Aštri ir populiari dr. Brene Brown paskaita apie „Pažeidžiamumo galią“ atgaivinama naujoje sumanioje animacijoje. 2010 metais TED pokalbiuose Dr. Brene Brown paskaita apie „Pažeidžiamumo galią“ internete buvo peržiūrėta beveik 12,5 milijonų kartų. Ir tai nenuostabu: B. Brown pateikia žmogiško ryšio, pažeidžiamumo, tikrumo ir gėdos įžvalgas su humoru ir giliomis asmeninėmis istorijomis, kuriose nėra banalybių ir pasaldinimų, kurių saviugdos skeptikai nemėgsta. Dabar, nauja animacija iš RSA Shorts, kurią animavo Katy Davis iš Bristolio (dar žinoma kaip Gobblynne), perkelia protingus B. Brown žodžius į liūdnos lapės, įsijaučiančios meškos ir smerkiančio elnio veikėjų karikatūras.
B. Brown savo paskaitoje aiškina: „Įsijautimas kursto ryšį. Užuojauta skatina atsijungimą. Kai užjaučiantis, bet atsiskyręs elnias žvilgteli į tamsią lapės olą, jis bando pasinaudoti stebuklinga burtininko lazdele, kad apsaugotų, suteiktų lapei optimizmo, efektyviai sakydamas „gali būti ir blogiau!”
B. Brown paaiškina, kaip tokio pobūdžio pamokslavimas dėl kito žmogaus kančių atitolina mus nuo to žmogaus emocinės patirties ir dėl to nepavyksta sukurti ryšio, kuris vestų į gijimą.
„Aš visada apie įsijautimą galvoju kaip apie tam tikrą šventą vietą – sako Brown. − Kai kas nors yra gilioje duobėje, ir jie iš apačios šaukia „Ei, aš įstrigęs, čia tamsu, aš sukrėstas“, mes pažiūrime ir lipame žemyn ir sakome „Aš žinau ką reiškia čia būti ir tu ne vienas“ − Brene sako paskaitoje. K. Davis pieštas meilus meškutis įlipa į lapės skausmo duobę, kad palaikytų jai kompaniją. Jis, užuot stengęsis duoti stulbinantį patarimą, apkabina ją ir pasako, kad supranta kaip ji jaučiasi.
Šaltinis: The powe of empathy
Iš anglų kalbos vertė Giedrė M.
Redagavo Emilija S.