– Nebūkite sau pernelyg griežtas ar griežta. Visiems juk būna blogų dienų.
– Jeigu įmanoma, nesėdėkite užsidaręs/užsidariusi namuose. Eikite į lauką.
– Bendraukite su žmonėmis, su kuriais Jums iš tikrų jų gera, kurie įkvepia, nebara Jūsų už veidą be šypsenos, priima Jus ir su bloga nuotaika, išklauso, patyli kartu, įkvepia, prajuokina.
– Sudarykite sąrašą dalykų, už kuriuos jaučiatės dėkingas ar dėkinga.
– Užsiimkite tik viena veikla vienu metu ir tiesiog leiskite sau ramiai pakvėpuoti.
– Išsimiegokite. Nuovargis ir miego trūkumas tikrai Jūsų nuotaikai nebus į naudą.
– Skirkite laiko pasilepinimui vonioje: malonūs kvapai, vonios putos, aliejukai, muzika, gera knyga – tinka viskas.
– Padainuokite garsiai klausydamiesi mėgstamos dainos – namie ar automobilyje.
– Prisiminkite, kad be darbo pasaulis Jums siūlo dar daugybę gražių, prasmingų, nuostabių veiklų.
– Užsiimkite kokia nors veikla. Sunkiau su bloga nuotaika tvarkytis, kai esi vienas ar viena ir kai nieko neveiki.
– Užuot bandę visais įmanomais būdais blogą dieną paversti gera diena, geriau tiesiog priimkite, kad ši diena tokia jau yra ir tikėkitės, kad rytoj diena bei Jūsų nuotaika bus geresnė.
– Peržiūrėkite savo problemas. Jeigu tai rytojaus problema, jaudinkitės dėl jos rytoj, negaiškite laiko šiandien.
– Sakoma, kad mažas pokytis yra taip pat naudingas kaip ir pertrauka. Pamerkite gėlių namuose, apsivilkite mėgstamu rūbu – vien jau tai gali praskaidrinti Jūsų nuotaiką.
– Pasigaminkite savo „Geros nuotaikos” dėžutę. Surašykite ant popierėlių dalykus, kuriuos mėgstate daryti, kurie Jums suteikia džiaugsmą, atsipalaidavimą. Popierėlius sudėkite į dėžutę. Prireikus atsidarykite dėžutę ir iš jos pasiimkite tai, ko Jums reikia – priminimą, ką nuveikti, kas Jums miela ir malonu. Kai esame blogos nuotaikos, mūsų idėjos kažkaip linkusios išgarauti, tad tokia priminimų dėžutė tikrai gali praversti.
– Fizinis aktyvumas tikrai gali pakelti nuotaiką. Vaikščiokite, plaukiokite, užsiimkite joga, sodo ar daržo darbais, tuo, kas Jums asmeniškai tinka.
– Jeigu sąrašas darbų, kuriuos turite padaryti, yra OHOHO koks perpildytas, paimkite laikrodį ir bent keletą minučių skirkite, pavyzdžiui, skaitymui, arbatos atsigėrimui, nieko nedarymui. Tada ir tie darba iš ilgojo sąrašo eisis lengviau ir paprasčiau, nes būsite pailsėję, prasiblaškę, nuveikę kažką sau malonaus.
– Pažadinkite savo kūrybiškumą, bent pusvalandžiui. Išsitraukite pieštukus ir nupieškite savo nuotaiką, sukurkite eilėraštį ar istoriją, pagrokite muzikos instrumentu, pajudėkite pagal muziką.
– Atsiminkite, kad Jūs tikrai nesate vienas. Yra daug žmonių, norinčių ir galinčių Jums padėti.
Onkologijos ir komunikacijos centras
Paruošė Rasa V.