side-area-logo

Pasitikinti savimi Lūšis

Šis žvėris stiprina pasitikėjimą savimi ir norimus įpročius

LŪŠIS – INTERNETINĖ SUŽAIDYBINTA ASMENYBĖS STIPRINIMO ERDVĖ

Ką sukryžminus gimė Lūšis?

REZULTATYVIOS UŽDUOTYS

Dėmesys esminiams pokyčiams

Image
Sistemiškos, gerai apgalvotos ir įdomios psichologinės užduotys bei jų vykdymo strategija visapusiškai ir ilgam stiprina pasitikėjimą savimi, tikslų siekimo įgūdžius ir norimus įpročius.

ĮTRAUKIANTIS ŽAIDIMAS

Lūšyje natūraliai norisi stengtis

Image
Įtraukianti Lūšies sistema papildyta žaidimo (angl. gamification) elementais bei kitais pažangos stebėjimo ir skatinimo metodais. Ji energizuoja, silpnina psichologinius gynybos mechanizmus, atidėliojimą, baimę ir nuobodulį.

ĮKVEPIANTYS BENDRAŽYGIAI

Kartais Lūšies giriose įdomiau nei feisbuke

lusis-grupine programa
Nepagyvenus Lūšyne sunku suprasti, kokią jėgą ir atmosferą sukuria šimtai dalyvių, kurie pagal tas pačias taisykles auga, stiprėja, žaidžia gyvenimą, bendradarbiauja, palaiko vienas kitą ir kartu juokiasi.

TRUMPAI

Esminė informacija

 • Kas yra Lūšis? Tai internetinė sužaidybinta (angl. gamification) asmenybės stiprinimo erdvė, gimusi sukryžminus rezultatyvias psichologines užduotis, pažangą ir malonų įsitraukimą skatinantį žaidimą ir jaukų socialinį tinklą. Lūšis yra originali Lietuvoje sukurta ir išvystyta erdvė, vieną kartą metuose suburianti 600-800 žmonių.
 • Kas kuria Lūšį? Šį gyvūną auginu aš – psichologė Rasa Venckutė. Lūšies kūrimas ir kiti psichologiniai ieškojimai yra persmelkę viską, ką darau. Visur keliu klausimus, ieškau idėjų ir čia pat jas griaunu. Tyrinėju kaip mažas vaikas, o atradimus tikrinu kaip griežtas mokslininkas.
 • Kuo Lūšis skiriasi nuo kitų mokymų? Pirma, Lūšies užduotys sukurtos su smalsaus mokslininko užsidegimu, atidaus stratego skaičiavimu ir pagal pašaukimą dirbančios psichologės atsidavimu. Antra, Lūšies pažangos valdymo dėsniai energizuoja, silpnina psichologinius gynybos mechanizmus, atidėliojimą, baimę ir nuobodulį. Lūšyje įdomu ir natūraliai norisi stengtis. Trečia, Lūšyje šimtai palaikančių bendražygių darbuojasi kartu ir dalinasi savo idėjomis, išgyvenimais, šiluma ir juoku.
 • Kas yra Pasitikinti savimi Lūšis? Šis žvėris stiprina pasitikėjimą savimi, tikslų siekimo įgūdžius, norimus įpročius, atvirumą sau bei kitiems ir kt. Dalyviai patys sprendžia, kuriomis kryptimis jie nori judėti, tad kiekvieno iš jų kelias Lūšyje unikalus, lankstus ir tinkantis būtent jam.
 • Kokios dalyvavimo sąlygos? Lūšin priimami tik perėję stojimo atranką. Jai ir pačiam dalyvavimui Lūšyje būtų naudinga pasiruošti. Kuo anksčiau užsiregistruosite, tuo greičiau galėsite pradėti ruoštis. Visa programa vyksta internetu. Įvairaus formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda Lūšiukams greitai sugauti kelis zuikius vienu metu, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu bei išsaugoti savo brangų laiką. Galimybė pačiam rinktis, kurias užduotis atlikti, padeda sukurti daugybę galimų mokymosi ir stiprėjimo krypčių bei kiekvieną Lūšies dieną prisitaikyti prie savo dienos. Vidutinis dalyvis kiekvieną dieną Lūšiai skiria apie 35–150 min.
 • Kokia kaina? Atlygį už dalyvavimą renkasi pats būsimasis Lūšiukas pagal savo finansines galimybes ir norą atsilyginti nuo 58 iki 256 Eur. Neturintys pinigų gali dalyvauti nemokamai (laiku parašę motyvacinį laišką).
 • Kada vyks? Šių metų Lūšies data dar nėra žinoma.

KUO YPATINGA LŪŠIS?

Pagrindinės Lūšies erdvės ypatybės

Rezultatyvi psichologinė pagalba
Lūšies užduotys sukurtos su smalsaus mokslininko užsidegimu, atidaus stratego skaičiavimu  ir pagal pašaukimą dirbančios psichologės atsidavimu.
Skatinantys tobulėjimo dėsniai
Lūšies pažangos valdymo dėsniai energizuoja, silpnina psichologinius gynybos mechanizmus, atidėliojimą, baimę ir nuobodulį. Lūšyje natūraliai norisi stengtis.
Įtraukiantis žaidimas
Tai žaidimas, persikeliant į naują pasaulį, naują valstybę su savitais įstatymais ir piliečiais. Išgirdę dalyvių pokalbį parduotuvėje, jūs jo nesuprastumėte!
Patogi internetinė erdvė
Dalyvauti Lūšyje galima namie, darbe, medyje ir bet kur kitur, kur tik yra internetas. Ryte, naktį ir bet kada, tik būtinai beveik kasdieną.
Išbandyta ir įvertinta
Atsakingai baigusieji Lūšį džiaugiasi ne tik asmenybės, požiūrio ir nuotaikos pokyčiais, bet ir apčiuopiamais gyvenimo, santykių, aplinkos pasikeitimais.
Laisvė rinktis
Kiekvienas dalyvis – kaip atskira visata, tad nors Lūšis vienur stato į rėmus, kitur leidžia tai visatai suktis, kaip ana nori – rinktis užduotis, jų kiekį ir sudėtingumą.
Įkvepiantys bendražygiai
Šimtai palaikančių bendražygių pagal tas pačias taisykles žaidžia gyvenimą, siekia ko nors panašaus kaip ir jūs, išgyvena panašius jausmus – kaip ir jūs.
Patogu išbandyti
Laukiami visi – ir neturintys pinigų tokiems mokymams, ir norintys atsilyginti dalimis ar dėl atlygio nuspręsti vėliau. Taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija.
Norite įsigilinti ir nuspręsti vėliau? Prenumeruokite mūsų naujienas ir mes jums priminsime apie Lūšį.

Čia programa, kuri padeda spręsti asmenines problemas ir pakeičia gyvenimą nuo pamatų. Naktis Mėlynoji, 40 m.,  Pasitikinti savimi Lūšis V.

Programa labai patraukti, įtraukianti ir sukelianti priklausomybę :} Svaja Paslaptingoji, 44 m., Veiklioji Lūšis I.

Nusiraminau, nustojau bėgti, skubėti, nervuotis dėl nepadarytų darbų, bėgti nuo savęs ir savo minčių. Dabar darbai, buitis, kitos veiklos atliekamos ramiai ir su džiaugsmu. Atsirado pasitikėjimas savimi, pradėjau priimti save tokiu koks esu, nustojau save „ėsti“, pradėjau džiaugtis savimi, savo gyvenimu. Išmokau save mylėti ir rūpintis savimi. Išmokau ir leidžiu sau ilsėtis. Išgryninau savo vertybes, stiprybes, pagrindinius tikslus. Žinau kur einu, kodėl einu. Audra Nerimstanti, 39 m., Veiklioji Lūšis I.

Turbūt girdėjote, kad pasitikėjimui savimi stiprinti būtini iššūkiai? Vis dėlto rezultatyvus pasitikėjimo stiprinimas apima kur kas daugiau sistemiškų, turiniu bei forma įvairiapusių augimo krypčių.
0
Praėjusiais metais registravosi
Šių metų Lūšies data dar nėra žinoma

KODĖL VERTA STIPRINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI?

Pasitikėjimas savimi yra daugelio pageidaujamų savybių ir įpročių esminė vystymosi sąlyga. Žinoma, kartu ir pasekmė.

