Jei sugebėsite išsiaiškinti, kas jums kelia neigiamus jausmus, galite pažiūrėti, ar yra būdas interpretuoti tą pačią situaciją kūrybiškiau ir ne taip negatyviai. Ši technika vadinama naujų suvokimo rėmų suteikimu, arba refreimingu, ir yra labai galinga priemonė jausmams suvaldyti.
Jūsų gyvenimo patyrimai labiausiai priklauso nuo perspektyvos, iš kurios į juos žiūrite.
Šiais laikais refreimingas yra viena populiariausių terapijos priemonių. Dar nebuvau apie jį girdėjęs, kai teko panaudoti panašią techniką, kad mano pasaulio neužlietų nesaugumas ir pernelyg neigiama savivertė.
Žmonėms, kurių savivertė žlugdoma, nutinka įdomus dalykas. Jie tampa didžiausiais pasaulio narcizais. Jie daro prielaidą, kad visi pasaulio įvykiai ir kitų žmonių veiksmai yra tiesioginės reakcijos į jų apgailėtiną egzistenciją. Jie retai kada supranta arba iš viso nesupranta, kad kiti žmonės pakankamai užsiėmę savo gyvenimu ir jiems ne tiek jau rūpi, ką veikia kiti.
Daug vėliau supratau, kad kurdamas scenarijus, paaiškinančius, kad kitų žmonių elgesys niekaip su manimi nesusijęs, atlikdavau tam tikrą refreimingą. Prireikė daug laiko, kol šis sąmoningas, pozityvesnis ir racionalus mąstymas visiškai įveikė automatinę negatyvią emocinę reakciją. Tačiau dar prieš išnykstant šiai neigiamai reakcijai supratau, kas ją sudarė – iracionalus atsakymas į praeities įvykį, niekaip nesusijusį su dabartimi. Tada jau galėjau įžvelgti racionalesnes dabarties įvykių priežastis. Taip išmokau nekreipti dėmesio į augantį nerimą tol, kol jis pavargdavo būti ignoruojamas ir dingdavo.
Žmogus, kuris turi didžiausią pasirinkimą, kaip žiūrėti į įvairius dalykus, turi ir daugiausiai galimybių valdyti savo padėtį.
Pakaks plepalų – jūsų gyvenimo patyrimai labiausiai priklauso nuo perspektyvos, iš kurios į juos žiūrite. Priklausomai nuo to, kokias prasmes suteikiate situacijoms ir veiksmams, skirtingai jausitės ir elgsitės. Žmogus, kuris turi didžiausią pasirinkimą, kaip žiūrėti į įvairius dalykus, turi ir daugiausiai galimybių valdyti savo padėtį. Taikydami refreimingą ne nusisukate nuo tikrų problemų, o būnate pakankamai lankstūs, kad rastumėte požiūrį, kuris padėtų, o ne gniuždytų. Elgiatės pagal generolo Pattono posakį: „Mes ne atsitraukiame, o priartėjame iš kitos pusės.“
Henrik Fexseus. Nuostabus protas. Išsamus asmenybės tobulinimo kursas.
Nuotraukos autorius: Marius Čepulis.
Paruošė Aurelija K. ir Janina D.
Sieloje giedrėjo,skaičiau ir suvokiau daug dalykų.