Pavargote žiūrėti į veidrodį ir jaustis prislėgti, vengti savo atvaizdo, jaustis nepatogiai tarp žmonių? Nepulkite į neviltį – didžiąją laiko dalį bjaurumas yra tik mūsų pačių nusistatymas. Bet net ir turint didelę fizinę deformaciją ar trūkumą, tą visada galima nugalėti.
Dažniausiai žmonės laiko asmenį „bjauriu“ vien dėl to, kad jis pats pristato save kitiems kaip „bjaurų“.
1. Šypsokitės. Norite tikėkite, norite ne, bet šypsena labiausiai lemia kitų žmonių nuomonę apie mūsų patrauklumą.
2. Prisiminkite filmus, matytus pastaruoju metu: kurie pagrindiniai personažai išsiskyrė kaip gražūs ir patrauklūs?
3. Mūsų smegenys nuo kūdikystės veikia taip, jog mus traukia šypsena, ir ji gali daryti stebuklus net ir jūsų niekuo neišsiskiriančiame veide. Net jei žmogus neatsimena, kaip atrodote, jis dažniausiai gali atsiminti jūsų nuoširdų juoką.
4. Laikykite save patraukliu. Didelę dalį laiko žmonės, kurie mano esantys bjaurūs, atskiria save nuo likusio pasaulio bijodami, kad čia jie bus įskaudinti. Jų nuomone, tikėtinas nepritarimas jų išvaizdai bus pelnytas. Bet taip nėra. Dažniausiai žmonės laiko asmenį „bjauriu“ vien dėl to, kad jis pats pristato save kitiems kaip „bjaurų“.
5. Atsistokite priešais veidrodį ir sureaguokite į tai, ką matote, lyg prie tave stovėtų kitas žmogus. Elkitės su savimi tokiose padorumo normose, kuriose pasirodytumėt nepažįstamajam. Juk niekada neprieitumėt prie nepažįstamo žmogaus ir nepasakytumėt „Oho, pažiūrėk, koks tu bjaurus!“. Todėl nesakykite to ir sau. Būkite sau mandagus, ir pasisiūlykite padėti žmogui veidrodyje kuo tik galėsite, kad jis atrodytų geriau ir jaustųsi geriau dėl to, kaip atrodo. Paprastas mandagumas sau gali padėti nueiti ilgą kelią, kol bjauraus žmogaus vaizdas dings iš jūsų galvos.
6. Gražiai renkitės ir kasdien prižiūrėkite save taip, lyg ruoštumėtės kažkur išeiti. Vilkėkit gražias kelnes, išsilyginkit marškinius, susišukuokit plaukus. Iš pradžių tai gali atrodyti nuobodus laiko švaistymas, nes tie, kurie laiko save bjauriais, dažnai yra linkę sėdėti namuose ir nematyti kitų ištisas dienas. Kai įprasite atrodyti gražiai visą dieną, automatiškai imsite manyti „aš gerai atrodau“ ir bendrausite su žmonėmis pasitikėdami savimi.
8. Nepasiduokite. Nesvarbu, kaip kvailai iš pradžių jausitės, atsiminkite žingsnių seką: nusišypsokite, jauskitės patrauklus, būkite su savimi mandagus ir paslaugus, koks būtumėte su aplinkiniais, prižiūrėkite save. Pokyčiai ateis palaipsniui, o ne per vieną naktį.
9. Pasikeiskite šukuoseną, pasidarykite makiažą, vertinkite save. Pakeiskite savo požiūrį ir apsidairykite aplinkui, kas jums labiausiai tinka. Nauja šukuosena gali daryti stebuklus tavo pasitikėjimui savimi.
10. Būkite atviri draugystei. Kai turėsite daugiau draugų, įgausite daugiau pasitikėjimo savimi ir galiausiai sugebėsite matyti save gražią.
11. Atsiminkite, jog kai kurie jūsų mėgstamiausi „patrauklūs“ žmonės nėra jau tokie išvaizdūs. Kai kurie žymūs žmonės iš tiesų nėra tokie, kuriuos būtų galima pavadinti grožio etalonu. Dauguma yra gražūs netradiciniais bruožais. Be to, tai jų patrauklios, džiugios ir energingos dvasios, kurias mes taip mylime. Grožio esmė ne antakių formoje, o tame, kaip mes tais antakiais naudojamės.
12. Grožis yra tokia pati iliuzija, kaip ir bjaurumas. Nuvalykite makiažą savo mėgstamiausiam supermodeliui, ir būsite šokiruotas pamatęs, jog ji atrodo taip pat, kaip jūs vidurinėje. Aprengus keliais netvarkingais drabužiais, privertus galvoti, kad ji yra negraži, būsite nustebintas pokyčio, kuris įvyko jai iš supermodelio tapus vidutinybe.
