Šį straipsnį parašė Spanguolė Įdomioji, Veikliosios Lūšies I dalyvė.
Aš pati jau metus naudojuosi šia technika ir tikiu, kad dauguma iš jūsų taip pat yra apie ją girdėję. Palaipsniui šis paleidimas įsilieja į gyvenimą ir net nepastebiu, kaip, kai kas nors nutinka, jaučiuosi liūdna, pikta ir pan., tiesiog pradedu giliai kvėpuoti ir tai paleidžiu (reikia įsivaizduoti, kaip ta energija išeina lauk). Tikrai rekomenduoju pasigilinti! Aš visko išmokau iš Tado Rakausko. Jis veda internetinius kursus, stovyklas, galima įsigyti ir įrašų bei dirbti savarankiškai, bet garantuoju, jei tik įdėsite darbo – tai VEIKS.
Kaip veikia ši technika?
Pats emocijos (ar minties) paleidimas yra visiems žmonėms įgimtas gebėjimas, tai nėra kažkas sukurta ar naujai išrasta, todėl paleisti gali visi (taip, įskaitant ir tave!).
Pažiūrėk į mažus vaikus, jie emocijas paleidžia daug lengviau nei suaugusieji. Jeigu vaikas supyko ant savo tėčio ar mamos, po trijų minučių jis natūraliai paleidęs net nebeatsimins, dėl ko pyko, ir jam tėvai vėl bus patys nuostabiausi žmonės. Visi tai galime ir esame darę natūraliai. Tu juk buvai vaikas, ar ne? Reiškia, gali paleisti ir tu.
Emocijų paleidimo technika mes prisimename šį savo įgimtą paleidimo gebėjimą ir galime jį sąmoningai nukreipti į tą gyvenimo sritį, kurioje norime kokių nors pozityvių pokyčių.
Pavyzdžiui, gali:
– paleisti stresą, kad būtum labiau atsipalaidavęs ir efektyvesnis darbe,
– paleisti baimę, kad galėtum bendrauti laisviau,
– paleisti pyktį, kad santykiai su artimu žmogumi būtų gražūs,
– paleisti vidinį negatyvą, kad būtum laimingas ir jaustum vidinę ramybę,
– paleisti nežinojimą, kad suprastum savo pašaukimą,
– paleisti dvejojimus, kad stipriau pasitikėtum savimi,
– …
Pritaikyk šią techniką ten, kur jauti kokį nors diskomfortą, ir pamatysi, kaip ji teigiamai veikia tave ir tavo gyvenimą. Ši technika susideda iš kelių paleidimo būdų. Dabar pasidalinsiu paprastu, tačiau efektyviu paleidimo būdu.
Kaip paleisti?
Atlikdamas toliau pateiktą pratimą į viską žiūrėk kuo paprasčiau.
Kai paprašysiu paleisti jausmą, tai paleisk jį taip pat lengvai, kaip paleistum tušinuką iš delno. Galima galvoti apie tušinuko paleidimą iš delno arba galima atpalaiduoti delną ir tai tiesiog padaryti. Į viską žiūrėdamas kuo paprasčiau tiesiog sek paleidimo žingsnius, žinodamas, kad taip, kaip darai, yra teisinga.
Taigi dabar pereisime prie praktikos.
Sustok ir kelias sekundes pagalvok apie nemalonų jausmą ar situaciją savo gyvenime (tai gali būti stresas, baimė, pyktis, tinginys, nepasitikėjimas savimi, energijos neturėjimas ir panašiai, pagalvok apie tai.)
Pagalvojai?
Ar galėtum tai tiesiog pasveikinti savo viduje?
(Atsakyk „Taip“)
Ar galėtum tai paleisti?
(Taip)
Jeigu galėtum tai paleisti, ar paleistum?
(Taip)
Kada?
(Dabar)
Atsakęs „dabar“ atsipalaiduok ir paleisk. Atmink – nesivelk į vidinius dvejojimus, taip, kaip tai darai, yra teisinga.
Jeigu tą jausmą savo viduje dar jauti, paleisk vėl skaitydamas aukščiau esančius klausimus tol, kol visiškai tą jausmą paleisi.
Paimta iš http://tutikraigali.lt/
Spanguolė Įdomioji, Veikliosios Lūšies I dalyvė.
Paruošė Justina K. T. (redagavimas) ir Janina D. Iliustracijos naudojamos su CC0 licencija.