Ar jums frazė „Džiaugtis savimi“ skamba kaip pasiūlymas pasigėrėti savimi stovint prie veidrodžio iki kol pavargs atsidaręs žandikaulis? Kai kurie džiaugimąsi savimi supranta kaip savimeilės glostymą ir dėmesio kreipimą į save.
Aš džiaugimąsi savimi suprantu kitaip. Tai gyvenimas harmonijoje su savimi, savo siekiais, su tuo, ką duodi pasauliui ir ką gauni iš jo. Tai kaip tikra laimė, kaip jautimasis laimingu net ir esant liūdnam. Tokia būsena užvaldo kai gyveni taip, kaip tau dera: myli ir esi atviras meilei, duodi ir esi dėkingas gavęs, sieki ir pasieki arba sieki ir nepasieki ir vis tiek toliau šypsaisi. Galima gyventi ir visai priešingai, tik svarbu jaustis harmoningai, kaip dabar madinga sakyti: vykdyti savo misiją.
Džiaugtis savimi – tai gyventi darnoje su savimi ir visu aplinkiniu pasauliu; tai džiaugtis savo būdu, būsenomis, pasiekimais ir pralaimėjimais.
Turbūt jau beveik visi girdėjo, kaip svarbu džiaugtis smulkmenomis, paprastais dalykais? Viskas būtų puiku, jei tik visiems tuo būtų taip lengva džiaugtis. Deja, kad pasiektum tokią harmoniją, reikia santarvės ir pasitikėjimo pasauliu, o tai jau gimsta iš prasmingų tikslų, stiprių pastangų, reikšmingų rezultatų. Tik nudirbus sunkų darbą, galima įsijausti į malonų poilsį. Tokiais darbais nebutinai turi būti karjera ar kažkokie visuomenėje laukiami pasiekimai. Negi kuriantis pilnavertiškus santykius ar grojantis armonikėle vaikų namuose pasauliui duoda mažiau nei tas, kuris užsiima pelningu verslu?
Galima būtų sakyti, kad „džiaugtis savimi“ reiškia tiesiog „gyventi džiaugsme“, tą džiaugsmą užsiauginant per savęs pažinimą, tobulinimą.
Džiaugtis savimi – tai gyventi darnoje su savimi ir visu aplinkiniu pasauliu; tai džiaugtis savo būdu, būsenomis, pasiekimais ir pralaimėjimais. Tai įkvepianti ir rami meilė sau, savęs supratimas ir šiltas priėmimas. Tai jautimasis laimingu ir RAMIU nepriklausomai nuo to, kokia šiandien nuotaika.
Rasa Venckutė
Paruošė Rasa V. ir Janina D.