PAPRASTESNIS GYVENIMAS

Tikėdami savimi, natūraliai randame sprendimus savo problemoms ir kelius savo svajonėms

MAŽIAU NERIMO

Stiprinant savivertę, mažėja įkyrių minčių „o ką apie mane pagalvos?“, „kaip bendradarbiai mane vertina?“

BENDRAVIMAS

Pasitikintis savimi žmogus skleidžia teigiamą energiją, yra labiau mėgstamas aplinkinių, drąsiau išsako savo nuomonę

TIKSLŲ SIEKIMAS

Pasitikėjimas savimi padeda įveikti kliūtis, atkakliai siekti rezultato

BUVIMAS SAVIMI

Pasitikint savimi lengviau gyventi vadovaujantis savo požiūriu, vertybėmis, mažiau reikia kitų pritarimo

SANTYKIAI

Pasitikėjimas savimi padeda įveikti atstūmimo baimę, palengvina nuoširdžių santykių mezgimą

DIDESNĖ SAVIGARBA

Pasitikėdami savimi labiau save gerbiame, mėgstame ir mylime

REZULTATYVUMAS

Pasitikintys savimi nuveikia daugiau nei nuolat dėl kliūčių, netobulumų ir kitų nuomonės išgyvenantys lepšiai

RAMYBĖ

Pasitikėjimas savimi padeda jaustis užtikrinčiau susidūrus su baimėmis ir nežinomybe dėl ateities

GERESNĖ NUOTAIKA

Pasitikėdami savimi drąsiau sprendžiame konfliktus, problemas ir išsivaduojame iš graužaties

ĮGALINIMAS VEIKTI

Tikėjimas savimi ir savo sėkme stiprina entuziazmą ir norą veikti

O JŪS?

O kaip jūs išnaudotumėte savo sustiprėjusį pasitikėjimą savimi? Galbūt pagaliau užkalbintumėte patikusią merginą?

KO GALIMA TIKĖTIS DALYVAUJANT LŪŠYJE?

Įvairaus formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda Lūšiukams greitai sugauti kelis zuikius vienu metu, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu bei išsaugoti savo brangų laiką. Galimybė pačiam rinktis, kurias užduotis atlikti, padeda sukurti daugybę galimų mokymosi ir stiprėjimo krypčių. Lūšiukai patys sprendžia, kuriomis kryptimis jie nori judėti, tad kiekvieno iš jų kelias Lūšyje unikalus, lankstus ir tinkantis būtent jam.

Tikėtini atsakingai Lūšį baigusiojo pasiekimai

Kurie iš šių pasiekimų bus jūsų, priklausys nuo jūsų pasirinktų užduočių. Lūšis, kaip visada, užsimojo daug. Ir, kaip rodo istorija, Lūšiai ir darbštiems Lūšiukams pasiseks.

 • Sužinota ir išbandyta daug naujų, įdomių ir asmeniškai tinkančių psichologinių problemų sprendimo būdų
 • Išaugęs entuziazmas veikti, imtis pokyčių
 • Aštresnis mąstymas, sustiprėjęs kūrybiškumas
 • Darnesni ir atviresni santykiai su kitais, ryškesnis gebėjimas bendraujant būti savimi, išsakyti savo nuomonę
 • Dažnesnės ramybės, atsipalaidavimo, sąmoningumo (buvimo čia ir dabar) būsenos
 • Išsiplėtusi patiriamų emocijų gama ir greitesnis jų valdymas
 • Sustiprėjęs gebėjimas valdyti savo baimes ir nerimą
 • Platesnė šypsena ir džiugesnis mąstymas
 • Gyvenimo išvalymas ir išgryninimas
 • Rezultatyvesnis įpročių valdymas – Lūšyje formuosime naujus jūsų pasirinktus įpročius, mokysimės geriau valdyti senuosius
 • Aiškesnis savo gyvenimo prasmės supratimas
 • Geresni bendravimo, saviraiškos, kritikos išsakymo ir priėmimo įgūdžiai
 • Išaugęs veiklos efektyvumas, geriau valdoma dienotvarkė
 • Storesnis, geriau iššūkius ir sunkumus atlaikantis kailis

Dalyvaudama Lūšyje visiems sakiau, kad radau tai, ko ieškojau ne vienerius metus. Tai GAIRĖS, NUORODOS, PALAIKYMAS, PASTŪMIMAS. <…> Koncentruotas gėrio dopingas tavo gyvenimui. Kol tai švirkščiama, gali skaudėti, tačiau „šalutinis poveikis“ – visada teigiamas! Liepsna Spragsinti, 39 m., Veiklioji Lūšis I.

Sunku apibūdinti žodžiais kas tai per programa, tačiau rekomenduoju sudalyvauti ir suprasti jos esmę patiems praktiškai, o ne klausant iš kitų lūpų. Tiesa ta, kad visos programos metu būsite užimti ir tas mėnuo tiesiog praskries, tačiau pokyčiai ir geri prisiminimai liks visam laikui ir tapsite priklausomi nuo Lūšies programos kasmet. Spanguolė Įdomioji, 26 m. Veiklioji Lūšis I.

LŪŠIES FILOSOFIJA IR STRATEGIJA

Stengtasi, kad Lūšis būtų ne tik gyvenimą keičianti, bet ir įtraukianti, juoku aidinti erdvė

Užduotys

 • Sukurtos su užsidegimu ir užsispyrimu
 • Stipraus ir kintančio poveikio
 • Įvairaus sunkumo ir trukmės
 • Dinamiškos tematikos ir formato
 • Įtraukiančios ir įdomios
 • Prisitaikančios prie jūsų dabartinių problemų

Dėsniai

 • Skatinantys žaisti ir įsitraukti
 • Energizuojantys, įkvepiantys
 • Silpninantys atidėliojimą, baimę
 • Slopinantys psichologinius gynybos mechanizmus
 • Greitinantys mokymąsi
 • Griežti ir kategoriški

Strategija

 • Orientavimasis į ilgalaikius pokyčius
 • Įvairiakampis ir įvairiadalis tobulėjimas
 • Rezultatyvus ir unikalus pažangos stebėjimas, valdymas
 • Kryptinga savirefleksija
 • Lankstumas, laisvė rinktis pačiam

Bendražygiai

 • Bendravimas su dalyviais, kūrėjais
 • Bendradarbiavimas atliekant užduotis
 • Vienas kito palaikymas, pasitikėjimas
 • Grįžtamasis ryšys
 • Bendra energija ir dvasia
 • Nauji draugai realiame gyvenime

Įvairaus formato užduotys ir dalies jų įpynimas į kasdienę veiklą padeda Lūšiukams greitai sugauti kelis zuikius vienu metu, t. y. stiprėti keliomis kryptimis vienu metu bei išsaugoti savo brangų laiką. Galimybė pačiam rinktis, kurias užduotis atlikti, padeda sukurti daugybę galimų mokymosi ir stiprėjimo krypčių.

Užduotys esti trijų formatų:

 • Įprotinė užduotis formuoja įpročius. Šios užduotys daromos kasdien. Lūšis pateikia 12 tokių užduočių, iš kurių Lūšiukas išsirenka jam patinkančias ir tiek, kiek jų nori – nuo 1 iki 12.
 • Įpintoji užduotis įsipina į kasdienybę. Ši užduotis būna įpinta į kasdienę veiklą, nereikalauja atskiro laiko ir kiekvieną dieną būna vis kitokia. Ji labai tinka tiems, kurie prisigalvoja, jog jiems trūksta laiko.
 • Įprastoji užduotis atitinka įprastą užduočių suvokimą – kažką konkretaus padarai arba išanalizuoji ir gauni rezultatą. Ši užduotis būna vienkartinė ir kiekvieną dieną vis kitokia. Ji būna trijų sunkumo lygių.

Taigi, Lūšis veržiasi į Lūšiukų vidų iš visų frontų.

Manau, kad užduotys buvo paremtos rimtais psichologiniais ir metafiziniais metodais. Jos buvo paprastos, bet gilios, stiprios, gebančios išjudinti skausmus, prisiminimus, užslėptus, užslopintus jausmus, priversti akimirką sustoti ir apsidairyti, pamatyti situacijas kitu kampu. Manau ties jom tikrai puikiai padirbėta. Katė Ugningoji, 29 m., Veiklioji Lūšis I.

