Nemeilė sau pasireiškia įvairiais būdais, bet dažniausiai priklausomybėmis. Kai ieškote malonumo, užduokite sau klausimą, ko man trūksta? Ką aš bandau kompensuoti malonumais?
Klausiausi Liudo Vasiliausko (vidinės laisvės konsultanto) seminarą ir viena iš jo potemių- MEILĖS SAU įžvalgomis norėčiau pasidalinti:
- Kai nemyli savęs-negali būti savyje ramiai, todėl puoli nerimastingai ieškoti malonumo.
- Malonumas – ieškojimas kaip pabėgt nuo savęs.
- Malonumų yra begalės: kelionės, maistas, draugai, televizorius, ekstremalus laisvalaikio leidimas, vartotojiškumas (priklausomybė nuo daiktų), alkoholis, cigaretės, narkotikai ir t.t.
- Kai žmogus negali būti meilėje su savimi, pailsėti savyje, jis suformuoja priklausomybę.
- MEILE SAU žmonės susitvarko viršsvorį, meta rūkyti, vartoti alkoholį ir t.t. Visą tai sąlygota psichologinių problemų, viena jų-nemeilė sau (šį „meilės sau“ metodą taiko daugelis psichoterapeutų savo klientams praktikoje ir pasiekia stulbinamų pasveikimo atvejų).
- Mėgaukitės meile, ramybe, pilnatve, džiaugsmu ir grožiu, bet ne malonumais.
- Kai galvosite, kad malonumai kažką duos-nukentėsite.
- Nusiraminimo vieta esi TU, ne malonumai.
- Mūsų laimė nėra kažkur, laimė yra jūsų viduje. Bet mes visi galvojame, kad laimė yra kažką gauti. Ne, jūsų buvime yra laimė. Neieškok jos niekur kitur tik savyje!
Mano mintys po seminaro:
- Tik dėl to, kad negali būti savyje, esi priverstas bėgti. O juk nuo savęs nepabėgsi.
- Pati geriausia kelionė- Į SAVE. Nereikia trenktis tūkstančių kilometrų, kad rastum ramybę, įkvėpimą, džiaugsmą ir kt.
- Pati geriausia draugija esi TU. Ne ne, tai ne apie atsiskyrėlišką gyvenimą. Tai apie tai, kad žmonės nors kartais nemoka pabūti vieni, galiausiai net dviese ar tik šeimoje, dažniausiai lekia kažkur būriais, kaip L.Vasiliauskas sako „bėga nuo savęs“.
- Retorinis klausimas, o kaip laisvalaikį ir pomėgius traktuoti? Ar tai malonumų ieškojimas (Taip galima priartėti prie labai absurdiškų išvadų (pvz.: malonumas skaityti knygas, sportuoti, piešti ir pan.), bet seminaro autorius turėjo omeny visai kitą malonumo išraišką – jo kraštutinumus.
Paruošė Renata B.
nuostabi tiesa
Mantas,
Ne nu.. vakar kaip tik prisiminiau savo buvusį grupioką – žmogus gavo VU diplomą. O dabar va kuo užsiima: . Vidinės laisvės ir santykių konsultantas.
Vienas dalykas, prisimenant kaip šis žmogus laikė matematinės analizės egzaminą su ausinėm arba kaip santykius su savo drauge apibūdino kaip sportinę treniruotę, man kylą abejonių, ką tokie žmonės gali konsultuot apie laisvę ir laimę .
Antras dalykas, jei tiesa, kaip šis žmogus skelbiasi, kad “Konsultavo tokių įmonių, kaip “SEB Vilniaus bankas”, “Bitė Lietuva”, “Omnitel”, “BMS” ir daugelio kitų įmonių darbuotojus: pradedant eiliniais darbuotojais ir baigiant aukščiausio lygio vadovais”, tai kyla klausimų tų “aukščiausio lygio vadovų” sveiku protu. Tada atrodo, kad didelės kompanijos pačios savo noru linkusios aplipt konsultantais ir jų nesipurto.
Nesusilaikiau .
PRITARIU EGZORCISTAMS PAGAL BIBLIJĄ PATARIANTIEMS VENGTI ŠĖTONO DARBŲ. ASTROLOGIJOS REIKIA IŠSIŽADĖTI,JEI BIBLIJA IR DIEVAS TAVO KELIAS. *Aš atsižadu stabų garbinimo, raganavimo, būrimo, juodosios ir baltosios magijos, prietarų, okultizmo, ezoterikos, Naujojo amžiaus judėjimo dvasios ir visų blogio jėgų, kurios mane pavergė – pavyzdžiui per netikrų dievų garbinimą, lankant nekrikščioniško kulto vietas, per astrologiją, ekstrasensus, numerologiją, Channellingą (kontakto užmezgimą su antgamtiniu pasauliu ir kalbėjimąsi su dvasiomis mediumo pagalba), horoskopų sudarymą, būrimą iš delno, spiritizmą, per laimės amuletų naudojimą, Taro kortas, mandalas, švytuokles, virgules, jogą, Dzen-meditaciją, reiki, čakras, daiktų kilnojimą demoniškų jėgų pagalba, Bacho-žiedų esencijas, I Ching („Permainų knygą“), automatinį rašymą ir dvasinius išgydymus šamanų bei mediumų pagalba, grįžimą į praeitą gyvenimą, per su okultizmu susijusių daiktų laikymą namuose ir kitas panašias okultines praktikas .