13. Pasitikėjimas savimi yra patrauklesnis, nei fizinis grožis. Stovėkite tiesiai, laikykite galvą aukštai iškeltą, žiūrėkite žmonėms tiesiai į akis. Šypsokitės!
14. Mankštinkitės. Jeigu neinate į sporto klubą, išeikite pasivaikščioti smarkiu greitu žingsniu. Kartais žmonės galvoja, kad jų padėtis daro juos nelaimingus, nors iš tiesų nesijautimas laimingu priklauso nuo atsitiktinių dalykų. Reguliari mankšta veikia kaip antidepresantas pakeldama nuotaiką ir priversdama jus jaustis geriau, todėl tikėtina, kad imsite save labiau vertinti, užuot menkinę.
15. Prisiminkite, kad kiekvienam žmogui skirtingos savybės atrodo patrauklios ir tai, kas pačiam žmogui atrodo nepatrauklu, kitam gal atrodyti ypatingai gražu. Taip pat atsiminkite, jog dauguma, jeigu ne visi žmonės, ieško visai ne grožio savo drauguose ir pažįstamuose.
16. Jeigu nesate tikri dėl to, kaip tinkamai apsirengti, raskite žmogų, kurį matote kasdien ir kuris jums atrodo gražus, laimingas, pasitikintis savimi. Pastebėkite, ką jis dėvi, ir raskite atitinkamus drabužius savo spintoje, pabandykite pamėgdžioti jo stilių. Tačiau renkitės taip, kad jaustumėtės patogiai ir būtumėte savimi: jeigu matote, jog jūsų talija virsta pro džinsų juosmenį, nesate patenkinti savo išvaizda, tuomet meskite tuos džinsus į šalį.
17. Pasakykite sau, kad atrodote gražiai, elkitės gražiai ir natūraliai pagal savo pačių standartus.
18. Atsiminkite, jog grožis yra santykinis. Nekeiskite savęs tam, kad kažką sužavėtumėte. Geriausia, ką galima padaryti, tai tiesiog būti savimi.
19. Turėkite omenyje, kad jūs ir tik jūs esate savo griežčiausias kritikas.
20. Kai išsiugdysite pasitikėjimą savimi, jums pačiam pasidarys daug lengviau.
21. Venkite paviršutiniškų žmonių, kurie renkasi kitus pagal jų išvaizdą, o ne pagal asmenybę ir tai, ką jie duoda pasauliui.
22. Būkite savimi ir visada būsite laimingi.
Papildomi patarimai
Jeigu paklausiate draugo, ar atrodote gražiai, ir jis pasako jums komplimentą, nebūkite sarkastiškas ir nepaneikite jo. Tai gali įskaudinti draugus, nes jie išreiškė savo jausmus apie kažką, kas šiuo atveju esate jūs.
Atsiminkite, niekas nėra bjaurus. Tai gali skambėti banaliai, tačiau kiekvienas yra savaip ypatingas. Grožis priklauso nuo žiūrinčiojo akies.
Neklauskite žmonių, ar jie mano, kad esate bjaurus. Juk jie tiesiai nepasakys jums „Taip“, ar ne? Geriau paklauskite, ar jiems patinka tai, ką vilkite, arba ar jie nemano, kad jūsų makiažas per daug iššaukiantis. Naudokite pozityvius žodžius vietoje tokių negatyvų kaip bjaurus, baisus.
Pirmiausia, jūs nesate bjaurus! Kiekvienas mano, kad jame kažkas yra ne taip, kai iš tiesų jie atrodo taip pat gerai, kaip kiekvienas kitas.
Tiesą sakant, buvimas ‚gražiu‘ dar nėra viskas. Pasitikėjimas yra visa ko raktas, todėl geriausia yra būti draugiškam ir atviram kitiems žmonėms. Paklauskite ko nors pokalbiui pradėti, pokalbiai veda į pažintis, o pažintys – prie draugystės, ir tada žmonės gali pamatyti, koks iš tiesų jūs esate nuostabus.
Nekreipkite dėmesio į tai, ką kiti apie jus sako. Dažniausiai žmonės, kurie kritikuoja kitus, daro tai iš piktavališkumo, pavydo ar norėdami išsilieti. Būkite savimi, ir žmonės mylės jus už tai.
How to Come to Terms with Feeling Ugly.
Šaltinis: wikiHow. Straipsnis nėra saistomas autorinių teisių.
Nuotraukų autorius: Marius Čepulis.
Paruošė Laura N. ir Janina D.