Straipsnio autorius Benjaminas P. Hardy – vyras ir globėjas, lyderystės ir startuolių konsultantas, siekiantis organizacinės psichologijos daktaro laipsnio.
„Jūsų pasąmonė dirba nuolatos, kai miegate ir kai nemiegate.“ (Napoleon Hill)
Jūsų pasąmonė visuomet yra budri ir niekada nesiilsi, nes ji kontroliuoja jūsų širdies ritmą, kraujo cirkuliaciją ir virškinimą. Ji kontroliuoja visus gyvybinius kūno procesus bei funkcijas ir žino atsakymus į visus jūsų klausimus.
Tai, kas vyksta pasąmoniniame lygmenyje, turi įtakos tam, kas vyksta sąmoningai. Kitaip tariant, tai, kas nesąmoningai vyksta jūsų viduje, galiausiai tampa jūsų realybe. Kaip sako N. Hillas: „Pasąmonė pavirs savo fiziniu analogu pačiu tiesiausiu ir praktiškiausiu būdu.“
Taigi, jūsų tikslas yra nukreipti pasąmonę kurti jūsų norimus rezultatus. Taip pat norite atrakinti pasąmonėje esančias sąsajas ir atsakymus apie rūpimus klausimus ir veiklas.
Tai, kas vyksta pasąmoniniame lygmenyje, turi įtakos tam, kas vyksta sąmoningai.
Štai trumpa paprasta praktika, nuo kurios galite pradėti. 10 minučių prieš einant miegoti: „Niekada neikite miegoti nesuformulavę prašymo savo pasąmonei“ (Thomas Edisonas). Dauguma sėkmingų žmonių sąmoningai išnaudoja pasąmonę miegodami.
Kaip?
Prieš eidami miegoti kelias minutes pamedituokite ir užrašykite dalykus, kuriuos turite atlikti. Užduokite sau daugybę su šiais dalykais susijusių klausimų. Kaip sako T. Edisonas, „suformuluokite prašymus“. Surašykite iškilusius klausimus ir mintis. Kuo klausimai specifiškesni, tuo aiškesni bus atsakymai. Miegant pasąmonė mąstys apie užduotus klausimus.
10 minučių prabudus: tyrimai patvirtina, kad smegenys, konkrečiai priekinė žievė, aktyviausios ir kūrybiškiausios iš karto užmigus. Kol miegate, pasąmoninis protas laisvai klaidžioja ieškodamas minčių ir kurdamas kontekstinius ir laikinus ryšius. Beje, kūrybiškumas sujungia skirtingas smegenų dalis.
Paskutiniame interviu su Timu Ferrissu Joshas Waitzkinas, buvęs šachmatų ir tai-či pasaulio čempionas, papasakojo apie savo rytinę praktiką, kurios metu jis suvokia pasąmoninius atradimus ir sąsajas, atrastas miegant.
Priešingai nei 80 proc. 18–44 m. amžiaus žmonių, tikrinančių savo išmaniuosius per 15 min. vos pabudus, J. Waitzkinas pasitraukia į ramią vietą, pamedituoja ir čiumpa savo dienoraštį. Šiame dienoraštyje kelias minutes jis fiksuoja visas kylančias mintis. Kai dauguma žmonių informaciją siurbia į save (tikrina naujienų srautą veidaknygėje), J. Waitzkinas fokusuojasi į informacijos iš savęs atskleidimą. Taip jis žengia į didesnę žinojimo, kūrybiškumo ir aiškesnio suvokimo erdvę, vadindamas ją išgrynintu žinojimu.
Jeigu nesate patyręs dienoraščių rašytojas, gali būti sunku įgyvendinti pasąmonėje kylančių minčių rašymo idėją. Remdamasis savo patirtimi, siūlau pasąmoninių minčių iškrovas laisvai nukreipti link siekiamų tikslų.
Turėkite omenyje visus prašymus, pateiktus pasąmonei prieš užmiegant. Uždavėte sau daug klausimų. Jūs apie juos mąstėte ir surašėte darbus, kuriuos turite padaryti. Taigi, pirmas dalykas nubudus, po pasąmonės darbo jums miegant, kai jūsų kūrybiškos smegenys yra labiausiai susiderinusios – pradėkite rašyti viską, kas šauna į galvą, susijusio su iš vakaro aprašytomis veiklomis.
Pirmas dalykas nubudus, po pasąmonės darbo jums miegant, kai jūsų kūrybiškos smegenys yra labiausiai susiderinusios – pradėkite rašyti viską, kas šauna į galvą, susijusio su iš vakaro aprašytomis veiklomis.
Per tokias minčių iškrovas dažnai randu idėjų savo straipsniams. Gaunu idėjų, kaip galėčiau būti geresnis vyras ir tėvas savo trims įvaikintiems vaikams. Daug kas paaiškėja dėl tikslų, kuriuos, tikiu, turiu pasiekti. Gaunu įžvalgų apie žmones, su kuriais man reikėtų susisiekti, ir kaip pagerinti savo dabartinius santykius.
Tiesą sakant, šį įgūdį reikia praktikuoti. Norint įgusti, gali prireikti šiek tiek pastangų. Nuosekliai praktikuodamiesi galite išmokti laisvai ir automatiškai pasiekti kūrybiškas ir intuityvias pasąmonėje glūdinčias įžvalgas.
Išvada
„Tiesiogiai žmogus negali pasirinkti aplinkybių, bet gali pasirinkti savo mintis, ir taip netiesiogiai modeliuoti savo aplinkybes.“ (James Allen)
Prieš sukuriant ką nors fiziškai visada pirmiausia sukuriama mintyse. Prieš fiziškai pastatant pastatą, konstruojamas jo maketas.
Jūsų mintys – tai jūsų kuriamo gyvenimo maketas. Kai išmokstate atverti savo mąstymą, tiek sąmoningai, tiek ir pasąmoningai, sukuriate sąlygas nuolat įgyvendinti savo tikslus. Jūs esate savo likimo inžinieriai. Ši paprasta praktika jums padės išgryninti, kur norite eiti ir kaip ten patekti.
Kvietimas veikti
Jeigu jums patiko šis straipsnis, pasidomėkite mano nemokama elektronine knyga Slipstream Time Hacking. Ši knyga išmokys jus nuspręsti, ko nori ir kaip tai gauti 10 kartų greičiau negu vidutinis žmogus. Susipažink su knyga jau dabar spausdamas čia.
Užburiančios dienos!
Benjamin P. Hardy, This 10-Minute Routine Will Increase Your Clarity And Creativity
Vertė Danguolė Muzikevičiūtė, redagavo Justina K. T., paruošė Janina D.
Iliustracijos naudojamas su CC0 licencija, straipsnis išverstas, naudojamas bei reklama papildytas su autoriaus leidimu.