Užduotys pateiktos ir suformuluotos suprantamai ir žaismingai, paskanintos uogomis ir subtiliu jumoru. Kiekvienam pagal savo galimybes ir norus. Sužavėjo galimybė rinktis, kiek atlikti, kaip atlikti, kūrybiški patarimai ir pasidalinimai. Galimybė dalintis po užduočių aprašymais klausimais, pasitikslinamais. Dantys Baltieji, 46 m., Veiklioji Lūšis I.

Man atvirkščiai, visa iki šiol programa atrodė nenaudinga, o tos subasmenybės pramušė. Geriausia, ką radau per n metų. Žaibas Kvadratinis, 34 m., Pasitikinti Savimi Lūšis V.

Programos užduotys stiprios ir labai įdomios, padedančios atrasti savyje drąsos, skatinančios priimti iššūkius, įveikti baimes ir džiaugtis savimi. Dar nesu taip džiaugusis savimi, kaip Lūšyje. Katė Laukinė, 46 m., Veiklioji Lūšis I.

Labai vertingos, įdomios, motyvuojančios. Labai aukšto lygio! Ieva Pievoje, 41 m., Veiklioji Lūšis I.

Lūšies dėsniai ir strategija primena pagreitintą gyvenimą: su Lūšiukais kartu gyvena sėkmė ir nesėkmė, laimė ir ašaros, iššūkiai ir ramybė, draugiškumas ir varžymasis, laisvė ir pareiga. Be to, Lūšyne saugiau nei gyvenime, tad čia galima drąsiau eksperimentuoti su savimi ir savo elgesiu.

Lūšies dalyviai paklūsta tam tikriems dėsniams, kurie užtikrina efektyvų ir smagų tobulėjimą, silpnina gynybos mechanizmus, padeda susidraugauti su kitais dalyviais ir įtraukia stengtis iki uodegos galiuko.

Lūšyje nežaidžiama bandant pripūsti tuščias padangas – motyvuojant, įkalbinėjant, raginant, kad dalyviai stengtųsi. Mano pareiga – sukurti gerą erdvę ir terpę tobulėti, dalyvių pareiga – gerai tuo pasinaudoti. Jei jie savo pareigos negali atlikti, dykaduoniauti dalyviai paraginami kur nors kitur – jie iš programos iškrenta. Tinkamas atsakomybės paskirstymas sugrąžina viską į savo vietas: aš ramiai dirbu savo darbą, Lūšiukai neriasi iš kailio ir po mėnesio visi džiaugiamės naujais jų kailiniais.

Man Lūšis būtent tuo ir patinka, kad čia mes nesam uždaryti kažkokiam šiltnamyje, kur vien pozityvas, vien geri įvertinimai, viskas, kaip mums patinka, o jei kas nepatinka, mama Lūšis iškart lėks bėgs mum tas kliūtis panaikint. O čia grynai kaip gyvenime. Kažkurie Lūšiukai mums patinka, kažkurie ne, kaip ir mes ne visiem patinkam. Kažkur jaučiamės nuskriausti ar neįvertinti, kažkur atvirkščiai. Tikras gyvenimas! Tik Lūšy šitas problemas spręsti paprasčiau nei realybėje. Bent jau man. Pvz., išdrįstu vis labiau paatvirauti ar pripažinti turinti kažkokią savybę, kurią neigdavau, o paskui pastebiu, kad jau ir realiam gyvenime lengviau būt atviresnei. Arba, kaip anksčiau rašiau, kad nemoku kritikos priimti, iškart įsižeidžiu. Tai čia irgi to mokausi, nesureikšminti tų įvertinimų. O tada pastebiu, kad ir realiam gyvenime jau įsižeidžiu nebe visada, o kas antrą kartą. Švieselė Ryškioji, 31 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Tai nuostabi žaidybinė savęs tobulinimo bei pažinimo programa. Įdomi savo formatu, įtraukianti taip stipriai, kad norisi vykdyti užduotis, priimti iššūkius. Viskas vyksta per žaidimus, bet labai stipriai keičia požiūrį į save ir aplinką. Katė Laukinė, 46 m., Veiklioji Lūšis I.

<…> Tačiau prisijungusi prie Lūšies įsipareigojau noriu nenoriu atsigręžti į save. KASDIEN. Ir nei darbų sumažėjo, nei kitų veiklų atsisakiau, tačiau suspėjau viską – ir darbus ir veiklas ir Lūšį:) Jaučiu, kad tas įsipareigojimas Lūšiai (nors niekas juk netikrino kaip ir kiek užduočių realiai padaroma, jų kokybės), buvo labai svarbus, nors pati sau buvau griežčiausia teisėja, bet ir žinojimas, kad yra sistema, tvarka, bendruomenė motyvaciją palaikė ir skatino.<…>. Migla Pavasario, 28 m., Veiklioji Lūšis I.

Man buvo labai įdomu, puikios užduotys, buvau nustebusi, kaip viskas puikiai sustyguota. Kuosa Žvitrioji, 32 m., , Veiklioji Lūšis I.

Motyvacija kito dalyvaujant. Pradžioje vedė didelis smalsumas, tada vyko dideli pokyčiai, buvo net baisu skaityti užduotis, tada atėjo pripratimas ir ramesnis požiūris į viską. Žodžiu, lyg kokie gyvi santykiai. Vanduo Gyvas, 34 m.

Žmogaus asmenybė veikia kaip sistema, kaip kūrinys, kurio dalys tarpusavyje glaudžiai sąveikauja ir yra viena nuo kitos stipriai priklausomos. Taip, kaip rankos skausmas yra susijęs ne tik su rankos būkle, taip ir, pavyzdžiui, nusiteikimas pokyčiams siejasi su nuotaika, vakarykštėmis patirtimis, santykiais su artimaisiais, darbo vietos tvarka ir kt. Tad siekiant iš tikro efektyviai stiprinti kokią nors savo savybę ar gyvenimo sritį, svarbu pažinti ir perprasti viską, kas sukasi aplink tą tikslą, bei perkąsti to sukimosi taisykles. Tokiu holistiniu, sisteminiu požiūriu ir vadovautasi kuriant Lūšį. Tai vienas iš svarbiausių paaiškinimų, kodėl Lūšiukai patiria ilgalaikių, visapusiškų, esminių gyvenimo ar asmenybės pokyčių per sąlyginai trumpą laiką.

Lūšies kūrėja, jei nebūtų psichologė, būtų užsispyrusi ir raganiška mokslininkė, kuri be atokvėpio tyrinėja. Pasikliaudama savo tyrinėjimais ir intuicija, ji kuria, skaičiuoja, dėlioja ir perdėlioja, tikrina ir tokiu būdu sukuria (na, labai stengiasi) nepalaužiamą strategiją. Tada pakelia ją prieš šviesą, pauosto ir, jei ana skaniai kvepia, ruošiamasi būsimai Lūšiai.

Strategijos veiksmingumą ir kartu siekiamų Lūšiukų pokyčių įgyvendinimą stebėti ir valdyti padeda rezultatyvus, unikalus kasdienis pažangos sekimas ir valdymas bei kryptinga ir taikli savirefleksija.

Galiausiai, Lūšyje siekiama, kad džiugintų ne tik tikslas, bet ir jo siekimas. Lūšyje pokytį galima pasiekti neprievartaujant savęs ir einant natūraliu, šviesiu, džiuginančiu taku.

Ši programa – visa sistema. Paliečianti labai daug taškų, aspektų. Kaip ši sistema paveiks žmogų – kiekvienam individualus reikalas. Vienam reikia keisti viską iš pagrindų, kitam aptvarkyti spragas…Nuo to priklausys ir užduočių svoris (pasirodys neįveikiama, arba nebus ką veikti). Bet kokiu atveju, siūlau į viską žiūrėti ne pro pirštus. Siela Ieškanti, 30 m., Veiklioji Lūšis I.

Lūšis padeda grįžt į gyvenimą, palaikyti ritmą, išsigryninti ar bent sužadinti tavyje tikrąjį tave, tikram gyvenimui, atsirinkt, kas tau svarbu ir svarbiausia. ir tai daro švelniai, jaukiai, skatinančiai. Taip, kad gera, neatstumia, o kaip tik norisi daryti, stengtis. Viskas vyksta taip, kad tau pačiam įdomu ir įsitrauki. Nepakartojamai taikliai temose viskas suvesta, sukoreliuota tarpusavy. Tokie vienas kitą stiprinantys veiksniai, klausimai, straipsniai, užduotys. <…>. Ugnis Atkaklioji, 35 m., Veiklioji Lūšis I.

