Norėdami išsiugdyti pozityvų mąstymą, turite praktikuotis kasdien. Aš tai darau jau daugelį metų, tačiau kiekvieną dieną vis dar skiriu laiko, kad išvalyčiau iš savo proto negatyvumą. Žinau, kad jei visiškai liaučiausi praktikavusi, kaip esu keliskart padariusi, teigiami jausmai imtų po truputį mažėti. Laimei, nesunku grįžti į vėžes tiesiog laikantis programos. Nekart esu savęs klaususi: „Kodėl liaujuosi daryti tai, dėl ko imu taip gerai jaustis?”
Dar viena reikšminga pastaba apie pozityvų mąstymą: svarbu, kad nepradėtumėte juo naudotis pateisindami tam tikrų dalykų atmetimą. Ėmus jaustis labai gerai atsiranda pagunda neįsileisti į save save jokių pasaulyje egzistuojančių bėdų ir nelaimių. Įsidėmėkite:
PATI KONSTRUKTYVIAUSIA POZITYVAUS MĄSTYMO FORMA NENEIGIA PASAULYJE ESANČIOS KANČIOS IR SKAUSMO.
Yra daugybė negerovių, iš kurių reikia ieškoti išeities. Neigti jas tiesiog kvaila. Badas, rasizmas, branduolinio karo grėsmė ir gausybė kitų problemų egzistuoja ir visi turime prisidėti prie jų sprendimo. Turime pozityviai žvelgti į galimą savo indėlį, nors ir nėra aiškių atsakymų į daugelį klausimų. Neigimas kuria pasyvumą… taip pat kaip ir vilties neturėjimas.
Nėra turinčių imunitetą skausmui ir nereikėtų neigti jo egzistavimo. Svarbiausia žinoti, kad galime gyventi prasmingai ir kūrybingai nepaisant visų išorinių aplinkybių. Pozityvus mąstymas padidins jūsų gebėjimą susitvarkyti su bet kuo, ką duoda gyvenimas. „Blogio pertraukos” nebedominuoja jūsų gyvenime, jumyse išsiskleidžia nepalenkiama stiprybė. Ir kai jaučiate tą stiprybę, iš tiesų galite su visomis savo baimėmis susidoroti iš jėgos pozicijų, tokios jėgos, kuri išties gali viską išjudinti.
Susan Jeffers. Bijok, bet vis tiek daryk.
Paruošė Janina D.