Šiandien moksleiviai patiria tiek pat nerimo, kiek psichiatrijos pacientai šeštajame dešimtmetyje.
Užimtumas tik iliuzija. Dabar turite laisvo laiko daugiau nei bet kada. Jūs nesate užsiėmę, jūs tik taip jaučiatės.
Tad kodėl jaučiamės užsivertę kalnais darbų, nors iš tikrųjų taip nėra? Iš dalies todėl, kad laikas yra labai ribotas.
Kai vienu metu tikriname elektroninį paštą, gaminame vakarienę, žiūrime televizorių ir dar stengiamės pabaigti rašto darbą, mūsų jėgos išsenka daug greičiau nei darant vieną šių darbų.
- Viską užsirašykite. Išpilkite emocijas ant popieriaus lapo. Rašymas sumažina nerimą ir sudėlioja mintis.
- Susitvarkykite prioritetus. Nuspręskite, kas svarbiausia, ką reikia atlikti pirmiausia:nesistenkite atlikti visko iškart, nes užuot atlikę vieną darbą kruopščiai, atliksite visus vidutiniškai.
- Kasdienes užduotis atlikite tarsi automatiškai. Susikurkite tokius įpročius ir ritualus, dėl kurių ne sprendžiate, o tiesiog negalvoję imate ir darote – taip išeikvosite daug mažiau energijos.
Kai vienu metu tikriname elektroninį paštą, gaminame vakarienę, žiūrime televizorių ir dar stengiamės pabaigti rašto darbą, mūsų jėgos išsenka daug greičiau nei darant vieną šių darbų.
- Dirbkite kaip atletas. Mes nesame sutverti darbui be sustojimo; esame sutverti dirbti ir ilsėtis – visai kaip atletai, bėgantys distancijas.
- Nedarykite kelių dalykų vienu metu. Tai neefektyvu ir veltui išeikvoja jūsų energiją.
- Vadovaukitės A. U. T. K. (Atlikti Užduotį Tik Kartą) taisykle. Jei nežinote, ką daryti su tam tikru el. laišku ir grįžtate prie jo 60 kartų – baikite. Nuspręskite: atsakyti, išmesti ar nusistatyti konkretų laiką, kada tą laišką sutvarkyti. Keletą kartų grįždami prie senų užduočių švaistote laiką ir energiją.
- Turėkite laisvalaikio tikslų. Ištirta – esame laimingesni tada, kai ko nors pasiekiame (pvz., su draugu žaidžiame tenisą, o ne junginėjame TV kanalus). Nusistatykite malonų tikslą: kai turite pasiekti kažką malonaus, atsipalaidavę galite atlikti darbus vieną po kito.
Eric Barker
Visą straipsnį skaitykite http://www.bakadesuyo.com/
Vertė Emilija S., paruošė Rūta K.
Labai geri patarimai išskyrus tą automatizavimą. Net dantų nereikėtų valytis automatiškai, o sąmoningai ir dėmesingai. Tiesiog reikia paklusti savo paties dienotvarkei.