Bendruomeniškumo indėlis – vienas svarbiausių programos sėkmės veiksnių. Kiekvienas Lūšiukas pats sprendžia kiek aktyviai bendrauti su kitais ir kiek jiems atsiverti.

Kaip bendravimo formos socialinių tinklų nevertinu ir nepalaikau (facebook.com ir pan.), manau, jų žala socialine prasme didesnė, nei nauda. Tačiau Lūšies bendruomenė yra labai specifinė, orientuota į tam tikra sritį (pokyčius, užduotis), o ne tuščią dalinimąsi, plepėjimą ar rašinėjimą iš neturėjimo ką veikti, todėl ji atliko palaikymo ir raminimo funkcijas, lūšiukų susirašinėjimai skatino pasitempti, nesustoti, net kai sunku. Migla Pavasario, 28 m., Veiklioji Lūšis I.

Iš kelių dienų (o gal jau savaitės?) atstumo peržvelgus Lūšyne nueitą kelią aiškiau matau tam tikrus rezultatus. Kai kurie rezultatai nustebino, nes niekad nepatikėčiau, kad jie gali įvykti (pvz., „neišpasakytas“ rezultatyvumas siekiant siekinio be jokių kliūčių, noras aktyviai bendrauti, kai kurie drąsūs ir netikėti žingsniai ir kt.). Daugiausiai naudos davė būtent bendravimas forumuose (Slėpinių skiltis buvo kaip tik ta vieta, kur buvo galima daugiausiai duoti ir gauti) ir ypač asmeniškai su draugais. Miškas yra ta vieta, kur susirenka labai įvairūs ir įdomūs žmonės (gyvūnai), galintys daug duoti vienas kitam ir viens iš kito daug išmokti, praplėsti savo ribas. <…>. Ežiukėlis Išmintingasis, 41 m., Stiprioji Lūšis V.

Labai nustebino Lūšiukų bendruomenė – visi tie, kurie pasireiškė lūšyne, pasirodė labai inteligentiški, išprusę, įdomūs, motyvuoti, geranoriški! Asmenybės, iš kurių pasidalintų įžvalgų, gyvenimiškos patirties taip pat gali daug ko vertingo sužinoti, pasimokyti. Rytas Skaidrus, 49 m., Veiklioji Lūšis I.

Programos gėris dar buvo ir tas, kad turėjau galimybės bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie iš gyvenimo nori daug daugiau nei buitinių ar materialių dalykų, jiems svarbus vidinis pasaulis, jausmai, išgyvenimai ir pan. Kasdieninėje aplinkoje tokių žmonių nėra labai daug, todėl šis poreikis lieka nepatenkintas, o programoje jų labai daug ir su visais jais gali bendrauti į valias. Aušra Rytinė, 48 m., Veiklioji Lūšis I.

Ši programa tokia miela, artima, savotiška, įdomi. Dalyvaudamas joje tarsi atsiduri didelėje nuostabioje mylinčioje šeimoje. Šermukšnis Lankstusis, 33 m., Stiprioji Lūšis V.

Nuostabiausia ir gražiausia patirtis šioje programoje – kad esu ne vienintelė su tokiomis mintimis, kurios sukasi kasdien, su tokiomis vertybėmis, kurių laikausi, su tokiomis baimėmis, kurios kartais užkerta kelią pokyčiams ir kad galiu atvirai, be baimės jaustis kvaila ar naivia pasidalinti nuomone, patyrimais, patarimais su kitais dalyviais. Ir nesvarbu, kokio amžiaus esi – programoje jautiesi to paties amžiaus tik skirtingų ir panašių patirčių, todėl labai įdomu skaityti kitų istorijas ir ko nors pasimokyti iš jų, smagu, jei kas nors gali pasimokyti ko nors ir iš manęs. Katė Tylioji, 32 m., Veiklioji Lūšis I.

Jums ir jūsų tikslams nereikia dar vienos įkvepiančios motyvacinės žinutės ar palankios situacijos. Jums tiesiog reikia įgusti stipriau pasitikėti savimi ir vystyti tikslo siekimo įgūdžius.

Ši programa mane pakeitė. Dar tiksliai nesupratau kaip, bet į gerąją pusę. TAPAU vidumi tvirta ir rami, kaip uola. Drąsiai reiškiu savo nuomonę. Dingo nerišlus kalbėjimas. Įtemptos situacijose kalbu aiškiai, lėtai ir ramiai. Stebiu savo kūno kalbą, kiek ji daug man pasako. Sustiprėjo intuicija. DINGO bendravimo, žmonių susibūrimo baimės. Jaučiuosi laisva ir man nesvarbu, ką kiti apie mane galvoja. Baimė man beliko tik kaip proto iliuzija, kuri bando mane padaryti pilka marionetine mase. Aš visada turiu pasirinkimą. Meilę ar baimę. Aš renkuosi meilę. Tūkstantį kartų ačiū už šią programą, kuri išjudina esminius asmenybės rėmus ir suvokimo ribas. Banga Jūros, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Džiaugiuosi, kad Lūšies dėka supratau, kaip smagu tiesiog kartu valgyti pusryčius, kartu eiti su šuniukais pasivaikščioti ir džiaugtis tuo procesu ir kaip smagu tai daryti būtent dabar, nieko nelaukiant ir nieko nesitikint, ir žinoti, kad gyventi vis tik yra gera, nesvarbu, kokių sunkumų iškyla. Man paprasčiausiai šiandien gera. Ir tik vieno gaila, kad Lūšis negimė bent dvigubai anksčiau. Striukis Beuodegis, 53 m., Stiprioji Lūšis V.

KAS KURIA LŪŠĮ?

Lūšies kūrėja, jei nebūtų psichologė, būtų užsispyrusi ir raganiška mokslininkė, kuri be atokvėpio tyrinėja. Pasikliaudama savo tyrinėjimais ir intuicija, ji kuria, skaičiuoja, dėlioja ir perdėlioja, tikrina ir tokiu būdu sukuria (na, labai stengiasi) nepalaužiamą strategiją. Tada pakelia ją prieš šviesą, pauosto ir, jei ana skaniai kvepia, ruošiamasi būsimai Lūšiai.

RASA VENCKUTĖ

Lūšies kūrėja, psichologė

Kaip sukurti nepalaužiamas pokyčių link vedančias strategijas? Ko reikia, kad žmonės greičiau ir lengviau sustiprėtų? Kaip tą stiprėjimą supaprastinti ir paversti maloniu ir įtraukiančiu užsiėmimu, lyg žaidimu? Kuo apsodinti internetines Lūšies girias, kad jos įtrauktų gaujas žmonių ir skatintų juos čia ganytis dažniau nei feisbuke. Tai – mane apsėdę klausimai. Tikrai apsėdę, o ne šiaip įdomūs… Su šiais ir panašiais klausimais aš nubundu ir užmiegu, klausausi svetimų pokalbių, plaunu indus, vaikštau po Bernardinų sodą. Tyrinėju kaip mažas vaikas, o atradimus tikrinu kaip griežtas mokslininkas.

Lūšį kuriu jau penkti metai. Nors kartais atrodo, jog šio žvėries kūryba prasidėjo dar vaikystėje, kai uoliau stengdavausi suprasti žmonių elgsenos motyvus. Lūšiukų auginimas – mano pagrindinis darbas. Turbūt tai mano svajonių darbas.

Ką apie Rasą ir jos darbą kalba Lūšies dalyviai?

Turime daug žinių, idėjų ir planų. Tačiau veikiantys tik mintyse rezultatus irgi turi tik mintyse. Pasitikėjimas savimi ir išvystyti tikslų siekimo įgūdžiai padeda iš minčių pereiti prie veiksmų.
Norite įsigilinti ir nuspręsti vėliau? Prenumeruokite mūsų naujienas ir mes jums priminsime apie Lūšį.

KAIP PASIKEITĖ LŪŠIES DALYVIŲ GYVENIMAI?

Kiekvieno dalyvio pradžios taškas kitoks, pasirinkta kelionės eiga kitokia, tad ir pabaigos taškas – kitoks.

