Straipsnio autorius Benjaminas P. Hardy – vyras ir globėjas, lyderystės ir startuolių konsultantas, siekiantis organizacinės psichologijos daktaro laipsnio.
.
8 veiksmai, kuriuos kiekvienas turėtume atlikti iki 8 val. ryto
Gyvenimas nestovi. Svajonės gali atrodyti nepasiekiamos. Dar sunkiau, jeigu visą dieną praleidi darbe ir augini vaikus.
Kaip judi į priekį?
Jeigu tikslingai kiekvieną dieną neskiri laiko progresui ir tobulėjimui – neabejotinai tavo laikas pradings spartėjančio gyvenimo tuštumoje. Nespėsi susiimti, jau būsi pasenęs ir nusilpęs bei svarstysi, kur prabėgo visas tavo laikas.
Jeigu tikslingai kiekvieną dieną neskiri laiko progresui ir tobulėjimui – neabejotinai tavo laikas pradings spartėjančio gyvenimo tuštumoje.
Kaip yra sakęs profesorius Haroldas Hillas: „Tu prikaupi pakankamai rytdienų tam, kad atrastum save tuščiomis, tik su daugybe tuščių vakarykščių dienų“.
.
Permąstant savo gyvenimą ir ištrūkstant iš išlikimo būsenos
Šis straipsnis – lyg iššūkis tau, kad iš esmės pakeistum savo požiūrį į gyvenimą. Jo tikslas yra supaprastinti mąstymą ir grįžti prie pamatų.
Apmaudu, bet daugumos žmonių gyvenime per kraštus liejasi mažmožiai ir smulkmenos. Jie neturi laiko sukurti ką nors reikšminga.
Jie yra išlikimo būsenoje. Ar ir tu į ją patekai?
Vyresnioji karta socialiai ir kultūriškai gyveno kitų žmonių nustatytomis sąlygomis. Dauguma Y kartos žmonių šį procesą tęsia, nes tai yra vienintelis pasaulėvaizdis, kurio mus mokė.
Vis dėlto auga visuotinis sąmoningumas, jog įdėjus daug darbo ir siekiant tikslo, galima patirti kiekvieną savo gyvenimo akimirką savo paties iškeltomis sąlygomis.
Tu privalai nuspręsti, nes jei to nepadarysi, tai padarys kažkas kitas. Neryžtingumas yra blogas sprendimas.
Tu esi savo likimo kūrėjas.
Tu esi atsakingas.
Tau reikia nuspręsti. Tu privalai nuspręsti, nes jei to nepadarysi, tai padarys kažkas kitas. Neryžtingumas yra blogas sprendimas.
Su šia trumpa rytine rutina tavo gyvenimas greitai pasikeis.
Tai galėtų pasirodyti kaip ilgokas sąrašas, tačiau iš tiesų jis gana paprastas:
- atsikelti;
- nusiteikti energingai;
- pajudėti.
- pavalgyti tinkamus pusryčius;
- pasiruošti;
- įkvėpti save;
- nustatyti teisingą kryptį;
- padaryti ką nors, kas skatina judėti pirmyn.
Pradėkime.
.
1. 7 ir daugiau valandų sveiko miego
Pripažinkime – miegas yra tiek pat svarbus, kiek maistas ir vanduo. Nepaisant to, milijonai žmonių miega nepakankamai ir patiria kenksmingus rezultatus.
Nacionalinė miego asociacija (National Sleep Foundation) atliko apklausas, kurios parodė, jog mažiausiai 40 milijonų amerikiečių kenčia nuo daugiau nei 70 miego sutrikimų. Be to, 60 proc. suaugusiųjų ir 69 proc. vaikų patiria vieną ar daugiau miego problemų keletą ar daugiau naktų per savaitę.
Be to, daugiau nei 40 proc. suaugusiųjų mažiausiai keletą dienų kiekvieną mėnesį dieną jaučiasi gana stipriai mieguisti, kas trukdo kitoms jų kasdienėms veikloms. 20 proc. iš jų minėjo, kad mieguistumo problemą jaučia keletą ar daugiau dienų per savaitę.
