Šį straipsnį parašė Lapė Žavioji, Pasitikinčios savimi Lūšies V dalyvė.
Nusprendžiau pasidalyti žiniomis apie kūrybiškumą. Taigi, tiesa yra tokia, kad žmogui kurti padeda ne tik jo asmeninės savybės, bet ir aplinka.
Štai kelios paprastos taisyklės, kurios jums padės padidinti kūrybiškumą:
- Įveskite į savo aplinką žalią spalvą. Žalia spalva atpalaiduoja, ramina, tai teigiamai veikia kūrybiškumą.
- Papuoškite darbo vietą kambarinėmis gėlėmis, jeigu įmanoma, būtų gerai pro langus matyti medžius, žolę.
- Neimituokite gamtos vaizdų. Krioklių fotografijos neskatina novatoriškumo, net labai raiškūs ekranai su gamtos vaizdų transliacija nepadeda žmonėms atsipalaiduoti. Geriau įveskite į namus natūralios gamtos elementų.
- Venkite raudonos spalvos. Net užrašams paryškinti rinkitės kitą spalvą.
- Įsigykite modernios dailės kūrinį. Pagal psichologo Försterio atliktą eksperimentą, paskubomis mestas žvilgsnis į modernios dailės kūrinį, skirtą netradiciškumo suvokimui žadinti, nesąmoningai įkvepia žiūrovams daugiau kūrybiškumo.
- Liaukitės nerimavę. Kūrybiškumui labai trukdo nerimas, todėl visus daiktus, kurie jums kelia neigiamas emocijas, be gailesčio išmeskite.
- Turėkite vietą prigulti. Metodas vadinamas tinginio svajonė. Tai iš tikrųjų padeda! Manoma, kad tai susiję su smegenų dalimi mėlynąja dėme. Mums pradėjus galvoti ji suaktyvėja ir pradeda gaminti noradrenaliną, kuris skatina širdies plakimą, greitina kraujotaką ir skatiną energiją. Kai stovime, sunkio jėga traukia kraują iš viršutinės kūno dalies, todėl padidėja mėlynosios dėmės aktyvumas, o atsigulus – sumažėja. Noradrenalinas gali silpninti ir smegenų gebėjimą mąstyti tam tikru būdu: kūrybiškai ir lanksčiai.
Lapė Žavioji, Pasitikinčios savimi Lūšies V dalyvė.
Paruošė Justina K. (redagavimas) ir Janina D. Iliustracijos naudojamos su CC0 licencija.