Kartais nusistatome sau tikslus, bet jų nepasiekiame. Pavyzdžiui, liautis rūkyti po Naujųjų metų. Jeigu duodate sau tokius pažadus, tai jūs ne vieni.
Jūsų veiksmai neturi būti didingi. Svarbu, kad darytumėte tai, ką privalote daryti.
JAV Naujųjų metų pažadai labai svarbūs: beveik pusė šalies gyventojų tuo metu prižada pakeisti savo gyvenimą. Tai maždaug šimtas penkiasdešimt milijonų į orą išmestų pažadų. Kiek juos išpildo? Aštuoni procentai. Lieka šimtas trisdešimt aštuoni milijonai neišpildytų pažadų per metus.
Daug kartų sulaužę savo pažadus pajaučiame, kad nebegalime savimi pasitikėti. Abejonės savimi veikia ir jūsų elgesį.
Daug kartų sulaužę savo pažadus pajaučiame, kad nebegalime savimi pasitikėti. Abejonės savimi veikia ir jūsų elgesį. Nuviliate save vis dažniau ir dažniau: suvalgote šokolado gabaliuką per pasninką, nors žadėjote to nedaryti, ir pagalvojate: „Na va, juk žinojau, kad neatsispirsiu.“ Iš tikrųjų tai tėra patogus ir šiek tiek į depresiją varantis būdas atsikratyti savo charakterio. Jis gali sukelti ir kitą pavojingą mintį: jei negaliu pasitikėti net savimi, kaip man pasitikėti kitais? Surašius popieriuje tokio mąstymo nelogiškumas atrodo akivaizdus, tačiau negebėjimas pasitikėti savimi dažnai lemia įtarumą ir kitų atžvilgiu.
Praradę pasitikėjimą savimi, liaujamės rodę savo charakterio bruožus, dėl kurių kiti norėtų mumis pasitikėti. Kadangi jūsų veiksmai taip lemia kitų nuomonę apie jus, geriausias būdas susigrąžinti prarastą pasitikėjimą – prisiimti užduotį, kurią atliksite arba pažadėsite atlikti. Kaskart taip darydami atkursite po dalelę savo patikimumo tiek kitų, tiek savo akyse.
Praradę pasitikėjimą savimi, liaujamės rodę savo charakterio bruožus, dėl kurių kiti norėtų mumis pasitikėti. Kadangi jūsų veiksmai taip lemia kitų nuomonę apie jus, geriausias būdas susigrąžinti prarastą pasitikėjimą – prisiimti užduotį, kurią atliksite arba pažadėsite atlikti.
Netingėkite dirbti siekdami susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Nebandykite aiškinti ar pateisinti savo poelgių, kurti istorijų, nuo kurių jums pasidarys truputį geriau. Pagalvokite, ką jums derėtų padaryti už savo poelgį ir ką galite padaryti, kad patobulėtumėte: kaip kvailai pasielgiau suvalgydamas tris viršutinius Viktorijos ir Danieliaus vestuvių torto sluoksnius. Derėjo šiek tiek palikti. Kitą kartą reikėtų rasti, kaip susilaikyti, pavyzdžiui, atsistoti paskutiniam į eilę prie torto.
Pasistenkite nemeluoti sau, kad esate nieko verti, viskas baigta, visi jūsų nekenčia ir padėtis niekad nepasitaisys. Jei iš tiesų norėsite ir stengsitės, ištaisysite beveik bet kokią situaciją. Galbūt tai bus nežmoniškai sunku. Bet įmanoma. Reikia tik noro. Taigi nebesiskųskite sau dėl klaidų ar silpnybių. Tai niekad nebūna konstruktyvu. Suteikite sau tiek pat meilės ir rūpesčio, kiek suteikiate kitiems. Supraskite, kas ir kur esate, ir dirbkite, kad rytoj labiau sau patiktumėte.
Susigrąžinę pasitikėjimą savimi, kruopščiai rinkitės, kokius pažadus duodate. Nes turėsite juos išpildyti. Atidžiai juos rinkitės ir elkitės su jais taip, lyg tai būtų kieno nors kito pažadai jums.
Susigrąžinę pasitikėjimą savimi, kruopščiai rinkitės, kokius pažadus duodate. Nes turėsite juos išpildyti. Atidžiai juos rinkitės ir elkitės su jais taip, lyg tai būtų kieno nors kito pažadai jums. Kaip ir bandant ištrūkti iš neigiamos emocinės būsenos, jūsų veiksmai neturi būti didingi. Svarbu, kad darytumėte tai, ką privalote daryti. Įrodę sau, kad esate verti pasitikėjimo, pozityviai pakeiskite savo mintis ir elgesį: kuo dažniau tai darysite, tuo labiau tikėsite, kad galite tai padaryti, todėl ir padarysite. Taip vis labiau pasitikėsite savimi ir suteiksite kitiems galimybę daryti tą patį.
Henrik Fexeus. Nuostabus protas. Išsamus asmenybės tobulinimo kursas.
Paruošė Aurelija K. ir Janina D.