Džiugu skaityti ir dalintis tuo, kaip Lūšis keičia jos dalyvių gyvenimus. Kas baigęs mokymus išdrąsėja ir neišjungęs įtampos namie taiso elektrą, kas seną meilę susigrąžina, kas meta nemėgstamą darbą, kas tiesiog pasidaro ramus ir laimingas. Bet taip nutinka tik tiems, kurie dalyvauja nedykaduoniaudami. Tingesni tiesiog sustiprėja, lengviau bendrauja, pasidaro ramesni ar paprasčiau žiūri į gyvenimą.

Smagiausia matyti, kad dalyviai ne tik viduje jaučiasi kitokie, bet ir keičia savo gyvenseną ir aplinką. Lūšiukai išmoksta įvairių būdų, technikų, strategijų ir vėliau jau gali lūšiškai gyventi patys.

Kartais pasitaiko ir kitokių pabaigų – keli dalyviai teigė, kad jaučiasi dar didesnėje duobėje, chaotiškesni nei anksčiau. Jų pačių žodžiais: „programa pasiima tavo gyvenimą už vieno kampo ir purto tol, kol jis subyra gabaliukais“, „užduotys tarsi gera šluota prašlavė įvairius gyvenimo kampelius ir iškėlė ne tik kvietkelius, bet ir pasislėpusius baubus“.

Tačiau ir tokiais atvejais dalyviai dažniausiai teigia, kad taip tik į gera, nes kol nenusiriti, tol negali pakilti į viršų. Gal jiems tiesiog neapsiverčia uodega stipriau pakritikuoti erdvės, kurioje gaišo daugiau nei mėnesį? Visai gali būti, nes nei Lūšis, nei dalyvavimas joje nėra tobuli kūriniai. Taip pat dalis dalyvių Lūšies nebaigia– iškrenta dėl taisyklių nesilaikymo, palieka Lūšį patys, nes nespėja dėl laiko stokos, neranda ryžto ar tiesiog nemėgsta taisyklių, užduočių ar kt. Pasitaiko ir mažai pokyčių patyrusių ar nepatenkintų programa, mano būdu. Yra mane pavadinusių ir besote, ir trenkta, ir diktatore. Manau, jie labiau teisūs nei klystantys.

Ačiū visiems buvusiems ir būsimiems Lūšiukams už pasitikėjimą, atvirumą ir įsitraukimą dalyvaujant Lūšyje!

Lūšiukų žodžiais tariant

Po Veikliosios Lūšies I programos (2016 m.) Lūšiukai pildė kelias pokyčių ir atsiliepimų formas. Vienoje iš jų buvo prašoma atsakyti į 3 klausimus, pasirenkant nuo 1 - labai silpnai iki 10 - labai stipriai. Rezultatai paremti 150 Lūšiukų atsakymais.

Image
Jaučiu teigiamus pokyčius
Atsakykite į klausimą pasirinkdami nuo „1“ – labai silpnai iki „10“ – labai stipriai.
Image
Buvo įdomu
Atsakykite į klausimą pasirinkdami nuo „1“ – labai silpnai iki „10“ – labai stipriai.
Image
Rekomenduoju kitiems
Atsakykite į klausimą pasirinkdami nuo „1“ – labai silpnai iki „10“ – labai stipriai.

Labiausiai nuo kitų mokymų Lūšis skiriasi tuo, kad svarbiausias turinys yra pateikiamas koncentruotai, užduotys kruopščiai atrinktos, taikomos jau pasitvirtinusios praktikos ir metodai, o kartu ir šiek tiek eksperimentuojama – tai labai pagyvina pačią programą. Dalyviai ir patys turi galimybę kurti turinį, dalintis patirtimi ir kita naudinga informacija. Turbūt svarbiausia dalis – asmeninis įsipareigojimas sau ir tuomet programai – dar niekada nejaučiu kažko panašaus. Ir tai veikia! 🙂 Pašvaistė Žėrinti, 26 m., Veiklioji Lūšis I.

Buvau pasiruošusi pokyčiams, buvau pasiruošusi dėl to padirbėti, tad išvardinti viską, kas pasikeitė, ką patyriau ar ko išmokau programos metu neužtektų vietos, laiko, žodžių… Pagyvenus Lūšyne iš naujo atrandi save, pasikeičia nuotaika, gyvenimas pasidaro ženkliai įdomesnis ir malonesnis, baimės išnyksta ar bent jau jų apmažėja, išmoksti gyventi savo svajonių gyvenimą ar bent jau prie jo priartėji. Kaip kažkas minėjo „Lūšynas – tikras lobynas“ :} Žuvėdra Klajojanti, 31 m., Veiklioji Lūšis I.

KOKS TURĖTŲ BŪTI LŪŠIES DALYVIS?

Kokio dalyvio laukia Lūšis ir Lūšiukai?

 • Pasiruošęs augti. Būsimas dalyvis turėtų dalyvauti savo noru ir būti tvirtai apsisprendęs siekti pokyčių. Taupydami norinčiųjų dalyvauti ir savo laiką, rengiame atranką. Jai ir apskritai visam dalyvavimui būtų naudinga pasiruošti iš anksto. Daugiau apie tai sužinosite po registracijos.
 • Atsakingas už save, besilaikantis visų Lūšies dėsnių. Mano pareiga – sukurti gerą erdvę ir terpę tobulėti, dalyvių pareiga – gerai tuo pasinaudoti. Jei jie savo pareigos negali atlikti, dykaduoniauti dalyviai paraginami kur nors kitur – jie iš programos iškrenta. Tinkamas atsakomybės paskirstymas sugrąžina viską į savo vietas: aš ramiai dirbu savo darbą, Lūšiukai neriasi iš kailio ir po mėnesio visi džiaugiamės naujais jų kailiniais.
 • Galintis skirti laiko. Būtina, jog dalyvis galėtų skirti Lūšiai kasdien bent 30 min. Vidutinis dalyvis kiekvieną dieną Lūšiai skiria apie 35–150 min. Dauguma Lūšiukų programos pradžioje laisvo laiko turi mažai, tačiau į Lūšį taip įsitraukia, kad ima sparčiau ir efektyviau suktis, atsisako laiko švaistymo veiklų, todėl Lūšiai pajėgia skirti vis daugiau laiko ir energijos. Pavyzdžiui, dalis Lūšiukų juokėsi, jog murzinus vaikus prausdavo, televizorių žiūrėdavo, į lauką išlįsdavo ir maistą visai savaitei gamindavo tik sekmadieniais – laisvą dieną.

 • Norintis būti savimi. Nors Lūšyje daug dėsnių ir taisyklių, vis tiek kiekvienas dalyvis yra laisvas būti savimi ir šnekėti, ką nori ir jaučia. Nesvarbu, koks jūsų būdas – esate laukiamas Lūšyje.
 • Bet kokio pažangumo ir amžiaus. Lūšyje dalyvauja įvairaus amžiaus (buvusioje programoje: 14–71 m., vidurkis 34 m.), lyties, socialinio statuso ir patirties ugdant save būtybių. Vis dėlto patartina, kad dalyvis būtų bent 15 m. amžiaus. Taip pat galima Lūšyje dalyvauti ir daugiau nei vieną kartą. Tokių senbuvių turime nemažai, nes kiekviena Lūšis gimsta vis kitokia.

Susiformavo nauji įpročiai: anksti keltis ir anksti eiti miegoti, reguliari kasdieninė mankšta, kasdien susitvarkau ir pagražinu vieną namų kampelį. Sustiprėjo valia, pasitikėjimas savimi, tapau aktyvesnė, veiklesnė, drąsesnė, dažniau išsakau savo nuomonę. Daugiau minčių ir idėjų ateičiai. Išmokau naują būdą keisti mintis norima linkme su slaptažodžiais. Geriau suprantu save. Vaivorykštė Žėrinti, 38 m., Veiklioji Lūšis I.

Jei nori keisti save, savo kasdienybę ir esi drąsus bei atviras sau-Lūšis kaip tik tau. Puikiai struktūrizuota, konkreti, motyvuojanti sužaidybinta erdvė, įtraukianti ir nepaleidžianti iki paskutinio momento. Liepa Kvapnioji, 37 m., Veiklioji Lūšis I.

PRIĖMIMO SĄLYGOS IR REGISTRACIJA

Laukiame jūsų ir jūsų pokyčių!

Lūšis vyksta kartą per metus. Artimiausios Lūšies data dar nėra žinoma.

