Patirtimi dalinasi Žaibas Tylusis, Pasitikinčios savimi Lūšies 2017 dalyvis.
Mano vaikystė buvo labai sunki. Tėvas paliko, kai man buvo 3 metai. Mama manimi nesirūpino, nes daug laiko skyrė darbui. Kai man buvo 15, jinai mirė. Likau su vyresniuoju broliu. Kadangi buvau paauglys, nežinojau kaip elgtis ir elgiausi labai prastai. Už tai gaudavau malkų nuo brolio. Kai man buvo 18, jis išmetė mane iš namų. Man gyvenime atrodė viskas nusispjaut. Man buvo vienodai, bet… Aš visą laiką žinojau, kad aš turėsiu daug daugiau nei man davė. Aš tikėjau, kad aš turėsiu šeimą, darbą ir tai, ko noriu.
Kai man buvo 19, aš jau turėjau mylimą merginą. Ji pastojo ir mes turėjome berniuką. Tada man į protą atėjo, kad dabar viskas mano rankose. Tik aš galiu ir turiu viskuo pasirūpinti. Realiai visi šie metai buvo tikrai sunkūs. Tikrai turėjau daug ką pereiti (rašau ir liūdna. Liūdna prisiminti tai. Geriau to nebūtų.). Kai savęs nesupratau, aš siekiau aukštumų. Dirbau po 15 valandų. Šeimai skyriau nedaug, nes norėjau uždirbti. Galvojau, tai svarbiausias dalykas mano gyvenime. Tada prasidėjo pykčiai šeimoje. Nesutarimas. Blogiausia, kad tai, ką galvodavau, neatitikdavo mano veiksmų. Aš visada norėjau būti geras vyras, draugas, tėtis. Bet nieko panašaus nebuvo. Bet aš sau sakiau – aš sieksiu, kad tokiu tapčiau.
Deja, bet viskas ėjosi tik blogyn. Aš nesupratau net, ką darau savo gyvenime. Aš prasiskolinau, namuose buvo chaosas, mes pykdavomės. Pykdavau ant vaikų (kiek vėliau atsirado šeimoje ir mergaitė).
Tikėjau, kad galima turėti geriau … Bet niekada nejaučiau, kad kažkas gerėja.
Bet… Mes su žmona (dabar jau 17 metų) tikėjome, kad mes galime. Iki kol man nenurovė stogo galutinai. Nuėjau pas psichologę, o ten… ten buvo sunkiausi metai. Visas valymas ir aiškinimasis man daug atsiėjo. Pradėjau gerti, labai pykau dėl to. Nesąmoningi veiksmai, tokie kaip vidury nakties eidavau į miestą ieškoti prie ko prikibti. Norėjau šokti nuo stogo, bet dėl vaikų to nedariau. Bet visą laiką tikėjau. Tikėjau, kad galima turėti geriau… Bet niekada nejaučiau, kad kažkas gerėja.
Dar turbūt rašyčiau ir rašyčiau apie savo nesėkmes, 10000 tūkstantines skolas ir kitus dalykus. Bet nenoriu to daryti… nes bijau, kad Jūsų problemos pasidarys per daug mažos, lyginant su manosiomis, ir Jūs prarasite norą siekti daugiau. :))
Taigi, kuo galiu pasigirti šiandien. T.y. vienas tikėjimas ir begalinis noras, kad tikrai galima man davė:
Turiu žmoną (dar vis ta pati nuo pat mažumės).
Turiu 2 vaikus.
Turiu šunį ir katę.
Turiu 2 įmones.
Turiu namą.
Smagiausia tai, kad aš jaučiu, kaip nutraukiau mano tėvų diegtą programą (elgtis pagal normas) ir dabar savąją diegiu savo vaikams. Aš žinau, kad nei jiems, nei jų vaikams neteks išgyventi taip, kaip teko man. Žinau, kad bus visko, bet dėl to nepergyvenu.
Šiai dienai aš vaikus kantriai mokau. Leidžiu pykti, šaukti, verkti, juoktis, džiaugtis, nusivilti ir vėl pakilti. Net kai verkia berniukas, niekada nepasakau – ko čia žliumbi kaip boba. Nes žinau, kad tai yra jausmas, kurį mes turime. Ir negalime to atimti. Nenaudoju nei diržų, nei kumščių, nei niekinančių bausmių
Aš negeriu, nerūkau, nevalgau saldumynų, sveikai maitinuosi.
Nebijau pykčio. Nebijau, jeigu nepasiseks.
Sprendžiu problemas ir nuo jų nebėgu.
Nenustoju mokytis.
Planuoju dieną ir ateitį.
Išmokau taupyti ir skaičiuoti savo pinigus. Negrimztu į skolas, o jas po truputį atiduodu.
Svarbu: tikėkite tuo, ką darote ir kur einate. Nepasiduokite savo baimėms. Analizuokite jas. Jos visos yra tik baimės. Tik rūkas, kurį nesunku išsklaidyti.
Taigi, mieli Lūšiukai. Jeigu galiu aš, galite ir Jūs. Mes visi čia vienodi. Statusas mūsų baltas popieriaus lapas. Svarbu: tikėkite tuo, ką darote ir kur einate. Nepasiduokite savo baimėms. Analizuokite jas. Jos visos yra tik baimės. Tik rūkas, kurį nesunku išsklaidyti.
Ir žinote ką? To, ką aš turiu, man dar negana. Aš sieksiu ir toliau savo tikslų. Aš mokysiuosi ir mokysiu. Aš būsiu dar geresnis, nei esu, nes nebenoriu sustoti. Per daug teko gyventi visiškame š**e.
Patirtimi dalinasi Žaibas Tylusis, Pasitikinčios savimi Lūšies 2017 dalyvis. Kalba netaisyta.
Paruošė Janina D. Iliustracijos naudojamos su CC0 licencija.