Atvirkščiai, pakankamas sveiko miego kiekis siejamas su:
- pagerėjusia atmintimi;
- ilgesne gyvenimo trukme;
- uždegimo procesų sumažėjimu;
- išaugusiu kūrybiškumu;
- išaugusiu dėmesingumu ir koncentracija;
- sumažėjusiu riebalų kiekiu ir padidėjusia raumenų mase (mankštinantis);
- mažesniu stresu;
- mažesne priklausomybe nuo stimuliatorių kaip kofeinas;
- mažesne nelaimingų atsitikimų rizika;
- sumažėjusia depresijos rizika;
- ir dar daugiau – paieškokite internete.
Likusi straipsnio dalis yra bevertė, jeigu neketini paversti miego prioritetu. Kokia prasmė keltis 5 val., kai nuėjai miegoti tik prieš tris valandas?
Ilgai nepatempsi.
Galbūt gali naudoti stimuliatorius, kad kompensuotum energijos stygių, bet ne ilgam. Galiausiai tavo sveikata sušlubuos. Tikslas turi būti ilgalaikis ir tvarus.
.
2. Malda ir meditacija, suteikianti aiškumo ir pilnatvės
Pabudus po sveiko ir ramaus miego malda ir meditacija yra lemiamas faktorius, nuteikiantis pozityviai. Tavo susitelkimas ilgėja.
Malda ir meditacija itin sustiprina dėkingumą viskam, ką turi. Dėkingumas – tai pilnavertiškas požiūris. Kai mąstai plačiai, pasaulis tau po kojomis. Tau suteikiamos neribotos galimybės ir tikimybės.
Dėkingumas gali būti svarbiausias raktas į sėkmę. Jis vadinamas visų vertybių motina.
Žmonės – tarsi magnetai. Kai esi dėkingas už tai, ką turi, pritrauksi daugiau gėrio. Dėkingumas yra užkrečiamas.
Dėkingumas gali būti svarbiausias raktas į sėkmę. Jis vadinamas visų vertybių motina.
Jeigu kiekvieną rytą pradedi su dėkingumo ir aiškumo jausmu, tu pritrauksi visa, kas pasaulyje yra geriausia, ir nebūsi išsiblaškęs.
.
3. Sunki fizinė veikla
Nepaisant nesibaigiančių sporto naudos įrodymų, pagal Ligų kontrolės centro atliktą Nacionalinę sveikatos apklausą tik vienas trečdalis amerikiečių vyrų ir moterų nuo 25 iki 64 metų įsitraukia į reguliarią fizinę veiklą.
Jeigu nori būti tarp sveikų, laimingų ir produktyvių žmonių pasaulyje, išsiugdyk reguliaraus sporto įprotį. Kad pajudėtų, dauguma žmonių iškart eina į sporto salę. Neseniai atradau, kad darbas kieme anksti iš ryto suteikia intensyvų įkvėpimo ir aiškumo pojūtį.
Kad ir ką mėgtum, svarbu, kad judėtum.
Jeigu tau nerūpi tavo kūnas, nukentės kiekvienas tavo gyvenimo aspektas. Žmonės yra holistinės būtybės.
Ištirta, kad sportas sumažina depresijos, nerimo ir streso riziką. Jis taip pat siejamas su karjeros sėkme.
Jeigu tau nerūpi tavo kūnas, nukentės kiekvienas tavo gyvenimo aspektas. Žmonės yra holistinės būtybės.
.
4. Suvalgyk 30 gramų baltymų
Donaldas Laymanas, nusipelnęs Ilinojaus universiteto profesorius, mitybos specialistas, rekomenduoja pusryčiams suvalgyti mažiausiai 30 gramų baltymų. Timas Ferrisas savo knygoje „4 valandų kūnas“ (The 4-Hour Body) taip pat rekomenduoja 30 gramų baltymų, praėjus 30 minučių po atsikėlimo.
Anot T. Ferrisso, jo tėtis taip padarė ir numetė 19 svarų (apie 8,6 kg) per vieną mėnesį.
Baltyminis maistas pasotina tave kur kas ilgiau nei kiti produktai, nes ilgiau užsibūna skrandyje. Taip pat baltymai reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl išvengiama alkio priepuolių.