 

Lūšyne darbuojamasi nuo pirmadienio iki šeštadienio, tik sekmadienį Lūšiukai kaip tikri Dievai – ilsisi. Vidutinis dalyvis kiekvieną dieną Lūšiai skiria apie 35–150 min. Prireikus kurį laiką dalyvavimą Lūšyje dalyvis gali pristabdyti ir paskui tęsti.

Siekiame, kad dalyvauti Lūšyje galėtų visi to norintys. Atlygį kūrėjams renkasi patys dalyviai: jie renkasi galimybes ir norą atsidėkoti atitinkantį variantą (58-256 Eur) arba dalyvauja nemokamai, jei mokymams neturi pinigų. Dalyvaujantis nemokamai iki atrankos pradžios turi parašyti motyvacinį laišką lusis@dziaugiuosisavimi.lt, kuriame pasipasakotų, kodėl jis nori dalyvauti Lūšyje ir kiek ketina jai skirti laiko bei jėgų. Motyvaciniai laiškai yra skirti tik iš smalsumo atliktoms registracijoms atsijoti, visi padorūs laiškai yra patvirtinami.

 

Dvejojantys dėl atlygio dydžio gali apsispręsti per 10 dienų. Prieikus mokėjimą galima ir atidėti arba skaidyti mokėjimą.

 

Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams. Įtakos nedaro ir į Lūšies namus atnešta mėlynių uogienė, paskola butui butelio dėžutėje ar skambutis iš Chucko Norriso!

 

Taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija. Nusivylus Lūšimi, galima be jokių klausimų atgauti sumokėtus pinigus praėjus ne daugiau kaip 3 mėnesiams nuo Lūšies pradžios. Pinigus atgauti galima net ir pabaigus Lūšį, jeigu pasirodo, jog Lūšyje užsiaugintas kailis ne itin gerai atlaiko žiemą.

Dalyvių skaičius nebus ribojamas, tačiau bus priimti tik perėję stojimo į Lūšį atranką.

 

Dalyvavimui ir atrankai būtų naudinga pasiruošti. Apie pasiruošimą sužinosite užsiregistravę – po kurio laiko gausite mūsų laišką. Kuo greičiau užsiregistruosite, tuo daugiau turėsite laiko pasiruošti atrankai ir rezultatyviam bei jaukiam dalyvavimui.

 

Dalyvaujant atrankoje reikės užpildyti internetinę formą. Pagrindiniai atrankos kriterijai:

 • pasiruošimas atrankai ir dalyvavimui;
 • noras ir ryžtas atsakingai dalyvauti Lūšyje;
 • noras ir galimybės rasti laiko;
 • atviras nusiteikimas priimti naujas patirtis;
 • teksto supratimo gebėjimai.

Dalis būsimų Lūšiukų pabūgsta atrankos, bet ana nėra tokia sudėtinga ir sunki. Tad susiimkite už uodegos ir drąsiai dalyvaukite!

Tapus dalyviu reikės išmokti ir laikytis tam tikrų taisyklių. Lūšies dėsniai, nors ir žaismingi, yra griežti ir kategoriški. Jų nesilaikantys dalyviai iškrenta iš programos.

 

Dalyvaudamas Lūšyje prisiimate visą atsakomybę, riziką ir garbę už savo pokyčius.

Jei manęs Lūšiukai neišvargins ir galutinai nenutampys man uodegos, tuomet po šios Pasitikinčios savimi Lūšies VI neilgai trukus (sausį ar vasarį) prasidės ir Veiklioji Lūšis II (taip, ji niekur nedings). Ar įsivaizduojate, kaip gerai po dviejų programų gyvens veiklus ir savimi pasitikintis Lūšiukas?

 

Dar vėliau baigusiųjų Veikliąją arba Pasitikinčią savimi Lūšį lauks antroji programos pakopa – Stiprioji Lūšis VII. Jon kviečiami ir priimami tik baigusieji kurią nors Lūšį. Šįkart antrojoje pakopoje dar intensyviau ir ilgiau darbuosimės siekdami asmeninių tikslų. Tad tai bus trečias smūgis tiems, kurie nuspręs dalyvauti šioje Lūšyje. Kas žino, gal ans bus lemiamas? Gal ans bus lemiamas būtent jums?

Jaučiuosi fantastiškai. Gyvenimas keičiasi kardinaliai. Ne iš išorės, bet iš vidaus vyksta patys didžiausi pokyčiai. Kol padarau visas užduotis ir papildomus įsipareigojimus, praeina visa diena. O kas įdomiausia, tai ir darbas įdomesnis ir gyvenimas įvairesnis. Šiandien ryte dėl užduočių įsidrąsinau ir kad užtraukiau klasikinę valso versiją „Šiū namo tprū namo šiū namo tprū namo, tprū namo, tprū namo–o–o“. Pradėjau dainuoti garsiai, ko jau nežinau kiek metų nebuvo. O ką jau kalbėt, kad įgauta nauja svajonė tiesiog atvėrė man akis, išspyrė iš komforto zonos, padidino darbo produktyvumą, pakokybino santykius su žmonėmis. O juk tereikėjo pakeisti vidines nuostatas. Žodžiu, tai, kas būna filmuose, tapo mano realiu gyvenimu. Bujoju. Sunkiausiai sekėsi, nors dabar jau tai ne taip aktualu, negraužti aplinkinių, nereikalauti, neprovokuoti, negraužti savęs pačios, nesėdėti paniurusiai ir t. t. Kai nebuvo svajonės, šios ydos kaip dilgėlės veisėsi. O dabar liuks, viskas bus gerai. Puma Vikrioji, 40 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Registracija į priėmimą

Atlygis atitinka kiekvieno galimybes

Nusivylimo atveju taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija
REGISTRACIJA Į PRIĖMIMĄ
Atlygio dydį renkasi pats dalyvis. Prireikus atlygį galima skaidyti dalimis ar jį atidėti. Neturintys pinigų gali dalyvauti nemokamai*.
58-256 €
Ši registracija dar nepatvirtina jūsų dalyvavimo, vėliau reikės įveikti atranką.
Pasirinktas atlygis nedaro įtakos nei atrankai, nei dalyvavimo ypatumams.
Įtakos nedaro ir į Lūšies namus atnešta mėlynių uogienė, paskola butui butelio dėžutėje ar skambutis iš Chucko Norriso!
 • Persikraustymas į naujus jaukius namus, į naują įdomų gyvenimą – į Lūšyną
 • Galimybė kasdien stiprinti pasitikėjimą savimi ir norimus įpročius pačiam renkantis skirtingas užduotis, jų intensyvumą, sudėtingumą
 • Nuo 1 iki 12 naujais įpročiais virsiančių ilgalaikių užduočių, jų įtvirtinimo strategija
 • Bendravimas su kūrėjais ir bendražygiais, nauji draugai
 • Patogi internetinė erdvė, greita tiek kūrėjų, tiek kitų bendražygių pagalba
 • Papildomos Lūšyno erdvės ir būdai tobulėti, dalintis mintimis, rūpimais klausimais
 • Išbandyti ir įtvirtinti nauji ir efektyvūs psichologinių problemų sprendimo būdai savarankiškam gyvenimui po Lūšies
 • Galimybė bėgioti po Lūšyną net ir pasibaigus programai – ir toliau kartoti užduotis, bendrauti su Lūšiukais ir Lūšimi
 • Nusivylus Lūšimi, be jokių įtikinėjimų taikoma 100 % pinigų grąžinimo garantija
 • Galimybė užsisakyti papildomų asmeninių psichologinių Lūšies konsultacijų jums rūpimais klausimais
IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA LŪŠĮ

Lūšis nepamirštama. Puma Taikioji, 30 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Programa, kurioje reikia daug dirbti. Čia ne tik analizuoji save, bet ir tai, ką atpažįsti keiti arba įgyvendini. Lūšis padeda pasiekti tokias sritis ir užmojus, dėl kurių seniai nuleidai rankas, nes niekaip negalėjai įgyvendinti, nors labai norėjai. Čia giliai įbrendi į save, pasineri ir iškyli jau kitokia… Versmė Gilioji, 38 m., Veiklioji Lūšis I.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar? O kas, jei...?

Iš tiesų viskas vyksta paprastai. Prisijungsite į internetinę erdvę, susipažinsite su Lūšies dėsniais. Tuomet kasdien atliksite savo pasirinktas užduotis ir už jas atsiskaitysite. Jei norėsite, galėsite užduočių klausimais ir potyriais dalintis su Lūšimi ar kitais Lūšiukais.

