„Geriausi medžiotojai yra ir kantriausi. Nepuola grobio vos tik pamatę. Jie sėlina ir tyko pasaloje, kol ateis akimirka, garantuojanti sėkmę. Ir kitose gyvenimo srityse katei kantruolei puikiai sekasi. Atėjus poravimosi metai, ji neprisileidžia pirmo užkniaukusio katino. Pasirenka rūpestingai, nes žino: jos kačiukai bus stipresni, jei jų tėvas bus stiprus, dalingas katinas. Katė kantruolė pažįsta savo pasaulį, apgalvoja visus sunkumus, seka ir plėšrūnus, ir grobį, saugo savo vaikus ir visada supranta, kad viskam savas laikas, tačiau nebūtinai dabar. Ženk koja į koją su laiku ir būsi katė kantruolė.“
Niekam nepatinka begalinis laukimas. Atrodo, jog stovi įklimpusi laike. Tačiau Peliauninkė nesiūlo visą gyvenimą kantriai laukti nieko nepasiekiant. Ji kalba apie sąmoningą kantrybę – tokią, kuri padeda tau gyventi. jeigu tykosi progos ir tiksliai apskaičiuosi veikimo laiką, tai gali nulemti, ar gausi, ko norėjai, ar visiškai prašausi pro šalį.
Kuo labiau ugdysi kantrybę, tuo sėkmingiau prisiderinsi prie laiko. Nekantra – nesmagi būsena, dažnai sukelianti įtampą ir nerimą. Dėl to nesmagumo laikas tarsi išsitempia iki begalybės. Greitai šis jausmas tampa nebepakeliamas.
Tavo nusistatymas būti kantriai reiškia ramiai žiūrėti, kaip eina laikas. Tai nereiškia, jog turi eikvoti gyvenimą bergždžiai laukdama ko nors įvyksiant. Kad turi sėdėti nieko nedarydama. Tai tik reiškia, jog tu neleidi natūraliai laiko tėkmei tavęs erzinti. Jei žinai, kad kas nors įvyks po trijų dienų, tas tris dienas nespirgi vis spėliodama, kodėl tai dar neįvyksta. Verčiau užsiimk kuo kitu. Jei po trijų dienų nieko nesidaro, štai tada jau gali ieškoti vėlavimo priežasties. Šitaip viską pradėsi iš naujo, tačiau tris dienas nekvaršinusi sau galvos.
„Ženk koja į koją su laiku, ir būsi katė kantruolė.“ Vadinasi, laiką gali valdyti tik keisdama savo požiūrį į jį.
Joanna Sandsmark. Jo Miau Ma išmintis.
Paruošė Janina D.