Šio pratimo tikslas yra padėti išmokti atskirti problemos sprendimą nuo susirūpinimo.
1. Sugalvokite konkrečią problemą, kuri lengvai gali būti išsprendžiama. Tarkime, šiandien Jūsų eilė parvežti vaikus, bet kaip tik tuo metu Jums paskirtas susitikimas su gydytoju. Įvertinkite, kaip ši konkreti problema gali būti išspręsta imantis specifinių veiksmų.
Jei pastebite, kad esate pernelyg susirūpinusi, paklauskite savęs, ar galite ką nors konkretaus padaryti tiesiog dabar, kad susidorotumėte su situacija.
2. Dabar pamąstykite apie savo susirūpinimą. Dažniausiai pavyzdžiai galėtų būti tokie: svarstymas, kad galbūt padarėte neteisingą sprendimą, galbūt Jums nepavyko ko nors reikšmingo pasiekti arba galbūt nuvylėte kitus žmones. Visa tai yra neaiškios, miglotos problemos. Nė viena iš jų negali būti išspręsta, padarant specifinius sprendimus arba imantis specifinių veiksmų.
3. Palyginkite pirmame ir antrame žingsnyje įvardytus atvejus ir įsisąmoninkite skirtumą tarp problemos sprendimo ir susirūpinimo. Per artimiausias dienas stebėkite savo mintis ir analizuokite, ar galite nustatyti, kurios iš jų yra tiesiog bereikalingas susirūpinimas, o kurios – sėkmingas problemų sprendimas. Stebėkite, kaip jaučiatės, kai galite veiksmingai išspręsti problemas, palyginti su tuo, kai Jus apima nekontroliuojamas susirūpinimas.
4. Jei pastebite, kad esate pernelyg susirūpinusi, paklauskite savęs, ar galite ką nors konkretaus padaryti tiesiog dabar, kad susidorotumėte su situacija. Tai Jums padės pereiti nuo apmąstymų prie problemos sprendimo, ir jei tik yra konkreti problema, tiesiog iš karto pradėsite ją spręsti.
Holly Hazlett-Stevens. Moterys, kurios nerimauja per stipriai.
Paruošė Aurelija K. ir Janina D.