 

Lūšį galima palyginti su įprastais saviugdos mokymais. Panašumas tas, kad esti mokinys, bendramoksliai, mokytojas ir mokymų vieta – Lūšyje mokymosi klasė įkurta internete. Skirtumas tas, kad Lūšis yra sužaidybinti mokymai (mokymai su žaidimo (angl. gamification) elementais). Be to, šiuose Lūšies mokymuose svarbų vaidmenį atlieka ir kartu besimokanti bendruomenė, ir mokymų kūrėja Rasa. Lūšis yra jos kūrinys, paremtas ne tik mokslinėmis žiniomis, bet ir subjektyviu jos suvokimu. Lūšį geriausiai pažinsite ir suprasite perskaitę jos dalyvių atsiliepimus.

Jeigu turite rimtų abejonių, tuomet, matyt, neverta. Jei Lūšies pristatymas jūsų neįkvėpė ir neįtraukė, tai to greičiausiai nepadarys ir pati Lūšies erdvė. Vadinasi, per mažai stengsitės ir iškrisite arba savo noru pabėgsite iš Lūšies. Kad ir kaip norėtųsi surinkti kuo daugiau dalyvių, viliantis, kad jiems visiems bus naudinga dalyvauti, tenka pripažinti, kad ne visiems Lūšis tiks ir patiks.

 

Prieš registruodamiesi į priėmimą perskaitykite dalyvių atsiliepimus. Tai padės jums geriau suprasti, ko mes iš jūsų tikimės ir ko jums tikėtis iš mūsų. Žiūrėkite į viską atsakingai. Čia labai rimta programa – reikės pereiti atranką, mokytis priprasti prie internetinės erdvės, kartais nervintis, kad nesiseka, sukaupti atkaklumą ir atsidavimą, paisytis taisyklių ir verstis per galvą ieškant laisvo laiko užduotims, nes, tikėkite manimi, tas užduotis norėsis daryti.

 

Pradinė registracija neįpareigoja jūsų žūtbūt dalyvauti – galite registruotis, net jei nesate iki galo tikras.

Uždaviau Stipriosios Lūšies dalyviams klausimą, kuo ši programa skiriasi nuo kitų jų išbandytų tobulėjimo būdų, mokymų. Žemiau pateikti jų atsakymai.

Ji veikia. Ožys Šoklusis, 30 m.

Ooo, Lūšis visiškai unikali. Mane sunku išjudint, bet čia dar sugebu pasigriebt už uodegos ir pasipurtyt. Lūšis Stiprioji moka įpūst motyvacijos. Po kitų seminarų ar mokymų dažniausiai tiesiog išeinu su užrašais, kurių vėliau beveik neatsiverčiu. Na, gal kokią vieną kitą idėją išsinešu. Šįkart su Lūšynu skiriuosi ant sienos sau užsirašiusi „Veikiantys tik mintyse, rezultatus irgi turi tik mintyse“. Migla Lengvoji, 28m.

Nes norisi tęsti :). Kyla minčių ką dar nuveikti, ką dar į kasdienybę įtraukti. Žvaigždė Spinduolė, 32 m.

Pagrindinis ir esminis šios programos skirtumas ir pliusas – praktika realiame gyvenime, pritaikymas to, ką jau žinau ir ką naujo sužinau tuoj pat, nelaukiant geresnių laikų, bei nuolatinis programos kūrėjos buvimas šalia, palaikymas, paraginimas, argumentavimas, smalsumas. Katė Tylioji, 33 m.

Turbūt nerealiausia užduotis buvo – tai darbas su savo problema ir tam tikrų užduočių atlikimas. Čia buvo kažkas vau. Luna Aikštingoji, 34 m.

Viskas vyko natūraliai ir kasdieniškai, be įtampos ir streso. Vaivorykštė Ugnies, 46 m.

Labiausiai skiriasi tuo, kad svarbiausias turinys yra pateikiamas koncentruotai, užduotys kruopščiai atrinktos, taikomos jau pasitvirtinusios praktikos ir metodai, o kartu ir šiek tiek eksperimentuojama – tai labai pagyvina pačią programą. Dalyviai ir patys turi galimybę kurti turinį, dalintis patirtimi ir kita naudinga informacija. Turbūt svarbiausia dalis – asmeninis įsipareigojimas sau ir tuomet programai – dar niekada nejaučiu kažko panašaus. Ir tai veikia! 🙂 Pašvaistė Žėrinti, 26 m.

Intensyvumu. Galimybe girdėti kitus dalyvius ir būti išgirstai pačiai. Kalva Stačioji, 51 m.

Pasitikinti savimi Lūšis vyks jau šeštą kartą. Jos formatas, pažangos stebėjimas ir valdymas, uogavimo ir grybavimo ypatumai beveik nesiskirs nuo Pasitikinčios savimi Lūšies V ar Veikliosios Lūšies I, tad dalyvaujantys antrą kartą sutaupys laiko ir jėgų – jiems nereikės mokytis naujų dėsnių.

Pasitikinti savimi Lūšis VI mažai kuo skirsis nuo V jos eidimo. Vis dėlto numatomi keli pokyčiai. Pavyzdžiui, išsamiai apklausus Lūšiukus, nuspręsta sumažinti programos intensyvumą, supaprastinti jos pradžią. Taip pat bus atnaujinta dalis užduočių ir pati programa tęsis ilgiau.

 

Svarbiausia tai, kad kiekvienoje Lūšyje apsigyvena daug naujų bendražygių, kurie sukuria vis kitokį Lūšyno kvapą.

Teks rasti. Vidutinis dalyvis kiekvieną dieną Lūšiai skiria apie 35–150 min. Kai kurios užduotys bus įtrauktos į jūsų kasdienę veiklą ir nereikalaus atskiro laiko – tobulėsite taupydamas savo laiką.

 

Jeigu šiuo metu esate itin užsiėmęs ir norite atidėti Lūšies išbandymą kitiems metams, nieko blogo nenutiks. Tačiau nepamirškite, kad mes visada esame užsiėmę įvairiais ir svarbiais reikalais ir patiems svarbiausiems, tiesiogiai prisidedantiems prie mūsų laimės ir sėkmės, laiko lieka per mažai. Galbūt geriausias sprendimas – neatidėti. Tačiau klausykite savo širdies – ji žino geriausiai.

Ar aš tikrai toks užsiėmęs, kad negaliu rasti laiko darbui su savimi? Kiek ilgai dar gali tęstis šis mano dvasinis, psichologinis, socialinis ar kitoks negalavimas? Kas dėl to kaltas? Aš? Kiti? Gyvenimo aplinkybės? Ko aš noriu – piliulės, kuri panaikintų visas mano bėdas, ar pakeisti savo gyvenimo būdą, kad aplinką matyčiau kitokiomis spalvomis? Pušis Atsparioji, 24 m., Pasitikinti savimi Lūšis IV.

Turbūt taip. Užduočių sudėtingumą, kiekį ir trukmę valdysite patys. Lūšyje dalyvauja įvairaus amžiaus (buvusioje programoje: 14–71 m., vidurkis 34 m.), lyties, socialinio statuso ir patirties ugdant save būtybių. Greičiau besiorientuojantys, patyrę saviugdos asai ir Lūšies senbuviai su džiaugsmu padeda naujokams apsiprasti Lūšies giriose.

 

Jeigu turite specifinių poreikių, prieš registruodamiesi susisiekite su mumis lusis@dziaugiuosisavimi.lt.

Truputį per didelis tempas man buvo. Nors Lūšis aiškino, kad gyvenime pokyčiai vyksta irgi nenuspėjamu greičiu, bet, manau, mes kaip tie maži vaikučiai, kurie pratinami prie darželio, kuriems reikia adaptacinio laikotarpio. Kai vos spėji tvarkytis su užduotimis, po kurio laiko atsiranda panika, jauti, kad tuoj tik susigūši kamputyje ir ……., vėl susimovei, eilinį kartą gyvenime buvai per silpnas, nesusitvarkei net su dienos užduotimi. Negaliu sakyt, kad nepatiko, bet stresiukas buvo 🙂 Aušra Rytinė, 48 m., Veiklioji Lūšis I.

Iš pradžių greitis, bet antrą savaitę supratau, kad jis būtinas norint greitų rezultatų. Migla Tylioji, 32 m., Veiklioji Lūšis I.

