Šį straipsnį parašė Bitė Pievoje, Lūšies III dalyvė
Ar pastebėjote, kad esame labai skirtingi? Žinoma, kad taip! Vieni, rodos, neįdėdami didelių pastangų lengvai, tarsi sviestu patepta, skinasi sau kelią, o kiti tuo tarpu sunkiai triūsdami ir stengdamiesi neturi nieko ar bent jau pakankamai? Nuo ko tai priklauso? Pasakysite – nuo daugelio dalykų?
Nebūtina būti mis Visata ar misteriu Gaubliu, kad būtum žaviu ir įdomiu kitiems. Sako, jog charizma įgimta, tačiau bent pusę jos teikiamos naudos galime išmokti į pagalbą pasitelkę savo žinias, praktiką, optimizmą ir norą.
Aš su tuo visiškai sutinku, tačiau šį kartą norėčiau aptarti kaip lavinti/ugdyti/auginti savo charizmą. Juk prie charizmatiškų asmenybių žmonės tarsi lipte prilimpa ir jais žavisi. Sako, jog charizma įgimta, tačiau bent pusę jos teikiamos naudos galime išmokti į pagalbą pasitelkę savo žinias, praktiką, optimizmą ir norą. Nebūtina būti mis Visata ar misteriu Gaubliu, kad būtum žaviu ir įdomiu kitiems.
Ką tapti žaviu ir įdomiu kitiems?
1. Manykite, kad kiekvienas asmuo, kurį sutinkate, yra svarbus, ir taip su juo elkitės. Nieko nėra blogiau, nei bendrauti atsainiai ir mykti panosėj kažką neaiškaus, kaip „mhm, aha“. Jeigu pašnekovas jums nemalonus, mandagiai atsiprašykite ir nueikite.
2. Pabandykite prisiminti savo pašnekovų vardus ir vis juos paminėkite. Jeigu su atmintimi šiek tiek prastai, pabandykite prisiminti jums pažįstamą žmogų tokiu pačiu vardu, jei nepavyksta, tuomet suraskite sąsajų su kitais žodžiais (pvz. Gintautė – gina tautą).
3. Paduodami ranką, darykite tai stipriai ir ryžtingai. Svarbu nepersistengti, kad pašnekovas po to netrintų ir nepurtytų rankos iš skausmo.
4. Stovėkite tiesiai, bet neišsitempkite kaip styga. Atkišta tarsi povo krūtinė nerodo, kad esate stipresnis ir geresnis už kitus, greičiau kaip tik sukelia juoką.
5. Nekryžiuokite rankų ant krūtinės, neužsidenkite veido, kai kalbate. Rankos turi būti laisvos, jei labai sunku nieko neturėti, laikykite šratinuką ar kitą smulkų daiktą, priklausomai nuo situacijos. Tik jokiu būdu nespragsėkite ir neskleiskite nervingų garsų.
6. Kalbėdami grupei žmonių, stenkitės neskaityti iš popieriaus lapo ar žiūrėti į lubas, sienas, savo batus. Ten dažniausiai nebūna nieko parašyta. Jei auditorija toliau nuo jūsų ir sunku žiūrėti į akis, žiūrėkite šiek tiek per petį akių aukštyje. Daugelis net nesupras, kad jų nematote.
7. Pasižiūrėkite, kokia žmonių akių spalva. Juk sako, kad akys sielos veidrodis, gal pamatysite tai, ką mato ne visi. ‘Neįsispitrinkite’, tai nemalonu.
8. Patyrusiems – sakykite komplimentus, tačiau tik nuoširdžius. Jei pašnekovo rausva skara atrodo klaikiai prie salotinio megztinio, nepulkite girti. Na, nebent jums tai tikrai gražu.
9. Pastebėkite žmonių stipriąsias savybes ir pasiekimus. Geriau žmonėse įžvelgti teigiamus dalykus, nes neigiamus jie dažnai parodo ir patys.
10. Šypsokitės!
11. Visada atrodykite gerai. Jei su mada ar įgimtu skoniu neturite nieko bendra, labai pravartu žinoti kelias aprangos etiketo taisykles/kodus. Drabužiai privalo būti švarūs ir tvarkingi. Neišeikite iš namų su susiburbuliavusiu ir nutąsytu megztiniu ar suglamžytu sijonu. Jus pastebės, tačiau ne taip, kaip norėtumėte.
12. Išgirskite pašnekovą, nepertraukite, domėkitės juo. Tik jokiu būdu nelįskite į asmeninį gyvenimą, jei jis apie tai nė neužsiminė.
13. Nekritikuokite ir nesijuokite iš kitų. Pašnekovas manys, kad apsisukęs jūs taip kalbėsite ir apie jį. Verčiau leiskite pašnekovui pasigirti savo žiniomis ar pasiekimais, pasidžiaukite su juo.
14. Spinduliuokite energija. Jei ir jaučiatės pavargęs, to neparodykite.
15. Pasitikėkite savimi! Esate nuostabus ir įdomus žmogus.
Bitė Pievoje, Lūšies III dalyvė. Paruošė Laura N. ir Janina D. Iliustracijos naudojamos su CC0 licencija.