Baltymai, pirmiausia, sumažina apdorotų angliavandenių potraukį. Tai tokie angliavandeniai, nuo kurių tunkama, pavyzdžiui, riestainiai, skrebutis ar spurgos.
Timas pateikia keturias rekomendacijas, kaip ryte gauti pakankamai baltymų:
- baltymai turi sudaryti mažiausiai 40 proc. visų per pusryčius gautų kalorijų.
- tam tinka du ar trys kiaušiniai (kiekvienas kiaušinis turi apie 6 gramus baltymų).
- jeigu nemėgsti kiaušinių, valgyk kalakutienos kumpio, natūralaus kiaulienos kumpio arba dešrelių ar kaimiško sūrio.
- arba visuomet galima susiplakti baltymų kokteilį su vandeniu.
Žmonėms, kurie vengia pieno produktų, mėsos ir kiaušinių, yra keletas augalinės kilmės baltymų šaltinių. Baltymų gausu ankštiniuose augaluose, žalumynuose, riešutuose ir sėklose.
.
5. Prauskis šaltu dušu
Tonis Robbinsas kiekvieną rytą pradeda šokdamas į baseiną, kurio vanduo siekia 57 laipsnius pagal Farenheitą (apie 14 laipsnių pagal Celsijų).
Kodėl jis taip elgiasi?
Šaltas vanduo radikaliai pagerina fizinę ir protinę veiklą. Kuomet tai atliekama reguliariai, tai suteikia ilgalaikių pokyčių kūno imuninei, limfinei, kraujo apytakos ir virškinimo sistemoms, pagerinant gyvenimo kokybę. Dėl to taip pat gali kristi svoris, nes pagreitėja medžiagų apykaita.
2007 metų tyrinėjimų rezultatai parodė, kad reguliarus šaltas dušas gali padėti išgydyti depresijos simptomus kartais daug efektyviau nei vaistai. Taip yra todėl, kad šaltas vanduo pagerina nuotaiką ir padaro tave laimingesnį.
Be to, rytais sveika nuveikti ką nors, kas tave gąsdina! Pasijunti gyvas ir nustatai gyvenimo ritmą už savo komforto zonos!
Galbūt net atkalbinėjai save nuo to sakydamas: „Galbūt rytoj“, ir atsisukdavai karštą vandenį prieš įšokdamas į kabiną ar vonią. Ar galbūt įšokdavai ir tuomet greitai paleisdavai karštą vandenį?
Man padėdavo, kai apie šaltą dušą pagalvodavau kaip apie baseiną. Tai lyg lėta ir skausminga mirtis, kuomet iš lėto brendi į šaltą vandenį. Tau tiesiog reikia įšokti. Po 20 sekundžių jau viskas gerai.
Lygiai taip pat su šaltu dušu. Tu įlipi ir tavo širdis tvinksi kaip pasiutusi. Tuomet, po 20 sekundžių, jautiesi gerai.
Tai augina mano valią ir skatina kūrybiškumą bei įkvėpimą. Kol šaltas vanduo daužo nugarą, aš treniruojuosi sulėtinti kvėpavimą ir nusiraminti. Kai atsipalaiduoju, jaučiuosi labai laimingas ir įkvėptas. Gimsta daug gerų idėjų ir tampu labiau motyvuotas siekti savo tikslų.
Be to, rytais sveika nuveikti ką nors, kas tave gąsdina! Pasijunti gyvas ir nustatai gyvenimo ritmą už savo komforto zonos!
.
6. Skaityk arba klausyk įkvepiančias mintis
Paprasti žmonės ieško pramogų. Išskirtiniai žmonės siekia mokslo ir erudicijos. Sėkmingiausiems pasaulio žmonėms įprasta perskaityti mažiausiai vieną knygą per savaitę. Jie nuolatos mokosi.
Net 15–30 minučių kiekvieną rytą įkvepiančios ir mokomosios informacijos, kuri keičia tave, nuteikia maksimaliems rezultatams.
