiui, Lūšis Stiprioji (aš), Upė Sraunioji, Ežys Dygliuotas, Ugnis Karštoji, Žiedas Vėjyje šį tą pasako apie girios gyventoją – tiek jam pačiam, tiek jo bendražygiams.

Susirašom?

Susisiekite jums patogiu būdu

Klauskite visko, kas guli ant uodegos

Lūšis laukia asmeninių klausimų

Lūšis

Laukiu naujos lūšiukų vados!

  • Skambinkite +370 671 87952 (10-20 val.)

  Norite sulaukti žinių apie būsimas Lūšies programas? Prenumeruokite mūsų naujienas.