Darbų, sprendimų atidėliojimas yra bjaurus reikalas, kuris nuolat ir nuolat mane persekioja, tad norėjosi šiuose mokymuose pabandyti išsiaiškinti, kaip jį įveikti.
Kur kas svarbiau yra ką nors padaryti, nei stengtis tai padaryti tobulai, taip ir negaunant apčiuopiamo rezultato.
Atidėliojimo priežastys daugiausiai yra psichologinės, o dažniausiai pasitaikanti – nesėkmės baimė, kuri tiesiog suparalyžiuoja.
Bijome, kad pristigsime žinių, įgūdžių, kad mums nepasiseks darbų atlikti puikiai. Būtent dėl noro atlikti viską tobulai ir atidėliojame svarbius darbus ir taip prarandame galimybę įrodyti sau ir kitiems, kad esame kažko verti.
Atidėliodami darbus tiesiog meluojame sau, kad rytoj bus geresnė nuotaika, kad dar nesu tinkamai pasiruošęs atlikti, kad dar daug likę laiko iki termino pabaigos ir t.t.
Gera žinia ta, jog įprotis atidėlioti nėra įgimtas, vadinasi, galima jo atsikratyti ir patirti mažiau įtampos bei nerimo.
- Atidėliojimo galima atsikratyti nusistatant konkretų laiko tarpą, per kurį turime atlikti darbą. O įvykdžius užduotį apdovanokime save kuo nors mielu (bilietu į kiną, skaniu pyrago gabalėliu ar kt.).
- Labai naudinga užduotį suskirstyti į mažesnius etapus, tuomet ji neatrodys tokia gąsdinanti ir sunki.
- Svarbu prisiminti tą malonų jausmą, kuris apima, kai padarome ilgai atidėliotus darbus. Be to, pasirodo, jog nebuvo jau taip sunku tai padaryti, kaip atrodė iš pradžių.
- Ir kur kas svarbiau yra ką nors padaryti, nei stengtis tai padaryti tobulai, taip ir negaunant apčiuopiamo rezultato.
Voverytė, Pasitikinčios savimi Lūšies III dalyvė
Paruošė Laura N. ir Janina D.