Aš galiu lengvai perklausyti knygos įrašą per savaitę tiesiog keliaudamas į mokymo įstaigą ir vaikštinėdamas po jos kiemelį.
Net 15–30 minučių kiekvieną rytą įkvepiančios ir mokomosios informacijos, kuri keičia tave, nuteikia maksimaliems rezultatams.
Per pakankamai ilgą laiko tarpą perskaitysi šimtus knygų. Išmanysi kelias temas. Galvosi ir matysi pasaulį kitaip. Atrasi daugiau sąryšio tarp skirtingų temų.
.
7. Apžvelk savo gyvenimo viziją
Turi užrašyti savo trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus. Per keletą minučių, skaitydamas savo gyvenimo viziją, gali suteikti dienai kitokią perspektyvą.
Pamatinis aspektas yra užrašyti tikslus ir peržiūrėti juos kiekvieną dieną.
Jeigu savo ilgalaikius tikslus skaitai kiekvieną dieną, tuomet ir galvoji apie juos kiekvieną dieną. Jeigu seksi šiuo paprastu metodu, gali pasiekti visus savo tikslus, nepaisant to, kokie dideli jie būtų.
Pamatinis aspektas yra užrašyti tikslus ir peržiūrėti juos kiekvieną dieną.
.
8. Ženk nors vieną žingsnį link savo ilgalaikių tikslų
Valia yra kaip raumuo, kuris pavargsta po treniruotės. Panašiai ir mes – priimdami aukštos kokybės sprendimus laikui bėgant pavargstame. Kuo daugiau sprendimų priimi, tuo jų kokybė prastėja – silpsta ir tavo valia.
Todėl tau reikia atlikti sunkiausias – svarbiausias – užduotis iš ryto.
Jeigu kiekvieną dieną per vieną žingsnį priartėsi prie savo didžiųjų tikslų, suvoksi, jog tie tikslai nebuvo tokie tolimi.
Jei to nepadarysi, tai tiesiog savaime neįvyks. Dienos pabaigoje būsi išsekęs. Perdegęs. Atsiras milijonas priežasčių tiesiog atidėti rytojui. Ir tu pradėsi rytoj – vadinasi, niekada.
Tad tavo mantra tampa: baisiausia ateina pirmiausia. Padaryk tai, ką tau reikėjo padaryti. Pakartok tai rytoj.
Jeigu kiekvieną dieną per vieną žingsnį priartėsi prie savo didžiųjų tikslų, suvoksi, jog tie tikslai nebuvo tokie tolimi.
.
Išvados
Kai atlieki šiuos veiksmus, nepaisant to, ką veiki toliau, pirmiausia padarai svarbiausia. Tu paruoši save sėkmei. Tu bent šiek tiek priartėji prie savo svajonių.
Kadangi atlikai visus šiuos dalykus, tau geriau seksis gyvenime, darbe, santykiuose. Tu tapsi laimingesnis, labiau pasitikėsi savimi, būsi drąsesnis. Atsiras daugiau aiškumo ir kryptingumo.
Tavo gyvenimas greitai pasikeis.
Pakeitęs savo rytus, negali nepakeisti ir savo gyvenimo. Dalykai, kurių nekenti, pranyks. Jie pradings ir niekada nebegrįš.
Greitai suprasi, kad dirbi mėgstamą darbą.
Tavo santykiai bus aistringi, prasmingi, gilūs ir linksmi.
Pasieksi laisvę ir pilnatvę.
Pasaulis ir Visata siųs teigiamus signalus.
.
Kvietimas veikti
Jeigu jums patiko šis straipsnis, pasidomėkite mano elektronine knyga Slipstream Time Hacking. Ši knyga išmokys jus nuspręsti, ko nori ir kaip tai gauti 10 kartų greičiau negu vidutinis žmogus. Susipažink su knyga jau dabar spausdamas čia.
Užburiančios dienos!
Benjamin P. Hardy, 8 Things Every Person Should Do Before 8 A.M.
Vertė Sigita Venckutė, redagavo Justina K., paruošė Janina D.
Iliustracijos naudojamas su CC0 licencija, straipsnis išverstas ir naudojamas su autoriaus leidimu.