Mažiausiai patiko tos užduotys, kurias reikia atlikti su kitais žmonėmis. Iš kitos pusės supratau, kad tai mano silpniausia vieta ir būtent ten reikėjo stengtis kuo daugiau padirbėti. Liūtė Užsispyrusi, 37 m., Stiprioji Lūšis V.

Labiausiai nervino, kad teks nuoširdžiai kapstytis po savo vidų, norint pasiekti rezultato, o ten ne viskas gražu ir malonu. Galėtų kas nors sukurti kokią tabletę, kurią prarijus viskas išsispręstų savaime ir nebūtų pasekmių, nes manau su ta stebuklingos tabletės iliuzija žmonės vartoja ir narkotikus. Žvaigždė Ryškioji, 31 m., Stiprioji Lūšis V.

Blogo nepatyriau nieko, net nenumanau, kas tokio galėjo ir būti? Taip, buvo tokių užduočių, kurias atlikdama verkiau, buvau panirusi į liūdesį, labai buvo sunku grįžti į praeitį, skaudžius prisiminimus, vėl viską išgyventi, ką bandei pamiršti. Bet taip, turbūt, turi būti juk ne be priežasties tokios užduotys 🙂 Aušra Rytinė, 48 m., Veiklioji Lūšs I.

Labai norėjau daugiau pabendrauti su kitais, bet pritrūko laiko. Žibuoklė Mėlynakė, 33 m., Stiprioji Lūšis V.

Tiesa, patyriau šiek tiek negatyvių emocijų dėl kai kurių (dalyvių) elgesio mano atžvilgiu, tačiau pagalbos, supratingumo, palaikymo, teigiamų emocijų bei kitų puikių dalykų buvo su kaupu! Lūšiukas (anonimas), 41 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Didesnių pokyčių nejaučiu. Programa parodė kelią, kaip pradėti pamilti save, pateikė variantus eiti link šio tikslo. Patyriau, kad viskas priklauso nuo manęs pačios. Nei programa, nei kiti dalyviai už mane nepajudės ir pastangų neįdės, tik aš pati. Nepatiko, kad vienos dienos užduotį reikia atlikti per tą pačią dieną, o turėtų būti skirta tikrai 3 dienos vienai užduočiai. Per trumpas laikas duotas įsisavinti, įsigilinti į save per vieną dieną su užduotimis. Saulė Žiemos, 36 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Kai kurios užduotys buvo tikrai sudėtingos ir vertos atlikti iki galo (ypač, kurioms atlikti reikia daug rašyti), bet joms laiko tikrai per maža. Saulė Pavasario, 38 m., Veiklioji Lūšis I.

Man buvo nepatogus pats naudojimasis (pats puslapis). Kartais tekdavo skirti daug laiko, kol išsiaiškindavau vienus ar kitus dalykus programoje. Manyčiau, reiktų pastiprinti būtent tinklapio vizualinį ir informacijos pateikimą, kai kur labai viskas išsibarstę, galimą kažko nepastebėti ar ne taip suprasti. Vanduo Gyvas, 34 m., Veiklioji Lūšis I.

Nepatiko užduotys, kurios reikalavo įtraukti aplinkinius žmones. Melisa Pilkšvoji, 27 m., Veiklioji Lūšis I.

Daugiau atsiliepimų

Šioje programoje turėtų dalyvauti absoliučiai visi, kuriems svarbus jų gyvenimas, dabartis ir ateitis. Puma Vikrioji, 40 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Visiems, kurie nesijaučia savimi, nori kažką keisti gyvenime. Siūlyčiau programoje dalyvauti ir vyresniems žmonėms, nebijoti savęs ir kitų. Keistis niekada nevėluGriežlė Tylioji, 42 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Asmenims, trokštantiems gyventi kokybiškesnį gyvenimą, geriau save pažinti. Pažvelgti į save iš visų pusių. Čia reikia daug drąsos ir laiko. Laiko dalyvauti programoje ir laiko sau suvokti visus vykstančius dalykus tavyje. Viltis Rusenančioji, 26 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Tiems, kurie jau patys nori. Bet taip iš tikrųjų nori. Ir tą jaučia. Jaučia, kad jau atėjo laikas. Tik tada. Upė Lengvoji, 33 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Tiems, kas laužo galvą „kodėl, kas ir kaip“. Tiems, kam trūksta ryžto. Tiems, kas nori rezultatų. Tiems, kam reikia atspirties taško. Naktis Nepastebimoji, 25 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Pirmiausia jūs turit savęs nuoširdžiai paklausti, ar jūs tikrai norit dalyvauti šioje programoje, ar užsiregistravot tiesiog pagautas impulso, nes kaip čia viskas cool skamba. Čia reikia pokyčių noro, einančio iš vidaus. Ir būtent jis palaiko sunkiom akimirkom, nes čia tikrai nėra lengva. Ir čia iš tiesų (!) reikia skirti pakankamai daug laiko. Jeigu į tai sau atsakėt taip, taip tada dalyvaukit. Voverė Skraiduolė, 38 m., Veiklioji Lūšis I.

Apie nieką. Nerti stačia galva! Atsiduoti! O rezultatus analizuoti po to… Plaštakė Rudeninė, 58 m., Veiklioji Lūšis I.

Tiesiog paklausk savęs ir šių klausimų: Ar turi pakankamai laiko? Ar turi motyvaciją dalyvauti? Kam dalyvausiu programoje? Dėl ko noriu ten dalyvauti? Kodėl būtent aš turiu pakliūti į šia programą? Ir, kai atsakysi į šiuos klausimus, pats turbūt suprasi ar tau reikia eiti į šia programą. Katė Paklydėlė, 24 m., Pasitikinti savimi Lūšis IV.

Jei nori tinginiauti net negaišk laiko rašydamas motyvacinį laišką, čia vieta kur žmonės stengiasi „perlipti“ per savo negaliu ir pradeda daryti kažką kitaip nei visada. Jei nori, bet bijai, nieko nelauk ir drąsiai registruokis, tikiu kad tau pavyks, tau tereikia žengti pirmąjį žingsnį pokyčių link. Žvaigždė Pilkoji, 20 m., Veiklioji Lūšis I.

Manyčiau, kad reikėtų mažiau svarstyti ir daugiau daryti. Mes ir taip pernelyg daug kvaršiname sau galvą. Tiesiog priimkite šią avantiūrą, iššūkį ir sudalyvaukite! Liepsnelė Betondžiunglių, 20 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Patarčiau pasvarstyti apie laiką ir jėgas. Laiko tikrai reikės, ir jo reiktų skirti specialiai programai (neužteks tiesiog pribėgti tarp darbų). Kuo daugiau laiko ir energijos yra galimybė skirti – tuo geriau. Bet ar verta – tai tikrai taip! Katė Miškinė, 35 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

Patarčiau Lūšies metu atsisakyti visų laiką valgančių užsiėmimų, kad Lūšiai liktų kuo daugiau laiko. Širdis Drąsioji, 33 m., Pasitikinti savimi Lūšis V.

O ką čia svarstyti??? Taip ir pasensi besvarstydamas. Reikia veikti. Nieko neprarasi!!! Nes programa nešabloniška, įtraukianti ir keista – neblogi tie jūsų makaronai. Man patiko! 😉 Noriu dar… tik su aštresniu padažu. 😉 Orchidėja Nuodingoji, 39 m., Pasitikinti savimi Lūšis IV.

Išeisite iš Lūšies. Jei dalyvis mokėjo už dalyvavimą (kai kurie dalyvauja nemokamai), jis gali atgauti sumokėtus pinigus praėjus ne daugiau kaip 3 mėnesiams nuo Lūšies pradžios. Pinigus atgauti galima net ir pabaigus Lūšį, jeigu pasirodo, jog Lūšyje užsiaugintas kailis ne itin gerai atlaiko žiemą.

Laukiame visų jūsų klausimų!

Susisiekite jums patogiu būdu

Laukiu jūsų registracijos į priėmimą! Kuo greičiau užsiregistruosite, tuo daugiau turėsite laiko pasiruošti atrankai ir rezultatyviam bei jaukiam dalyvavimui.

Lūšis laukia asmeninių klausimų

Lūšis

Laukianti naujos savo Lūšiukų vados!

 • Skambinkite +370 671 87952 (9-22 val.)